Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

JEST OPEN OFFICE 2.1 PO POLSKU NA MACA !!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 maniacco

maniacco
  • 382 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:37

hehe... szukalem... nikt o tym jeszcze nie pisal... wersja 2.1 chodzi u mnie na g5 2,1 1.5 gb bardzo ładnie... oczywiście potrzebuje systemu okienek X11...

jednak rodacy ma jedna wielka przewage na microsoftem : JEST PO POLSKU !!! mozna dociagnoś słownik i mamy wszystko...

OO już praktycznie całkowicie obsługuje formaty microsoftu ... ale jest za free ...

ŚCIAGAJCIE !!! INSTALUJCIE !!! WSPOMAGAJCIE !! REJESTRUJCIE SIE !!! trzeba wspierac tak piekne inicjatywy !!!

http://openoffice.pl/


polecam... dajcie znac ze tego uzywacie bo projekt umrze !!!

#2 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:55

Mam NeoOfficea, czy uważacie ze warto sie przesiadać na openofficea?

#3 Katesh

Katesh
  • 49 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 stycznia 2007 - 15:58

Z tego co mi wiadomo to jest to samo tyle ze neo chodzi natywnie (universal binary) na PPC i Intel a do uruchomienie OO potrzeba X11 czyli dodatkowy proces i dodatkowe zużycie zasobów komputera.

#4 maniacco

maniacco
  • 382 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:02

to nie to samo... neooffice to osobny projekt ktory kiedys sie rozdzielil od OO... dla mnei OO jest bezkonkurencyjny... polecam sprobowac... co to jest sciagnac 140 mb ...

#5 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:07

to nie to samo... neooffice to osobny projekt ktory kiedys sie rozdzielil od OO... dla mnei OO jest bezkonkurencyjny... polecam sprobowac... co to jest sciagnac 140 mb ...


Ale jesli chodzi o funkcje, to tworcy Neo utrzymuja, ze w niczym nie odstaje on od OOo. A jest chyba sporo bardziej makowy.

Maniacco, widziales oba pewnie wiec powiedz czy OOo jest jakos szybszy od Neo?

#6 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:25

Zdecydowanie, jesli mialbym wybierac, wole neooffice. Szybszy, nie wymaga x11, zdecydowanie latwiejszy w konfiiguracji ( klawiatura, czcionki)

#7 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:56

OT: a dla mnie niestety chyba zostaje M$ word ze względu na sposób drukowania komentarzy które mogę wykorzystać w edycji scenariuszy. Opisywać na jakie słowo jaka akcja. chyba że ktoś odkrył sposób na to by NeoOffice drukowało komentarze na marginesie.

#8 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 26 stycznia 2007 - 18:30

Ja mam pytanie jak stoi neooffice ze słownikami? Czy polski jest w standardzie? Czy trzeba dociągnąć słownik i jak tak to skąd? No i czy ten słownik jest bogaty i dobry czy bieda jak w wordzie na maca????

#9 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2007 - 18:59

a cocoAspel nie działa w NeoOffice?

#10 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 26 stycznia 2007 - 19:07

Do Neo należy pobrać słowniki z OpenOffice.

#11 tejot

tejot
  • 28 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 27 stycznia 2007 - 00:02

Mi trochę przeszkadza to X11 w tle i taki "niemacowy - windowsowy" wygląd. Neooffice'a używam w domu i w pracy (szkoła) też właśnie ze względu na jego natywność. Neooffice jest zawsze o krok w tyle jeżeli porównywać wykorzystanie kodu openoffice, np. na luty zapowiadana jest wersja, która będzie miała funkcje openoffice 2.1. Będzie ona jednak na razie dostęna tylko dla tych co rzucą trochę kasy na projekt (tzw. NeoOffice Early Access Program dla niecierpliwych). Trochę uciążliwy jest też system patchy - raz na jakiś czas chłopaki coś naprawiają i np. w obecnej wersji na dziś mamy 12 patcha:-) Jednak uważam że warto - w końcu większość z nas siedzi na Macu ze względu na interfejs...

#12 MUCHA

MUCHA
  • 8 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 stycznia 2007 - 20:23

wlasnie sciagnelem sobie tego openoffica ale nie moge pisac polskich znaków niewiem jak sie do tego zabrac mam mac os panter i X11 1.0 czy ktos moze wie jak ustawic polska klawiature z gory dzieki za pomoc :)

#13 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 28 stycznia 2007 - 21:24

Ja korzystam z neooffice, bo jakoś mnie nie przekonuje wykorzystywanie X11 przez oo, wolę mieć mniej otwartych programów, a funkcjonalność praktycznie jest taka sama

#14 ogryzek

ogryzek
  • 50 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 02 lutego 2007 - 16:28

ja tez wole neooffice bo jest ciut szybszy na moim kompie i nie o twiera tego, co tak naprawde do szczescia potrzebne mi nie jest. tylko zastanawiam sie nad polskim slownikiem. jak go "wrzucic" do programu??

#15 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 03 lutego 2007 - 00:46

Jak już pobrałeś słownik do OpenOffice to musisz najpierw przekopiować pliki do odpowiednich folderów, czyli zaznaczasz NeoOffice, następnie prawy klik i wybierasz "Show Package Contents". Teraz kopiujesz słowniki do Contents/share/dict/ooo. Jak to zrobisz to jeszcze musisz w pliku "dictionary.lst", który jest w folderze "ooo" dopisać polskie słowniki w taki sam sposób jak te które są tam już zapisane. Na koniec pozostanie Ci tylko uruchomić Neo i ustawić polskie słowniki. Powodzenia :)

#16 ogryzek

ogryzek
  • 50 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 08 lutego 2007 - 23:13

wszystko pieknie ale czym mozna otworzyc *.lst zeby dopisac te polskie slowniki??

#17 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 09 lutego 2007 - 16:28

Jak to czym? TextEdit.app oczywiście. Aha, jakby TextEdit zapisał plik z końcówką *.txt to należy to ręcznie zmienić na *.lst

#18 rasputin

rasputin
  • 149 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lutego 2007 - 09:37

Zdecydowanie, jesli mialbym wybierac, wole neooffice. Szybszy, nie wymaga x11, zdecydowanie latwiejszy w konfiiguracji ( klawiatura, czcionki)



oooo
umnie neooffice z patchem najnowszym wlecze się jak ślimak, a ooo hula aż miło, dlatego choć dalej mam neo to go nawet nie włączam bo nie mam cierpliwości
a x11 wskakuje błyskiem i wszystko pięknie szybko działa

mam IMak 20' z Core duo 2.0

#19 George_Stark

George_Stark
  • 7 postów

Napisano 15 lutego 2007 - 10:15

Najbardziej wkurzacjące jest to, że w OO.org 2.1 trzeba używać skrótów z PC a nie makowych. Irytujące...

#20 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 16 lutego 2007 - 19:53

musisz w pliku "dictionary.lst", który jest w folderze "ooo" dopisać polskie słowniki w taki sam sposób jak te które są tam już zapisane.


a jak tego dokonac?
wiem juz ze w textedicie ale nie kumam tych kombinacji tam zapisanych.
:(

#21 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 17 lutego 2007 - 14:54

Musisz dopisać w taki sam sposób, jak słowniki innych języków które już są tam zapisane, czyli podstawiasz tylko nazwy polskich słowników.
  • Poklos lubi to

#22 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 17 lutego 2007 - 16:06

no ale to jest jakies dziwnie zapisane :) mozesz zamiescic screena z tego txt chociaz? prosze :)

#23 ogryzek

ogryzek
  • 50 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 17 lutego 2007 - 17:21

trzeba wpisac dokladnie to: THES pl PL th_pl_PL HYPH pl PL hyph_pl_Pl DICT pl PL pl_PL najlepiej miedzy tym: HYPH nl NL hyph_nl_NL a tym: HYPH ru RU hyph_ru_RU ;)
  • Poklos lubi to

#24 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 17 lutego 2007 - 17:42

trzeba wpisac dokladnie to:
THES pl PL th_pl_PL
HYPH pl PL hyph_pl_Pl
DICT pl PL pl_PL

najlepiej miedzy tym: HYPH nl NL hyph_nl_NL a tym: HYPH ru RU hyph_ru_RU ;)


dzieki wielkie!
działa..
musze jeszcze tylko poszukac ktore czcionki są CE i bomba!
jeszcze raz dziekuje wam.

---- Dodano 18-02-2007 o godzinie 01:31 ----
a jeszcze jedno ..
a jak mam THES v2?
to i tak powinno dzialac przy takim zapisaniu jak mi podales? czy trzeba cos gdzies dopisac "v2"?

#25 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 18 lutego 2007 - 15:24

Tak, będziesz musiał dopisać "v2"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych