Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dziwny problem z WIFI, MacBook Pro "przekroczony limit czasu połączenia"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 kris248

kris248
  • 6 postów

Napisano 11 maja 2010 - 15:26

Witam, Posiadam MacBooka Pro, w którym ujawnił się dziwny problem podczas połączenia z siecią bezprzewodową. Zaczęło się tak, że internet chodził bardzo wolno, rozłączyłem się z siecią po czym spróbowałem połączyć się ponownie - niestety bezskutecznie. Podczas próby połączenia z siecią wyskakuje komunikat "przekroczony limit czasu połączenia". Zaznaczam, że trzy inne komputery nie mają problemów z połączeniem. Co w tej sytuacji zrobić?

#2 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 11 maja 2010 - 15:31

wylacz/wlacz airport. zrestartuj kompa. zrestartuj router.

---------- Wpis dodano o 16:31 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:27 ----------

przejdz przez to:
Dołączona grafikaClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch
w system preferences / network preferences

#3 kris248

kris248
  • 6 postów

Napisano 11 maja 2010 - 15:43

Próbowałem już kilkukrotnie zarówno restartować router, komputer jak i korzystać z narzędzia diagnostyki sieci - bezskutecznie. Aktualnie nawet po uruchomieniu tego narzędzia komputer nie znajduje żadnej sieci, normalnie było ich kilka.

#4 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 11 maja 2010 - 15:47

a w innym miejscu? do zadnej sieci nigdzie nie mozesz sie podlaczyc? bo jezeli tak to moze padl Ci airport/ sterowniki airporta

#5 kris248

kris248
  • 6 postów

Napisano 11 maja 2010 - 15:58

Do żadnej, zdarza się że automatycznie połączy się z siecią jednak internet i tak nie działa po czym się rozłącza.

#6 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 11 maja 2010 - 16:04

w takim razie nie wiem jak Ci pomoc. powodenia ;]

#7 Sławek

Sławek
  • 159 postów
  • Skądfrom Poland

Napisano 13 maja 2010 - 08:41

Miałem podobny problem. Komputer łączył się z siecią przez wi-fi, ale internet albo bardzo mulił, albo go nie było. Komputer był blisko routera (sąsiedni pokój). Problem rozwiązał się przy przemeblowaniu (zmienione zostało miejsce ustawienia routera). Inne komputery nie miały problemu z łączeniem, a mój MBP miał. Teraz jest wszystko ok. Dodam jeszcze, że router to dLink pozdrawiam

#8 bassetla

bassetla
  • 6 postów

Napisano 04 lipca 2011 - 18:28

Połączenie AirPort muli, brak netu itp Witam, Sprawa wygląda tak, że zwiększa się ilość użytkowników routerów WiFi. Standardowo w routerach najczęściej ustawiony jest kanał 10 (lub inny :D ). Wystarczy zmienić kanał i wszystko się "odkorkowuje" ;) Pozdrawiam

#9 wladyslaw.h-cd2f3555e3

wladyslaw.h-cd2f3555e3
  • 105 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 04 lipca 2011 - 22:28

Hej. A przypadkiem problem nie pojawił się po aktualizacji do 10.6.8? Bo u mnie się pojawił po tej aktualizacji.

#10 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 lipca 2011 - 22:32

Hej. A przypadkiem problem nie pojawił się po aktualizacji do 10.6.8? Bo u mnie się pojawił po tej aktualizacji.


Też jestem tego ciekawy. Bo u mnie tak.

#11 yorick77

yorick77
  • 293 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2011 - 17:30

Nie wiem, co za szajs ładują do maców, że wszystkie urządzenia śmigają (kindle, komórka, laptop PC), a mac sprawia problemy. Kiedyś załatwiło sprawę MTU (wartość 1492 w routerze i ustawieniach maca), teraz, chyba po aktualizacji na 10.6.8 znów internet leci po kablu. To jest nienormalne.

#12 qaq

qaq
  • 36 postów

Napisano 05 września 2011 - 07:04

mi osobiście przy podobnym problemie pomogła taka operacja:
Resetting your Mac's PRAM and NVRAM

#13 martinelli

martinelli
  • 12 postów

Napisano 03 października 2011 - 08:56

Witam, Mam problem z moim maciem. Od jakiegoś czasu( prawdopodbnie od aktualizacji) caly czas, non-stop łączy się i szuka sieci i tak bez przerwy. Internet działa ale to ciągłe szukanie sieci co 5 sekund mu nie pomaga. w Apple Store nie wiedzą oczywiście. Sprawdzałem w innym mieszkaniu na innej sieci i jest to samo. Orientujecie się jak temu zaradzić? Pozdrawiam

#14 asustic

asustic
  • 14 postów

Napisano 26 października 2011 - 15:44

Hej Identyczny problem co poprzednicy , posiadam router pentagram i inni użytkownicy (np. z win7 lub przez smartfon) łączą się bez problemu , a maczek robi focha i za żadne skarby nie chce się przyłączyć do sieci. Restart i diagnostyka była robiona i ciągle ten sam problem P.s wszystko zaczęło się po aktualizacji systemu na 10.6.8

#15 volodya22

volodya22
  • 2 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 14:46

u mnie problem też występuje - mam linksysa wrt54gc - najpierw całkiem mnie rozłączyło i nie chciał router działać, resetowałem go kilkukrotnie i ustawiłem od zera na nowo - wreszcie zaczął działać, ale teraz często się rozłącza, co jakiś czas - co godzinę, co 5 min... po prostu wifi na macu mi pada, muszę się łączyć jeszcze raz... to bardzo uciążliwe i widzę, że problem występuje u coraz większej liczby osób - u mnie trwa to od 2-3 tygodni, prawdopodobnie po aktualizacji oprogramowania na iphone lub maca (w obydwu przypadkach korzystam z jednego wifi) ma ktoś pomyśl, gdzie można by ewentualnie się z tym zgłosić? udało się komuś rozwiązać problem? pozdrawiam i z góry dzięki

#16 ilak

ilak
  • 34 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 10:13

Witam
Wczoraj pobralem z aktualizacjie do Snow Leopard'a. Od pory zainstalowania uaktualnien,nie moge sie polaczyc z siecia.Tzn Mac widzi sieci,jest napisane ,ze komputer jest z nia polaczony ,jednak w rzeczywistosci nie ma internetu.
Co mam zrobic?;/

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

#17 oxygen63

oxygen63
  • 31 postów

Napisano 03 kwietnia 2012 - 09:58

Mam identyczny problem - kiedy tylko pójdę dalej od Routera, mam z nim połączenie, ale internetu nie uświadczę...telefon, iPod i inne urządzenia łączą się bez problemu... czy ktoś już wpadł na jakieś rozwiązanie ?

#18 asustic

asustic
  • 14 postów

Napisano 03 kwietnia 2012 - 23:43

Ja walczyłem , ale mi się nie udało :neutral: i musiałem zakupić kartę sieciową

[url=http://merlin.pl/Karta-sieciowa-Asus-WiF-N150-USB-2-0-USB-N10_Asus/browse/product/208,865675.html]Karta sieciowa Asus WiF N150 USB 2.0 USB-N10 - elektronika - sklep internetowy Merlin.pl[/url]

#19 Nataliap

Nataliap
  • 39 postów

Napisano 07 kwietnia 2012 - 14:22

Czy jest tu ktoś z UK kto problem z połączeniem się z routerem z Virgin. Moj macbook czasami się łączy a potem nagle nie może i pokazuje że przekroczono czas poł. Próbowałam prawie wszystkich sposobów podanych wyżej i czasami pomagało,ale na krótko. To samo z iphonem, też nie może się chwilami połączyć...

#20 hopllesss

hopllesss
  • 2 postów

Napisano 10 czerwca 2012 - 10:17

Hej. Jestem tu pierwszy raz, mam Maca od miesiąca i mam podobny problem, z tym że mój mac łączy się z internetem wi-fi bez problemu w moim domu oraz w domu znajomych, którzy mają sieć zabezpieczoną hasłem. jednak gdy wybiorę się do galerii handlowej lub innego miejsca gdzie jest hot spot i próbuję połączyć się z siecią, którą mac sam znajduje, wyświetla się ten problematyczny komunikat "przekroczony limit czasu połączenia". dodam, że mam oprogramowanie Mac OS X Lion 10.7.4 i nie ma jeszcze update'u do tego. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ kupiłam Maca po to, żeby korzystać z komputera nie tylko w domu :(

#21 Myszor

Myszor
  • 77 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 12 sierpnia 2012 - 18:32

też tak miałem Parę dni temu czytałem forum w poszukiwaniu lekarstwa na podobny probem. Mój MacBook Pro 2011 gubił wifi po uśpieniu lub nawet kiedy tylko włączył się wygaszacz ekranu. Potem nieustannie "szukał sieci". Aktualizacja softu na routerze nie pomogła, kombinacje z ustawieniami sieci na macu też nie. Zabrałem kompa do znajomych i tam chodził jak trzeba. Zdecydowałem się wymienić router. Miałem drogi router cisco linksys, bajerancka obudowa, lampeczki itp....a teraz kupiłem w EuroRTV najtańszego tp-linka za 59pln. I dzięki Bogu wszystko w domu hula jak powinno. A już się do Cortlandu wybierałem :) Pozdrawiam

#22 michap

michap
  • 2 postów

Napisano 18 sierpnia 2012 - 17:59

Witam! posiadam moje macbooka pro 13'' od ok 1,5 miesiąca, wszystko działało fajnie sprawnie aż do dzisiaj. Przed południem używalem maca normalnie i bez problem po czym wyłączyłem kompa i poszedłem na zakupy. Gdy wróciłem i chciałem korzystać z neta zaczeło strasznie mulić. Pierwsze co przyszło mi do głowy to wyłączenie routera z gniazdka ale niestety to nie pomogło. Okazał się że mimo tego ze mac widzi router nie może się z nim połączyć i wyskakuje komunikat o przekroczonym czasie połączenia. Na kablu działa wszystko ok, dodam że moj system to Lion 10.7.4 W ostatnim czasie nie aktualizowałem maca, wczoraj tylko zainstalowalem photoshopa i microsoft worda na maca ale później maczek działał bez zmian i dzisiaj rano też wiec chyba nie ma to znaczenia? aha dodam też że inne urządzenia na tym routerze działają bez problemu. proszę o pomoc.

#23 Truszik19

Truszik19
  • 47 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 11 października 2012 - 15:28

Identyczny problem, nie pomaga uaktualnienie routera, zmiana ustawień, zmiana kanału od 1 do 13, na odległość też nie działa, nawet na końcu mieszkania jest ten sam problem, wszystkie inne urządzenia śmigają na routerze, mac nie, działa tylko na kablu z routera (dlink dir-635), reset i na nowo ustawianie routera też nie działa, restart maca też nie działa, diagnostyka też nic nie pomaga, usuwanie z pamiętanych sieci i połączenie też nie, nawet nie wyświetla aby wpisać hasło. Co dziwniejsze przed ustawieniem hasła mac łączy się z routerem i działa, ale muszę mieć hasło. Co można zrobić?

#24 epyl

epyl
  • 35 postów

Napisano 29 października 2012 - 19:17

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie.
Pamiętaj, na tym forum bezwzględnie przestrzegamy zasad jęz. polskiego. Przeczytaj koniecznie TO.

#25 haakonsen

haakonsen
  • 86 postów
  • SkądKrk, PL

Napisano 24 grudnia 2012 - 12:37

Myszor, mam dokładnie taki sam problem z MB Unibody. To chyba wina jakiegoś update'u dla Mountain Lion bo wcześniej działało bez problemu. Nawet nie wiem kiedy się to pojawiło więc podejrzewam, że po kliknięciu którejś z zaległych aktualizacji. Już ponad tydzień i coraz bardziej irytuje. Uśpienie komputera ustawione na "nigdy", wygaszenie ekranu po 5 minutach i rozłącza, potem dopiero odświeża listę sieci i się dołącza.
Mam Liveboxa II i działał super. Inne komputery w domu (w tym iMac z ML) działa ale tam jest ML z pierwszej postaci tzn bez żadnej aktualizacji zainstalowanej.

Nie pomógł reset PRAM, wyczyszczenie listy sieci i dodanie ponownie Wi-Fi (nawet o hasło nie zapytał), reset routera, diagnostyka ... trochę wkurzające już to jest.

Znalazł ktoś może jakieś rozwiązanie? czy czekamy na up'a ?


EDIT: U mnie jednak pomogło zaznaczenie w opcjach oszczędzania energii opcji "budz przy dostepie przez siec" - teraz nie gubi polaczenia :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych