Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Safari vs. Firefox vs. Opera vs. Camino


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eleeist

Eleeist
  • 56 postów

Napisano 01 maja 2010 - 21:10

Co najlepiej działa na Macu, nie wiesza się, dobrze sobie radzi z flashem i w ogóle ma jakieś ciekawe features?

#2 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 01 maja 2010 - 21:13

opera nie wiesza się, flash no problem, a skórki ma w standardzie 2, macową i windowsową

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 maja 2010 - 21:13

każda jedna w sumie kwestia gustu Fx jest nieco ociężały a z flashem sobie radzą mniej więcej tak samo

#4 Eleeist

Eleeist
  • 56 postów

Napisano 01 maja 2010 - 21:17

opera nie wiesza się, flash no problem, a skórki ma w standardzie 2, macową i windowsową


A jak z wyświetlaniem stron? Słyszałem, że ma problemy z renderowaniem niektórych stron...

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 maja 2010 - 21:21

opera nie ma problemów z wyświetlaniem stron. to już nie te czasy kiedyś normalne przeglądarki miały problemy, bo strony były pisane pod IE co prawda parę bug'ów się zawsze znajdzie (mi się np. ostatnio udało chyba znaleźć takowy), ale to przy bardziej skomplikowanych rzeczach, których np. taki IE nie łyknie więc się tego nie stosuje

#6 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 maja 2010 - 21:40

Sprawdzam wszystkie przeglądarki, używam jednej - Safari.

#7 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 maja 2010 - 23:06

Opera. Szybkość, bezpieczeństwo, funkcjonalność, wygoda. Polecam z całego serca! Osobiście nie mam z nią żadnych problemów. A features? Najlepsze możliwe gesty, "kosz" z zamkniętymi kartami, funkcje Opera Link (synchronizacja przeglądarek na różnych komputerach - te same zakładki, speed diale), Opera Unite (dużo funkcji, coś w rodzaju serwera, tyle, że bez babrania się w czymkolwiek trudniejszym niż "dalej, dalej, zakończ". Ciągle dochodzą nowe "moduły"), Speed Dial (karta szybkiego wybierania). Nie wyobrażam sobie używania przeglądarki bez tych funkcji, albo z ich słabymi i trudnymi w użytkowaniu substytutami.

#8 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 maja 2010 - 23:20

Ale reklamujecie tę Operę. Zauważalnie ta przeglądarka ma coraz większą ilość użytkowników... A wydaje się taka niemakowa, mimo wielu ostatnich zmian w interfejsie. Przeładowana, niewspółgrająca filozofią i wyglądem z resztą systemu operacyjnego... Ha, i to co robi z wyświetlaniem blogów na tumblr to woła o pomstę do nieba... Unite? A w czym to lepsze od Dropbox? Speed Dial? A Top Sites gorsze? :) Opera Link? Foxmarks działa dużo lepiej i między różnymi przeglądarkami ( Chrome, FF, Safari).

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 maja 2010 - 00:16

Opera Link? Foxmarks działa dużo lepiej i między różnymi przeglądarkami ( Chrome, FF, Safari).

Teraz to się Xmarks nazywa.

A odnośnie tematu to zdecydowanie polecam Safari.

#10 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 maja 2010 - 00:23

Ja osobiście używam Safari odkąd się pojawiło. Obecna wersja jest zdecydowanie szybka i stabilna. Czasami używam Firefox (allegro) a Operę na Blackberry :)

#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 maja 2010 - 00:56

eftepede twierdzi, że Opera śmierdzi ;-) Soft napisany pod QT nie podoba mi się straszliwie, Okna dialogowe są okropne i mocno wpływają na odbieraną jakość usability. Próbowałem Operę w wersjach jeszcze płatnych, potem (od siódemki?) kiedy to uwolnili, potem dziewiątkę. Dla pewności zaznaczę, że słowo 'próbowałem' nie oznacza zainstalowanie i wywalenie po dziesięciu minutach, tylko tydzień (minimum) używania danego softu jako podstawowego narzędzia w danej dziedzinie. _Nigdy_ nie udało mi się po takich testach stwierdzić, że Opera się nadaje. Na błogosławionych kilka postów wyżej funkcjach synchronizacyjno-społecznościowych się nie wyznaję, także nie mam zdania; tryb 'turbo' mnie bardziej śmieszy i przypomina czasy modemu, niż się do czegoś nadaje. _Może_ Opera 10.5x wnosi coś zaskakującego - aktualnie nie chce mi się marnować tygodnia życia na sprawdzenie tego, szczególnie po failu Opery Mini w Appstore, która poza cache'owaniem stron nie miała żadnej wyższości nad mobilnym Safari. Ale jasne - jeden lubi pomarańcze, drugiemu się nogi pocą ;-) Co do 'polecania': Safari jest fajne, ale bywa zbyt ciężkie i strasznie zużywa miejsce na potrzeby cache. Aktualnie klikam Chrome i jest ok - w końcu mają sensownego adblocka (którego w Operze, swoją drogą, dalej nie ma).

#12 skc

skc
  • 925 postów

Napisano 02 maja 2010 - 02:30

Po wielu testach różnych przeglądarek zostałem przy Safari :) W Chrome strasznie brakuje mi faviconki za pomoca ktorej mógłbym wyciągnąć sobie strone na biurko : / Obecnie testuje czytniki RSS (Socialite, NetNewsWire I Gruml) ktoś ma jakiś ciekawy?

#13 SebolNowy

SebolNowy
  • 273 postów

Napisano 02 maja 2010 - 07:58

Obecnie testuje czytniki RSS (Socialite, NetNewsWire I Gruml) ktoś ma jakiś ciekawy?


Polecam Vienna bardzo prosty, jasny i czytelny :)

#14 tymek666

tymek666
  • 84 postów
  • SkądButryny, PL

Napisano 02 maja 2010 - 08:16

Pod Win używam głównie Opery, czasami muszę otworzyć FireFoxa. Pod Mac OSX mam zainstalowane 3 przeglądarki: Operę, FireFoxa i oczywiście Safari. Głównie używam tej ostatniej, choć Operę też czasem odpalę, bo ma wszystko w jednym :) Nie muszę instalować poczty, dropboxa i innych pierdółek...

#15 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 maja 2010 - 09:07

Teraz to się Xmarks nazywa.


Fakt. Kiedy się otworzyli na inne przeglądarki, pozbyli się Foxa z nazwy.

A odnośnie tematu to zdecydowanie polecam Safari.


Ja może nie "zdecydowanie", ale podpiszę się pod tym, że to najlepsza przeglądarka dla Maca.

---------- Wpis dodano o 10:07 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:58 ----------

Soft napisany pod QT nie podoba mi się straszliwie


Prawda, prawda :) Z tych powodów , gdy jeszcze używałem Linuksa, preferowałem Gnome nad KDE... Do dziś mi zostało.

Opera 10.5x wnosi coś zaskakującego



Nowa Opera dla Mac przepisana jest w Cocoa, co miało poprawić jej wygląd, zachowanie i integrację ze środowiskiem OS X. Opera na Macu zawsze wyglądała jak przeportowana z Windows z całym "dobrodziejstwem" inwentarza czyli wyglądem, przeładowaniem, inną filozofią itd. Przepisano ją w Cocoa i... dalej jest niemakowa, brzydka, przeładowana i kompletnie niekompatybilna z resztą pulpitu. Epic fail.

Safari jest fajne, ale bywa zbyt ciężkie i strasznie zużywa miejsce na potrzeby cache.


Po pozbyciu się z Safari opcji Top Sites i szeregu bezsensownych pluginów nie mam żadnych problemów.

Aktualnie klikam Chrome i jest ok - w końcu mają sensownego adblocka (którego w Operze, swoją drogą, dalej nie ma).


Ale to zamykanie przekładek z prawej strony zabija...

#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 maja 2010 - 09:20

Po pozbyciu się z Safari opcji Top Sites i szeregu bezsensownych pluginów nie mam żadnych problemów.


A to teraz da się wyłączyć? W becie się dało defaultsami, ale w stable to nie działa.

Ale to zamykanie przekładek z prawej strony zabija...


'Przekładki' to ja zamykam cmd+w, także nie boli mnie umiejscowienie guziczka ;-)

#17 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 maja 2010 - 09:25

Operę uważam za dobrą przeglądarkę, 10 to duży krok naprzód w kwestii integracji z systemem, jednak sam też nigdy nie potrafiłem się do niej przekonać. Unite jest oczywiście czymś zupełnie innym od DropBox'a - DropBox to tylko dysk na pliki, Unite daje fajne możliwości prezentacji tych plików (można chociażby sobie słuchać w webowym playerze swojej biblioteczki muzycznej, przeglądać galerię w całkiem ładnej oprawie, etc.) i dużo więcej. To bardziej niczym rozwinięte MobileMe niż DropBox. Opera to też mail, to też torrent. Jeżeli ktoś tego wszystkiego potrzebuje. Ja nie lubię takich kombajnów szczerze mówiąc, ale to przecież nic złego. Pytanie tylko kto czego potrzebuje. Opera jednak nadal jest trochę 'poza' systemem. Ale się skupili też ostatnio nad szybkością, podgonili konkurencję ;] a Turbo - bardzo fajny bajer jeżeli ma się kiepskie łącze. Oczywiście - to nie jest do użytkowania na co dzień, ale np. w drodze, korzystając np. z internetu przez telefon, albo gdzieś gdzie jest jakaś słaba sieć (np. w sali wykładowej gdzie ledwo dochodzi zasięg ;]) Naprawdę mało złego można powiedzieć o Operze. Ale ja jej nie lubię ;) Z drugiej strony mamy Chrome, który ma podobne jak Opera wygląda jakby nie do końca był na ten system ;) On w przeciwieństwie do Opery jest praktycznie goły. Chociaż można jakieś tam dodatki doinstalować, ale to jeszcze trochę drogi przed tym jest. Jest szybki, ale tak poza tym IMO niewiele oferuje. jest też Fx, który wydaje się przynajmniej mi ociężały, który ma masę dodatków i można go wybitnie umakowić (bo domyślna skórka to jakiś pomysł jest, lepiej niż Chrome i Opera, ale nadal IMO marnie) bo są wspaniałe themy GrApple ;] Mnóstwo dodatków, ogromne możliwości kustomizacji, ogromne możliwości jeszcze większego zamulenia przeglądarki :) silnik też całkiem szybki. Też w porządku, jeżeli ktoś lubi sporą kontrolę. Camino - niezbyt próbowałem. Podobno bardziej OS X'owy Fx, pełne Cocoa z Gecko. Safari - prawie tak goła jak Chrome, jednak nie do końca ;) Też można znaleźć dodatki, jednak ich liczba też nie jest imponująca. Ja Safari uwielbiam za licznik nowych artykułów w RSS w pasku zakładek - żadna inna przeglądarka mi tego dać nie potrafi (albo ja tego nie potrafię uzyskać?). Gesty mam, validację kodu mam, odpowiednik FireBug'a mam (Chrome też ma ten sam), do tego Glims daje mi całkiem fajne opcje. Mi pasuje.

#18 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 02 maja 2010 - 09:25

only safari i czasami firefox opera była próbowana ale nie umywa się do safari

#19 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 maja 2010 - 09:39

Ja osobiście używam Camino,jest oparta o Firefox,jest dość lekkie i dobrze działa nawet na starszych maszynkach

#20 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 maja 2010 - 09:49

Smoczy - o Gecko, nie o Fx gwoli ścisłości

#21 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 02 maja 2010 - 09:52

a może chcecie sobie spróbować taką: iCab - Internet Taxi for the Mac ta podobno robi na zachodnich forach furorę
jest nawet na ipada

#22 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 maja 2010 - 09:59

Generalnie wszystko co siedzi na WebKit będzie najszybsze i najbardziej zgodne ze standardami.

najlepszy test tu: The Acid3 Test

Na chwilę obecną pod OsX najlepiej Safari lub Chrome.

Safari - najbardziej makowy "feel" + synchronizacja zakładek z MobileMe

Chrome - masa fajnych rozszerzeń, karty w osobnych procesach, synchronizacja zakładek z Google ale niestety wyjątkowo kiepski pomysł z paskiem kart przeglądarki.

ja osobiście używam safari + click2flash + mobileme i jestem w 100% zadowolony

#23 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 maja 2010 - 10:06

Opera 10.5 ma nowy, bardziej makowy wygląd - kolorystyka bardzo dobrze pasuje do systemu. Radzę spróbować, jeśli ktoś jeszcze nie używał.

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 maja 2010 - 10:09

A to teraz da się wyłączyć? W becie się dało defaultsami, ale w stable to nie działa.


Nawet w ten sposób nie próbowałem. Wyłączyłem pokazywanie Top Sites jako strony startowej i voila... przestało mielić i mulić, wyrzuciłem też przycisk sprzed oczu. Zauważyłem, że TopSites robi "zamieszanie" dopiero , gdy się je wywołuje , stąd mielenie dyskiem, ociężałość i opóźniony czas reakcji. Gdy jest uśpione, nie ma kłopotów. Zawsze sobie można jeszcze wykluczyć "webpages" z rejonów poszukiwań Spotlight, to też daje "kopa" Safari.

#25 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 02 maja 2010 - 10:11

fajna stronka do web kita i innych: Mac OS X Software

---------- Wpis dodano o 11:11 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:10 ----------

Opera 10.5 ma nowy, bardziej makowy wygląd - kolorystyka bardzo dobrze pasuje do systemu.
Radzę spróbować, jeśli ktoś jeszcze nie używał.


co z tego jak opera wiele stron źle wyświetla
ale jak dopracują to bedzie ok
poza tym jet wersja 10.53 do pobrania




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych