Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pages '09 - lustrzane marginesy i numeracja stron


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 francisco

francisco
  • 175 postów
  • SkądWarszawa / Wrocław

Napisano 02 czerwca 2010 - 00:14

Hej, prosze Was o informację jak ustawić lustrzane marginesy oraz tym samym lustrzaną numerację stro w Pages? Tak, żeby było gotowe do wydruku i opracy pewne opracowanie :-) Chodzi o to, żeby było jak w książce - lewa kartka, po lewej numerek, prawa - po prawej itd. Dzięki.

#2 Godzisz

Godzisz
  • 8 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 19 czerwca 2010 - 08:06

Jeśli chodzi o marginesy to w inspektorze należy ustawić strony sąsiadująco (tam gdzie ustawia się marginesy), a następnie jeden z marginesów większy.

#3 matthias

matthias
  • 188 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 października 2010 - 14:06

też mam problem z numeracją, pomimo, że mam ustawione strony sąsiadująco i marginesy udało mi się ustawić prawidłowo to jednak numerek strony zawsze pojawia mi się z prawej strony a nie po stronie krótszego marginesu. Mam jeszcze dodatkowe pytanie: jak dołączyć do zdjęcia lub tabeli podpis?

#4 ogienkr

ogienkr
  • 34 postów

Napisano 17 października 2010 - 20:44

wstawiasz obiekt tekstowy

#5 RFX

RFX
  • 196 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 października 2010 - 16:29

Możesz przyporządkować numeracji do prawej lub do lewej strony.

#6 matthias

matthias
  • 188 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 października 2010 - 14:13

a jak? bo zawsze mam na wszystkich stronach albo z lewej albo z prawej. Chciałbym mieć na lewych stronach z lewej strony a na prawych z prawej.

#7 RFX

RFX
  • 196 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 października 2010 - 16:36

Ok, przyznaje, że źle Ciebie zrozumiałem (matthias). Faktycznie nie da się na przemian numerować stron (automatycznie). Jedyne wyjście jakie przychodzi mi na myśl, to pójść na kompromis z prawą i lewą stroną. Numeracej ustawić na środku;)

#8 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 października 2010 - 22:59

Ale można przed samym wydrukiem ustawić z jednej strony i wydrukować tylko powiedzmy parzyste strony i potem przestawić numerację na drugą stronę i wydrukować nieparzyste.

#9 RFX

RFX
  • 196 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2010 - 19:10

Podzielam zdanie "macieks72" to jest jeszcze lepsze rozwiązanie.

#10 jacek 51

jacek 51
  • 5 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 17:31

Menu > Wybierz > Autonumeracja stron ... Wyrównanie: Wewnątrz Logicznie byłoby „Na zewnątrz”, ale jest tak jak jest




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych