Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

VISTA :O :( :[


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:05

zainstalowalem wlasnie viste - ultimate - nie na mac'u co prawda ale na dosyc mocnej maszynie - jak na byly serwer .....= p4 2.4 ht giga ramu (dual channel) gforce 3 ti 200 64 mega ramu ...dyskow od groma :) (2x40 giga ide + rid 1,0 [4xserial ata 80 giga]) zainstalowlem i juz od razu kasuje ...... wrazenia CALKOWICIE NEGATYWNE = suse 10.2 + xgl + beryl / ewentualnie TESTOWY tiger (mimo ze nie widzi polowy bebechow ) bija na glowe to COŚ ..... COS stwierdzilo ze gforce 3 ti 200 to malo = punktacja rowna 1 mimo ze aero dziala ....w sumie to sie nic nie zmienilo pozatym ze ciagle musze klikac OK jak chce cos zrobic i ze wyglada to okropnie ....... zdegustowany

#2 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:07

Dość mocnej maszynie? Koloryzujesz.

#3 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:08

hmmm - to nie nowa maszyna owszem ma 3 lata - rowno ale nie jest to tez slaby sprzet wedlug mnie ...... xgl na suse LATA na tym ...a jeszcze poza desktopem w tle robi pare innych rzeczy = skoro nowa winda ma az takie wymagania - to chyba ktos znowu cos spierd....l przy pisaniu owszem mozna tu wlozyc co iinego - karte z 512 mega ramu + p4 ht 3.x ghz tylko PO CO AZ TYLE DO PISANIA DOKUMENTOW NP ... i czemu inny system - suse ....chodzi na takim szrocie plynnie ? spodziewalem sie ze bill jednak cos nowego wymyslil ..... wielkie rozczarowanie

#4 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:11

ale faktycznie, vista ma bardzo duże wymagania, jeżeli chodzi o grafike Na acerze 2410 odpalila w 800x600 :/ Chociaz XP normalnie na 1024x768 chodzil...

#5 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:27

oj uwak zrobiles duuuze naduzycie, uzywajac slowa serwer :D mocna, jak na tamte czasy, stacja robocza,OK ale serwer :) takiego chyba na oczy nie wiedziales

#6 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:30

o kadagro uwazaj bo sie natniesz - to jest serwer = firmowy na dodatek - intela = kupowany w calosci (jedyna dokladka to 2xide i grafika ) wzgledem tego jak pracowal w firmie w ukldzie
master/slave z taka sama maszyna = HA cluster na linuksie (zastapiony przez 2 suny + macierz) i pracowal calkiem niezle przez 2,5 roku .....
teraz stoi u mnie i udaje desktopai

#7 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:30

ja to wam powiem ze, naprawde sie boje sie, ze kiedys w sklepach sie skonczy sie xp i nie bedzie wyboru.... zdarzylo mi sie juz kupic uzywanego boxa win2k do firmy bo soft specjalistyczny na tym lepiej smiga... stabilniejszy jest... PS: wiecie jak nabyc licencje na win98SE ??? w microsofcie powiedzieli zebym radzil sobie sam... tylko troche inaczej :)

#8 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:32

moge ci dac mam ze 3 plytki jeszcze z serialem na kopercie

#9 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:34

uwak uwazaj po sie przejedziesz ze swoim cwaniactwem :) to ze cos sobie tfuu intel nazwal serwer to nie znaczy ze nim jest :) na plocie bylo napisane dupa... i co ?

#10 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:36

pier...........sz koles powiem ci tyle po prostu

nie chce mi sie zlazic pod biurko i zagladac do srodka ....
zreszta masz http://www.intel.com...wp1-epopup.html
nie pisalem ze jest to klasa high end ...ale nie jest to desktop

#11 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:37

Dość mocnej maszynie? Koloryzujesz.


Zgadzam sie :) Ten GF3 Ti200 to nawet jak wyszedł (z 6 lat temu) nie był topową wersją a jakby nie patrzeć to nie spełnia wymagań AERO GLAS .... Zanim zainstalowałeś trzeba było wymagania przeczytać ew. zassac narzedzie do diagnozy sprzetu pod kątem spełnienia wymagań :)

#12 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:40

>>uwak nie opluj sie przez przypadek, jak bys wyjechal z SUN-em to bym zrozumial ale z intelem na p4 smieszny lolek jestes :D

#13 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:41

kadargo: Wiesz, swego czasu ja miałem w domu "serwer" który rozdzielał mi SDI :D

#14 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:49

ok ale tym sposobem deprecjonujecie pojecie serwera w sensie sprzetowym a w takim kontekscie , jako cos super-hiper, przedstawil to uwak, co wedlug mnie jest naduzyciem stacja robocza pelniaca funkcje! serwera to zupelnie inna bajka, ale to nadal w sensie sprzetowym stacja robocza

#15 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:51

No racja, racja kadargo. Z resztą to co ja miałem to raczej router. Chociaż nie - było tam pełno usług tj. tunel IPv6, www, ftp... ale nieważne :) Nie wiem czy można tak rozgraniczyć to czy dany sprzęt jest serwerem, a inny już nim nie jest. Czasy się zmieniają, coś co dziś jest serwerem za 6. lat już może być wyśmiewane jak dziś ten uwaka. Taka prawda...

#16 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:53

nie bo sprzet oparty na jednostkach PetiumPRO zawsze w sensie sprzetowym bedzie serwerem nawet jak bedziesz mial kiedys mocniejszy kalkulator

#17 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:56

Nie no, spoko. Nie chcę się tu kłucić tylko taka myśl mi do głowy przyszła: Czy jeśli zakupiłbym sobie sprzęt który można nazwać serwerem (będzie posiadał te procesory Pentium PRO), ale będzie mi służył jedynie do grania to czy dalej będzie to serwer, czy już nie? :)

#18 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 23:59

ta maszyna wraz ze streamerem dds 20/40 kosztowala rowno 3 lata temu 10 k z vatem ja ja odkupilem za 1k .....nie powiem zebym zalowal tego zakupu na twoim miejscu kadagro zajzalbym np na strone hp i zobaczyl co sie sprzedaje w tej chwili jako low ranhe serwery = od stacji roboczej rozni sie tylko czesto tym ze ma dodatkowe uslugi w postaci zdalnego zarzadzania i monitorowania - kazdemu wedlug potrzeb = nikt nie zabroni ci wlozyc podwojnego gforca do sun v20 i postawic to na biurku jako stacje graficzna - o ile wytrzymasz z 20 wentylatorami wyjacymi w srodku jak by nie patrzec jest to serwer z przed 3 lat ktory przez 2.5 roku chodzil 24/7/365 ...caly czas na okraglo z kilkoma doslownie przerwami ....i miedzy innymi tym sie tez rozroznia co jest desktopem z zalozenia a co serwerem - nawet jesli to dla ciebie smieszna konfiguracja - ja moge powiediec tyle ze ciagnela jedna z lepszych firm prawniczych przez 2,5 roku w tandemie z blizniaczym braciszkiem - ktory niestety (a moze na szczescie) nigdy sie przez ten czas nie napracowal prawie = spal i czekal az 1 brat zdechnie ... oczywiscie jak na wspolczesny desktop nie jest to zaden potwor ....ale nie jest to tez w tej chwili slaby sprzet = zapracowac na prad moze jeszcze spokojnie przez kolejne 2 lata w jakiejs malej firmie do 10-15 osob ...robiac wszystko co potrzeba i nie przemeczajac sie za bardzo ...oczywiscie pod odpowiednim os-em

#19 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 26 stycznia 2007 - 00:01

heh... z pkt widzenia informatyki nie ma czegos takiego jak stacja robocza pracujaca jako server - jest server albo stacja robocza, rozni je oprogramowanie jak i zastosowany sprzet i wbrew waszym wyobrazeniom nie ma to byc sprzet z tonami ghz itp tylko sprzet ktory po 3-6 miesieznym okresie docierania bedzie bez przerwy pracowal przez 3-5lat, nie po pare h na dobe a 24h na dobe. Sprzetu serverowego od stacji roboczej nie rozni wydajnosc a jakosc bo musi zniesc o wiele wiecej, dlatego tez ceny serverow o na oko sredniej konfiguracji sa czesto znacznie wyzsze niz stacji roboczej o tych samych osiagach. Uzywanie sprzetu stacji roboczej do pelnienia uslug servera nie powoduje ze jest on mniej wydajny, moze byc nawet wydajniejszy niz server w tej samej cenie ale nikt w zastosowaniach PRO nie pozwoli sobie na ryzyko ze mu cos padnie kiedy bedzie tego potrzebowal. Dlatego tez pisanie ze to server majac na mysli ze to dodaje mu wydajnosci jest naduzyciem ale pisanie tez ze ten komp za slaby jest na serwer jest bledem.

#20 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 00:02

wykorzystanie a przeznaczenie wynikajce z budowy hardwar-u to zupelnie inna sprawa, sprzetowo nadal bedzie to serwer badz jezeli na plycie bedzie np agp to kwalifikuje sie jako stacja robocza (grficzna itp) ale stacja robocza lecz jezeli bedzie to np w obudowie rack pozbawionej dodatkow "enduserowych" to bedzie to serwer, budowa plyt glownych dla serwerow jest zasadniczo inna niz "zwyklych" komputerow. oj temat rzeka :D

#21 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 00:04

wiec kadagro zajzyj w linka i przestan uprawiac demagogie = to byl serwer - teraz jest to szrot pod moim biorkiem z czego jestem zadowolony

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 00:05

ta maszyna wraz ze streamerem dds 20/40 kosztowala rowno 3 lata temu 10 k z vatem


Po leasingu już wtedy była, czy komuś w magazynie zaległy stare dyski/geforce?

#23 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 00:07

? czytaj dokladnie byl nowy (a dokladnie 2)- gforce i ide dolozylem jak go odkupilem po co w serwerze akcelerator ? ? ? = ati rage onboard

#24 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 26 stycznia 2007 - 00:13

to ze jakas firma nazywa stacje robocza okrojona z dodatkow wyposazona w proca z lini enduser serwerem to nie znaczy ze takim jest. jezeli masz doczynienia z SUN-em to wiesz ze one nie maja athlona tylko ew opterony i to jest ta roznica (miedzy innymi) sorry ze burze twoj swiat :) ale prawda jest brutalna :) teraz klastry na PentiumD nazywa sie superkomputerami ale kolo mainframe-ow takich jak cray czy ibm nawet nie staly :D nawet cray robi klastry ale robi to w oparciu o opterony a nie athlony64 :D

#25 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2007 - 00:13

?
czytaj dokladnie
byl nowy (a dokladnie 2)- gforce i ide dolozylem jak go odkupilem
po co w serwerze akcelerator ? ? ?
= ati rage onboard


I teraz masz pretensje, że Ci vista słabą kartę rzetelnie ocenia?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych