Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Special Event - 20 luty 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#26 jac.zuz

jac.zuz
  • 231 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 stycznia 2007 - 23:34

Time Machine jest zdaje się głównie po to żeby trzymać wcześniejsze kopie plików a nie obraz całego dysku.


No wlasnie mi sie tez tak wydaje... Skoro ma byc backup to nie czasem tych plikow z dysku na ktorym jest zainstalowany system?

#27 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 stycznia 2007 - 23:56

"Back up everything Right from the start, Time Machine in Mac OS X Leopard makes a complete backup of all the files on your system. That includes your system files, applications, accounts, preferences, music, photos, movies, documents ? everything you keep on your Mac." I kopię robi się na dodatkowym dysku (albo partycji), poza tym można nie backupować całości, tylko wybrane obszary. Zasadniczo to ma być backup robiony cały czas w tle.

#28 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 stycznia 2007 - 09:29

"Back up everything
Right from the start, Time Machine in Mac OS X Leopard makes a complete backup of all the files on your system. That includes your system files, applications, accounts, preferences, music, photos, movies, documents ? everything you keep on your Mac."

I kopię robi się na dodatkowym dysku (albo partycji), poza tym można nie backupować całości, tylko wybrane obszary. Zasadniczo to ma być backup robiony cały czas w tle.


Przecież to by było bez sensu, nie dość, że większość sprzedawanych przez Apple komputerów to laptopy (z jednym dyskiem i jedną partycją), to jeszcze by musiał pół dysku zapchać.

#29 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 25 stycznia 2007 - 09:38

Zawsze mozna robic BK na dysku FireWire - Time Mashine jest na tyle dobrze pomyslane ze jezeli nie jest dysk podlaczony w momencie dokonywania zmian to backup zrobi po jego podlaczeniu :P

#30 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 25 stycznia 2007 - 09:46

Dla mikemaj

GMA 950 wspiera CoreImage (wszystkie karty ktore supportuja DX 9 i sa w wersji dla makow, supportuja CI).

Uciagnie spokojnie, bo bawilem sie tym na iMacu z GMA 950 i hulalo (swoja droga dziwil bym sie gdyby nie, bo to tylko pare efektow, w wiekszosci nawet rzadko wykorzystuja 3D (no moze przesadzam, ale GF 256 by im podolal gdyby bylo mu wolno :D))

Poza tym maka nie kupuje sie dla CI. Ja mam mini G4, a i tak kolegom pecetwca opadaja szczeki gdy widza Expose, czy powiekszenie docka (o Genie effect nie wspominam nawet...).

#31 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 stycznia 2007 - 10:18

Zawsze mozna robic BK na dysku FireWire - Time Mashine jest na tyle dobrze pomyslane ze jezeli nie jest dysk podlaczony w momencie dokonywania zmian to backup zrobi po jego podlaczeniu :P


Pewnie, wszystko można, ale na ile jest to wygodne.

#32 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 25 stycznia 2007 - 15:36

To bardzo dobrze, bo bałem się że nie wspiera (Windziarskie przyzwyczajenia że każdy nowy windows wycina słabsze maszynki, a żeby wykorzystać pełną moc graficznych efektów to już trzeba mieć bardzo mocny sprzęt) Pozatym bardzo lecę na te wszystkie graficzne bajerki :)

#33 sleepless

sleepless
  • 314 postów
  • SkądGliwice

Napisano 20 lutego 2007 - 11:04

Czy wiecie o której godzinie ma być dzisiaj Special Event?

#34 DP1990pl

DP1990pl
  • 160 postów

Napisano 20 lutego 2007 - 11:13

Buahaha, chyba go nie będzie :) Śmiem wątpić w te plotki.

#35 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lutego 2007 - 12:59

Ostatnia wersja OS X bedzie sie nazywac Catfish :D, a to juz dzisiaj ten event ^^ jupi... ciekawe czym nas stefano zaskoczy...

#36 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 20 lutego 2007 - 13:01

Ostatnia wersja OS X bedzie sie nazywac Catfish :D, a to juz dzisiaj ten event ^^ jupi... ciekawe czym nas stefano zaskoczy...


Pewnie tym, że nie będzie eventu :(

#37 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lutego 2007 - 13:03

Eeeee.... kiszka... wg tego arta Leos ma byc tylko ZAPREZENTOWANY, i ma zostac potwierdzona data 3.24.07 jako Oficjalna premiera Leosia... Tak wiec jedyne na co mozna sie "napalac" to nowy sprzet... ktory defakto u nas i tak bedzie pozniej...

---- Dodano 20-02-2007 o godzinie 15:04 ----
Czemu tego eventu ma nie byc? Przeciez byl juz zapowiadany duzo wczesniej (haa! nawet majla chyba z tym dostalem)

#38 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 20 lutego 2007 - 13:23

---- Dodano 20-02-2007 o godzinie 15:04 ----
Czemu tego eventu ma nie byc? Przeciez byl juz zapowiadany duzo wczesniej (haa! nawet majla chyba z tym dostalem)


Nie wiem po prostu sprawa od troche przycichła :) Ja jestem oczywiście jak najbardziej za :)

#39 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lutego 2007 - 13:27

Haaa! Daliście się wkręcić! Nie będzie ani słowa o Leopardzie, ani 12-calowych Makbuków Pro, bo ten special event jest z okazji moich dzisiejszych urodzin :D

#40 DP1990pl

DP1990pl
  • 160 postów

Napisano 20 lutego 2007 - 13:31

Wiecie w USA jedni jeszcze śpią, więc może akurat :) Z tego co wiem to różnica wynosi 9 godzin

#41 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 20 lutego 2007 - 13:49

Haaa! Daliście się wkręcić!

Nie będzie ani słowa o Leopardzie, ani 12-calowych Makbuków Pro, bo ten special event jest z okazji moich dzisiejszych urodzin :D


Więc najlepszego :) Co do Leoparda to też coś czytałem, że przesuneli prezentacje chyba na początek marca czy kwietnia ;)

#42 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 20 lutego 2007 - 16:06

Haaa! Daliście się wkręcić!

Nie będzie ani słowa o Leopardzie, ani 12-calowych Makbuków Pro, bo ten special event jest z okazji moich dzisiejszych urodzin :D

Poważnie? Bo ja słyszałem że to z racji moich jutrzejszych urodzin, miał być ten event :)

#43 Kpso

Kpso
  • 104 postów

Napisano 20 lutego 2007 - 16:39

Wiecie w USA jedni jeszcze śpią, więc może akurat :)
Z tego co wiem to różnica wynosi 9 godzin


nie 9 tylko 6,7 lub 8, poza tym juz pewnie trwaja przygotowania do eventu

#44 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lutego 2007 - 16:43

Nie można się spierać o różnicę czasu nie podając miejscowości :) USA jest tak duże, że mieści się w kilku strefach czasowych.

#45 DP1990pl

DP1990pl
  • 160 postów

Napisano 20 lutego 2007 - 16:43

Ok ok, ale i tak to są raczej bajki. Raczej Steve wstał i nic o tym evencie nie wie Tego nie uwzględniłem :)

#46 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 lutego 2007 - 18:54

To mam takie offtopowe pytanie: Jaki zabieg wykonać, żeby wgrać na MBP nowy system, a nie stracić danych? Można backupować jakoś cały dysk i ustawienia i później tylko an nowy system wrzucić? Jak to wygląda? EDIT @down: punkt. Dzięki.

#47 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lutego 2007 - 19:00

Podczas instalacji masz do wyboru czy czyści dysk i wgrywa nowy system czy zachowuje dane.
  • wicius lubi to

#48 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 20 lutego 2007 - 19:06

No i jak - jest ten event czy nie???

#49 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 20 lutego 2007 - 20:26

No właśnie ?

#50 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 lutego 2007 - 20:49

A jak tak, to o której? Nigdzie informcji nie moge znaleźć, mac.chwilami.pl też na ten temat milczy... co jest? Aż drżę... nowego iPoda! Nowych notebooków! Argh! :P Aha, zapomniałem napisać o moich przeczuciach jeszcze... Na poprzedniej prezentacji Leoparda Stefek powiedział, że to nie wszystkie nowości w systemie i o ile pamiętam powiedział, że nie wspomniał o niektórych z obawy przed specjalistami z Redmond (zrobil z tego żart). Można więc przypuszczać, że to, co na razie o Leopardzie zostało powiedziane, to dopiero początek... OBY :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych