Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Parallels - boot camp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 postów
  • SkądKielce

Napisano 11 lutego 2007 - 15:49

Hello, Czy programy zainstalowane w bootcampie..jesli odpale parallelsa beda tez zainstalowane? I w druga strone...czy jesli bede pracowal na parallesie i cos zainstaluje..to jak pozniej odpale bootcampa to to bedzie zainstalowane? p.s. parallesl still not working on my mac:(

#2 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 11 lutego 2007 - 17:23

Hello,

Czy programy zainstalowane w bootcampie..jesli odpale parallelsa beda tez zainstalowane?
I w druga strone...czy jesli bede pracowal na parallesie i cos zainstaluje..to jak pozniej odpale bootcampa to to bedzie zainstalowane?

NIE! Boot Camp to intalowanie drugiego systemu na osobnej partycji, a Paralles to czysta wirtualizacja.

#3 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 11 lutego 2007 - 17:34

NIE! Boot Camp to intalowanie drugiego systemu na osobnej partycji, a Paralles to czysta wirtualizacja.




jesli pod parallesem używamy partycji bootcamp to tak!

#4 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 11 lutego 2007 - 17:39

jesli pod parallesem używamy partycji bootcamp to tak!

Co Ty mówisz? Odpalasz dwa różne systemy.

#5 tejot

tejot
  • 28 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 11 lutego 2007 - 17:55

sokl ma rację - w najnowszej wersji Parallel Desktop jest możliwość korzystania z partycji bootcamp (zamiast pliku z partycją jak do tej pory)

#6 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 11 lutego 2007 - 18:12

sokl ma rację - w najnowszej wersji Parallel Desktop jest możliwość korzystania z partycji bootcamp (zamiast pliku z partycją jak do tej pory)

partycja jedna ale systemy dwa, nie powiesz mi ze nowy paralles odpala tą samą kopię systemu jaka jest opdalana w Boot Camp'ie

#7 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 11 lutego 2007 - 18:18

no tak właśnie jest...

#8 woocash

woocash
  • 1 627 postów

Napisano 12 lutego 2007 - 08:33

sokl ma rację :-)

#9 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 lutego 2007 - 04:15

Potwiedzam I dziala to coraz lepiej w najnowszym paralles

#10 pejot

pejot
  • 312 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2007 - 20:08

wlasnie sobie sciagnalem triala parallels i przy probie odpalenia windows z bootcampa dostaje komunikat: "Unable to open disk image BootCamp" co robic? winda zbootowana w bootcamp "tradycyjnie" dziala bez problemu... chyba robie sie za stary na te wynalazki, bo nie rozumiem o co tu chodzi:)

#11 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2007 - 20:41

Mam ten sam problem, w tym bledzie mowi cos o driverach czy cos i kaze zajrzec do helpa :)

#12 pejot

pejot
  • 312 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2007 - 20:46

przed chwila mialem kolejna przygode z windows :) jak odpalilem W., to mi zaczal mielic dyskiem (net podlaczony) i jakby cos w tle sciagal, co chwile pokazujac komunikat, ze malo miejsca na dysku, z minuty na minute robilo sie ciasniej, przy wylaczaniu zostalo... 50mb wolnego zezarlo mi 2Gb!. teraz z macos widze, ze na tej partycji jest jakis plik PAGEFILE.SYS o roziarze 2Gb i jak tu mowic, ze to jest dobry system?! paranoja jakas...

#13 woocash

woocash
  • 1 627 postów

Napisano 04 marca 2007 - 00:53

Paranoją jest niewiedza użytkowników: PAGEFILE.SYS to plik wymiany. Jest umieszczany na wybranum przez użytkownika dysku - jego rozmiar możesz ustawiać we właściwościach systemu na zakładce zaawansowane > ustawiena wydajności > zakładka zaawansowane >przycisk zmień. Plik ten jest używany do przechowywania danych które "normalnie" trzymane by były w RAMie - w celu jego oczyszczenia z danych nieużywanych aktualnie, lub też, jeżeli RAMu nie wystarcza do pracy. PS. pejot wiem, że nie jesteś noobem, ale google to by nie zabolało, prawda? ;)

#14 pejot

pejot
  • 312 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 marca 2007 - 01:05

w rzeczy samej :) w czasie jak sie oburzales poszukalem w systemie, bo mi sie przypomnialy czasy jak jeszcze winda jezdzilem. dziwne tylko, ze ten pagefile.sys po wylaczeniu systemu jakos sie nie zeruje czy cos.... skoro to taki wirtualny ram, to powinien sie czyscic. wracajac do sedna, to mam teraz 3 systemy, macosx i dwie windy, jedna bootcapowa, druga paralellsowa. bardziej traktuje to jako zabawe, bo w koncu zostawie sobie tylko bootcampa. parallels jest chyba zbyt zakrecone... :)

#15 woocash

woocash
  • 1 627 postów

Napisano 04 marca 2007 - 14:13

@pejot: tak z ciekawosci - probowales uruchamiac w parallels ta instalacje windy z partycji bootcampa? U mnie to jakos nie chce dzialac a ciekaw jestem co zrobic by zadzialalo...

#16 pejot

pejot
  • 312 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 marca 2007 - 14:17

no wlasnie po to napisalem na forum, bo nie dziala. zainstalowalem druga Winde przez Parallels i smiga, a ta Winda spod BootCamp odpala sie jedynie po zbootowaniu maka.

#17 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 postów
  • SkądKielce

Napisano 04 marca 2007 - 14:58

wlasnie sobie sciagnalem triala parallels i przy probie odpalenia windows z bootcampa dostaje komunikat:
"Unable to open disk image BootCamp"
co robic?
winda zbootowana w bootcamp "tradycyjnie" dziala bez problemu...
chyba robie sie za stary na te wynalazki, bo nie rozumiem o co tu chodzi:)



No powiem Ci ze ja ciagle mam ten sam problem. ten sam komunikat. Bardzo Ci zalezy na parallesie? Powiem szczerze ze zainstalowalem go sobie na pc pod winda...i na parallesie mam ubuntu ... no niby dziala etc...ale no nie wiem. Wydaje mi sie ze jednak co natywka to natywka:) To jest moje oczywiscie subiektywne zdanie.

#18 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 marca 2007 - 12:46

No powiem Ci ze ja ciagle mam ten sam problem. ten sam komunikat. Bardzo Ci zalezy na parallesie? Powiem szczerze ze zainstalowalem go sobie na pc pod winda...i na parallesie mam ubuntu ... no niby dziala etc...ale no nie wiem. Wydaje mi sie ze jednak co natywka to natywka:) To jest moje oczywiscie subiektywne zdanie.


Witam w klubie :) W jednej z wersji beta Parallels działało mi uruchamianie Windows na BootCampie, później klops. W międzyczasie nawet zdążyłem ze dwa razy usunąć XP i instalować od nowa. I tak mam do dzisiaj, włącznie z najnowszą wersją finalną Parallels.

Obawiam się, że to jest tak, że komuś działa, innym nie. :-(

#19 pejot

pejot
  • 312 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2007 - 12:59

wlasnie Parallels zrobilo u mnie Paralalllalalalapapa pa pa! :) bottowanie mi wystarczy. poza tym, nie wiem czy tez to zauwazyliscie, ale grafika dziala ociezale... na moim MBP 2.33 z karta 256Mb przesuwanie okien Findera wyglada brzydko, jak na jakims iMaku G3. chyba panowie musza jeszcze popracowac.

#20 victos

victos
  • 45 postów

Napisano 05 marca 2007 - 15:38

Właśnie mam ten sam problem co kolega powyżej, co zrobić aby Windows uruchomił się z partycji BootCampowek?

#21 McYack

McYack
  • 354 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2007 - 09:04

Pytanie do tych którym się udało: Jak Windows radzi sobie z tym, że to przecież dla niego inny sprzęt? I np część rzeczy obsługuje Parallels lepiej, np gładzik? Pod bootcampem nie ma dwupalcoprawoklika? Czy dla BC XP musi naprawdę mieć SP2? czy Apple coś ściemnia?

#22 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 marca 2007 - 23:41

Windows sobie radzi, bo jest sprytnie oszukiwany przez Parallelsa, który tworzy drugą konfigurację sprzętową w systemie i uruchamiając Windę, uruchamia ją w tej drugiej konfiguracji.

#23 rafalz

rafalz
  • 343 postów

Napisano 06 marca 2007 - 23:41

Czy dla BC XP musi naprawdę mieć SP2? czy Apple coś ściemnia?


Tak. W wersji bez SP2 nie chciał w ogóle ruszyć. Innych rzeczy nie chce mi się sprawdzać, mogę to zrobić przy najbliższej partyjce CoD ;-)

pozdr.

#24 woocash

woocash
  • 1 627 postów

Napisano 07 marca 2007 - 00:22

Windows ma taki wbudowany mechanizm jak profile sprzętowe - i właśnie z tego systemu korzysta parallels - tworzy nowy profil sprzętowy i nim właśnie się posługuje.

#25 McYack

McYack
  • 354 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2007 - 10:17

Dzięki No to spryciaż ten Parallels, bo spróbujcie wygrzebać z piwnicy pieca, zainstalować XP, wymienić prawie cały sprzęt i użyć profili sprzętowych. BlueScreen gwarantowany. A W98 radził sobie z tym nieźle, nawet na dwóch zupełnie różnych komputerach. :) Ciekawe co mu nie pasuje w tym braku SP2, przecież on tylko przyszykowuje partycje i robi płtyę ze sterownikami




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych