Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP docking station


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#26 coolbart

coolbart
  • 141 postów
  • SkądWiry, Poland

Napisano 29 stycznia 2011 - 08:30

Tu są do kupienia: HengeDocks dostępne w iMad | iMad

wiem wiem link był podawany na pierwszej stronie :)

#27 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 10:32

Ja pisałem o dysku, :-) aczkolwiek przyjrzę się też innym.

---------- Wpis dodano o 10:28 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:24 ----------

mówisz że w godzinę zbierzesz kilkadziesiąt zamówień i kasę od ludzi na to (chyba że ryzykujesz własny szmalec)? podziwu godny optymizm :) jakby co to jednego chętnego już masz.


@manner, pisząc "czas: max 1h" nie miałem na myśli wydalenia z siebie ogłoszenia i oczekiwania przez 1 h na reakcję tłumu ale "bardziej zorganizowaną metodę". Dlatego napisałem również "dla osoby zorganizowanej i z głową na karku". Jeżeli jesteś taką osobą to wyczaisz o co biega. :o)[COLOR="Silver"]

@Lozik, do rozmiaru 15.4" jest stabilnie jeżeli stół ma 4 nogi i raczej solidną konstrukcję. Jeżeli jest to jakiś patyczak to cokolwiek na nim stoi jest w niebezpieczeństwie.
Moim zdaniem dock dla 17" MBP tworzy już za wysoki komin a jak wiadomo z fizyki im dłuższe ramię tym ta sama siła przyłożona wywołuje większy efekt.

#28 manner

manner
  • 119 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 29 stycznia 2011 - 11:42

no to chyba mi czegoś brakuje bo nie czaję :) ja pytam ile będzie trwało od momentu wysłania ogłoszenia od organizatora do momentu kiedy sprzęt stanie na moim biurku - jak dla mnie tak na oko z miesiąc.

#29 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 15:14

no to chyba mi czegoś brakuje bo nie czaję :) ja pytam ile będzie trwało od momentu wysłania ogłoszenia od organizatora do momentu kiedy sprzęt stanie na moim biurku - jak dla mnie tak na oko z miesiąc.


Obecne pytanie jest zgoła inne niż poprzednie. Chyba widzisz różnicę... Na poprzednie już udzieliłem Ci odpowiedzi, wczytaj się w nie. Co do nowego pytania, tak, ok. miesiąca. może ciut krócej. Tego czasu jednak nie musisz spędzać na oczekiwaniu na przesyłkę a na najróżniejsze inne zajęcia... :-)

#30 manner

manner
  • 119 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 29 stycznia 2011 - 19:59

w dalszym ciągu uważam że jesteś niepoprawnym optymistą skoro sądzisz, że organizatorowi cała akcja zajmie 1h. chyba nigdy nie brałeś udziału w takiej akcji? nawet jako uczestnik?

#31 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:00

Przestaniecie ciągnąć ten offtopic? Kogo to interesuje? Na PW wyjazd z tymi podaguszkami, albo zająć się organizowaniem "przemytu" zamiast czczego gadania. Odnośnie tematu to mnie też interesuje jak to jest z pracą dysku w pionie. Ogólnie z tego co pamiętam to chyba ostatnio czytałem (może nawet na MA) dyskusję o tym i wyszło na to, że lepiej tak nie kombinować, bo w tylko poziomie siły rozkładają się prawidłowo, a w pionie i pod kątem nie jest najlepiej...

#32 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:08

dyski w pionie działają normalnie, tylko pod kątem nie

#33 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:24

No w sumie jakby popatrzeć na stacje dokujące do dysków i różne dyski zewnętrzne to wniosek można bardzo prosto wyciągnąć. Nie pomyślałem :P Dzięki za info. W takim razie czas zbudować własny odpowiednik tego: Akcesoria :: Pozostałe akcesoria :: Podstawki :: Twelve South BookArc Vertical Stand for MacBook/Pro/Air - Cortland - systemy graficzne. No chyba, że znacie jakąś tańszą podstawkę tego typu..

Feuerfest, rozumiem, że Ty używasz pochyłej podstawki pod MacBooka, bo mało Cię interesuje zdrowie dysku? ;)

#34 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:41

No w sumie jakby popatrzeć na stacje dokujące do dysków i różne dyski zewnętrzne to wniosek można bardzo prosto wyciągnąć. Nie pomyślałem :P Dzięki za info. W takim razie czas zbudować własny odpowiednik tego: Akcesoria :: Pozostałe akcesoria :: Podstawki :: Twelve South BookArc Vertical Stand for MacBook/Pro/Air - Cortland - systemy graficzne. No chyba, że znacie jakąś tańszą podstawkę tego typu..

Feuerfest, rozumiem, że Ty używasz pochyłej podstawki pod MacBooka, bo mało Cię interesuje zdrowie dysku? ;)


Przy mojej eksploatacji komputera leżenie na biurku na pochyłej podstawce to Spa w porównaniu do hardkorów które robię z laptopem na co dzień (hardkory typu branie komputera pracującego na kolanach,obracanie go o 90 stopni, odkładanie na podłogę na sztorc jak książkę, a potem zapominam że tam jest i się o niego potykam, albo zamykanie klapy z włączonym inhibitorem hibernacji i przenoszenie kompa włączonego w plecaku między budynkami - kosztowały mnie już dwa dyski, na szczęście jest Time Machine). Teraz mam SSD i już w ogóle mogę sobie robić co chcę :P

#35 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:54

Przez przenoszenie włączonego kompa między budynkami masz na myśli zamykanie klapy bez uśpienia (wspomniany wyżej inhibitor hibernacji)? Dziwi mnie to, że jest tyle podstawek pod laptopy, które trzymają komputer pod kątem skoro nie jest to zdrowe dla normalnych dysków... A to przecież akcesoria z najwyższej półki są i zero ostrzeżeń o ryzyku uszkodzenia dysku. Ja osobiście nie potrzebuję takiego bajeru jak stacja dokująca, której dotyczy temat, bo mi do niczego się nie przyda, a nawet uprzykrzyłaby mi życie. Potrzebuję czegoś jak podstawka Twelve South BookArc, jednak jest ona cholernie droga jak za kawałek metalu. Piękna, pożyteczna, super wygodna i wytrzymała, ale droga... Jednak chyba nie ma alternatywy i przy okazji wyjazdu do Kanady kupię sobie przynajmniej te 50 zł taniej.

#36 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 29 stycznia 2011 - 23:44

Przez przenoszenie włączonego kompa między budynkami masz na myśli zamykanie klapy bez uśpienia (wspomniany wyżej inhibitor hibernacji)? Dziwi mnie to, że jest tyle podstawek pod laptopy, które trzymają komputer pod kątem skoro nie jest to zdrowe dla normalnych dysków... A to przecież akcesoria z najwyższej półki są i zero ostrzeżeń o ryzyku uszkodzenia dysku.

Ja osobiście nie potrzebuję takiego bajeru jak stacja dokująca, której dotyczy temat, bo mi do niczego się nie przyda, a nawet uprzykrzyłaby mi życie. Potrzebuję czegoś jak podstawka Twelve South BookArc, jednak jest ona cholernie droga jak za kawałek metalu. Piękna, pożyteczna, super wygodna i wytrzymała, ale droga... Jednak chyba nie ma alternatywy i przy okazji wyjazdu do Kanady kupię sobie przynajmniej te 50 zł taniej.


Taa, uzywam insomniax, zatrzakuje kompa bez hibernowania, do plecaka i w drogę, bo wiem ze za 10 minut bede go znowu otwierac a nie bedzie mi sie chcialo hasla wpisywac :>

Jesli trzymanie dysku pod kątem skraca jego żywotność z powiedzmy 4 lat do 2, to nie ma się co pieścić :P

#37 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2011 - 00:31

Jak się nie jest studentem to i owszem ;) Jednak gdybym miał wybierać na swoim miejscu to wolałbym może nie 4, a 3 lata bez cackania się, ale też bez przesadzania z niedbałością o sprzęt :) No ale nic, koniec offtopu, bo sam wcześniej pocisnąłem, żeby nie gawędzili tutaj :D

#38 manner

manner
  • 119 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 30 stycznia 2011 - 03:08

niby dlaczego takie gadanie to jest offtopic? może w końcu ktoś poświęci godzinę i zorganizuje "przemyt" :)

---------- Wpis dodano o 03:08 ---------- Poprzedni wpis dodano o 03:00 ----------

Odnośnie tematu to mnie też interesuje jak to jest z pracą dysku w pionie. Ogólnie z tego co pamiętam to chyba ostatnio czytałem (może nawet na MA) dyskusję o tym i wyszło na to, że lepiej tak nie kombinować, bo w tylko poziomie siły rozkładają się prawidłowo, a w pionie i pod kątem nie jest najlepiej...


pod kątem czy w pionie nie ma znaczenia - mam sporo dysków które pracują w pionie (w serwerach np.) gorzej jak się takiemu dyskowi zmienia położenie w trakcie pracy, wtedy mogą się dziać dziwne rzeczy :)

#39 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 30 stycznia 2011 - 09:20

Jak się nie jest studentem to i owszem ;) Jednak gdybym miał wybierać na swoim miejscu to wolałbym może nie 4, a 3 lata bez cackania się, ale też bez przesadzania z niedbałością o sprzęt :)
No ale nic, koniec offtopu, bo sam wcześniej pocisnąłem, żeby nie gawędzili tutaj :D


Mój komputer jest narzędziem pracy - kręci się 24/7, z czego od 8 do 14 godzin na dobę robię na nim coś związanego z działalnością zarobkową. Przeciętny dzień pracy przynosi mi od 300 do 500 PLN - większą uwagę zwracam na swoją wygodę i widzimisię, niż komputera :)

#40 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2011 - 11:30

gorzej jak się takiemu dyskowi zmienia położenie w trakcie pracy, wtedy mogą się dziać dziwne rzeczy :)

Też racja.

@feuerfest
Jak kiedyś dobrze się ustawię to też nie będę się przejmować takimi rzeczami ;)

#41 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 30 stycznia 2011 - 11:55

@manner ... co więcej, sam organizowałem. Co prawda nie na MyApple ale jednak. Pierwszy raz zajęło mi to pół dnia, następne ok. 1 godziny. Tak więc spoko... ale możesz mieć dalej swoje obawy jeżeli Ci z nimi dobrze... :-) @Chip daruj sobie realizację niespełnionych ambicji porządkowego bo znów na Ciebie naskoczę a Ty znów strzelisz focha... :o)

#42 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2011 - 12:30

Jotek, nie pyskuj. Nie mam niespełnionych ambicji porządkowego. Byłem już głównym moderatorem na PDAclub, ale zrezygnowałem, bo mi się znudziło, więc nie trafiłeś. Wcześniej podobnie nie miałeś racji, więc z łaski swojej odpuść. PS Zwróciłem wam uwagę, bo nie lubię kiedy na forum temat podbija (są nowe posty), a ja wchodzę, czytam i okazuje się, że dwóch kolesi po prostu się licytuje.

#43 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 30 stycznia 2011 - 20:19

normalnie się Chipuś przestraszyłem, taka moc z tej Twojej wypowiedzi zionęła, że włos się jeży! I ten protekcjonalny, nie uznający sprzeciwu ton, no brawo Chipuś, dorastasz. A tak pół żartem... polecam melisę. Co prawda nie używam gdyż nie potrzebuję ale chętnie polecam "bohaterom" zza klawiatury. Jak się tak napinasz to jest potencjalne ryzyko, że coś nie wytrzyma i Ci ... pęknie. A tak się nieco wyluzujesz i może doda Ci nieco męskości i poczujesz się panem sytuacji. Stonuj nieco kolego. Kolesiom z Twojego byłego forum może ten ton odpowiadał ale tu nie potrzebujesz kreować się na starszego pyskacza. Zacnych moderatorów już mamy, nie potrzeba znudzonego moda, zwłaszcza takiego, który dobre wychowanie ma jeszcze przed sobą i nie potrafi przyjąć na klatę zdrowej krytyki. Będzie foch? ;-)

#44 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2011 - 21:14

Czytam ten swój post i czytam. Nie widzę w nim żadnego napięcia, mocy, bohaterstwa. No chyba, że o pierwsze trzy słowa Ci chodziło. Po prostu zaczynasz niepotrzebną dyskusję i mnie prowokujesz to odpisuję. To Ty mi ciśniesz cały czas, a nie ja Tobie.

#45 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 30 stycznia 2011 - 21:50

Dobra Panowie, koniec kłótni albo będziecie mieli miesięczny urlop od forum. Nie róbmy tu bałaganu, proszę o respektowanie naszych zasad.

#46 imadpl

imadpl
  • 12 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 31 stycznia 2011 - 19:22

Widze ze nawet niezły offtop się z tego zrobił. Mam nadzieję że nie z naszej winy! :) Nasz post został usunięty - jesteśmy nowi na forum i mamy prawo do błędów. Przepraszamy ;) fakt grupa "biznes" to dla nas nowość. Wracając do HengeDocks - rozwiązanie to jest dla osób które cenią sobie prostotę; pyk "dokujemy" sobie na biurku MacBooka i pracujemy lub np w salonie do telewizora. (naprawdę nie ma się co obawiać o temperaturę lub dysk - to że pracuje w pionie - Wszystko jest OK!) Ja np. od dawna mam takie rozwiązanie ale zamiast stacji dokującej kładę komputer na Elevator firmy Griffin i podłączam kable (MiniDisplay i Power) i to mi wystarcza. Mało tego jak trzeba mam dwa monitory jeden zewnętrzny drugi z MacBooka. Przyznam jednak że coraz mniej otwieram MacBooka więc rozwiązanie HengeDocks jest wygodniejsze.

#47 bosypl

bosypl
  • 17 postów

Napisano 01 lutego 2011 - 09:43

Zamawiając wczoraj jedną sztukę z iMad skasowali mnie 349 zł w tym wysyłka kurierem, sprzedawca powiedział mi że w związku z dużym zainteresowaniem przy nowej dostawie dostali nowe ceny i wszystkie modele są 20 zł taniej. No może to nie ceny USA ale 329zł - to nie zła cena. Powiem Ci Panie Jotek że dalej nie rozumię twojego kombinowania dot. zakupów grupowych to tego w USA - ty chyba jestes z groupona :) Pozdro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych