Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4 czyli jak Apple zamienilo sie w polskiego polityka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 09:22

Czym oslepla juz czy ostatni keynote byl tak nudny ze nie chce wam sie juz nawet watkow zakladac? Wchodze na myapple po paru dniach a tu jedno wielkie nic? Zadnych zachwytow, zadnych narzekan? Ej no to do was niepodobne!:D Pozwole sobie ocenic najnowsze dziecko Apple. 1. Primo - wyglad. Pierwszy raz odkad pamietam widze produkt Apple ktorego nie chce miec. Kazda najmniejsza rzecz ktora zrobili opiewala zawsze jakims takim swoim seksapilem, powodowala ze chocby nie wiem jak niepotrzebna - chcielismy ja po prostu dotknac, miec. A tu cos takiego... No nie wiem, moze ta kanciastosc jakas taka nieapplowa... no ale w sumie iMaci tez kanciaste. No ale taki splaszczony telefon? Juz 3G jest dla mnie za plaski, wylatuje z reki, o wiele wygodniejsze jest np BB, a oni jeszcez odchudzaja i splaszczaja bardziej? W ogole juz tego nie widze. Wiem, ze liczy sie wnetrze:D no ale nie oszukujmy sie, produkty Apple zawsze byly sexy, a ten po prostu taki nie jest. Moze w rzeczywistosci bedzie prezentowal sie lepiej, nie wiem. W kazdym razie jak dla mnie to wyglad na duuuuzy minus, a ta biala FULL BIALA wersja to jest jakis kiepski zart. 2. Secundo - nowy super hiper 4razy lepszy wyswietlacz. Swietnie, tylko po co? OK, ok to wazna czesc iPhona ale czy stary wyswietlacz wam przeszkadza? Przeciez iPhone to nie jest ksiazka do czytania. To maly telefon. Jaki by wieswtielacz nie mial i tak bedzie sie na nim ogladalo filmy i czytalo beznadziejnie ZE WZGLEDU NA WIELKOSC. Tak wiec jak dla mnie to troche przerost formy nad trescia. 3. Nowy iOS? Hmm no tak tylko ze to juz bylo... 4. Last but not least - Facetime. Jakkolwiek debilnie nazwa ta brzmi (kto to wymyslil???juz kurde tradycyjne iFace czy cos byloby lepsze!). To jednak wymyslnek swietny. Wifi, nie jakis 3G. Obydwie kamerki, nie jedna. iPhone 4 to iPhone4 only... Pomyslec by mozna - phi, do kitu. No ale ale! Drodzy panstwo, z tego co pamietam z tego nudnego keyote (chyba z ejuz usnelam i mi sie przysnilo to mnie poprawcie) to Appple standard FACETIMEa otwiera. Co to oznacza? Ze dla tandetnej jakosci video/audio w videokonfach w zwyklych telefonach powstal wlasnie swietny jakosciowo konkurent! Co to moze oznaczac? Albo standard sie przyjmie i bedziemy miec w koncu normlane telefony. Albo nie i wszyscy o nim zapomna. Mysle jednak ze i tym razem rynek nie zawiedzie i zaraz powstana kolejne iPhone 4 killery ktore poza masa fajerwerkow beda tez mialy ten standard. Byloby fajnie. No i to tyle w sumie. Moze dlatego keynote byl taki nudny? W koncu nie pokazali NIC nowego. Wyglad juz wszsycy widzieli wczenisje, iOS 4 tez... Nowy wyswietlacz - no nic co rzuca na kolana... Zastanawiam sie - gdzie do jasnej cholery jest THINK DIFFERENT w tym nowym iPhone? I poza Facetime, ktory swoja "innowacyjnoscia" raczej nie powala na kolana to kurde dochodze do smutnego wniosku ze po prostu tego nie ma. Co mamy w zamian? Niestety mamy to czego chcielismy: iPhone bialy nie tylko z tylu (ble ble ble i jeszcze raz BLEEEE!!! Tak sie dziwilam jak wychodzil 3G ze bialy tylko z tylu? Teraz juz wiem dlaczego...). Tapeta na wysiwetlaczu za ikonkami - bleee bleee bleeee!! Zeby jeszcze, no kurde jakas stonowana a oni jakies kropelki? Przeciez to jest jeden wielki burdel - gdzie minimalizm? Ja nie wiem po co wam tapeta na wyswietlaczu, spoko, na BB mam caly ekran wolny i ikonka na dole, no to walne se jakas ladna dupe na ta tapete ale iPhone? Przeciez jego taptea juz sa te zelusiowe ikonki! Podsumowujac - swiat tyle czasu jeczal, narzekal a to na brak MMSow, a to na brak Blutut, tapet, dzwonkow, i innych bzdur. Apple uparcie przez 3 lata udowadnialo ze swiat tego nie potrzebuje. I wiecie co? Nagle Apple przylazi i mowi Sorry, mylilismy sie! Chcecie miec brzydkie wyswietlacze z tandetna tapeta - OK! Chcecie miec reklamy - OK! Co jeszcze chcecie? iPhone caly bialy - nie ma sprawy... Aha - jesli pamietacie Apple co roku obizalo cene iPhona. Jakas byla konsternacja na sali gdy w tym roku zrobili nam psikusa i zostawili stara! No co, przeciez iPhone sie sprzedaje jak swieze buleczki, maja juz 30-40% rynku to po co obnizac ceny... No ale jednak jakis taki niesmak.. Nie mowie ze cena jest zla, i tak jest strasnzie niska, po prostu bylo to marketingiem Apple i nagle przestaje. Mozecie sie spodziewac tych samych cen iPODow i komputerow pewnie tez. Apple wchodzi w faze dominacji. Niczym polska wladza, wspielo sie na szczyt i uznalo, ze nie musi juz sie glowic i wymyslac zeby zdobyc klientele. Maja juz swoich wyznawcow, wiec po co sie meczyc? Ale najgorsze jest to ze tak jak polski polityk beda teraz dawac wszystkim to czego ludzie chca. A ludzie po prostu chca wszystkiego. Obym sie mylila.

#2 Luk

Luk
  • 108 postów
  • SkądTychy

Napisano 13 czerwca 2010 - 09:34

Jakby polscy politycy dawali nam to czego chcemy to by było fajnie :P. A tak ogólnie nic dodać nic ująć :)

#3 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 09:34

No cóż, zgodzię się na pewno z tym że nowy iPhone jest brzydki. Podobnie uważa większość userów MyApple, tu sonda:

http://myapple.pl/so...phonea-4-a.html

Rzeczywiście coś takiego jeszcze nie miało miejsca, że userzy MyApple tak słabo oceniają ten model. Już zresztą pisałem, że to krzyżówka Sony Ericssona z jakąś Nokią, a biały model przypomina mi Samsunga Corby. No ale nie będę już za dużo narzekał, poczekam aż zobaczę na żywo. Tak czy inaczej odeszła mi jednak ochota na zmianę aparatu w tym roku, pozostaję przy zestawie Palm Pre + iPhone 3G.

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 13 czerwca 2010 - 09:49

No cóż, zgodzię się na pewno z tym że nowy iPhone jest brzydki. Podobnie uważa większość userów MyApple, tu sonda:
http://myapple.pl/so...phonea-4-a.html

Zaraz, zaraz.
Z sondy wynika, że zdania są podzielone niemal równo pół na pół.
50,14% uważa, że wygląd jest gorszy niż poprzedników
43,99% uważa, że nowy iPhone wygląda lepiej niż poprzednicy (ja również tak uważam)
5,87% uważa natomiast, że nowy iPhone wygląda tak samo (lub nie mają na ten temat zdania)

#5 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 13 czerwca 2010 - 09:52

Zaraz, zaraz.
Z sondy wynika, że zdania są podzielone niemal równo pół na pół.

Tak, ale nawet mimo tego połowie głosujących nowy telefon się nie podoba, a to jest sytuacja raczej mało spodziewana po produktach Apple, które do tej pory jednak wyróżniało się jakąś tam odrębnością.

#6 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 09:59

Zaraz, zaraz.
Z sondy wynika, że zdania są podzielone niemal równo pół na pół.
50,14% uważa, że wygląd jest gorszy niż poprzedników
43,99% uważa, że nowy iPhone wygląda lepiej niż poprzednicy (ja również tak uważam)
5,87% uważa natomiast, że nowy iPhone wygląda tak samo (lub nie mają na ten temat zdania)


Czyli większości userów się nie podoba.

---------- Wpis dodano o 10:59 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:56 ----------

Się zastanawiam z tego wszystkiego czy Samsung Wave nie jest ładniejszy - też posiada dobry ekran (AMOLED) też podobny (jeśli nie ten sam) procek 1 GhZ, też ma WIFI 802.11n i nowe BT 3.0, taż nagrywa filmy HD itp. - no i jest tańszy i dostępny w Polsce. Kiedyś design iPhone'a był nie do podrobienia, teraz zastanawiam się czy różni się od Samsungów czy Nokii. Szkoda. Pewnie za rok się połapią i to zmienią.

#7 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 czerwca 2010 - 10:02

Po pierwsze: tego typu wpisy to sie umieszcza nie na forach tylko na blogach. Taka kultura sieciowa (badz jej brak). Po drugie, wiekszosc normalnych ludzi nie bierze udzialu w durnowatych sadach, co wiecej nie obnosi sie ze swoimi frustracjami :P Po trzecie nigdy nie czulem sie zle bedac w mniejszosci.

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 13 czerwca 2010 - 10:04

Tak, ale nawet mimo tego połowie głosujących nowy telefon się nie podoba, a to jest sytuacja raczej mało spodziewana po produktach Apple, które do tej pory jednak wyróżniało się jakąś tam odrębnością.

Tak to sytuacja dość wyjątkowa.
Jednak pomimo tego iPhone 4 będzie kolejnym hitem sprzedaży :)

Czyli większości userów się nie podoba.

"Większość" brzmi jakby różnica była większa niż 20% ;) a tu nawet 1% różnicy nie ma.

Się zastanawiam z tego wszystkiego czy Samsung Wave nie jest ładniejszy - też posiada dobry ekran (AMOLED) też podobny (jeśli nie ten sam) procek 1 GhZ, też ma WIFI 802.11n i nowe BT 3.0, taż nagrywa filmy HD itp. - no i jest tańszy i dostępny w Polsce. Kiedyś design iPhone'a był nie do podrobienia, teraz zastanawiam się czy różni się od Samsungów czy Nokii. Szkoda. Pewnie za rok się połapią i to zmienią.

Wszyscy wiemy, że siłą iPhone nie jest jego wygląd czy parametry techniczne.
Siłą jest tak jak w Makach system oraz przede wszystkim App Store.

---------- Wpis dodano o 11:04 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:02 ----------

durnowatych sądach

To jest sonda a nie sąd

#9 jasi0

jasi0
  • 625 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 10:04

Hmm ja należę raczej do części użytkowników, której wygląd nowego iPhone (ale tylko w wersji czarnej!) się podoba:) Może to wynika ze znużenia designem 3G(S), ale taka odmiana wygląda IMO fajnie. Szkoda tylko, że widzieliśmy go wcześniej na Gizmodo. Co do Facetime.. Funkcjonalność rzeczywiście fajna, chociaż w Polsce na początku będzie raczej kulała. Połączenie wymaga dwóch iPhoneów 4, a w pierwszych miesiącach po premierze raczej garstka moich znajomych go sobie sprawi:) No i dobrze by było, gdyby dało się odbyć wideorozmowę też przez 3G. Mi w nowym iPhone imponuje też żyroskop. Może to głupi bajer do gier itd, ale strasznie mi się podobało to demo Jobsa i jestem bardzo ciekawy co w związku z tym spłodzą developerzy:)

#10 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 10:15

Wszyscy wiemy, że siłą iPhone nie jest jego wygląd czy parametry techniczne.
Siłą jest tak jak w Makach system oraz przede wszystkim App Store.


To pewnie zależy już od indywidualnych potrzeb - ja w iPhone mam 40 aplikacji - reszta z 240 tysięcy nie jest mi potrzebna - natomiast zależy mi na wyglądzie, multitaskingu i dobrym mailu, notyfikacjach. Nie daję rady grać w te małe gry na tak małych ekranach. Wydaje mi się, że ten rynek przejdzie jednak do iPada. Nie ukrywam, że po graniu na iPadzie odechciało mi się w ogóle grać w cokolwiek na iPhone. Także dla mnie App Store w iPhone spełnia już rolę drugorzędną. Ale może ja jestem jakiś dziwny ? :)

---------- Wpis dodano o 11:15 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:13 ----------

Co do osądów i narzekań w tym temacie- nie widzę nic złego w tym, że na forum wymieniamy się poglądami dotyczącymi estetyki wykonania, wyglądu iPhone'a itp. Po to jest to forum.

#11 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 13 czerwca 2010 - 10:19

Dobrze się czyta Twój post. Podzielam również Twoje zdanie, że było nudno i nic ciekawego nie pokazali. Plusem dla mnie było pokazanie imovie dla iphona i oświadczenie, że facetime działa tylko przez wifi. Ale ja się wtedy naśmiałem :D myślałem, że jestem na jakimś dobrym kabarecie a nie na konferencji stefana.

#12 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 13 czerwca 2010 - 10:40

Tapeta na wysiwetlaczu za ikonkami - bleee bleee bleeee!! Zeby jeszcze, no kurde jakas stonowana a oni jakies kropelki? Przeciez to jest jeden wielki burdel - gdzie minimalizm? Ja nie wiem po co wam tapeta na wyswietlaczu, spoko, na BB mam caly ekran wolny i ikonka na dole, no to walne se jakas ladna dupe na ta tapete ale iPhone? Przeciez jego taptea juz sa te zelusiowe ikonki!


a tej tapety nie można zmienić ?

#13 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 11:15

W starym os nie dalo sie, chyba ze masz JB. Co do samego keynote - tego sie nie dalo ogladac - ja to przewijalam co chwila. A juz jakies prezentacje ludzi od farmville to po prostu zawialo taka wiocha... No ale popularnosc. Apple is a media whore.

#14 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 13 czerwca 2010 - 11:19

ale mi chodzi o nowy iOS. Wolę czarne tło, i jeśli będzie można zmienić tapetę w nowym OS'ie to bardzo chętnie ją zmienię na czarne, pospolite tło.

#15 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 czerwca 2010 - 12:12

Przede wszystkim w sondach jak i wątkach częściej ludziom chce się ponarzekać, oddać głos negatywny niż pochwały i zachwalanie. Mi bardzo podobał się pierwszy model iPhone, a opływowość następcy - 3G nie spodobała mi się od samego początku. Cieszę się, że znowu Apple wraca do płaskiego tyłu. Jakiekolwiek opinie nie byłyby ja iPhone 4 kupuję, jak tylko będzie możliwość odblokowania chociaż jego menu głównego (aczkolwiek wolałbym by sima po prostu). Ominąłem model 3GS, a 3G już ma tak zużytą baterię i jest tak koszmarnie wolny. Podejrzewam jednak, że wielu ludzi negatywnie nastawionych do iPhone 4 - jeżeli chodzi o wygląd zmieni zdanie. Co innego zobaczyć zdjęcia czy video, a co innego dotknąć osobiście. Mi akurat podoba się pomysł tapety za ikonkami, można trochę spersonalizować swój sprzęt. Na iPadzie wygląda to świetnie, a Winterboard był jedną z najpopularniejszych aplikacji w Cydii? Ludzie tego chcą więc ludzie to dostali.

#16 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 15:08

OK spoko. Ludzie chca. Ale naprawde sadzisz z eta tapeta zapreentowana na keynote i w iPadzie jest OK? Bo dla mnie to wygalda rownie wiesniacko co Windows. Niestety. Zero minimalizmu, chociaz jakis gradient by dali, nie wiem, cos stonowanego a tu jakies tandetne tlo w kropelki ja tego nie rozumiem. Watpie zeby stala za tym ta sama osoba ktora wybierala domyslna tapete dla Leo/Snow leo. Przeciez to wyglada komicznie.

#17 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 15:11

Wiesz vendisse, jakby dali tło, które się Tobie podoba, to by się komuś innemu nie podobało. Ja tego właśnie nie rozumiem, że tego można nie rozumieć.

#18 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 czerwca 2010 - 15:13

OK spoko. Ludzie chca.
Ale naprawde sadzisz z eta tapeta zapreentowana na keynote i w iPadzie jest OK? Bo dla mnie to wygalda rownie wiesniacko co Windows. Niestety. Zero minimalizmu, chociaz jakis gradient by dali, nie wiem, cos stonowanego a tu jakies tandetne tlo w kropelki ja tego nie rozumiem.
Watpie zeby stala za tym ta sama osoba ktora wybierala domyslna tapete dla Leo/Snow leo. Przeciez to wyglada komicznie.

póki co wersja Gold wciąż jest dla deweloperów, być może coś zmieni się wraz z upublicznieniem jej dla użytkowników. Tapeta prezentowana do Leoparda na WWDC czy MW - była to trawa z kropelkami rosy, później zmieniło się na kosmos.

Pozatym, to jest tylko tapeta, którą możesz zmienić, ustawić czerń, otrzymujesz możliwość, z której możesz skorzystać.

#19 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 13 czerwca 2010 - 16:47

taa. a potem w viście pojawiła się tapeta z trawą .. i co ? i gówno im to dało

#20 Squidward

Squidward
  • 109 postów
  • SkądBikini Bottom

Napisano 13 czerwca 2010 - 21:02

Ile razy czytam twoje posty i wątki założone przez ciebie vendisse po prostu nie mogę zrozumieć powodów twoich frustracji, ale do rzeczy:

1. Primo - wyglad. [...] No nie wiem, moze ta kanciastosc jakas taka nieapplowa... no ale w sumie iMaci tez kanciaste.
Wiem, ze liczy sie wnetrze:D no ale nie oszukujmy sie, produkty Apple zawsze byly sexy, a ten po prostu taki nie jest. Moze w rzeczywistosci bedzie prezentowal sie lepiej, nie wiem. W kazdym razie jak dla mnie to wyglad na duuuuzy minus, a ta biala FULL BIALA wersja to jest jakis kiepski zart.


To applowa czy nieapplowa w końcu? Poza tym wygląd jest rzeczą zupełnie subiektywną, jednemu się podoba drugiemu nie. Mi osobiście czarna wersja się podoba, jeszcze bardziej mi się podoba to, że wreszcie zaproponowali coś trochę innego w stosunku do poprzednich generacji.

2. Secundo - nowy super hiper 4razy lepszy wyswietlacz. Swietnie, tylko po co? OK, ok to wazna czesc iPhona ale czy stary wyswietlacz wam przeszkadza?...


Już się gubię, wcześniej twierdziłaś, że wiesz, iż liczy się wnętrze a wyświetlacz jakby nie patrzeć należy do owego wnętrza. Poza tym co jest złego w ładowaniu lepszego wyświetlacza czy czegokolwiek innego? Gdyby zostawili stary iPhone jako urządzenie nic by nie zyskało, cena również by się nie zmieniła.

Zastanawiam sie - gdzie do jasnej cholery jest THINK DIFFERENT w tym nowym iPhone?


Co rozumiesz przez Think Different? Żądasz innowacyjności lecz z tego co napisałaś wynika, że wolałabyś nic nie zmieniać. Może masz na myśli "odchudzenie" telefonu przez wycięcie jakiejś funkcji? Powiem ci tylko tyle, że stagnacja w takiej korporacji jak Apple (jak i innych) jest po prostu niemożliwa zarówno ze względu na postęp technologiczny jak i ze względów marketingowych (do których jak wiadomo Apple przywiązuje ogromną wagę).

Niestety mamy to czego chcielismy: iPhone bialy nie tylko z tylu (ble ble ble i jeszcze raz BLEEEE!!! Tak sie dziwilam jak wychodzil 3G ze bialy tylko z tylu? Teraz juz wiem dlaczego...). Tapeta na wysiwetlaczu za ikonkami - bleee bleee bleeee!!


W tym momencie jesteś dla mnie zupełnie niezrozumiała, nie chcieć tego co się chce? To nawet brzmi głupio. Poza tym czepianie się byle tapety? Bez przesady, to zakrawa o śmieszność... zalecam melisę na uspokojenie.

Aha - jesli pamietacie Apple co roku obizalo cene iPhona. Jakas byla konsternacja na sali gdy w tym roku zrobili nam psikusa i zostawili stara! No co, przeciez iPhone sie sprzedaje jak swieze buleczki, maja juz 30-40% rynku to po co obnizac ceny... No ale jednak jakis taki niesmak..
Nie mowie ze cena jest zla, i tak jest strasnzie niska, po prostu bylo to marketingiem Apple i nagle przestaje.


Niska cena?! Hi, hi, hi, Apple jest zaprzeczeniem niskich cen, jest za to kwintesencją wysokich marż i godnego podziwu dojenia konsumenta. To jest właśnie ich strategia marketingowa, udowadniać, że ich produkty są w każdym calu niesamowite, że są stworzone dla ludzi wyjątkowych i jednocześnie dopasowywać cenę do tego przekazu.

No i na koniec - zasmucanie się poziomem Keynota? Czy przebieg prezentacji produktu jest tak istotny dla życia każdego użytkownika sprzętu Apple? Ja rozumiem, że mogło się nie podobać ale żeby aż taka frustracja... chyba zacznę zacznę narzekać na treści zamieszczane w magazynie "Detal Dzisiaj". ;)

#21 gucorek

gucorek
  • 596 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 13 czerwca 2010 - 21:19

OK spoko. Ludzie chca.
Ale naprawde sadzisz z eta tapeta zapreentowana na keynote i w iPadzie jest OK? Bo dla mnie to wygalda rownie wiesniacko co Windows. Niestety. Zero minimalizmu, chociaz jakis gradient by dali, nie wiem, cos stonowanego a tu jakies tandetne tlo w kropelki ja tego nie rozumiem.
Watpie zeby stala za tym ta sama osoba ktora wybierala domyslna tapete dla Leo/Snow leo. Przeciez to wyglada komicznie.

W Polsce jest powódź a wiec ta tapetka z deszczem jak najbardziej aktualna :D zawsze jak spojrzę na ekran to myślę o powodzianach :neutral:

Czyli większości userów się nie podoba.

---------- Wpis dodano o 10:59 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:56 ----------

Się zastanawiam z tego wszystkiego czy Samsung Wave nie jest ładniejszy - też posiada dobry ekran (AMOLED) też podobny (jeśli nie ten sam) procek 1 GhZ, też ma WIFI 802.11n i nowe BT 3.0, taż nagrywa filmy HD itp. - no i jest tańszy i dostępny w Polsce. Kiedyś design iPhone'a był nie do podrobienia, teraz zastanawiam się czy różni się od Samsungów czy Nokii. Szkoda. Pewnie za rok się połapią i to zmienią.

Tony nie amoled a super amoled a różnicy jest między nimi sporo.
A po drugie apple produkuje swoje wyświetlacze i procesy apple a4( nawiasem mówiąc taki sam taki sam jak w wave tylko inna nazwa)u samsunga a więc samsung wcześniej wiedział co apple wyda w nowym produkcie i ich ubiegł i wydał wave.
Mnie tylko jedno zastanawia
Ludzie przez 3 lata czepiali się
-nie ma tapet pod ikonkami
-nie ma hd kamerki
-itd...
jak to apple dało to jest wielkie be na apple co ono zrobiło a przecież przez 3 lata tego chcieli :D czy to nie ironia/sarkazm :confused:

#22 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 21:26

czy to nie ironia/sarkazm :confused:


To Polska :P

#23 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 21:42

Cóż, ja nigdy nie narzekałem na te braki. Natomiast ceniłem design. Teraz Apple postąpiło dokładnie odwrotnie. Max funkcji na wypasie kosztem wyglądu. Ale wiadomo, wszystkim się nie dogodzi i ja to rozumiem. Ale ja takiej czwórki w takiej cenie z kamerą działającą tylko po WIFI nie kupię. Po prostu poczekam.

#24 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 13 czerwca 2010 - 21:56

A mi się podoba wszystko, design szczególnie. Wreszcie koniec mydelniczki bo już mnie totalnie znudziła. I niestety nie ma cudów, żeby zrobić cudo z kilku przycisków i ekranu. Okej, zgodzę się, wolał bym takie przyciski jak w iPadzie, ale cóż, Stefan zrobił tak to będzie tak, nie będę się im przyglądał godzinami tylko używał. FaceTime mi wisi, pewnie zacznę używać za rok jak kupię iPhone 5 a 4 przejmie dziewczyna ;-) Wyświetlacz super - lubię jakość i duże rozdzielczości. I teraz główne powody dla których kupuję iPhone: 1. Niezawodny system operacyjny, które jedyne wpadki zaliczył u mnie przez moje zabawy z Cydia etc, sam popsułem, sam naprawiłem. Nie winię za to Apple. 2. To, że czuję, że telefon jest zbudowany tak, że jest to kawał dobrej roboty. (Dziś bawiłem się laptopem Acer za 4k pln, jak ktoś chce to poczuć, niech porówna to g... z macbookiem to zrozumie o czym mówię bardzo dosadnie). A czuję, że iPhone 4 będzie wyjątkowo dobrze zbudowany.

#25 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 15 czerwca 2010 - 22:10

Jakbysmy zrobili sonde, ktory iphone najladniejszy to na bank wygralby 2G. Nie wiem czemu Apple porzucilo ten wyglad. Gdyby teraz do niego wrocili na 99% bylibyscie zachwyceni.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych