Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iNapi, 64bit klient NapiProjekt pod mac


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
169 odpowiedzi w tym temacie

#1 izydor86-204bbbae55

izydor86-204bbbae55
  • 90 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 00:22

Na razie to wersja beta1.
Aktualnie pracuję nad wersją finalną.

https://docs.google....2MTg5ZTk1&hl=pl

Opis:
Przeciągasz filmy na ikonę w doku, napisy zostaną pobrane do folderu z filmem i nazwane tak jak film.
Jeśli w folderze znajdują się już napisy nazwane jak film, ich nazwa jest zmieniana.
iNapi akceptuje tylko pliki filmowe, inne są pomijane.

Proszę zgłaszać w tym wątku uwagi, propozycje zmian i nowych funkcji.

#2 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 00:27

Pytanie po co mi tak prosty programik w 64bitach, ahh wiem, moda taka. Przy okazji zapytam się czy można to jakoś wywołać z terminala, tak jak np. Qnapi z parametrami? Dla przykładu: /Applications/QNapi.app/Contents/MacOS/QNapi -c -s Albo oskryptować w Apple Script?

#3 izydor86-204bbbae55

izydor86-204bbbae55
  • 90 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 01:06

iNapi jest skompilowany do universal. Możesz włączać w trybie 32bit. Nie planuje jakichkolwiek parametrów wejściowych z terminala.

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 01:23

ok, dzięki za odpowiedź. Mam oskryptowanego w bashu QNapi + mplayer. Przy wolnej chwili przetestuje ten Twój i napiszę ewentualnie co by się mi przydało.

#5 marlabs

marlabs
  • 58 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 czerwca 2010 - 05:58

Dla mnie rewelacyjną opcją byłaby konwersja napisów do srt. Teraz muszę to robić dwoma programami - qnapi + srttool.

#6 kisielkamil

kisielkamil
  • 137 postów
  • SkądŚwinoujście Wrocław

Napisano 02 czerwca 2010 - 07:41

Działa bardzo szybko. Mam dwie sugestie do dodania w preferencjach: -opcja automatycznego wyłączania programu po ściągnięciu napisów(niektórzy już maja bardzo dużo ikonek w docku) -opcja wyboru pliku jaki się pojawi TXT czy STR(przyda się dla tych z tv+frontrow raz ściąga i koniec zabawy) Teraz bardzo fajnie działa klikam prawym film następnie 'otwórz w programie'>'iNapi' i mam napisy w 2sek. Piwo dla ciebie! Jak dodasz te dwie opcje które zaproponowałem według mnie będzie to idealny program. edit: Już się pozbyłem QNapi ostatecznie! Zachęcam do ściągnięcia i przetestowania iNapi!

#7 wojtek82

wojtek82
  • 104 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 07:56

Nie no wielki respect, z całym szacunkiem dla autorów Qnapi, ale drażniło mnie że mając otwarty program nie mogłem normalnie przez dwuklik otworzyć plik .txt pomimo ustawionego domyślnego programu Textedit, a tu nic nie koliduje. Poza tym jest szybszy ;)

#8 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2010 - 08:01

Ja bym proponował jakąś integrację z menu pod prawym klikiem/menu akcji w finderze, ewentualnie tryb bez ikony w docku (ale z ikoną w menubarze i akcje automatora, które po prostu wyślą ścieżkę do pliku do programu)

#9 niula

niula
  • 662 postów
  • SkądPoznań / Dublin

Napisano 02 czerwca 2010 - 08:05

Naprawdę fajnie by było gdyby konwertował napisy do SRT. Używam tylko QuickT Playera. Napisz czy masz w planach taki upgrade.

#10 kisielkamil

kisielkamil
  • 137 postów
  • SkądŚwinoujście Wrocław

Napisano 02 czerwca 2010 - 08:12

Ja bym proponował jakąś integrację z menu pod prawym klikiem/menu akcji w finderze, ewentualnie tryb bez ikony w docku (ale z ikoną w menubarze i akcje automatora, które po prostu wyślą ścieżkę do pliku do programu)


Opcja pod prawym fajna sprawa ale to już chyba integracja z systemem. Nie chce podawać hasła. :-P
A program tak szybko chodzi, że mógłby się zamykać po każdym pobraniu napisów...

#11 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2010 - 08:36

Poprzedzam rozmówców - zamykanie po pobraniu - wybor napisow srt i txt i jestem w stanie za niego zaplacic

#12 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 09:01

Tak jak napisało już kilku poprzedników wskazane byłyby takie funkcje jak: możliwość wyboru formatu napisów TXT, SRT lub obu na raz. W razie braku napisów w bazie a istnienia napisów w TXT na dysku konwersji do SRT. No chyba, że da się jakoś zmusić FrintRow do łykania napisów TXT w plikach MKV!? Umieszczenie tych opcji pod prawym klawiszem byłoby bardzo wygodne. Dodatkowa ikona w menubar nie byłaby dostatecznie "dyskretana". ;-)

#13 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 10:02

Przy okazji tego txt => srt. Mi to robi prosty skrypt w bashu sprzężony z qnapi + mplayer + iconv. Wszystko z automatu, ściąga napisu txt przez qnapi, konwertuje do utf-8 przez iconv i na końcu przerabia na srt przez konsolowy mplayer. Wynikowo mam napisy txt i srt dopasowane do filmu. Podpięte dodatkowo to mam do usługi zrobionej w Automatorze. Szczerze to nie wiem czy ten program coś nowego dla mnie wniesie.

#14 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 czerwca 2010 - 10:52

Przy okazji tego txt => srt. Mi to robi prosty skrypt w bashu sprzężony z qnapi + mplayer + iconv. Wszystko z automatu, ściąga napisu txt przez qnapi, konwertuje do utf-8 przez iconv i na końcu przerabia na srt przez konsolowy mplayer. Wynikowo mam napisy txt i srt dopasowane do filmu. Podpięte dodatkowo to mam do usługi zrobionej w Automatorze. Szczerze to nie wiem czy ten program coś nowego dla mnie wniesie.


a mozesz sie podzielic takim skryptem ?
rozumiem ze nie trzeba jakic cudow z tym robic?

#15 kisielkamil

kisielkamil
  • 137 postów
  • SkądŚwinoujście Wrocław

Napisano 02 czerwca 2010 - 12:15

Przy okazji tego txt => srt. Mi to robi prosty skrypt w bashu sprzężony z qnapi + mplayer + iconv. Wszystko z automatu, ściąga napisu txt przez qnapi, konwertuje do utf-8 przez iconv i na końcu przerabia na srt przez konsolowy mplayer. Wynikowo mam napisy txt i srt dopasowane do filmu. Podpięte dodatkowo to mam do usługi zrobionej w Automatorze. Szczerze to nie wiem czy ten program coś nowego dla mnie wniesie.


Nic nie zrozumiałem. Wiec fajnie by było jak by iNapi robił srt.

#16 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 12:19

Nic nie zrozumiałem.


No to nie moja wina, wszystko jasno napisałem.

A skrypt może później wrzucę, aczkolwiek nie wiem czy tutaj jest odpowiedni wątek na to.

#17 belrum

belrum
  • 336 postów
  • SkądŁodzia

Napisano 02 czerwca 2010 - 13:42

No to nie moja wina, wszystko jasno napisałem.


ja też nic nie rozumiem i chciałbym, aby ten program zmieniał mi napisy na srt. Jak ty umiesz to robić bez tego programu to brawo dla Ciebie. Nie rozumiem tylko po jaką cholerę wypisujesz posty o tym, że tobie się on nie przyda ?! To jakaś mania - byle post napisać. A teksty w stylu, może wrzucę później, przypominają mi dyskusje w podstawówce o tym kto jaką ma zajebistą motorynkę ale akurat na działce u babci :)

#18 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 14:30

@up, chłopie wyluzuj troszkę, na kij odpisujesz jak nie zrozumiałeś, to jakaś nowa moda?

A skrypt jest tu, chociaż widać że większość z was i tak nie będzie wiedziała co z nim zrobić, ale żeby nie było że tak jak "z motorynką u babci" to proszę bardzo. Opakujcie go sobie Automatorem, albo AppleScriptem żeby było wygodniej uzywać niż z konsoli. Zrobi wtedy to co ten program + konwersja na srt. Albo nawet autor tego programu może go wykorzystać żeby dorobić opcję konwersji na srt.

#19 izydor86-204bbbae55

izydor86-204bbbae55
  • 90 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 18:22

Hej. Opcja automatycznego zamykania po pobraniu to nie problem, dodam. Jeśli chodzi o srt, sprawa wygląda skomplikowanie bo muszę znać fps danego filmu ;/. Ale jeśli istnieje jakieś narzędzie commandline do konwersji, nie będzie problemu z podłączeniem tego do iNapi. Tylko musi to być commanndline tool. Mam do poprawienia jeszcze parę błędów w aplikacji, ale w wersji finalnej dodam powyższe opcje (o ile znajdę to narzędzie do srt).

#20 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 19:40

Tak fps musisz znać ale możesz przyjąć jako domyślne 23.97, ja tak przyjąłem w tym skrypcie wyżej, a jak jakiś film ma inne to niestety trzeba podać ręcznie. Ale w większości przypadków zwykłych avi jest ok.

Albo jak widzę mplayer podaje też fps, także jak chcesz możesz go wykorzystać, chociaż nie wiem czy będziesz chciał pakować całego mplayera w swój program.app

czyli np. dając polecenie: "mplayer film.avi"
dostaniesz coś takiego między innymi:
VIDEO: [XVID] 512x384 12bpp 25.000 fps 1062.1 kbps (129.7 kbyte/s)

#21 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 02 czerwca 2010 - 19:51

Podoba mi się opcja zmiany nazwy pliku z napisami na podstawie nazwy pliku filmu, nie trzeba się już bawić ręcznie. Gdyby była jeszcze opcja konwersji do *.srt to byłoby ekstra :) Co do fps to może da się to rozwiązać tak jak w SRTool, jeśli program nie rozpozna automatycznie to wybieramy ręcznie przed konwersją. Dobrze byłoby też dać możliwość wyboru w przypadku powyższej opcji, czy po konwersji ma zostać tylko *.srt czy oba. Programik właśnie testuję i zapowiada się nieźle.

#22 izydor86-204bbbae55

izydor86-204bbbae55
  • 90 postów

Napisano 03 czerwca 2010 - 19:44

Nowa wersja beta 2
iNapi (Wojtek N.)

#23 kisielkamil

kisielkamil
  • 137 postów
  • SkądŚwinoujście Wrocław

Napisano 03 czerwca 2010 - 20:07

Nowa wersja beta 2
iNapi (Wojtek N.)


No więc był mały test nowej wersji:
1.Jeśli wybiorę tylko opcje "Zamknij iNapi po pobraniu napisów" log pokazuje się i po sciagnieciu napisów nic się nie dzieje trzeba ręcznie wyłączyć.
2.Jak zaznaczę dwie opcje "Zamknij iNapi po pobraniu napisów" i "Nie wyświetlaj okna z logiem" wszystko jest ok, napisy się pobiegają i program od razu się zamyka. Jest z tym jeden błąd, jeśli napisy już są pobrane i pobiera się jeszcze raz program się nie zamyka i log zostaje widoczny.

EDIT: Po sciagnieciu paru napisów do rożnych filmów nagle program przestał się sam zamykać. Odznaczenie i zaznaczenie opcji nic nie daje. Już mi nie działa autotematyczne zamykanie.

#24 herbjacek

herbjacek
  • 65 postów

Napisano 03 czerwca 2010 - 20:31

powiadamianie o nowej wersji :D ... proszę :D

#25 izydor86-204bbbae55

izydor86-204bbbae55
  • 90 postów

Napisano 03 czerwca 2010 - 20:43

Hmm... wydaje mi się że usunąłem błąd.
U mnie już nie występuje.

Dzięki za info.

A no i oczywiście wrzuciłem poprawioną wersję na:
http://sites.google..../izydor86/inapi




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych