Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czyszczenie (wewnątrz) MBP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 borcenty

borcenty
  • 141 postów
  • SkądKatowice / Krakow

Napisano 24 maja 2010 - 13:27

Witajcie, Mam jednego z pierwszych MBP 15'' - komputer ma już swoje lata.. Ostatnio zauważyłem że coraz częściej włącza się wentylator. Zastanawiam się, czy nie wynika to z tego, że komputer w środku jest poprostu zakurzony i brudny.. Stacjonarne komputery zawsze strasznie łapały kurz i w sumie czemu laptopy miałyby działać inaczej? Przez tych parę lat mogło się tam sporo śmieci nazbierać.. I tu pytanie - czy ktoś miał podobny przypadek i / lub czy możecie polecić jakiś punkt w którym laptop zostanie rozebrany i przeczyszczony? Robienie tego samemu w domowych warunkach chyba nie jest najlepszym pomysłem.. pozdrowienia - TK

#2 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 24 maja 2010 - 14:13


Robienie tego samemu w domowych warunkach chyba nie jest najlepszym pomysłem..

pozdrowienia
- TK


gwarancji i tak nie ma, więc problemem to nie jest, chyba że ktoś nie umie go rozebrać i przeczyścić ;)

#3 janiii

janiii
  • 240 postów
  • SkądCork

Napisano 24 maja 2010 - 15:26

Robienie tego samemu w domowych warunkach chyba nie jest najlepszym pomysłem..

Bo ja wiem. Akurat co do Apple'a proces "rozkładu na czynniki pierwsze" jest dość dobrze udokumentowany, więc czemu nie…
Tu masz manuale http://www.ifixit.com/Guide.

#4 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 24 maja 2010 - 16:07

Przez tych parę lat mogło się tam sporo śmieci nazbierać..


Zdecydowanie. Po takim czasie trzeba Mac'a solidnie przeczyścić oraz przy okazji wymienić pastę na procesorze i grafice.
To czy można to zrobić samemu w domu zalezy tylko od zdolności manualnych i zdrowego rozsądku ;)

Pozdrawiam.

#5 borcenty

borcenty
  • 141 postów
  • SkądKatowice / Krakow

Napisano 24 maja 2010 - 21:39

o swoje zdolnosci manualne i zdrowy rozsadek sie nie martwie.. bardziej o to ze po 25 srubce pojawia sie 2 z jakims kosmicznym wzorkiem do ktorych nie bede mial zadnego narzedzia.. :) pasta na procesorze? perfekt_system - jak bedziesz przejazdem w katowicach z kompletem narzedzi to zapraszam.. :) wyslanie laptopa nie wchodzi w gre niestety :(

#6 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 24 maja 2010 - 21:43

Co najwyzej mozesz spotkac gwiazdki o rozmiarze 8, choc moze cos nowego wymyslili ;) Tak, pasta na procesorze moge z czasem sie odkleic przez co wentylator czy co tam do procka dochodzi moze sie poluzowac i jego wlasciowsci chlodzace sa mniej zauwazalne. To tak jak z klawiatura - nie wiem czy wiesz ale wlasnie w tych mbp alu dochodzilo nie raz do tego, ze pasek z klawiatury/touchpada po prostu sie obluzowywal i w wyniku tego wymienione podzespoly chodzily kulawo ;)

#7 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 24 maja 2010 - 21:43


pasta na procesorze?


jest coś takiego, bardziej przypomina smar lub olej silnikowy, ale jednak nie jest ani jednym, ani drugim ;)

#8 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 24 maja 2010 - 21:46

Moze tez byc sama pianka, chociaz nie wiem czy akurat w apple. Mialem taka pianke w asusie eee1005ha.

#9 johannes

johannes
  • 57 postów

Napisano 24 maja 2010 - 22:03

Jeśli chodzi o śrubki to na ifixit masz wszystko wymienione, ale od razu mogę Ci powiedzieć, że potrzebujesz do zdjęcia topcasu śrubokręt philips (czyli tzw. krzyżak) 00 oraz torx t6 by odkręcić 2 śrubki pod bateria. Jeśli chodzi o koszt, to ja za w miarę ok śrubokręty zapłaciłem po 5zł za każdy, a można taniej (choć ja nie lubię oszczędzać na narzędziach to się nigdy nie opłaca). Tutaj masz przykładowy manual, gdzie na początku jest pokazane jak otworzyć topcase. Ja raz na jakiś czas rozkręcam i odkurzam.
Installing MacBook Pro 15" Model A1150 Hard Drive Replacement - iFixit




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych