Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Ovi Music - iTunes Music Store od Nokii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_marco-polo_*

Gość_marco-polo_*

Napisano 12 września 2010 - 20:43

Więc tak, Nokia Music Store weszła do Polski jakieś 2 lata temu. Do tej pory (czytaj do wczoraj) wszystkie utwory były zabezpieczone za pomocą WM DRM i były w formacie *wma. Poza tym można było je kupować tylko za pomocą programu Ovi Player, który oczywiście był napisany tylko pod Windowsa. Także nie można było używać tego sklepu na Maku, ani odtwarzać muzyki zakupionej w tym sklepie na naszych iPodach.:sad: :!:JEDNAKŻE...:!: Od wczoraj Nokia Music Store została zmieniona na Ovi Music. Dostęp do sklepu muzycznego odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej. Utwory w sklepie są teraz DRM - free i są sprzedawane w formacie *mp3 w jakości 256 kb/s. :-D !!!Wszystkie pliki muzyczne kupione w tym sklepie działają z iTunes na Maku!!! !!!Mamy alternatywe dla iTunes Music Store (którego wciąż w Polsce nie ma)!!! Poza tym, w Ovi Music trwa promocja i album Davida Guetty "One Love" jest całkowicie za darmo!!! TYLKO BARDZO PROSIŁBYM KOGOŚ O SPRAWDZENIE CZY PLIKI MUZYCZNE POBRANE Z OVI MUSIC DZIAŁAJĄ NA IPODACH. :!: (chwilowo miałem kryzys i ipoda trzeba było sprzedać :sad:)

#2 szczottie

szczottie
  • 285 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 12 września 2010 - 22:08

Na iPhonie działają ;) BTW Dzięki za info... 3.49 za mp3 to jeszcze znośna cena. Widziałem też utwory za 2.49. No i skoro Nokia może, to chyba czas teraz na iTunes?

#3 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 12 września 2010 - 22:16

Hmmm coś mało tych utworów i przede wszystkim same komercyjne płyty. 3,49 za utwór razy 12, czyli tyle ile średnio zwiera płyta..... hmmmm dziękuje postoję dla mnie żadna rewolucja. W tym przypadku wolę nadal tradycyjną płytę w lepszej jakości dźwięku i coś do poczytania jest w środku....

#4 MacWojtek

MacWojtek
  • 109 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 września 2010 - 22:39

Dzięki marco-polo za info. Całkiem fajna ta darmowa płytka. Oby więcej takich akcji : D

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 września 2010 - 23:28

w końcu normalny sklep (a nie jak wcześniej jakieś miesięczne abonamenty) chyba że gdzieś tam jest coś takiego ukryte?

#6 szczottie

szczottie
  • 285 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 13 września 2010 - 07:36

Udało się komuś doładować konto za pomocą K@rta wirtualna ING VISA? Bo już 3 razy próbowałem i występuje błąd karty... Oczywiście wszystkie dane mam poprawnie wprowadzone (w AppStore "karta" działa bez najmniejszych problemów). Dobra udało się... Ale tylko przy pojedyńczym utworze. Nie wiem czemu, ale nie da się doładować konta.

#7 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 września 2010 - 07:41

Troche wprowadzajacy w blad tytul watku, wywal slowo iTunes ;) Dzieki za info wieczorem posprawdzam, choc taniej chyba mimo wszystko giftcard i Itunes US.

#8 Gość_marco-polo_*

Gość_marco-polo_*

Napisano 13 września 2010 - 07:48

Sorki, ale oryginalny tytuł wątku brzmiał "Ovi Music", jednakże został on zmieniony przez "osobę wyższą ode mnie":-)

---------- Wpis dodano o 08:48 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:46 ----------

Udało się komuś doładować konto za pomocą K@rta wirtualna ING VISA? Bo już 3 razy próbowałem i występuje błąd karty... Oczywiście wszystkie dane mam poprawnie wprowadzone (w AppStore "karta" działa bez najmniejszych problemów).

Dobra udało się... Ale tylko przy pojedyńczym utworze. Nie wiem czemu, ale nie da się doładować konta.


Ja dokonałem pojedynczego zakupu utworu i bez problemu przyjęło moją kartę (Visa Electron):D

#9 Paradise

Paradise
  • 42 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2010 - 09:30

Poza tym, w Ovi Music trwa promocja i album Davida Guetty "One Love" jest całkowicie za darmo!!!


Zaledwie 3 dni temu kupiłem sobie płytę w empiku :???: ja to mam szczęście.

#10 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 września 2010 - 09:34

Idz i oddaj ;)

#11 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2010 - 09:36

Odnośnie sklepów. junodownload.com beatport.com whatpeopleplay.com od 0,79 za mp3 (192 KB/S) od 0,99 za mp3 (256 KB/S) można kupować również WAV i w przypadku niektórych płyt - także FLAC kupując w tych sklepach posiadasz legalne utwory według prawa Polskiego.

#12 MacWojtek

MacWojtek
  • 109 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 września 2010 - 10:10

Niechcący kupiłem 2x jeden kawałek. Po zakupie, podczas przekierowania do miejsca gdzie można ściągnąć plik wyskoczył błąd. Powróciłem do poprzedniej strony, kliknąłem dalej/potwierdź czy coś takiego i znowu mnie skasowało. Mogę jakoś cofnąć tę transakcję?

#13 Paradise

Paradise
  • 42 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2010 - 10:28

Idz i oddaj ;)


Paragon już wyrzuciłem :(.

#14 szczottie

szczottie
  • 285 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 13 września 2010 - 10:29

MacWojtek, ale jesteś pewny, że kupiłeś go 2x? U mnie nie ma możliwości kupna 2gi raz tego samego utworu. Kliknij w Konto i tam będzie tabelka Ostatnie zakupy.

#15 MacWojtek

MacWojtek
  • 109 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 września 2010 - 10:35

MacWojtek, ale jesteś pewny, że kupiłeś go 2x? U mnie nie ma możliwości kupna 2gi raz tego samego utworu. Kliknij w Konto i tam będzie tabelka Ostatnie zakupy.


Tak, jako ostatni zakup mam tylko niby raz kupiony ten kawałek, ale ruchunek mojego banku nie kłamie. Rozumiem, że nie mam takiej możliwości, ale w sytuacji kiedy coś się tam im popieprzyło na stronie i wyświetlił się ten błąd który opisałem to jednak... To skasowało mnie drugi raz. Szczerze mówiąc czuje się trochę zgwałcony bo za kawałek który kosztuje 3.50 zapłaciłem 7 : /

#16 szczottie

szczottie
  • 285 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 13 września 2010 - 10:38

Tak, jako ostatni zakup mam tylko niby raz kupiony ten kawałek, ale ruchunek mojego banku nie kłamie. Rozumiem, że nie mam takiej możliwości, ale w sytuacji kiedy coś się tam im popieprzyło na stronie i wyświetlił się ten błąd który opisałem to jednak... To skasowało mnie drugi raz. Szczerze mówiąc czuje się trochę zgwałcony bo za kawałek który kosztuje 3.50 zapłaciłem 7 : /


A co w mailu potwierdzającym dostałeś? Mi z konta też wzięło więcej, ale podobna sytuacja jest jak kupuje w AppStore. Najpierw ściągają trochę więcej kasy, ale po jakimś czasie zwracają.

#17 MacWojtek

MacWojtek
  • 109 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 września 2010 - 10:43

A co w mailu potwierdzającym dostałeś? Mi z konta też wzięło więcej, ale podobna sytuacja jest jak kupuje w AppStore. Najpierw ściągają trochę więcej kasy, ale po jakimś czasie zwracają.


Potwierdzenie na maila za zakup dostałem na jeden kawałek. Tę kasę na próbę to ściągnęli 1zł. Natomiast te 3.49 za kawałek ściągnięto odemnie dokładnie parę sekund po kliknięciu po raz drugi "potwierdzam".

Widzę, że ktoś miał już podobny problem, ale bez odpowiedzi.

I've just tried to purchase a game from the Ovi store and went through to the purchase screen. I clicked to confirm the purchase and it then gave me a message saying the purchase had been timed out and I had not been charged. a little while later I tried again and got the same message. Soon after that I had 2 email receipts for the opurchase of the game - twice!

So - there's no record of the game in the My Stuff section on Ovi app and I've paid twice for it!

Can someone please help???!!!!



#18 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 września 2010 - 10:48

no to pisz do supportu, a nie na forum. to chyba jasne.

#19 szczottie

szczottie
  • 285 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 13 września 2010 - 10:55

Ale z tego co widzę to gość dostał 2 maile... Ja poczekam aż w Historii transakcji pokaże mi się ile ściągnęli mi z konta i ewentualnie wtedy będę reklamował, bo widzę że też mi wzięło podwójnie.

#20 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 13 września 2010 - 13:47

jest tam jakaś opcja pokazywania czy dział darmowych/w promocji utworów?

#21 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 13 września 2010 - 14:17

jest tam jakaś opcja pokazywania czy dział darmowych/w promocji utworów?

Przyłączam się :D
Moim zdaniem na głównej co jakiś czas będzie taki "album za darmo" jak teraz od Guetty.

#22 Gość_marco-polo_*

Gość_marco-polo_*

Napisano 13 września 2010 - 15:21

jest tam jakaś opcja pokazywania czy dział darmowych/w promocji utworów?


Na stronie głównej (tam gdzie jest teraz reklama Davida Guetty). Tylko w tym miejscu są reklamowane utwory za darmo.

---------- Wpis dodano o 16:21 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:19 ----------

Niechcący kupiłem 2x jeden kawałek. Po zakupie, podczas przekierowania do miejsca gdzie można ściągnąć plik wyskoczył błąd. Powróciłem do poprzedniej strony, kliknąłem dalej/potwierdź czy coś takiego i znowu mnie skasowało.

Mogę jakoś cofnąć tę transakcję?


Zadzwoń do Nokia Care (support) i przedstaw sytuację. Powinni zwrócić kasę :D

#23 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 15 września 2010 - 19:49

jest tam jakaś opcja pokazywania czy dział darmowych/w promocji utworów?


A w iT store jest?

#24 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 16 września 2010 - 05:47

A w iT store jest?


Nie wiem, bo tam bardzo rzadko kupuje muzyke ;) ale mogliby zrobic cos na wzor top free w app store.

#25 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 września 2010 - 07:35

Tak jest, glowna strona na sam dol, jest free in iTunes.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych