Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dzisiejsze Fakty TVN (30.01.07) - Vista vs Linux i MacOSX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:19

Tak tylko z kronikarskiego obowiazku podaje ze dziejsze Fakty TVN odnotowaly fakt premiery Visty. Trzeba jednak przyznac ze chlopaki pokazali klase. Obok przedstawienia Visty, znalazlo sie tez miejsce na inne systemy, takie jak darmowy Linux, i Tiger :) Nawet byla wstawka z iSpotu, w ktorym to sprzedawca SADu wypowiadal sie ze "wiekszosc nowych funkcji Visty jest sciagnieta z MAcOSXa". Reporter zakonczyl co prawda zdaniem: "Trzeba jednak pamietac, ze to na windowsa jest przygotowywane 90 procent gier.I na tym dyskusje sie koncza." Szkoda tylko ze nie uwzglednil, ze akurat w gry to graja raczej mlodsi i idac takim tropem, wiekszosc ludzi po 30 tce powinna korzystac z Linuksa albo Tigera..

#2 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:22

Nie zabieraj frajdy ludziom po trzydziestce ;)

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:26

Redaktor na samym początku powiedział coś takiego : "Vista jest następcą systemu Windows" ;)

#4 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:27

A mówili coś o bezpieczeństwie? Wirusach? Ciekaw jestem czy te statystyki też podali... :)

#5 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:32

Nie zabieraj frajdy ludziom po trzydziestce ;)


Dla ludzi po 30tce jest PS3 hehe..

A mówili coś o bezpieczeństwie? Wirusach? Ciekaw jestem czy te statystyki też podali... :)



O wirusach nic, dziwne.. Taki problem,trapiacy tylku ludzi, a ani slowa o tym..

#6 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:33

W TVN24 była jakaś posiadówa z marektoidem MS i redaktorami Computerworlda i CHIP'a. Też nic ciekawego.

#7 MarG

MarG
  • 156 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:37

Jesli chodzi o argument 90% gier jest pisane pod Windoze to jest bezsens. Każdy szanujący się gracz wie, że zestaw jedna z człowych konsol do gier (Xbox 360, PS III czy Nitendo Wu) + LCD 32" kosztuje mniej niz komputer na ktorym mogłyby chodzić współczesne gry. Dodatkowo na konsolach te gry wyglądają znacznie lepiesj. Pozdrawiam, Mariusz

#8 Mundek

Mundek
  • 37 postów
  • SkądChełm

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:38

Powiedzieli ze vista jest głównie do zastosowań multimedialnych, a ja pokazałem tacie mój przyszły komputer (iMac). Najlepszy był tłum szurniętych Japończyków czekających na premierę. :P

#9 sir_skiner

sir_skiner
  • 149 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:40


Szkoda tylko ze nie uwzglednil, ze akurat w gry to graja raczej mlodsi i idac takim tropem, wiekszosc ludzi po 30 tce powinna korzystac z Linuksa albo Tigera..


czy ludziom po 30-tce nic sie juz od zycia nie nalezy? w tym wieku prawie kazdy jest juz po wyroku, na etacie i czesto ma dzieci? to co, juz nic ciekawego 30-latka nie czeka, tylko cieple bambosze i czekanie na eutanazje?:>:>:>
to chociaz mozna sobie wirtualnie zaszlachtowac swiat:D

#10 kle-kot

kle-kot
  • 145 postów
  • SkądCieszyn

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:43

Przykry tylko był ten Polski pan z Apple, strasznie niemedialny, a może go trema zjadła ;-)

#11 luke_z

luke_z
  • 414 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:43

a widziałem widziałem, tak się zastanawiałem czy coś powiedzą nt. ściągniętych rozwiązań z maca i powiedzieli :D A co do wirusów itd. to była mała wstawka dt. Visty, a nie porównania systemów więc nie wymagajmy odrazu wszystkiego :D Swoją drogą czy to by przekonało użytkowników Windowsa? Widzieliście tych Japończyków, którzy stali po nocach przed sklepem żeby zakupić Vistę? Ich wrzuciu nic nie przekona ;)

#12 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:48

czy ludziom po 30-tce nic sie juz od zycia nie nalezy?



Dlatego ucieklem sie do jakze wyszukanego slowa "prawie wszyscy" Wiec nic na mnie nie macie! :)

Ale wiecie, jaoks trudno mi sobie wyobrazic jakiegos 40latka, ktoremu dziecko placze, a on ciula na now akarte graficzna, byleby mu Doom 8 chodzilo.. ) Ale byc moze czasy sie zmienia i tak bedzie, wszak prawdziwe, pierwsze pokolenie maniakow gier komputerowych wlasnie dobija do 30tki..

#13 MACphisto

MACphisto
  • 105 postów
  • SkądGniezno/Poznań

Napisano 30 stycznia 2007 - 20:54

Dla ludzi po 30tce jest PS3 hehe..

no patrzcie "dziecioki"!!!
Podobno zycie zaczyna sie dopiero po 30-stce :lol:

#14 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 21:00

Redaktor na samym początku powiedział coś takiego : "Vista jest następcą systemu Windows" ;)


Code mnie też to utkwiło i rozbawiło bo to świadczy o bardzo słabej jednak wiedzy autorów tego newsa :) Tak samo Plansza z symbolem pingwina też była zabawna. Na TVP1 było ciotkę lepiej.

#15 tejot

tejot
  • 28 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 30 stycznia 2007 - 21:06

Z kolei w Wiadomościach TVP1 uderzyło:-) mnie to, że na końcu materiału powiedzieli, że Apple na ten rok szykuje Leoparda wymagającego jeszcze szybszych komputerów czy coś w tym stylu to mnie zdernerwowało. Wybaczyłem im to stwierdzenie bo w środku wspomnieli, że większość funkcji VISTY ma już system Mac OS X Apple'a (tygrysek). Za to plusik:-) Na marginesie to hasło Apple'a "Redmond start Your copiers now!" mnie irytuje. Bo okazało się prawdziwe.

#16 czuczu

czuczu
  • 14 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 21:11

Z kolei w Wiadomościach TVP1 uderzyło:-) mnie to, że na końcu materiału powiedzieli, że Apple na ten rok szykuje Leoparda wymagającego jeszcze szybszych komputerów czy coś w tym stylu to mnie zdernerwowało. Wybaczyłem im to stwierdzenie bo w środku wspomnieli, że większość funkcji VISTY ma już system Mac OS X Apple'a (tygrysek). Za to plusik:-) Na marginesie to hasło Apple'a "Redmond start Your copiers now!" mnie irytuje. Bo okazało się prawdziwe.


Przedchwilą obejrzałem i uśmiałem się z kilku rzeczy. Po pierwsze wymowa nazwy firmy. Facet zamiast powiedzieć Apple, powiedział coś w stylu Ape co znaczy "małpa". Druga rzecz to tekst, że Apple ma zamiar wypuścić nową wersję sytemu operacyjnego, szybszego i wymagającego jeszcze lepszego komputera. Chyba nie wiedzą do końca co to jest Apple i ich sprzęt :D.

Aha, gość wypowiadający się i linuksie wydawał mi się trochę "pyszałkowaty", wypadł na typowego fanboya:). Tak czy siak, społeczności linuksowe dużo ściągnęły od Apple w kwestii np: efektów graficznych vide compiz czy beryl nie wspominając już o jego nazwie, która nawiązuje do Quartz z Mac OS X.

#17 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 stycznia 2007 - 21:17

Dlatego ucieklem sie do jakze wyszukanego slowa "prawie wszyscy" Wiec nic na mnie nie macie! :)

Ale wiecie, jaoks trudno mi sobie wyobrazic jakiegos 40latka, ktoremu dziecko placze, a on ciula na now akarte graficzna, byleby mu Doom 8 chodzilo.. ) Ale byc moze czasy sie zmienia i tak bedzie, wszak prawdziwe, pierwsze pokolenie maniakow gier komputerowych wlasnie dobija do 30tki..


Grubo się mylisz...
Swego czasu Grałem w Americas Army (taka strzelanka FPS online, coś w stylu CS i innych) i w trakcie gier drużynowych komunikujemy się za pomocą TeamSpeak, Skype itd... I wiele razy słyszałem w tle płacze i krzyki dzieci, narzekania żon, podczas gdy ich ojcowie i mężowie grali sobie ;)

#18 k-mile

k-mile
  • 39 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 21:32

Zna ktoz strone, gdzie mozny zobaczyc ta edycie? Bo powtorki niema w nocy. Bym chcial sie tez troche posmiac

#19 czuczu

czuczu
  • 14 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 21:35

Faktów szukałem i nie znalazłem, ale możesz obejrzeć Wiadomości na stronie tvp.

#20 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 21:41

Każdy szanujący się gracz wie, że zestaw jedna z człowych konsol do gier (Xbox 360, PS III czy Nitendo Wu) + LCD 32"
kosztuje mniej niz komputer na ktorym mogłyby chodzić współczesne gry. Dodatkowo na konsolach te gry wyglądają znacznie lepiesj.


Tak jak każdy wie, że konsole sprzedawane są po zaniżonych cenach, a główny dochód dla producentów wiąże się ze sprzedaży gier, które to w porównaniu z cenami gier na PC są często 2x droższe a i ich liczba jest znacznie mniejsza niż na PC.

A poza tym to 32" LCD to chyba jakaś przesada bo to kosztuje z pewnością sporo. Właściwie wszystko co jeszcze da się za "tanie" pieniądze kupić to jest do 22", a powyżej to już ceny wzrastają dwukrotnie.

#21 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 21:44

Grubo się mylisz...
wiele razy słyszałem w tle płacze i krzyki dzieci, narzekania żon, podczas gdy ich ojcowie i mężowie grali sobie ;)


Ale jazda... Co za maniacy.. Ja taki osob nie znam, szczerze mowiac. Ciekawe co ze mna bedzie za 10 lat??

#22 Jeremiah

Jeremiah
  • 50 postów
  • Skądtajna baza CIA w Starych Kiejkutach

Napisano 30 stycznia 2007 - 21:53

Facet zamiast powiedzieć Apple, powiedział coś w stylu Ape co znaczy "małpa".

Facet powiedział 'ejpl' czyli mniej więcej tak, jak wymawia się to w oryginale :P chociaż przyznam, że dziwnie zabrzmiało... ale z nas psychole, do wszystkiego sie przyczepimy ;]

#23 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 stycznia 2007 - 22:00

Ja rano oglądałem "Poranek w TVN24" i w przeglądzie prasy było wspomniane o zapożyczeniach z Mac OS w Viście ;)

#24 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 30 stycznia 2007 - 22:00

Ale jazda... Co za maniacy.. Ja taki osob nie znam, szczerze mowiac. Ciekawe co ze mna bedzie za 10 lat??


Ja wiem, że zawsze jak będę miał trochę wolnego czasu i nie będzie mi się chciało nigdzie wychodzić to będę grał. Smutne czasy nastaną jak wyginą ostatnie amigi, ale grać nadal będę pod emulatorem. Nie żebym grał tylko w amigowe gry ;) Niektóre nowe produkcje też są niezłe...

#25 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 30 stycznia 2007 - 22:11

Najbardziej irytujące w Wiadomościach było zdanie, że Leopard będzie jeszcze bardziej wymagający sprzętowo niż Vista... Z jednej strony przykre, bo wprowadza się ludzi w błąd, z drugiej komiczne, bo widać że ci co układali ten materiał to chyba w innym świecie żyją... :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych