Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

odc 3 - Laik o mac-u po 3 miesiacach uzytkowania;)


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#51 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 posts
  • SkądWarszawa

Posted 14 February 2007 - 12:09

A jednak trochę się mylisz ( a może to znów niedoinformowanie KS ;d ) ale gg zapowiedziało że będzie usuwać konta użytkowników korzystających z innych programów niż gg ( gnu gg , kadu , tlen .. ) i moim zdaniem to jest pewnego rodzaju monopol ...


Wskaż mi proszę źródło na które się powołujesz. Oczywiście interesuje mnie tylko oficjalne stanowisko Gadu-Gadu SA, a nie nieoficjalne plotki, przecieki itp.

Monopol? Skype też jest monopolistą, ponieważ udostępnia zamknięty produkt do rozmów głosowych? Nikt Ci nie każe korzystać z Gadu-Gadu, Skype, ICQ czy nawet Jabbera. Masz ten komfort, że masz mnóstwo alternatyw i możesz korzystać z tego czego chcesz. Tu nie może być mowy o monopolu.

Nie ma co się dziwić, że firma wydając darmowy produkt na rynek, jakim jest komunikator, chce na nim zarobić, chociażby z reklamy. Za coś musi opłacić programistów, którzy ten program tworzą. Reklama ta w tym momencie działa i może być kontrolowana tylko w oryginalnym oprogramowaniu. Ty korzystając z sieci Gadu-Gadu zgadzasz się na ich regulamin, jeśli korzystasz z innego oprogramowania, narażasz firmę na straty i tym samym łamiesz regulamin, który zaakceptowałeś. Czego tutaj nie rozumiecie?

Dopóki firma Gadu-Gadu SA nie podejmie decyzji o wejściu na rynek Macintoshy, nie będzie oprogramowania pozwalającego korzystać legalnie z sieci Gadu-Gadu na Makach. Wszelkie prośby, skargi i zażalenia wysyłajcie proszę wprost do producenta - Gadu-Gadu SA.

I jak już wcześniej pisałem, nie samym Gadu-Gadu człowiek żyje.

---- Dodano 14-02-2007 o godzinie 12:11 ----

Jednak mam kumpli znajomych ... co MUSZĄ używać ggg z niewiadomych mi powodów więc ja też muszę ...


Dlaczego musisz?

#52 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 posts

Posted 14 February 2007 - 12:19

Potem powiem ci dokładnie ale również przeczytałem to w KŚ we wrześniu lub w październiku dokładny numer podam jak odkopie gazetkę .Jednak coraz bardziej wątpię w słuszność KŚ. Monopol monopolem ale moim zdaniem kasowanie konta dlatego , że używa się innego klienta to przesada a tym bardziej , że korzysta się z niego ponieważ sam producent nie dostarcza wersji na tą platformę ... Korzystać muszę ponieważ większość znajomych korzysta z gg i jakoś kontaktować się muszę ...

#53 kadargo

kadargo
  • 1312 posts

Posted 14 February 2007 - 12:30

>>lukas k.rosinski wyjasnil to az nazbyt dokladnie :) sprawa jest prosta: nie placisz, zgadzasz sie na regulamin, nie podoba sie odinstalowujesz, nie wiem co w tym jest nie zrozumialego ja tez nie rozumiem czemu musisz korzystac z GG, jezeli ci sie nie podobaja zasady producenta oprogramowania to uzywaj innego, nikt ciebie do niczego nie zmusza, popros kolegow zeby zaczeli uzywac tez innego albo korzystaj z telefonu proste :) aha a co do KS to to jest fajna gazeta ale jako wykladzina do kociej kuwety :D

#54 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 posts

Posted 14 February 2007 - 13:17

Też tak sądzę pomału o KŚ ... No wiesz jestem jedną osobą przeciwko 50 na mojej liście ... no połowa używa skype lub tlena ale reszta to gg ... niestety , gg przestało mi się podobać po wersji 6.0 ...

#55 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1643 posts
  • SkądTychy

Posted 14 February 2007 - 13:34

aha a co do KS to to jest fajna gazeta ale jako wykladzina do kociej kuwety :D

Zal mi twojego kotka ;o

#56 kadargo

kadargo
  • 1312 posts

Posted 14 February 2007 - 14:07

hehe moje koty (3 szt) maja specjalna wysciolke, ale jak czasami sie zdarzy to niestety sa zmuszone robic na "prase" tylko dla ich uciechy staram sie wkladac im taka gdzie sa zdjecia naszego prezydenta lub premiera :D narobic na rzad... bezcenne :D

#57 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 posts

Posted 14 February 2007 - 14:18

moje kocimbry śpią na słomie i im dobrze :D Koty są nieekonomiczne tylko jedzą a te moje to nawet myszy nie łapią ...5kg koty masakra ... szt.3 :D

#58 GoTTie

GoTTie
  • 147 posts
  • SkądWarszawa

Posted 14 February 2007 - 14:53

Korzystać muszę ponieważ większość znajomych korzysta z gg i jakoś kontaktować się muszę ...


Masz na mysli protokol GG a nie sam program? Dobrze rozumiem?

#59 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 posts

Posted 14 February 2007 - 14:58

no tak . Ale legalnie nie można korzystać z innych programów .

#60 yezooz

yezooz
  • 85 posts
  • SkądGdansk, PL

Posted 14 February 2007 - 15:18

zawsze mozesz uzywac fenomenalnej wersji WWW. OS independent ;)

#61 TomkOx

TomkOx
  • 370 posts

Posted 17 February 2007 - 19:45

Apropos GG:
O ile Windows nie jest dostarczany z żadnym klientem do obsługi GG,
o tyle Mac OSX (10.4.x) jest! W postaci iChat. Wystarczy użyć Jabbera.
Fakt, że do skonfigurowania obsługi konta GG trzeba "na chwilę"
zainstalować Psi i pokonfigurować troszkę, ale po tym zabiegu
obsługa GG jest na tyle dobra w iChat, że widać nawet opisy (w dwie strony).
Co więcej - jest pełna integracja z systemem: iChat, Address Book itd.
Po skonfigurowaniu GG na Jabberze, można spokojnie używać tylko
iChat - nowe kontakt wystarczy dodawać do Address Book pod
opis Jabber.

Więcje na temat konfiguracji w necie, np.: fotogenia.info.
  • MacDada likes this

#62 woocash

woocash
  • 1624 posts

Posted 18 February 2007 - 01:22

Pod to samo można podciągnąć napęd CD/DVD - ładny, fajny, ale w konsekwencji miniCD nie obsłuży. Coś za coś.



Hehe, nawet te napędy CD/DVD niby ładne, ale technicznie rzecz biorąc co to za napęd z jego prędkościami? Specyfikacja jak wyjęta z laptopów sprzed kilku lat :/

#63 naresh

naresh
  • 2079 posts
  • SkądWarszawa

Posted 18 February 2007 - 20:50

Hehe, nawet te napędy CD/DVD niby ładne, ale technicznie rzecz biorąc co to za napęd z jego prędkościami? Specyfikacja jak wyjęta z laptopów sprzed kilku lat :/


Ze co?!

#64 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 posts

Posted 18 February 2007 - 21:02

chodzi pewnie o wybredność i prędkośc ...

#65 naresh

naresh
  • 2079 posts
  • SkądWarszawa

Posted 18 February 2007 - 22:08

Chodzi mi tu bynajmniej o przesade w stwierdzeniu "Specyfikacja jak wyjęta z laptopów sprzed kilku lat". Poprzyj to jakimis konkretami... daj linke do lapa z przed kilku lat i specyfikacji jego napedu i do specyfikacji napedu ktory porownujesz...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users