Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana wyglądu Mac OS X


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
304 odpowiedzi w tym temacie

#276 MagdaS

MagdaS
  • 93 postów
  • SkądTrzebinia, Poland

Napisano 28 września 2010 - 00:17

Mam problem ze zmianą wyglądu docka, chciałam zmienić tło na przeźroczyste, zainsalowałam leopard dockapps i dock library ale zadnym z tych programów nie mogę sprawić by zmieniło sie w docku cokolwiek, ściągam tak jak pisze we wszystkich instrukcjach jakic przykładowy motyw docka potem programem go ładuje i nic... bardzo prosze o pomoc

#277 grado

grado
  • 61 postów

Napisano 28 września 2010 - 10:17

ja dock zmieniłam programem CandyBar bardzo prosty w użyciu :) napisz dokładniej w czym masz problem?

#278 Sun

Sun
  • 3 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 14 listopada 2010 - 08:18

zmiana wyglądu... witam wszystkich serdecznie, mam kilka pytań, niedługo przesiadam się na maca po wielu latach siedzenia w windowsach, chociaż kiedyś pracowałem na takich maszynach jak G3 i G4 przez krótki okres czasu, ostatnio znalazłem kilka zdjęć, czym można zmienić wygląd żeby mac wyglądał jak na tych zdjęciach, czy jest to wynik działania wielu małych zmian, czy można to zmienić jedną aplikacją? i wybaczcie początkującemu za błędy...;)

#279 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 14 listopada 2010 - 10:02

Kiedys dalo sie to zrobic raz dwa programem shapeshifter ale to bylo pod 10.4.

Poszukaj tutaj:

MacThemes

#280 klopas

klopas
  • 132 postów
  • SkądBytom, PL

Napisano 28 grudnia 2010 - 11:53

a ja mam problem z CandyBarem w tigerze... mam ikonki zrobione w png z przezroczystoscia ale po wrzuceniu do candybara tlo jest biale co wyglada paskudnie...

mial juz tak ktos? bo nie wiem co na to poradzic, dodam ze jak przerabialem przez iConvert na icns to wszystko smigalo, tutaj jedna przykladowa ikonka w png z przezroczystascia:
Dołączona grafika
(przeciagajac ja po ekranie widac ze jest faktycznie przezroczysta...)

mam tigera 10.4.11 i wersje candybara 2.6.1

#281 klopas

klopas
  • 132 postów
  • SkądBytom, PL

Napisano 29 grudnia 2010 - 12:35

dobra, dałem sobie radę dzięki ThemePark i ShapeShifter ;)

#282 Nobleman

Nobleman
  • 11 postów

Napisano 05 stycznia 2011 - 15:42

Wszystko pięknie, bardzo dużo konkretnych porad ale nie ma tutaj jasnej odpowiedzi jak zmienić wszystkie ikony danego rodzaju od razu. tzn. mogę zmienić ikonkę konkretnego pliku ale jak chcę aby ta ikona była zawsze wykorzystywana dla tego rodzaju pliku (np. .rar, .xlsx itp). Czy ktoś ma rozwiązanie inne niż szukanie konkretnych ikon i podmianę ich plików? Kurcze szukałem wszędzie ale nie mogę tego znaleźć ;)

#283 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 05 stycznia 2011 - 23:28

iContainery szukales? ;)

#284 Nobleman

Nobleman
  • 11 postów

Napisano 14 stycznia 2011 - 11:00

a co to jest? ;) W Googlach to jakiś bełkot jak to wpisałem.

#285 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 stycznia 2011 - 15:26

Drugi wynik na googlach

Iconfactory : Freeware

Swoja droga potrzebujesz do tego

http://www.panic.com/candybar/

#286 pawelkrawiecki

pawelkrawiecki
  • 65 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 06 marca 2011 - 10:18

Witam Podłączam sie pod temat... Panowie jak cofnac wszystkie zmiana po ingerencji w wyglad MAC OSX? Zainstalowalem CrystalClear Interface 2.5 , ale po deinstalacji zostało kilka smieci. Jak to skasowac?

#287 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 06 marca 2011 - 10:59

Coz, niestety takie "smieci" juz zostana. Wszystko zalezy jednak od tego, czym te smieci sa :)

#288 Nobleman

Nobleman
  • 11 postów

Napisano 08 marca 2011 - 12:17

Ja sobie teraz radzę podmieniając nazwy ikonek w applications ;) inaczej to się nie da swobodnie podmieniać tych cholernych ikonek dla konkretnych plików hurtowo. Thx Steve....

#289 klopas

klopas
  • 132 postów
  • SkądBytom, PL

Napisano 30 marca 2011 - 19:53

znalazł ktoś może theme upodabniający tigera do jaguara, szukałem pod frazą pinstripes ale znalazłem jeden i to jeszcze do pantery (brakowało podmiany metalowego tła okna np. w finderze i przyciski były ochydne) bo szczerze powiedziawszy wygląd 10.2 bardzo mi się podoba ale nie będę używał takiego antyka tylko ze względu na wygląd, już przy tigerze mam problemy ze znalezieniem softu ;)

#290 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 01 kwietnia 2011 - 10:40

Też szukałem, nawet było coś takiego, ale wszystkie linki do tego ustrojstwa już zdechły.

#291 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 01 czerwca 2011 - 15:28

Gdyby kogoś interesowało: Lifehack: jak zmienić domyślną ikonę aplikacji w Mac OS X? | Lifehacker Polska

#292 sna83

sna83
  • 1 postów
  • SkądPL

Napisano 13 stycznia 2012 - 11:06

Dzięki. Super temat dla Tygrysowców i starszych. Zdziwiło mnie to, że nie mam hasła założonego na system a podmnieniając ikony wyskakuje mi okno i prośba o podanie hasła. Bez podawania hasła klikam ok i idzie dalej ale po co w OSX 10.4 takie okna występują? Może w następnych wersjach poprawili.

#293 Rhotax

Rhotax
  • 3 postów

Napisano 27 maja 2015 - 06:41

Chciałbym po prostu zmienić ikonkę do skrótów. Żadna ze znalezionych w Internecie metod nie działa :/

Już konwertowałem tę ikonkę do "wszystkich" możliwych formatów, mam .icns, .ico, .png, .tiff...Konwertowałem iConverterm (on-line).

 

Gdy daje "Get info" na te pliki z ikonkami to TYLKO dla .png tam w rogu pokazała się zadana ikonka, dla pozostałych pokazuje się systemowa dla danego typu pliku :/

Zaznaczyłem i skopiowałem z "Get info" od .png.

Otworzyłem "Get info" skrótu dla którego chce zmienić ikonkę, daję WKLEJ i...nie zmienia się :/

Ale jak skopiowałem skrót (czyli na pulpicie mam dwa skróty jeden "nazwa skrótu", a drugi "nazwa skrótu copy") to na tym drugim to WKLEJ zadziałało i zmieniło ikonkę ?:/

 

Dodatkowa uwaga, gdy otwierałem te pliki w Preview i dawałem kopiuj, a potem wklej dla skrótu (kopii skrótu) to się zmieniała ikonka, ale zamiast poprawnie na 48x48 to ... jakaś chyba 8x8 ;) z czarnym kwadratem dookoła.

 

Ktoś potrafi wyjaśnić ten...chaos ??



#294 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 27 maja 2015 - 09:01

Chciałbym po prostu zmienić ikonkę do skrótów. Żadna ze znalezionych w Internecie metod nie działa :/

Już konwertowałem tę ikonkę do "wszystkich" możliwych formatów, mam .icns, .ico, .png, .tiff...Konwertowałem iConverterm (on-line).

 

Gdy daje "Get info" na te pliki z ikonkami to TYLKO dla .png tam w rogu pokazała się zadana ikonka, dla pozostałych pokazuje się systemowa dla danego typu pliku :/

Zaznaczyłem i skopiowałem z "Get info" od .png.

Otworzyłem "Get info" skrótu dla którego chce zmienić ikonkę, daję WKLEJ i...nie zmienia się :/

Ale jak skopiowałem skrót (czyli na pulpicie mam dwa skróty jeden "nazwa skrótu", a drugi "nazwa skrótu copy") to na tym drugim to WKLEJ zadziałało i zmieniło ikonkę ?:/

 

Dodatkowa uwaga, gdy otwierałem te pliki w Preview i dawałem kopiuj, a potem wklej dla skrótu (kopii skrótu) to się zmieniała ikonka, ale zamiast poprawnie na 48x48 to ... jakaś chyba 8x8 ;) z czarnym kwadratem dookoła.

 

Ktoś potrafi wyjaśnić ten...chaos ??

 

1. Standardowy plik ikony mac (.icns) zawiera kilka rozmiarów obrazów .png połączonych w jeden plik (dlatego mniejsza ikonka wygląda często trochę inaczej od dużej, bo to nie jest ten sam obrazek tylko kilka i system dobiera na podstawie wielkości który wyświetlić. Jeśli otworzysz taki plik w Preview to z boku na pasku będzie widać poszczególne "warstwy" pliku. Widocznie skopiowałeś jakąś trefną pojedynczą warstwę 8x8.

 

2. Standardowo ikona skrótu do folderu (katalogu) w na maku przejmuję ikonę katalogu docelowego i nie da się jej zmienić (albo nie umiem, nie wnikałem, nie potrzebuję). Nie ma problemu natomiast ze zmianą ikony skrótu do pliku. Nie pytaj czemu bo nie wiem. 

 

3. Jeśli chcesz zmienić ikonę jakiegoś normalnego katalogu to klikasz na niego i dajesz "get info" a następnie przeciągasz myszą plik.icns na ikonę w górnym lewym rogu w oknie Info. (w katalogu, którego ikonę zmieniasz jest tworzony ukryty plik icon zawierający obraz nowej ikony - zamieniający systemowy obraz katalogu na twój, ale ty go nie widzisz to się nie przejmuj)


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 27 maja 2015 - 09:13


#295 Rhotax

Rhotax
  • 3 postów

Napisano 27 maja 2015 - 09:25

1. Standardowy plik ikony mac (.icns) zawiera kilka rozmiarów obrazów .png połączonych w jeden plik (dlatego mniejsza ikonka wygląda często trochę inaczej od dużej, bo to nie jest ten sam obrazek tylko kilka i system dobiera na podstawie wielkości który wyświetlić. Jeśli otworzysz taki plik w Preview to z boku na pasku będzie widać poszczególne "warstwy" pliku. Widocznie skopiowałeś jakąś trefną pojedynczą warstwę 8x8.

 

2. Standardowo ikona skrótu do folderu (katalogu) w na maku przejmuję ikonę katalogu docelowego i nie da się jej zmienić (albo nie umiem, nie wnikałem, nie potrzebuję). Nie ma problemu natomiast ze zmianą ikony skrótu do pliku. Nie pytaj czemu bo nie wiem. 

 

3. Jeśli chcesz zmienić ikonę jakiegoś normalnego katalogu to klikasz na niego i dajesz "get info" a następnie przeciągasz myszą plik.icns na ikonę w górnym lewym rogu w oknie Info. (w katalogu, którego ikonę zmieniasz jest tworzony ukryty plik icon zawierający obraz nowej ikony - zamieniający systemowy obraz katalogu na twój, ale ty go nie widzisz to się nie przejmuj)

ad. 2.

Ale...ja na pulpicie mam dużo skrótów z własnymi ikonkami :D (to są skróty do dysków innych kolegów w sieci, dokładnie do konkretnych folderów na ich komputerach). I mogłem zmieniać te ikonki gdy miałem ikonkę w formacie....nie wiem jak to powiedzieć...w formacie katalogu (?). Czyli ikonka opisana jako folder, ma tą strzałeczkę do rozwijania folderu ale w środku jest pusto. I z takimi ikonkami nie ma problemu, tzn. daję Get Info, w miniaturce jest ikonka, kopiuję i wklejam gdzie indziej (w tym przypadku na skrót).

 

To może pytanie jak zamienić format .ico, .icns, .png...na ten format "folderowy" ikonki ?


Użytkownik Rhotax edytował ten post 27 maja 2015 - 09:25


#296 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 27 maja 2015 - 09:39

Czyli ikonka opisana jako folder, ma tą strzałeczkę do rozwijania folderu ale w środku jest pusto. I z takimi ikonkami nie ma problemu, tzn. daję Get Info, w miniaturce jest ikonka, kopiuję i wklejam gdzie indziej (w tym przypadku na skrót).

 

To może pytanie jak zamienić format .ico, .icns, .png...na ten format "folderowy" ikonki ?

 

Taki "folderowy" format ikony to dokładnie ikona zwykłego folderu z przeciągniętym na jej okno "Info" plikiem obrazka icns. Automatycznie z różnych obrazków takie coś tworzy np. ten konwerter (jest darmowy w wersji lite - nie przejmuj się ceną na stronie). Jeśli wejdziesz w taką ikonkę opisaną jako folder przy włączonym pokazywaniu ukrytych plików, zobaczysz, że w środku jednak wcale nie jest pusto.

 

A jeśli chodzi o zmianę ikony skrótu do katalogu, to jaki masz system, bo u mnie Yosemite to nie działa, a ty mówisz, że ci się zmieniają.

Edit: 

Dobra, teraz zauważyłem dział. Sorry za zamieszanie. 


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 27 maja 2015 - 09:50


#297 Rhotax

Rhotax
  • 3 postów

Napisano 27 maja 2015 - 10:47

Taki "folderowy" format ikony to dokładnie ikona zwykłego folderu z przeciągniętym na jej okno "Info" plikiem obrazka icns. Automatycznie z różnych obrazków takie coś tworzy np. ten konwerter (jest darmowy w wersji lite - nie przejmuj się ceną na stronie). Jeśli wejdziesz w taką ikonkę opisaną jako folder przy włączonym pokazywaniu ukrytych plików, zobaczysz, że w środku jednak wcale nie jest pusto.

 

A jeśli chodzi o zmianę ikony skrótu do katalogu, to jaki masz system, bo u mnie Yosemite to nie działa, a ty mówisz, że ci się zmieniają.

Edit: 

Dobra, teraz zauważyłem dział. Sorry za zamieszanie. 

To przy okazji roznic, mi zupelnie nie dziala to przeciaganie na miniaturke w "Get info" o ktorym mowisz :)

 

A ten program który podałeś — to jak większość ostatnio :/ — nie zadziała na wersjach poniżej 10.5 :/



#298 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 27 maja 2015 - 12:17

To przy okazji roznic, mi zupelnie nie dziala to przeciaganie na miniaturke w "Get info" o ktorym mowisz :)

 

A ten program który podałeś — to jak większość ostatnio :/ — nie zadziała na wersjach poniżej 10.5 :/

 

W 10.4 to inaczej działało. Te ikony "katalogów" pamiętam, że można było uzyskać w terminalu poprzez konwersję programem, który był instalowany razem z Developer Tools. Wynikowo też powstawał plik ukryty ale iconr (resource). Dokładnie niestety jak to działało nie pamiętam. Tu masz coś opisane jak chce ci się w to bawić. Wiem, że ja dałem sobie spokój, a potem apple zmienił sposób zapisu tych ikon i tyle.



#299 adatom

adatom
  • 1 postów

Napisano 23 lutego 2016 - 09:35

A moje pytanie jest dużo bardziej prozaiczne. Chciałbym aby ikonki przyciski okna (zamykanie, minimalizowanie..) jak i cały wygląd motywy był bardziej cukierkowy, a raczej 3d a nie płaski. Czy do tego potrzebne jest mi narzędzie CandleBar? Czy w El Capitan jest taka opcja w motywach?

 

Załączony plik  cukierasy.jpg   6,91 KB   0 Ilość pobrań



#300 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 lutego 2016 - 10:30

Jak wrócisz do wersji 10.9 to będziesz miał, w wersji 10.10 i wyższej jest i będzie płasko.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych