Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego zrezygnowałem z MobileMe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Thomas Percy

Thomas Percy
  • 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2010 - 16:40

Dlaczego zrezygnowałem z MobileMe? Co to jest MobileMe? MobileMe to zestaw 6 usług sieciowych Apple. Składa się z: poczty, kontaktów, kalendarza, galerii sieciowej, dysku w chmurze oraz „policjanta” do znajdowania zgubionych iPhonów i iPadów. Najważniejszą funkcją MobileMe jest synchronizacja powyższych usług na wszystkich podłączonych do konta urządzeniach Apple i PC. Poczta Używam darmowego Gmaila Google. Skrzynka Apple to taki ładniejszy MS Outlook. Nie potrafi łączyć maili w wątki. To zamyka temat, ale dodatkowo Mail Apple zamiast etykiet ma tylko flagi. Kontakty Kontakty są integralną częścią Gmaila. Nie potrzebuję innych. Gmail jest darmowy. Kalendarz iCal źle synchronizował mi się pomiędzy MobileMe, makiem i iPadem. Nie wiedzieć po co stworzyły się aż trzy identyczne kalendarze: z maka, z iPada i z MobileMe. Zdarzenia wpisane w jednym z tych miejsc, nie zawsze pojawiały się w pozostałych. Pewnie mógłbym to jakoś skonfigurować, ale nie po to używam Apple zamiast Microsoftu, by dłubać w jakichś „ustawieniach”. Kalendarz Google działa idealnie. I jest darmowy. Galeria sieciowa Jest sto innych identycznych i lepszych, a darmowych usług, np. Picassa, Flickr, Photobucket. Moje linki do galerii Apple, które umieściłem na tym forum, prowadziły donikąd. Dysk w chmurze Metoda „drag and drop”, czyli „przeciągnij i upuść” nie działa na PC. To zamyka temat. Dropbox ma tę funkcję i do tego jest dwa razy tańszy. Find My Phone Nie znam zamiennika. Żałuję, że nie mam tej usługi. Synchronizacja MobileMe synchronizuje zakładki Safari na wszystkich urządzeniach. Ale ja wolę Chrome, które też się synchronizuje. Kalendarz zsynchronizuje mi Google Calendar. Maile i kontakty Gmail i Google Sync. MobileMe dawał mi także zdalny dostęp z dowolnego urządzenia i dowolnego miejsca do Time Capsule w domu. W sumie nigdy nie skorzystałem, ale szkoda mi, że tego już nie mam. Podsumowując MobileMe to pierwsza klęska Apple w moich oczach, poza tym łykam wszystko jak bocian żabę. Zdecydowały: brak wątków w Mailu i brak drag and drop w iDisku. MobileMe jest płatne i gorsze od darmowych rozwiązań. Gdyby było choć równe im, zapłaciłbym.

#2 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 sierpnia 2010 - 17:20

Każdy ma prawo do własnego zdania, IMO Mobile Me spełnia swoją rolę w 100%, aczkolwiek gdybym miał tylko jedno urządzenie Apple w życiu nie kupiłbym usługi, to właśnie synchronizacja danych w chmurze bez trudnej konfiguracji jest największym atutem Me.com. BTW nie korzystam z internetowego interfejsu Me.com.

#3 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 15 sierpnia 2010 - 17:31

Czesto, jezeli korzystasz z "darmowych" uslug, to tez placisz, ale swoja prywatnoscia (np. uzywajac gmail).

#4 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 sierpnia 2010 - 17:44

Mnie Mobile Me przekonało w 100% i na pewno długo tutaj zostane :)

#5 Thomas Percy

Thomas Percy
  • 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2010 - 18:44

Pewnie jeśli będę miał więcej urzadzeń Apple, wrócę do tematu, bo na makach drag and drop działa (I to jak!). MobileMe trochę przypomina mi Windows. Co i rusz jakiś drobiazg szwankuje i trzeba podłubać. Dropbox ii usługi Google sa przy tym takie... Applowskie.

#6 tomek.s

tomek.s
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2010 - 20:27

Też się mocno zastanawiałem nad Me i faktycznie google jest świetną alternatywą a do tego darmową. Porobiłem już sobie wszystkie integracje i na pewno nie będę przedłużał konta w Me.

#7 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 sierpnia 2010 - 21:07

A ja generalnie sobie to wykupię chyba tylko dla usługi Find my iPhone... jako, że mam ich cały komplet + iPad może się przydać (oby nie)...

#8 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 15 sierpnia 2010 - 22:12

A chwalisz się czy żalisz? MobileMe nie przypasowało, zrezygnowałeś, ale po co ku temu zakładać osobny wątek? Wszyscy wiemy co w tym pakiecie jest, jakie są alternatywy, jak się ich używa, a jak MobileMe.

#9 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 sierpnia 2010 - 22:23

Czesto, jezeli korzystasz z "darmowych" uslug, to tez placisz, ale swoja prywatnoscia (np. uzywajac gmail).


Chyba zapomniałeś jak Apple potrafi inwigilować.
Robi to przy każdej aktualizacji oprogramowania, z czego kiedyś bardzo się tłumaczyli, że niby nikomu tego nie udostępniają. ;)

#10 kojotek

kojotek
  • 112 postów
  • SkądPruszków

Napisano 15 sierpnia 2010 - 22:26

Już bez przesady... Wątek powstał i dobrze... Każdy może swoje zdanie wypowiedzieć. Thomas Percy był niezadowolony z usługi i uważam, że warto się zapoznać z powodami jego decyzji. Sam się zastanawiam nad wykupieniem tej usługi (narazie jestem posiadaczem tylko iMac'a ale pewnie już niedługo dołączy iPhone). Następnie w planie jest MacBook (PRO) i TimeCapsule...

#11 tomek.s

tomek.s
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2010 - 22:46

Bardzo dobrze, że założył temat bo dzięki temu zainteresowałem się integracją z gmailem na co wcześniej nie wpadłem. Nie dla każdego wszystko jest od razu oczywiste, zwłaszcza dla newbie użytkowników appleowskich.

#12 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 sierpnia 2010 - 22:49

Chyba zapomniałeś jak Apple potrafi inwigilować.

Chyba ktoś zapomniał ile informacji Google zbiera i wykorzystuje ;]

#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 917 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 sierpnia 2010 - 00:11

Wszystko fajnie, też (niestety) klikam w Gmaila. Niestety z kontaktami jest słabo - synchronizacja między komputerem a chmurą nie jest automatyczna, trzeba klikać z palca :( No i ten nieszczęsny IMAP od Googli jest tragiczny. Totalny burdel przy korzystaniu przez Mail.app i gejfona razem.

#14 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 sierpnia 2010 - 06:13

Chyba zapomniałeś jak Apple potrafi inwigilować.


Bo my w dziwnych czasach żyjemy, Apple stał się monopolistą, Google jest zły, a Microsoft leży na przegranej pozycji. XXI wiek troszkę zamieszał ;)

---------- Wpis dodano o 05:13 ---------- Poprzedni wpis dodano o 05:12 ----------

gejfona


Mówisz o iPhone? Nazywając go w ten sposób rozumiem, że przyznajesz się do swojej orientacji seksualnej... Ale możesz to przecież zrobić wprost, bez kombinacji słownych.

#15 Thomas Percy

Thomas Percy
  • 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpnia 2010 - 08:13

A chwalisz się czy żalisz? MobileMe nie przypasowało, zrezygnowałeś, ale po co ku temu zakładać osobny wątek? Wszyscy wiemy co w tym pakiecie jest, jakie są alternatywy, jak się ich używa, a jak MobileMe.


Dwa miesiace temu sam przeszukiwałem forum w poszukiwaniu informacji o MobileMe. Przez 2 miesiace przetestowałem usługę, przemyślałem i uzasadniłem decyzję. Mam nadzieję, że mój temat przyda się takim jak ja - poczatkujacym, poszukujacym zbiorczej ppodstawowej rzetelnej wiedzy.

#16 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpnia 2010 - 13:33

Za darmo? Ale jest totalna kontrola w stylu Orwella, na pewno Google współpracuje z CIA i FBI

#17 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 16 sierpnia 2010 - 13:53

Za darmo? Ale jest totalna kontrola w stylu Orwella, na pewno Google współpracuje z CIA i FBI


A co piszesz z terrorystami? Ustalasz plan unicestwienia świata? Kto chciałby czytać akurat twoje maile?

#18 tomek.s

tomek.s
  • 158 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpnia 2010 - 14:39

Akurat służby takie jak fbi, cia, czy choćby nasze polskie różne współpracują z każdym od operatorów komórkowych przez providerów internetu po hostingodawców, więc jak by chcieli to o każdym wszystko by znaleźli. Pytanie tylko czy robisz takie rzeczy żeby takie służby się tobą zainteresowały. Bo raczej fbi nie czyta miliardów maili na gmailu każdego dnia bo może akurat któryś jest zaadresowany do Bin Ladena. Poza tym nikt przy zdrowych zmysłach nie robiłby przekrętów na takiej sieci, jeśli już ktoś coś rzeźbi nielegalnego to raczej na sieci tor, która teoretycznie i podobno jest "bezpieczna". Bez sensu takie gadanie, no ale cóż, spotkałem klienta który w laptopie zakleił kamerkę bo uważał, że go podglądają przez nią (pomimo, że nie była włączona). Może faktycznie trochę za dużo Orwella :)

#19 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 917 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 sierpnia 2010 - 14:45

Mówisz o iPhone? Nazywając go w ten sposób rozumiem, że przyznajesz się do swojej orientacji seksualnej... Ale możesz to przecież zrobić wprost, bez kombinacji słownych.


Mówię? Nie mówię. Piszę.
O iPhone? Tak, o iPhone.
Nazywając go w ten sposób? Nazywając go w ten sposób nazywam go tak jak chcę, lubię i mam ochotę, jak - zresztą - nazywam go od dawna.
Dlaczego? Bo mogę.

"rozumiem" - nie rozumiesz.

http://myapple.pl/bl...-gejfon___.html

#20 rafals

rafals
  • 418 postów

Napisano 16 sierpnia 2010 - 15:40

Kazdy ma prawo wyboru. Jezlie chodzi o siec to nie ma jak zachowac prywatnosci w dzisiejszych czasach. Google napewno w wiekszym stopniu sprawdza i gromadzi info o tobie niz zpple ale co komu to przeszkadza. Mam to w nosie ze jakis program czyta moje maile i wie z jakiego kompa sie logowalem. me.com jest niezastapione w momencie gdy posiadzasz kilka mackow w roznych miejscach. BackToMyMac jest rewelacyjne. Nie dla kazdego mobileme nie dla kazdego google. Nie wspomniales nie jak juz tak placzesz ze me niedobre o webhostingu Masz maca to zazwyczaj nie mowie ze wszyscy ale duzy odesetak uzywaja oprogramowania applowego do zdjec. I raczej te oprogramowanie jezeli chodzi o wspoldzielenie zdjec najlepiej chodzi z galeriami mobileme. Zreszta co tu gadac nie rozumiem wogole po co ten temat jestes boski ze znalazles alternatywe dla mobile me i to "darmowa". W co ty stary wiezysz "dzisiaj nawet wlasna zona nie da ci dupy za darmo". Znalazles ja ale musze ciebie zmartwic postow na ten temat na forum jest kilka a juz nie wspomne jak pogooglujesz to moze wyjsc ze nie jestes taki boski bo takich boskich jest MobileMe Alternative About 1,640,000 results (0.36 seconds)

#21 marekgro

marekgro
  • 102 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 sierpnia 2010 - 15:48

Dlaczego zrezygnowałem z MobileMe?

[Ciach]

Poczta

Używam darmowego Gmaila Google. Skrzynka Apple to taki ładniejszy MS Outlook. Nie potrafi łączyć maili w wątki. To zamyka temat, ale dodatkowo Mail Apple zamiast etykiet ma tylko flagi.


hmmmm.. u mnie zarówno na maku, jak i na iPhone, wątkuje.



iCal źle synchronizował mi się pomiędzy MobileMe, makiem i iPadem. Nie wiedzieć po co stworzyły się aż trzy identyczne kalendarze: z maka, z iPada i z MobileMe. Zdarzenia wpisane w jednym z tych miejsc, nie zawsze pojawiały się w pozostałych. Pewnie mógłbym to jakoś skonfigurować, ale nie po to używam Apple zamiast Microsoftu, by dłubać w jakichś „ustawieniach”. Kalendarz Google działa idealnie. I jest darmowy.


wydaje mi się, że miałeś zaznaczone w iTunes synchronizację kalendarzy. stąd problem; nie powinno tak być. w moim przypadku mam tylko jeden kalendarz na wszystkich urządzeniach


Dysk w chmurze

Metoda „drag and drop”, czyli „przeciągnij i upuść” nie działa na PC. To zamyka temat. Dropbox ma tę funkcję i do tego jest dwa razy tańszy.


podpinałeś jako dysk sieciowy? u mnie na PC w pracy działa w ten sposób

#22 Thomas Percy

Thomas Percy
  • 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpnia 2010 - 20:11

ThCode, dzięki za arcy-ciekawą wypowiedź.

hmmmm.. u mnie zarówno na maku, jak i na iPhone, wątkuje.


U mnie wygląda to tak jak na screenie poniżej. Przykładowo, maile od niejakiej Magdaleny (zaznaczyłem na czerwono) w skrzynce Apple wyświetlają się każdy pojedynczo, a w Google w wątkach:
Dołączona grafika

podpinałeś jako dysk sieciowy? u mnie na PC w pracy działa w ten sposób

A to mnie miło zaskoczyłeś. Nie zrobiłem tego, bo nie przyszło mi to do głowy.

Dropboxa nie musiałem ustawiać jako dysku sieciowego. Zainstalowałem i działa i na Maku i na Windows.
To samo kalendarz Google. Kupiłem na iPada aplikację, włączyłem i działa i na padzie i na maku. Do głowy nie przyszło mi dłubać w iTunes. Dlaczego właściwie w iTunes? Co ma iTunes do mojego kalendarza?! (oczywiście wiem, co ma, ale specjalnie pokazuję sprawę z punktu widzenia całkowitego laika, by obnażyć windowsowatość MobieMe).

PS Sporo trolli podłączyło się do wątku. Poczułem się jak celebryta :-) ;-)

#23 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 17 sierpnia 2010 - 05:13

U mnie wygląda to tak jak na screenie poniżej. Przykładowo, maile od niejakiej Magdaleny (zaznaczyłem na czerwono) w skrzynce Apple wyświetlają się każdy pojedynczo, a w Google w wątkach

W mail.app:
1. Musisz wlaczyc "watki"
2. Musisz wlaczyc automatyczne Bcc do siebie samego.

---------- Wpis dodano o 05:13 ---------- Poprzedni wpis dodano o 04:55 ----------

Chyba zapomniałeś jak Apple potrafi inwigilować.
Robi to przy każdej aktualizacji oprogramowania, z czego kiedyś bardzo się tłumaczyli, że niby nikomu tego nie udostępniają. ;)

Apple nie uczynilo z inwigilacji glownego zrodla dochodu.
Oczywiscie, to Twoja prywatnosc to Twoja sprawa, a niektorzy z pokazywania wszystkiego uczynili sposob na zycie.

#24 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 sierpnia 2010 - 07:21

W mail.app:
1. Musisz wlaczyc "watki"

Mógłbyś pokazać, gdzie ta opcja jest? Ta druga, to wiem, a ta pierwsza?

#25 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 917 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 sierpnia 2010 - 07:46

View -> Organize By Thread, afair działa per mailbox, w sensie dla każdego katalogu trzeba klikać z palca.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych