Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z okładkami w programie iTunes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
343 odpowiedzi w tym temacie

#76 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2007 - 22:56

mam dziwny problem otoz ostatnio zaczelem zmieniac okladki w piosenkach ktore mam juz na ipodzie. No wiec wyrzucilem stare okladki dodalem nowe. Na itunes wszystko wyglada ladnie w oknie pojawiaja sie nowe zmienione okladki, natomiast po odlaczeniu ipoda od itunesa wyswietla mi sie czarne okno i nie ma okladki nie mam pojecia o co chodzi. niby okladaka jest bo pokazuje ja w itunes ale juz na ipodzie jej nie ma jest tylko czarne tlo. Pomocy jak to naprawic. Restartowalem juz kikla razy ipoda ale nic nie pomaga


Sprobuj zsynchronizowac jeszcze raz muzyke (usunac cala muzyke bez restore, a potem dodac od nowa)

#77 Miszigen

Miszigen
  • 2 postów

Napisano 16 grudnia 2007 - 19:13

nie wyświetla niektórych okładek Witam, mam taki jeden problemik, mianowicie do kilku albumów (w sumie to jest ich 2) nie wyświetla mi okładek, chociaż je dodałem, ani w iTunes ani na iPodzie nie wysiwtla tych okladek. Wchodze normalnie w informacje>Grafika>Dodaj niby dodaje okładke, wyświetla ją a gdy naciskam OK już jej nie ma. Próbowałem kilka razy, format pliku jes taki sam jak inne okładki, które wyświetla prawidłowo. Po prostu jest kwadracik z nutką zamiast okładki. W sumie to mam jeszcze jedno pytanko, bo mam iPoda na spółke z siostrą i chce żeby każdy miał swój osobny folder z muzyką. Da się tak? Czy można zabezpieczyć jakiś folder jakimś hasłem czy czymś? Jakby co mam iPoda 80GB classic

#78 zioper

zioper
  • 261 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 16 grudnia 2007 - 19:26

Do. Pkt 2. Nie da sie zalozyc osobnego folderu na haslo. Wogole nie mozna zalozyc folderu. Mozesz jedynie stworzyc playlisty w iTunes i zsynchronizowac to z iPodem.

#79 Miszigen

Miszigen
  • 2 postów

Napisano 16 grudnia 2007 - 19:37

Czyli nic nie da się zrobić, żeby osoba trzecia nie słuchała twoich piosenek? Przypomniało mi się jeszcze coś, czy można zmienić aby wyświetlało inny fragment filmu, niż jest to domyslnie ustawione (chodzi mi o widok pliku z filmem w menu filmy)

#80 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 grudnia 2007 - 21:48

to nie jest "fragment filmu" tylko automatycznie dodana okladka, ktora jest zrzutem obrazu gdzies ze srodka filmu. we wlasciwosciach tego pliku w itunes mozesz zmienic obrazek na inny. uzuwasz ten co jest i wkladasz nowy ktory ci odpowiada.

#81 sebaino

sebaino
  • 58 postów

Napisano 17 grudnia 2007 - 07:24

okładki w iTunes

Witam

Mam problem jak ten opisany tutaj http://www.myapple.p...hp/t-20861.html

"Witam!
Bardzo mi się spodobała wizualizacja okładek w Itunes i zacząłem dodawać. Powstał jednak problem. Jeśli płyta jest składanką, to w widoku z okładkami jest tyle okładek ilu wykonawców na płycie. Można to jakoś zlikwidować? (to znaczy nie całkiem tylko, żeby była jedna okładka na płytę)."

jednak nie bardzo rozumiem o co chodzi :

"wyedytuj tagi we wszystkich piosenkach - wszystkim nadaj taki sam tytul albumu - pozniej przypisz tej "plycie" okladke
inny sposob to zaznaczenie w tagach zakladki: Parto of a compilation - powinno zadzialac tak samo
pozdrav"

i

"Zaznacz piosenki ze składanki, ustaw im identyczne wspólne pole dla Album Artist np. Various Artists. Okładki się złączą w jedną."

Pozdrawiam

#82 czeczot

czeczot
  • 54 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 grudnia 2007 - 10:59

Otwórz katalog gdzie masz zapisaną okładkę – jako plik graficzny. Kliknij na nią prawym klawiszem i wybierz polecenie kopiuj. Teraz otwórz iTunes. Wybierz wszystkie utwory z danej płyty - zaznacz na niebiesko np. Kliknij na każdym lewym klawiszem myszki trzymając jednocześnie wciśnięty klawisz „jabłko”. Kliknij na nie prawy klawiszem (na zaznaczonych utworach) wybierz polecenie „informacje” otworzy ci się nowe okienko. Wpisz w tytule albumu tytuł płyty. Przy prawej krawędzi prawie na dole tego okienka masz taki kwadracik. Kliknij na niego prawym klawiszem i wybierz wklej. Zapisz ustawienia. Powinno działać! Pisze z pamięci na PC (fujjj……. ) więc mam nadzieje że nie poprzekręcałem nazw poleceń! Prościej już tego nie wytłumaczę :)

#83 lu-cash

lu-cash
  • 7 postów

Napisano 20 grudnia 2007 - 20:39

mam taki sam problem, też na Classicu 80 GB. Wszystkie okładki wgrywam tak samo, wszystkie mają takie same rozmiary, a mimo to cztery mi się nie wyświetlają. Pojawiają się zamiast nich czarne kwadraciki. Co ciekawsze kiedy odsłuchuję utwory z tych płyt w iTunes, to w lewym dolnym rogu pojawia mi się okładka...

#84 Armageddon89

Armageddon89
  • 7 postów

Napisano 23 grudnia 2007 - 21:57

Problem z okładkami Witam, jestem dumnym posiadaczem ipod classic 160GB. Mam problem, szukałem i nie znalazłem. Jak wgrac okładki CD do cover flow zeby mi sie tam ładnie pokazywała ?

#85 Adam5

Adam5
  • 52 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 grudnia 2007 - 22:23

Zaznaczasz dany utwór/utwory na liście, prawy przicisk myszy - informacje - znajdziesz tam okno grafika. Klikasz, dodajesz okładkę, i tyle. Możesz też zarejestrować się w itunes, co spowoduje automatyczne dodawanie okładek (ppm - pobierz grafikę albumu).

#86 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 grudnia 2007 - 22:31

uh... prawym przyciskiem na pliku, get info i wklejasz plik na odpowiednim miejscu.

#87 kusior11

kusior11
  • 4 postów

Napisano 23 grudnia 2007 - 22:32

kijowo troszke ze nie ma zadnego programu kotry by za nas tor obil nie odplatnie oczyiwscie:)

#88 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 grudnia 2007 - 23:02

patrzysz i nie grzmisz... jest masa takich programow. zeby daleko nie szukac to itunes to robi.

#89 Armageddon89

Armageddon89
  • 7 postów

Napisano 24 grudnia 2007 - 09:12

a jak sie nazywa ten którego ty używasz Migrena?

---- Dodano 24-12-2007 o godzinie 11:18 ----
Jeszcze jeden problem juz sobie poradziłem z grafika. W głownym menu pojawia mi sie okładka a jak wchodze w menu cover flow jest nadal pytajnik. to samo w albumach. Możecie cos poradzic?

#90 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 grudnia 2007 - 12:24

itunes sciaga automatycznie jak ma sie zalozone konto w itms (jest o tym specjalny temat). ale ja wole kiedy pliki maja okladki dodane na stale niezaleznie od itunes i uzywam tag&rename3.2 (trial - reinstalacja co kilkadziesiat dni jak wygasnie :)). sciaga z amazona, a jak tam nie ma to google.com i discogs.com na pewno cos maja. sciaga tez tagi z cddb/fddb.

#91 stealth1947

stealth1947
  • 591 postów

Napisano 24 grudnia 2007 - 13:58

A czy itunes sciagnie okladke gdy podany jest tylko tytu i wykonawca pisoneki?

#92 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 grudnia 2007 - 15:32

Można także użyć dashboard'owego widgeta: Amazon Album Art

#93 Indrid Cold

Indrid Cold
  • 260 postów
  • SkądPoint Pleasant

Napisano 24 grudnia 2007 - 21:41

Wszystko ładnie pięknie ale w moim przypadku nie mogę usunąć dodanej okładki do widea muzycznego :( W iPodzie to źle wygląda, nie ma miniaturek teldysków. Usywanie z Get Info nie działa :x

#94 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 grudnia 2007 - 21:54

czy nie chodzi o to, ze itunes ma tak, ze kazdy plik video musi miec jakistam obrazek? jak go nie ma to sobie jakas klatke z filmu tam wklei.

#95 Indrid Cold

Indrid Cold
  • 260 postów
  • SkądPoint Pleasant

Napisano 24 grudnia 2007 - 22:32

czy nie chodzi o to, ze itunes ma tak, ze kazdy plik video musi miec jakistam obrazek? jak go nie ma to sobie jakas klatke z filmu tam wklei.


No tak, ale w chwili kiedy wkleiłem 'obrazek' jako okładke albumu DVD automatycznie zamiast podglądów widze właśnie tę okładkę. Niby ok, mogę zastąpić klatką, ale nie mogę tego usunąć na dobre.

---- Dodano 24-12-2007 o godzinie 23:03 ----
iTunes się psuje :( Teraz nie działają nawet inteligente listy.

#96 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 grudnia 2007 - 01:53

No tak, ale w chwili kiedy wkleiłem 'obrazek' jako okładke albumu DVD automatycznie zamiast podglądów widze właśnie tę okładkę. Niby ok, mogę zastąpić klatką, ale nie mogę tego usunąć na dobre

to jest normalne zachowanie akurat. za kazdym razem jak "usuniesz" okladke to przy zatwierdzeniu zmian itunes wczyta sobie ktoras klatke z filmu i znowu bedzi jakis obrazek. to dlatego ze cos musi byc wyswietlone w podgladzie - albo twoja okladka albo fragment filmu (czyli ta zczytana klatka).

#97 Broker89

Broker89
  • 46 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 27 grudnia 2007 - 20:35

Okładki Witam mam problem z okładkami w iTunes. Mianowicie: przeczytałem Abc na tym forum i przystąpiłem do ogarniania albumów. Niektóre albumy miały swoje okładki nie wiadomo skąd bo nawet żadnego pliku graficznego nie było w folderze z tym albumem. Po zaznaczeniu w itunes wszystkich utworów i wybraniu info>dodaniu jednej okładki jpg.podpisaniu tytułu i wykonawcy i po zatwierdzeniu w widoku coverflow pojawiał się obraz nowej okładki nowego albumu i obok ta stara jedna okładka dopasowanego do jednego utworu nawet po usunięciu z listy okładka przechodzi na następny utwór. Z innymi albumami nie mam takich kłopotów....

#98 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 grudnia 2007 - 23:49

a ja mam inny problem, okladka albumu sie wyswietla, ale nie wszystkie utwory z niego ja maja. (w coverflow jest ta okladka, ale przy odtwarzaniu w niektorych utworach jest ta 'nutka' paskudna.

#99 Taizo

Taizo
  • 156 postów
  • SkądKatowice, Silesia

Napisano 28 grudnia 2007 - 00:32

Witam mam problem z okładkami w iTunes. Mianowicie: przeczytałem Abc na tym forum i przystąpiłem do ogarniania albumów. Niektóre albumy miały swoje okładki nie wiadomo skąd bo nawet żadnego pliku graficznego nie było w folderze z tym albumem. Po zaznaczeniu w itunes wszystkich utworów i wybraniu info>dodaniu jednej okładki jpg.podpisaniu tytułu i wykonawcy i po zatwierdzeniu w widoku coverflow pojawiał się obraz nowej okładki nowego albumu i obok ta stara jedna okładka dopasowanego do jednego utworu nawet po usunięciu z listy okładka przechodzi na następny utwór. Z innymi albumami nie mam takich kłopotów....


Najlepiej to zaznacz w iTunes utwory z danego albumu z którymi masz problem i wybierz INFORMACJE. Następnie przejdź do zakładki informacje i w miejscu w którym dodaje się ARTWORK (czyli okładkę) zaznacz puste pole: chodzi o to aby nie było w nim żadnego obrazka ale pole żeby było zaznaczone. Naciśnij ok.
Po tym procesie, ponownie zaznacz utwory z danego albumu i dodaj odpowiednią okładkę.
Powinno zadziałać...


a ja mam inny problem, okladka albumu sie wyswietla, ale nie wszystkie utwory z niego ja maja. (w coverflow jest ta okladka, ale przy odtwarzaniu w niektorych utworach jest ta 'nutka' paskudna.

Nie zrozumiałem do końca, ale równiez zaznacz wszystkie utwoey z danego albumu i dodaj odpowiednią okładkę.

#100 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 grudnia 2007 - 01:47

Taizo - zaznaczanie wszystkich utworow mam opanowane, o to sie nie martw ;) Zazwyczaj zaznaczam jakis tam album i przeciagam zdjecie do takiego kwadracika w lewym dolnym rogu ajtjunsa, widocznie nie zawsze dziala, bo niektore kawalki nie maja okladek. (przykladowo, cale supernatural ma okladki, dochodzi mi do wishing it was i okladka wyparowuje. piosenka sie konczy, nastepna sie wlacza i okladka jest z powrotem..)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych