Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak nauczyć się angielskiego?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

#26 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 23 stycznia 2010 - 22:15

Ja staram się oglądać bez napisów i powiem że przynosi efekty w kwesti rozumienia, mówienia i gromadzenia słownictwa a co do gramatyki tzn 12 czasów to już nie jest tak łatwo.

#27 SpyKids

SpyKids
  • 165 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 stycznia 2010 - 16:01

Ja oglądam "Friends" w wersji oryginalnej z angielskimi napisami + sita (trzeba mieć DUŻO samozaparcia).

#28 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 11:59

[moderator najwyraźniej wyciął posta wyżej, bo to była reklama, ale było tam o słuchaniu]

Z tymi uszami to prawda, o cenie propozycji nie chcę dyskutować.

Pojechałem kiedyś na kontrakt do Irlandii. Miałem tłumaczyć i udawać, że pracuję fizycznie. Nawet mi wychodziło :D Dużo się nauczyłem.

Właśnie mój angielski był "oczny", znam cholernie dużo wyrazów, których nie potrafię wypowiedzieć. I tam miałem szok. Nie rozumiałem co do mnie mówią, każdy miał inny styl, bo na kontrakcie byli ludzie z różnych krajów od Norwegii po Szkocję. Jakoś dałem radę, ale nie było łatwo.
Co zauważyłem: ludzie, którzy tylko myślą, że znają język mówią, że rozumieją, tylko mają problemy z poukładaniem wypowiedzi w obcym języku. Nieprawda.
Jak już ktoś lepiej zna język, zdaje sobie sprawę, że problem jest ze słyszeniem. Zrozumieniem co ktoś mówi. To jest najważniejsze. Mózg po pewnym czasie zaczyna wyodrębniać słowa, bez treningu nawet trudno się połapać gdzie się one zaczynają i gdzie kończą, zwłaszcza kiedy wchodzą w grę "egzotyczne" akcenty.
Po trzech tygodniach miałem doła, że się nie nadaję. Jednak spotkałem Anglików na plaży w Dunncanon, łowili ryby i z nimi pogadałem. Wszystko rozumiałem, bo mówili tak jak byłem przyzwyczajony słyszeć. Wróciła wiara w siebie i jakoś się wyrobiłem.

http://grab.by/2ij9

Pozdrawiam

#29 ArekToJa

ArekToJa
  • 1 postów

Napisano 21 grudnia 2011 - 20:43

Angielski jest prosty Temat stary, ale go odgrzeję:)) Masz 100% racji. Problem za granicą pojawia się, kiedy tak jak piszesz pojawiają się egzotyczne akcenty. A dlaczego one są egzotyczne? Moim zdaniem dlatego są egzotyczne, bo dla słuchacza, który spotkał się po raz pierwszy z tego typu akcentem baaardzo odbiegają od angielskiego, który on poznał. Na moim przykładzie. Pełen wiary w swoją znajomość angielskiego pojechałem na praktyki do Niemiec. Oczywiście, żeby tam pojechać musiałem zdać kilkuetapowy egzamin (pisanie, słuchanie, rozmawianie). Zawitałem do instytutu, w którym miałem mieć praktyki. Powitał mnie tam Niemiec, który zaczął do mnie coś mówić. Niestety to nie była moja wina że w przez pierwsze 10 minut miałem problemy z jego zrozumieniem... Jego typowy niemiecki akcent po prostu przebijał i ciężko było zrozumieć ten sposób wymowy. Na szczęście z mojego doświadczenia sytuacja, kiedy spotykasz kogoś, kto mówi z obcym (nie angielskim) akcentem nie trwa długo i jesteś w stanie podchwycić "manierę" danego akcentu. Podobnie miałem ze zrozumieniem hindusa, francuza, a nawet anglika, który mówił bardzo dźwięcznym londyńskim akcentem. W miarę praktyki takie sytuacje nie będą się powtarzać. Możesz mi zaufać...:) Pozdrawiam! Arek

#30 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 grudnia 2011 - 20:47

Nie odświeżamy starszych tematów niż 6 miesięcy. Regulamin :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych