Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time cepsule i sieć lokalna! HELP!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 draka34

draka34
  • 6 postów

Napisano 10 czerwca 2010 - 14:36

Witam! Mam następujący problem. Mam lokalnego dostawcę netu podpiętego kablem do TC. Jak włączam dystrybucję Ip z zakresu od-do. To net przestaje na wszystkich kompach działać mimo żę mam na nich ustawione automatyczne pobieranie adresów IP. Więc przechodzę w tryb pomostu na TC i net zaczyna działać, ale niestety w tym trybie TC nie prowadzi dystrybucji IP i dla mojego kochanego dostawcy muszę podawać każdy mac adres urządzenia będącego w sieci. Dostawca netu twierdzi że z TC jest coś nie tak!

A ja pytam was:
- czy jest możliwość że po stronie dostawcy leży problem że net przestaje działać w "trybie dystrybucji adresów IP" na TC
- czy jest ktoś chętny z warszawy bym mógł podpiąć neostradę do mojej TC by sprawdzić jej działanie. Bo jeśli to wina mojego dostawcy netu od razu chcę zakupić neostradę

Kolega z forum mi napisał:
Prawdopodobnie Twój dostawca blokuje po TTL a TC nie ma opcji podbijania TTL. Druga ewentualność jest taka, że po "zewnętrznej" stronie TC masz adres IP z tej samej puli co wewnątrz sieci. A też nie wiem czy TC ma możliwość zmiany przydzielanych po DHCP adresów.

Więc robię tak:
w xp: start -> uruchom -> wpisz: cmd
wpisuje:
ping Wirtualna Polska - [url=http://www.wp.pl]Wirtualna Polska - www.wp.pl[/url]
i ttl wychodzi mi 248. I jeśli dobrze rozumiem (instrukcja z netu) to jeśli ta cyfra jest różna od 1 to nie ma blokady?

Adres ip mojego dostawcy: 10.0.160.1 i w TC w opcjach przydzielania adresów IP muszę wybrać adres z przedrostkiem od 10.0.160.xxx do 10.0.160.xxx, nie mam możliwości zmiany tego przedrostka. Czy to jest właśnie ten problem o którym kolega pisze tzn. "po "zewnętrznej" stronie TC masz adres IP z tej samej puli co wewnątrz sieci"??????

Dostawcy dawałem mac adres TC i się zarzeka że go wprowadził.

Z góry dziękuję za odpowiedź

#2 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 10 czerwca 2010 - 14:53

Ustawiasz Public IP Sharing i wtedy w poli adresow dhcp ustawiasz juz adresy prywatne. i po sprawie

#3 draka34

draka34
  • 6 postów

Napisano 10 czerwca 2010 - 15:13

Dziękuję za odpowiedź! Robiłem tak jak piszesz Piotrze, na chwilę komputery się łączyły z netem i za chwilę traciły połączenie a w panelu do obsługi TC wyskakiwał komunikat o błędzie że jestem za podwójnym NAT-em..... Proszę o ewentualne wskazówki. Rafał

#4 rafals

rafals
  • 418 postów

Napisano 10 czerwca 2010 - 15:38

A jakie IP przyznaje tobie dostawca zewnetrzne czy za maskarad??? Raczej ciezko zeby to wina byla dostawcy raczej to ty cos zle ustawiawasz ale najdziewniejsze psikusy ISP potrafia zrobic:). Ogolnie ja bym polecil ustawienie TC za pomoca tego kreatora co tam jest na poczate i zobaczyl jak automatycznie sprzet sie ustawia moze po prostu ustawiasz zakrez adresow IP z puli z ktorej tobie ISP przyznaje IP. Twoje komputery nie lacza sie z netem czy tylko z DNS??? Twoje komputery wogole nie lacza sie z siecia lokalna czy tylko nie maja polaczenia z netem??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych