Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup Nowych glosnikow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 27 stycznia 2007 - 19:07

Witam,
czy ktos z Was ma lub mial do czynienia z takimi glosnikami?

http://www.pcworld.c...null&tabIndex=1

Wydaja mi sie dosyc ladne, no i znajomy mowi, ze slyszal jak graja, osobiscie chwalil.

#2 martig

martig
  • 419 postów

Napisano 27 stycznia 2007 - 19:39

Nie wiem jak graja te JBL ale ja biore LOGITECH Z-4i w wersji bialej ktore kosztuja ok. 300zl.

#3 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 stycznia 2007 - 20:55

Witam,
czy ktos z Was ma lub mial do czynienia z takimi glosnikami?

http://www.pcworld.c...null&tabIndex=1

Wydaja mi sie dosyc ladne, no i znajomy mowi, ze slyszal jak graja, osobiscie chwalil.


jbl creatureII to obok HK soundsticks II jedne z lepszych graja ladnie i wygladaja ladnie

#4 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 27 stycznia 2007 - 21:23

Widzę że już temat założony więc też się pod niego podepnę... Szukam głośniczków do Maczka do akademika... Głośniki głównie do muzyki i filmów chodzi mi o czyste dźwięk, (amplituner plus głośniki nie wchodzę w grę bo to raczej mały pokój>>jedynka) W grę wchodzą przynajmniej tak mi się wydaje: Soundsticks II JBL Encounter Alien czy jak to się tam pisze Logitech z2300 To by było chyba na tyle z tych lepszych 2:1 pomóżcie, ewentualnie jakieś inne dobrze brzmiące głośniczki poradźcie :) Na początku miałem jeszcze pomysł aby zainwestować w 5:1 z5400 creative G550 tudzież JBL ten siwy 5:1 no ale potem myślę sobie przecież nie mam wyjścia 5:1 to będzie w nich zwykłe stereo... Proszę o pomoc w wyborze jakiegoś dobrego zestawu :) Pozdrawiam :)

#5 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 stycznia 2007 - 21:53

Widzę że już temat założony więc też się pod niego podepnę... Szukam głośniczków do Maczka do akademika... Głośniki głównie do muzyki i filmów chodzi mi o czyste dźwięk, (amplituner plus głośniki nie wchodzę w grę bo to raczej mały pokój>>jedynka)

W grę wchodzą przynajmniej tak mi się wydaje:

Soundsticks II
JBL Encounter Alien czy jak to się tam pisze
Logitech z2300

To by było chyba na tyle z tych lepszych 2:1 pomóżcie, ewentualnie jakieś inne dobrze brzmiące głośniczki poradźcie :)

Na początku miałem jeszcze pomysł aby zainwestować w 5:1
z5400
creative G550
tudzież JBL ten siwy 5:1

no ale potem myślę sobie przecież nie mam wyjścia 5:1 to będzie w nich zwykłe stereo...

Proszę o pomoc w wyborze jakiegoś dobrego zestawu :)

Pozdrawiam :)



jezeli stac Cie na sounsticki II to bierz je w ciemno!!

design oszalamia - dzwiek rowniez!!

#6 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 stycznia 2007 - 22:18

Nie popadajmy w samozachwyt. HK graja zdecydowanie lepiej od Creature II, ale nie sa takie rewelacyjne znowu. Niestety, ale brakuje srodka pasma i to slychac... Wiadomo, ze to glosniki komputerowe i jako takie powinny byc oceniane, ale cena tez niska nie jest, wiec mysle ze warto im wytknac co nieco. JBL fajne - tez problemy ze srednica, ale cenowo to 50% harmanow, takze na tym pulapie jest dobrze. Bas potrafi pierdyknac, wiec w filmach bedzie fajnie. I tylko w nich :) update/ Mojej opinii prosze nie brac zbytnio do siebie, bo ja mam zboczenie i bez sensownego audio zyc nie moge ;) Tak obiektywnie, to te JBL sa przyjemne, smialo kupuj.

#7 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 stycznia 2007 - 22:25

Jak dla mnie, głośniki komputerowe są nie do słuchania, ponieważ nigdy w niej nie ma środka pasma, góra jest przymulona i ogólnie, słabizna :P

#8 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 stycznia 2007 - 22:42

Polecam głośniki creative z serii iTrigue ładnie wyglądają jeszcze lepiej grają i pasują do mini, innych maków
http://sklep.komputr...ny.php?id=23978
cena rozsądna

#9 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 27 stycznia 2007 - 22:43

Powiem tak jezeli do sluchania muzyki chcesz i zeby to gralo czysto to sa ok ale tak jak przedmowca pisal. J mialem logitecha z-4 sprzedalem je i mam teraz 4 kolumny 2 glosniki na centralne i amplituner do tego polaczone razem i sygnal puszczony po przez airport express do filmow po kabelku hula wszystko jak zle cysto glosno jak trzeba;) na twoim miejscu zainwestowalbym w kolumny i airport Widze ze w angli szukasz poszukaj sklepu richard sunds za 2 x 200 zaplacisz ok 80 funa + amplituner dobry za ok 100 chyba ze w promocji trafisz to i za 40 funa wyrwiesz:) A czesto maja tam promocje.

#10 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 27 stycznia 2007 - 23:03

Hmm, powiem tak: Glosniki raczej za glosno grac nie beda, slucham radia internetowego z iTunes, a ze jest to raczej acid jazz, smooth jazz to nie potrzebuje mocnego sprzetu. Chodzi mi o w miare czysty dzwiek, zeby ladnie rozgraniczal instrumenty. Troche do filmow i gier, nie za duze gabarytowo. Na teraz slucham dzwieku z glosnikow monitora, ale jak przeskocze z PC na iMaczka to chcialbym miec komfort nie tylko w pracy lecz rowniez w otoczeniu dzwiekowym. Wizualizacja, design tez raczej graja role i te wlasnie glosniki mi sie bardzo podobaja. Niestety mieszkam w malym miescie wiec sklepow muzycznych tu raczej nie ma, musze sie ograniczyc do molochow "ogolnospozywczych". To co napisaliscie, juz mi bardzo pomoglo, pewnie je kupie. nie wiem tylko czy brac dodatkowy pakiet iWeb z kontem na rok za 70 funtow wszystko razem, ale to juz inny temat (chyba ze ktos szybko cos napisze, tak zeby admini nie widzieli off topa ;-) ) Pozdrawiam Piotr

#11 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 27 stycznia 2007 - 23:25

Ladnie wygladaja widzialem takze taka wersje zrobiona z przezroczystego plastiku jbl robi dobry sprzet wiec podejrzewam ze graja tez niczego sobie. Male to i jest wiec ja to w angli z przeprowadzka nie bedziesz mial problemow sadzac o wymiarach tego sprzetu

#12 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 28 stycznia 2007 - 00:33

ok czyli widze że JBL jednak rozdaje karty, tak stać mnie na oundsticki ale ich przezroczysta obudowa mnie tak no... nie w moim guscie, wolalbym cos bialego... Nie orientujecie sie moze jak wypadaja w porownaniu z soundstickami JBL Encounter Alien ?? To takie niby ufo i 2 marsjankow :D:D:D

#13 martig

martig
  • 419 postów

Napisano 28 stycznia 2007 - 01:55

J mialem logitecha z-4 sprzedalem je ...


Napisz co bylo w nich nie tak ze postanowiles sie ich pozbyc.

#14 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 28 stycznia 2007 - 02:02

za slabe jak na moj gust:)

#15 martig

martig
  • 419 postów

Napisano 28 stycznia 2007 - 02:06

Pod wzgledem mocy czy brzmienia?

#16 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 28 stycznia 2007 - 04:54

Ja dzisiaj pochodzilem sobie po sklepie i tak z ciekawosci przetestowalem sobie zwykle glosniki Bose'a =0 Masakra! Dwa glosniczki, ktore graja tak dobrze jak moje Z-5500 =0 Jest nawet bas slychac i to dosc dobry jak na glosniki 2.0. Na dodatek kosztuja stowke wiec nic tylko brac!

#17 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 28 stycznia 2007 - 14:05

Pod wzgledem mocy czy brzmienia?

Mocy a brzmienie nie bylo takie zle:rolleyes:

#18 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2007 - 13:58

Chyba się wpasuję po części w temat wątku :)
W zasadzie wykazuję kompletną indolencję w sprawach 'inżynierii dźwięku', a mam ochotę na efekt przestrzennego dźwięku, tak aby ciężko było sprecyzować źródło dźwięku . Wielkim melomanem nie jestem, słuchu muzycznego nieposiadam, nie umiem grać nawet na bębenku, tak więc obejdzie się bez sprzętu z najwyższej półki za x^y tys. zł, złotych styków etc. ;)

'Źródłem muzyki' jest ostatni model iBook'a G4.

Jak już powiedziałem, nie znam się na sprzęcie muzycznym- jak można podłączyć wzmacniacz do iBook'a, jaki wzmacniacz kupić, oraz jakie głośniki? Wariant 'ekonomiczny', wliczając używany sprzęt z allegro.

---- Dodano 07-10-2007 o godzinie 13:12 ----
Dziwne, nie mogę zedytować :/

Interesuje mnie w zasadzie możliwie tani wzmacniacz 5.1, na razie z jakimiś tanimi 'komputerowymi' głośniczkami i nieokreślonym subferze. Z czasem wymienię głośniczki na coś lepszego, ale wzmacniacza już wolałbym nie wymieniać wtedy.

---- Dodano 07-10-2007 o godzinie 13:32 ----
Po zaczerpnięciu paru informacji poszukuję możliwie taniej (najtańszej działającej) karty 5.1 na FireWire :)

#19 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 października 2007 - 15:42

Po zaczerpnięciu paru informacji poszukuję możliwie taniej (najtańszej działającej) karty 5.1 na FireWire :)


Firewave
http://www.griffinte...ducts/firewave/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych