Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iMac przegrzewa się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#51 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 11 czerwca 2010 - 01:34

chris - i co, wyłączał się ten Miniak wtedy? Bo u mnie wiatrak dopiero rusza z tych 2000obr. które ma cały czas, dopiero jak temp. dochodzi do 100*C (domyślnie). Co jest trochę dziwne i zle jak dla mnie, ale mogę się mylić, na szczęście Fan Control sobie z tym radzi. W sumie to jakbym miał jakiegoś miniaka albo imaka to pewnie też bym się nie przejmował, ale z MB na kolanach, a tak mam go przez większość dnia, to czasem pot z czoła leci, zwłaszcza ostatnio jak się zrobiło dość ciepło ;)

#52 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 13 czerwca 2010 - 13:47

Nigdy sie nie wylaczyl. Nie dobilem wiecej jak do moze 105. Teraz, tzn jak jeszcez go mialem (bo juz jest w pudelku schowany i czeka na nowego wlasciciela) temp to maks 90 stopni ale wiatraki byly juz na srednich obrotach (mysle ze okolo 1800). Fan Control nei uzywam bo z zalozenia wychodze ze recznie to wiesz co mozna robic ;) Moj PB to temp miedzy 48 a 60. Z tym ze G4 nie przezyje wiekszej jak 65 ;)

#53 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 14 czerwca 2010 - 11:33

hmmm...widzę że jednak smcfan control nie jest najlepszym programem,też zawsze mnie bolil, że jak coś robie na mb air,to temperatura wzrasta do 60-65 a wiatraki dalej na najniższych obrotach... I to mnie bolało, że potem nagle jest 80 stopni i po paru sekundach dopiero wentylator zaczyna zwiększać obroty... A teraz widzę ,że to można zmienić i tego dokonam jak dziś dorwę mój komp :)

#54 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 14 czerwca 2010 - 11:37

@up, spróbuj Fan Control zamiast smcFanControl, w tym pierwszym wiatraki zwiększają obroty względnie do rosnącej temperatury i nie są na jednym poziomie jak w smcFanControl.

#55 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 14 czerwca 2010 - 11:38

Normalnie w tym wątku czuję się jak na forum PC, ciągłe kombinacje, poprawianie sprawdzanie itd ... nie lepiej normalnie używać ?

#56 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 14 czerwca 2010 - 11:56

@macieks72 a można sobie ustawić ręcznie w tym programie że jeśli temperatura przekroczy x stopni to zwiększ obroty do x rpm itp ,jeśli zwiekszy się o kolejne x stopni to zwiększ o ileś tam rpm ?

#57 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 14 czerwca 2010 - 12:02

Można ustawić dolny i górny próg. I w tym przedziale obroty będą się zwiększać stosunkowo do temperatury. I jeśli przykładowo górny próg ustawisz na 80*C to przy tej temperaturze obroty powinny chodzić na maksa aż temperatura nie spadnie poniżej tej granicznej temperatury. Generalne to spróbuj i się pobaw tym, jak dla mnie fajne narzędzie.

#58 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 14 czerwca 2010 - 15:55

Normalnie w tym wątku czuję się jak na forum PC, ciągłe kombinacje, poprawianie sprawdzanie itd ... nie lepiej normalnie używać ?


Wiesz, polak potrafi ;)

#59 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 czerwca 2010 - 00:16

etam, fabryka zepsuła to trzeba ją delikatnie poprawić ;)

ale jednego nie rozumiem, wgrywacie sobie inne tapety, konfigurujecie system, wgrywacie różny soft, wszystko pod siebie, a jak ktoś chce zastosować program to regulacji obrotów to widzicie w tym czyste zło i niepotrzebne kombinacje. Ja nie widzę między zmianą tapetki, a Fan Control żadnej różnicy ;)

Normalnie w tym wątku czuję się jak na forum PC, ciągłe kombinacje, poprawianie sprawdzanie itd ... nie lepiej normalnie używać ?

No i seb, ja pamiętam jak mi kiedyś pisałeś że dla Ciebie Mac to PC (bo części, blablabla, itp, takie same), a ja mówiłem że dla mnie Mac to Mac. To jak to w końcu jest dla Ciebie bo teraz wynika że Mac to Mac, a nie PC. ;)

Zresztą co kto lubi, dla mnie to właśnie to grzebanie/ulepszanie/poprawianie to jest "normalnie używać", dla Ciebie to pewnie coś innego. Weź bądź proszę bardziej wyrozumiały i nie patrz na wszystko tylko ze swojego punktu widzenia.

#60 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 15 czerwca 2010 - 08:24

No zainstalowałem fan cotrol,fajne narzędzie,szkoda że nie można ustawiać "własnych" parametrów a jedynie przestawiać suwaki ,ale i tak widzę,że wszystko jest o wiele lepiej bo w końcu przy temperaturze 48 stopni wiatrak sobie "lekko powiewa" a przy 65 już daje czadu :] Właśnie a wie ktoś może jak prędkość wiatraka wpływa na baterię kiedy pracujemy bez kabli ? Czy jak pracuje na 6000rpm to strasznie drastycznie zmniejszy czas pracy na baterii ? Czy praktycznie nie ma to znaczenia ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych