Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Migajacy wyswietlacz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 roher

roher
  • 66 postów

Napisano 05 sierpnia 2010 - 23:54

Witam tak jak w temacie ... Nie wiem czy to moje zboczenie ale wydaje mi sie ze wyswietlacz mi delikatnie miga np w czasie ladowania strony www . Macie cos podobnego ? Nie daje mi to spokoju , dodam jeszcze ze dzieje sie tak na minimalnym ustawieniu jasnosci wyswietlacza

#2 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 06 sierpnia 2010 - 11:59

Nic takiego nie zaobserwowalem. Ani na minimalnym, ani na maksymalnym przyciemnieniu/rozjaśnieniu.

#3 crisco

crisco
  • 1 485 postów

Napisano 06 sierpnia 2010 - 12:11

U mnie też nic nie miga. Poszukaj na zagranicznych www, ludzie zgłaszają różne problemy z wyświetlaczami Ipada- hot pixel (jak u mnie), pionowe kreski na wyświetlaczu. Widać, że produkują wyświetlacze w takim tępię, że kuleje kontrola jakości.

#4 roher

roher
  • 66 postów

Napisano 06 sierpnia 2010 - 16:10

ale minimalnie miga tylko przy ladowaniu strony w safari nigdzie indziej nie miga. moze to jest softowy problem . bo jak by chyb a byl wadliwy to by migal niezaleznie od wlaczonego programu .

#5 Turbo

Turbo
  • 526 postów

Napisano 06 sierpnia 2010 - 20:33

Sprawdziłem ponownie, szczególnie podczas ładowania stron w safari. U mnie nic nie miga. Pozdrawiam

#6 roher

roher
  • 66 postów

Napisano 07 sierpnia 2010 - 11:59

No nic zobacze jak sie dalej bedzie chowywal wyswietlacz

#7 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 07 sierpnia 2010 - 20:16

roher może udałoby ci się nagrać ten migający ekran :) Chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

#8 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2010 - 20:29

[mod]Proszę o trzymanie się tematu[/mod]

#9 roher

roher
  • 66 postów

Napisano 07 sierpnia 2010 - 20:41

Jak uda mi sie uchwycic to uploaduje filmik .

#10 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpnia 2010 - 21:26

Ale jak się nagrywa filmik z ekranem jakiegoś urządzenia to na filmiku ekran miga, więc cobyś nie nagrał - będzie migać ;)

#11 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 sierpnia 2010 - 22:07

Ale jak się nagrywa filmik z ekranem jakiegoś urządzenia to na filmiku ekran miga, więc cobyś nie nagrał - będzie migać ;)


LOL, tak było w CRT, z LCD jest troszkę inaczej, aczkolwiek LCD podświetlany świetlówką miga, w iPadzie jest podświetlanie LED, więc o sprzętowym miganiu nie ma opcji.
Być może szaleje czujnik światła, przeładowując stronę robi się zazwyczaj białe to i przez to w ciemnym pomieszczeniu robi się jaśniej, do czujnika dostaje się więcej światła i iPad automatycznie zmienia jasność matrycy co może wyglądać jak miganie.

Podobne rzeczy zaobserwowałem na PowerBooku, potem na MacBooku Pro...

Być może masz rzeczywiście problem sprzętowy np. coś Ci nie łączy itp. w takim wypadku jak najszybciej oddaj iPada do Apple, jeżeli nic Ci się nie przywidziało dostaniesz nową sztukę.

#12 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 07 sierpnia 2010 - 22:31

U mnie też nic nie miga, jasność na max ustawiona, bez automatycznego przyciemniania. Pewnie bym takie coś zauważył jakby było już dawno.

#13 Tigro

Tigro
  • 70 postów

Napisano 08 sierpnia 2010 - 09:57

U mnie migalo i poczytalem na Necie "o co kaman". Otoz jest to dosc powszechny problem, na zagranicznych forach wielu ludzi narzekalo na to, a w Stanach w Apple Storach po ustawieniu rozmowy z Geniusem podobno wymieniaja urzadzenia od reki, wiec Apple jest swiadome, ze cos sie ryplo. Mnie zeby to zlikwidowac wystarczylo podciagnac jasnosc na maks, pouzywac troche iPada na takiej, a nastepnie juz ustawic jak chce i chwilowo nie miga. Mam nadzieje, ze szybko to nie wroci, bo to naprawde uciazliwa sprawa - miga jak jakis stary CRT z wolnym odswiezaniem, a przy jakiejkolwiek interakcji w Safari (klikniecie czegokolwiek) jeszcze mocniej.

#14 crisco

crisco
  • 1 485 postów

Napisano 08 sierpnia 2010 - 20:03

Cos te wyswietlacze niedorobione jednak sa.

#15 roher

roher
  • 66 postów

Napisano 09 sierpnia 2010 - 10:18

No nie wiem u mnie nie jestbtak strasznie i miganie nie wystepuje notorycznie , dobrZe ze mam go na gwarancji . Jak miganie bedziebardzo upierdliwe to pomysle o oddaniugo na gwarancje

#16 crisco

crisco
  • 1 485 postów

Napisano 09 sierpnia 2010 - 11:37

Jesli jestes w Polsce to gwarancja jest nie do zrealizowania na dzis.

#17 bestia_sb

bestia_sb
  • 10 postów

Napisano 09 sierpnia 2010 - 17:28

Wydaje mi sie ze miganie o ktorym mowisz to poprosu nic innego jak "czujnik" oswietlenia. iPhone ma wbudowany wlasnie taki czujnik, ktory przystosowuje "siłe" (czytaj "natężenie") świecenia ekranu w zaleznosci od intensywnosci swiatla w otoczeniu, w ktorym znajduje sie iPhone. Rozjasnia go delikatnie lub przyciemnia. Ps. u mnie rownież występuje takie zjawisko, własnie wtedy kiedy zmienia sie natężenie światła w otoczeniu. Dzieje sie tak ale musze podkreślic ze nie wyłącznie w SAFARI. Podejrzewam, że większośc ludzi nawet nie zauważa tego zjawiska. Jest ono widoczne dopiero wtedy kiedy zmienia się nam światło w danym otoczeniu.

#18 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 sierpnia 2010 - 20:38

Wydaje mi sie ze miganie o ktorym mowisz to poprosu nic innego jak "czujnik" oswietlenia. iPhone ma wbudowany wlasnie taki czujnik, ktory przystosowuje "siłe" (czytaj "natężenie") świecenia ekranu w zaleznosci od intensywnosci swiatla w otoczeniu, w ktorym znajduje sie iPhone. Rozjasnia go delikatnie lub przyciemnia.

Ps. u mnie rownież występuje takie zjawisko, własnie wtedy kiedy zmienia sie natężenie światła w otoczeniu. Dzieje sie tak ale musze podkreślic ze nie wyłącznie w SAFARI.
Podejrzewam, że większośc ludzi nawet nie zauważa tego zjawiska. Jest ono widoczne dopiero wtedy kiedy zmienia się nam światło w danym otoczeniu.


Nie czytasz poprzedników, już coś takiego ktoś napisał...

#19 roher

roher
  • 66 postów

Napisano 10 sierpnia 2010 - 06:39

Jesli jestes w Polsce to gwarancja jest nie do zrealizowania na dzis.

W kazdej chwili moge wyslac do hiszpani na gwarancje ale to juz w ostatecznosci

#20 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 sierpnia 2010 - 15:57

Albo do polskiego MacLife ;)

#21 crisco

crisco
  • 1 485 postów

Napisano 11 sierpnia 2010 - 16:41

Co to Maclife?

#22 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpnia 2010 - 17:29

Polska firma naprawiająca iPhony/iPady/iPody.

http://www.maclife.pl/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych