Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parallels - boot camp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#26 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 07 marca 2007 - 19:57

Bo profile sprzętowe trzeba najpierw ustawić :-) I zainstalować oddzielne sterowniki dla każdego z profili (profilów?)

#27 victos

victos
  • 45 postów

Napisano 13 marca 2007 - 12:10

WinXP z Parallels przez BootCamp'a Czy udało się już komuś odpalić Windowsa z partycji BootCampowej przez Parallels'a, tzn czy ktoś ominął już omawiany błąd Parallels o niemożności znalezienia obrazu na dysku? pozdrawiam

#28 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 13 marca 2007 - 15:14

Tak, ja zrobiłem tak: stworzyłem partycję n boot campa, potem podpiąłem do nie j parallelsa. Zmieniłem w ustawieniach kanał IDE do którego jest podpięty ten dysk. Dzięki temu, jak włożyłem płytkę cd do MacBooka i uruchomiłem Parallels udało mi się zainstalować windowsa ( na partycji boot campowej, ale instalacja przez parallels. Wszystko działało pięknie po instalce z parallels, tylko podczas bootowania jak wybrałem Windows, niestety wywalał że nie ma pliku hal.dll. Najpierw uzylem bodajze polecenia fixmbr z konsoli odzyskiwania windowsa, a potem dodałem ten plik i tyle - hula :-)

#29 ambasador

ambasador
  • 80 postów
  • SkądRadom

Napisano 24 marca 2007 - 18:39

Paralles i port usb

mam telefon na port usb i chcialem sobie zadzwonic za dramo na stacjonarny www.freecall.com, ale program wogle nie widzi ze aparat jes podlaczony. spotkaliscie sie kiedys z tym

#30 jedru

jedru
  • 61 postów

Napisano 06 kwietnia 2007 - 22:21

troche podbije ten watek - moze ktos znalazl sensowne rozwiazania uzywania windowsa z partycji bootcamp za pomoca parallels.... w ogole to dziwne bo w manualu o takim przypadku ani slowa, ani w FAQ producenta

#31 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 kwietnia 2007 - 23:35

Ja teraz mam ten sam problem...

#32 jedru

jedru
  • 61 postów

Napisano 08 kwietnia 2007 - 15:07

jednak VMware Fusion roxuje. zainstalowalem bete, odpalilo z boot campa za pierwszym razem. plus ma akceleracje 3D. olewam parallels.

#33 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 13 kwietnia 2007 - 21:39

Ja wlasnie sciagam. Zobaczymy co i jak. 1 godzine pozniej.... :D Jestem po pierwszych testach. Wszystko dziala pieknie !!! Partycja boot campa odpalila sie poprzez VMware. Testowalem na pakiecie CS2 adobe i dziala wszystko ok. Przy 256mb ramu danych windowsowi dziala dosc plynnie. Czasami cos spowolni ale jest to raczej niezauwazalne. Nie testowalem tylko funkcji akceleracji DX8.1. Ogolnie jestem zadowolony i teraz juz wiem ze Parallels jak narazie idzie w odstawke.

#34 Remik

Remik
  • 758 postów
  • SkądDortmund/Germany

Napisano 30 kwietnia 2007 - 13:21

TO VMware jest na maca? Nie wiedzialem. Jest darmowe, jak na winde? Jesli tak co co dokladnie sciagnac? POZDRAWIAM!

#35 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 30 kwietnia 2007 - 15:20

TO VMware jest na maca? Nie wiedzialem. Jest darmowe, jak na winde? Jesli tak co co dokladnie sciagnac? POZDRAWIAM!

Beta jest za darmo ;) a pod Windows to od kiedy jest free?

#36 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 30 kwietnia 2007 - 23:40

nie działa klawiatura przy instalacji XP

nie moge wyrazic zgody na te tam przepisy poniewaz jak naciskam F8 to tylko moge zmieniac świecenie klawiatury.
http://www.wrzuta.pl...OsWoq/picture_1

#37 mariannSS

mariannSS
  • 547 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 maja 2007 - 11:31

Ja nie wiem jakie wy macie problemy z uruchomieniem partycji bootcampa na parallelsie. Mi ruszyła bez problemów. Wystarczyło zainstalować najpierw sterowniki pod windą uruchomioną "natywnie" A potem bootować pod OSX parallelsem. Oczywiście przyznam, że VMware jest lepsze, wygodniejsze i wogle "elo, pro trendy jazzy" :D Ale ta akceleracja dopiero raczkuje, i na takim poziomie do niczego się nie przydaje. Wspiera DX7.1 3dmark 2001 ruszył ale wykrzaczył się poza okno z windowsem na cały monitor, po czym się zawiesił.

#38 Remik

Remik
  • 758 postów
  • SkądDortmund/Germany

Napisano 04 maja 2007 - 07:44

To moze napisz co trzeba doinstalowac, bo te z FAQ Parallels mam wsyzstkie ktore trzeba miec pod winda a i tak sie nie uruchamia. Napisz co konkretnie.

#39 oaks

oaks
  • 210 postów
  • Skądkatowice

Napisano 04 czerwca 2007 - 00:31

VMware niby działa... chyba na razie bootcamp jest jedynym słusznym rozwiązaniem...

#40 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 06 czerwca 2007 - 20:30

sorki źe zmieniam temat ale z powodu źe na PC mam zaistalowanego XP HE OEM to nie moge go zainstalować na Boot Camp bo bedzie nie legalny, ale na płytce mam legalną (na 180 dni> wersje windows 2003 server czy ktos odpalał go na Macu przez boot Camp ?

#41 lijo

lijo
  • 163 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 czerwca 2007 - 20:13

witam proszę o info czy jeśli postawię xp na parallels i w macbooku mam jedną partycję z na facie to ten xp może w jakiś sposób zobaczyć tą partycję ? lub ewentualnie jakim sposobem zainstalować windę aby widziała tą oddzielą partycję z fatem ? może VMware ?

#42 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 24 czerwca 2007 - 21:07

z VMware bedziesz nawet w stanie uruchomic windowsa zainstalowanego na tej partycji. Mozesz tez dodac te partycje jako dodatkowy dysk. Na przyszlosc uzywaj "Szukaj" - ta kwastia byla juz poruszana.

#43 lijo

lijo
  • 163 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 czerwca 2007 - 23:17

dzięki - zainstalowałem betę, ale jak teraz pokazać temu wynalazkowi (xp na vmware) że istnieje partycja z fat ok już mam - trzeba zainstalować vmware tools w xp i tam jest info jak zmapować dyski.

#44 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 24 czerwca 2007 - 23:45

Najpierw utworz maszyne zeby widziala BootCampa jako glowny dysk, potem zaznaczasz wirtualna maszyne, dajesz Settings, wciskasz "+" na dole karty i wybierasz Add Hard Disk i dodaj plikopartycje.

#45 lijo

lijo
  • 163 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 lipca 2007 - 11:32

witam kolejne pytanie do zwolenników parallelsa. Udało mi się zrobić to co wcześniej pisałem w programie vmware, jednak o wiele lepiej mi chodził parallels niż obecny program, chciałbym go ponownie zainstalować i zrezygnować z vmware - czy to samo uda mi się wykonać na parallelsie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych