Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Bootowanie z USB przez OpenFirmware- działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 18 stycznia 2007 - 23:23

czy jest jakis magiczny sposob na zbotowanie instalacji tigera z zewnetrznej nagrywarki DVD pod USB? moj naped wewnetrzny w iMacu G5 nie czyta juz plytek..... a instalacja jest ze tak powiem konieczna....

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 stycznia 2007 - 23:33

Nie ma takiej możliwości, uratuje cię jedynie obudowa z FW (nawet 3,5" kto powiedział że napęd musi być w środku) Albo kabel FW i drugi maczek

#3 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 19 stycznia 2007 - 18:19

ok to kolejne pytanie czy naped Matshita UJ-825 czyta plyty DVD+R DL bo u mnie jakos nie daje rady....

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 19 stycznia 2007 - 22:46

UJ 850 wypala i czyta wszystko- tak twierdzą google... a probowaleś szukać firmware updata?

#5 maniacco

maniacco
  • 382 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 19 stycznia 2007 - 22:48

brodku... mieszkamy blisko... jak chcesz to kabel FW mam... moźemy zabootować razem ;)

#6 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 19 stycznia 2007 - 23:55

JSG: ak zauwazyles mam UJ-825 a ten model nie wypala plyt DL wiec wypalilem sobie na zewnetrznym HPeku tylko ze to dziadostwo wewnetrzne nie czyta DL :(kapa generalnie) Maniacco mozemy sie jakos zgadac? daj kontakt na PW (tel np) i bysmy sie zgadali kawa i ciastko sie tez znajdzie...

#7 elwis

elwis
  • 57 postów

Napisano 20 stycznia 2007 - 00:34

jestescie pewni ze sie nie da....? ja jaksi czas temu zainstalowalem tigera znajomemu na powerbooku g3 korzystajac z mojej nagrywarki z PC wlozonej do kieszeni USB...

#8 maniacco

maniacco
  • 382 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 20 stycznia 2007 - 01:15

wlasnie... czy aby nie bylo jakiegos sposobu z przytrzymaniem klawisza aby zabootowac z externala ??

#9 elwis

elwis
  • 57 postów

Napisano 20 stycznia 2007 - 01:19

jest na pewno... tylko nie jest pewien kombinacji... choc wydaje mi sie ze to moglbyc sam Alt... wyskoczyl wtedy po chwili taki bootloader i widoczna byla plyta z tigerem z zewnetrznego napedu USB...

#10 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 20 stycznia 2007 - 01:44

jest na pewno... tylko nie jest pewien kombinacji...


choc wydaje mi sie ze to moglbyc sam Alt... wyskoczyl wtedy po chwili taki bootloader i widoczna byla plyta z tigerem z zewnetrznego napedu USB...


mam matshite UJ845s- bootowanie z klawiszem C nie działa - z altem i tym okienkiem też nie- jak włożę płyte to świszczy troche i pojawia sie ikonka cd z ubuntu, ale po kliknięciu znowu chwile świszczy i tak nonstop

ubuntu ppc + wewn matshita


jakby ktoś znalazł jakiś firmware który pozwala na bootowanie to dajcie znać

#11 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 20 stycznia 2007 - 08:56

jestescie pewni ze sie nie da....?


ja jaksi czas temu zainstalowalem tigera znajomemu na powerbooku g3 korzystajac z mojej nagrywarki z PC wlozonej do kieszeni USB...


no a jest jakis specjalny sposob...?

#12 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 20 stycznia 2007 - 13:49

takie coś znalazłem, po angielsku, ale chyba zrozumiecie o co chodzi

Currently, NewWorld PowerMac systems are known to support USB booting.

Make sure you have prepared everything from Section 4.4, ?Preparing Files for USB Memory Stick Booting?. To boot a Macintosh system from a USB stick, you will need to use the Open Firmware prompt, since Open Firmware does not search USB storage devices by default. To get to the prompt, hold down Command-Option-o-f all together while booting (see Section 3.6.1, ?Invoking OpenFirmware?).

You will need to work out where the USB storage device appears in the device tree, since at the moment ofpath cannot work that out automatically. Type dev / ls and devalias at the Open Firmware prompt to get a list of all known devices and device aliases. On the author's system with various types of USB stick, paths such as usb0/disk, usb0/hub/disk, /pci@f2000000/usb@1b,1/disk@1, and /pci@f2000000/usb@1b,1/hub@1/disk@1 work.

Having worked out the device path, use a command like this to boot the installer:

boot usb0/disk:2,\\:tbxi
The 2 matches the Apple_HFS or Apple_Bootstrap partition onto which you copied the boot image earlier, and the ,\\:tbxi part instructs Open Firmware to boot from the file with an HFS file type of "tbxi" (i.e. yaboot) in the directory previously blessed with hattrib -b.

The system should now boot up, and you should be presented with the boot: prompt. Here you can enter optional boot arguments, or just hit Enter.


później przetłumacze( spróbuje:roll: )

#13 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 20 stycznia 2007 - 15:50

czyli jednak sie da.....

Musze zbadac to... :)

---- Dodano 20-01-2007 o godzinie 23:12 ----
Zbadalem i da sie dziala

sposob z iMaca G5/1.8 (bez ALS)


wpinamy nagrywarke USB do portu pierwszego od gory.

wkladamy pllyte z systemem ir obimy restart\
tuz po sygnale wdusic nalezy CMD+Option+o+F
i czekac na pojawienie sie OF'a

potem kulturalnie zaby zakumac o co chodzi wpisujemy

devalias
zobaczymy nazwy wszystkich devices w macu

potem piszemy

prinenv boot-device

i wyswietli nam sie nazwa urzedzniea i miejsce bootyowania (domyslenie jest to twardy dysk a kontrolerze SATA)

potem wpisujemy
bardzo podobnie do tego co bylo widac.


boot usb0/@1:3,\\:tbxi

kombinacja 1:2 tez mozliwa
ktoras z nich odpala kernel z plyty instalacyjnej.... dziala.... :)

#14 wiwo

wiwo
  • 96 postów

Napisano 13 lutego 2011 - 14:17

wiem że odgrzebałem temat ;) próbuje to zrobić na macumini powerpc i bootować z pendrive a nie z napędu ale nie idzie :/ po wpisaniu prinenv boot-device pojawia mi się: prinenv, unknow word, HERE=ff9dcc44 i za cholere nie wiem co to znaczy i co robić dalej? :/

#15 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 22 lutego 2011 - 16:14

jaki maczek?

---------- Wpis dodano o 16:14 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:12 ----------

na MINI prawdopodobnie nie zadziała.... polecam zagłebić się w dokumentacje OF'a




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych