Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

pages, eksport do epub i wydajnosc na ipadzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukjel

lukjel
  • 12 postów

Napisano 13 września 2010 - 10:32

Krotko: Mam problem z wydajnoscia ksiazek otwieranych na ipadzie (iBooks), a wyeksportowanych z Pages. Dluzej: Mam pare ksiazek w formacie DOC/RTF - sam tekst, bez grafiki czy skomplikowanego formatowania. Sa to jednak dosyc duze pozycje, majace po np. 400-500 stron A4 (TimesNewRoman 12, odstepy 1.5). Po wyeksportowaniu do epub plik ma 426kb (wiec chyba ok). Po wgraniu na ipada (itunes oczywiscie) efekt jest taki, ze na otwarcie ksiazki moge czekac nawet ponad minute. Potem wystarczy, ze przekrece ipada i znowu minuta... Czytalem juz support z apple. Importowalem style z dokumentu przykladowego (tak jak zalecaja) i efekt zaden. Myslalem, ze moze to ta jedna pozycja taka dziwna, ale sie okazalo, ze tak jest z kazda. Teraz mam 3 nowe pozycje po 400 stron i jest ten sam efekt. Jakies pomysly? Bo tak jak jest w tej chwili , to chyba nie ma sensu uzywac... Pozdrawiam.

#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 września 2010 - 10:41

Zrob te same ksiazki za pomoca Calibre i zobacz czy tez beda mialy kiepska wydajnosc. Trzeba by porownac pozniej zawartosc obu ksiazek i zobaczyc co Pages laduje za smieci ktore zamulaja.

#3 Maku

Maku
  • 322 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 września 2010 - 12:22

Już to przerabiałem, Pages rzeczywiście tworzy jakiegoś "dziwnego" epuba, używaj Calibre.

#4 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 13 września 2010 - 17:00

Spróbuj zapisać w Pages jako pdf. Sam tak robię z dużymi plikami, po 500 stron każdy, i jest OK.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych