Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Palringo - oto jak komunikator pieknie zjada 0.5gb ramu....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 MurcieFan

MurcieFan
  • 1 415 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwca 2010 - 18:46

Witam.

chcialbym sie zapytac czy ktos ma podobny problem z Palringo.
Od samego poczatku sprawi on problemy. Wywala sie, wysyla 3x te same wiadomosci. Ale najlepsze dopiero przed nami. Zaznacam, nie mialem zadnej rozmowy aktywnej...

oto co pokazal mi monitor aktywnosci...
Interpretacje pozostawiam userom.
procesor ram
Dołączona grafika

Ze swojej strony prosze, powiedzcie - tez tak macie? Mozna cos z tym zrobic? Zamierzam zaraz wyskrobac maiila do Supportu Palringo zeby sie ogarneli bo to luz z lekka przesada...

A ja sie dziwie - co tak zwalnia tego Mac.

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 813 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 czerwca 2010 - 22:37

Alokacja to nie to samo, co zużycie, pamiętaj.

#3 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 czerwca 2010 - 00:22

No cóż, a ja myślałem do tej pory że parlingo to lekki komunikator jest :D Dobrze wiedzieć, teraz mi już na pewno do głowy nie przyjdzie żeby go kiedykolwiek instalować.

#4 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 27 czerwca 2010 - 10:02

jeśli jest wolna pamięć, to dlaczego ma z niej nie skorzystać? bierze ile mu jest potrzebne, a w razie potrzeby zwalnia. tak jak napisał ftpd, to jest pamięć przydzielona, a nie użyta.

#5 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 czerwca 2010 - 10:10

Mimo, że nie zużywa, to IMO bez sensu jest zajmowanie dla komunikatora 500 MB pamięci RAM. Nawet Safari mniej zużywa (ok. 300-400), a obsłużyć zazwyczaj musi dodatkowo jeszcze animacje itd.

#6 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 czerwca 2010 - 10:32

Dokładnie tak, komunikator żeby sobie przydzielał tyle pamięci i jeśli tyle jest mu potrzebne to jest chore. Ja stawiam że ma przecieki bo to nie jest normalne dla takiego programu, a jeśli nawet jest nawalony czymś co tyle ramu potrzebuje to ja dziękuje za taki komunikator.

#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 813 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2010 - 19:32

Było milion razy o tym, że OSX i programy pod niego zwykle alokują mnóstwo pamięci, z której potem nawet nie śni się im korzystać, bo 'tak to działa'. Nie siejcie paniki ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych