Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Predkosc polaczenia internetowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#151 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 02 sierpnia 2008 - 23:57

kilka miesiecy (w 2007) tez jechalem na modemiku:) nie bylo tak zle...


tylko tragicznie

#152 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 sierpnia 2008 - 00:03

Dołączona grafika

moje lacze wczesna noca. w tej chwili wg. umowy mam downlink 2000, a uplink 250kbit/s. za 10minut powinno byc jeszcze szybciej.

---- Dodano 03-08-2008 o godzinie 01:05 ----

tylko tragicznie


uwierz mi, jak na pierwsze wlasne lacze - bylo powiedzialbym wmiare dobrze:) zwlaszcza, ze bylo to w czasach jak internet sluzyl mi wylacznie do sprawdzania maili (5mbit/s w szkole - bylo gdzie sciagac muze)

#153 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 03 sierpnia 2008 - 00:07

pewnie że jak na czasy rozpowszechnia się neta to łącze modemowe było wystarczające a teraz niestety strony coraz bardziej tyją i nie da się ich szybko ściągnąć nawet na znacznie szybszych łączach w porównaniu do modemowego.

#154 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 05 sierpnia 2008 - 01:13

pewnie że jak na czasy rozpowszechnia się neta to łącze modemowe było wystarczające a teraz niestety strony coraz bardziej tyją i nie da się ich szybko ściągnąć nawet na znacznie szybszych łączach w porównaniu do modemowego.


Tu sie zgodze... zrobienie czegokolwiek innego niz sprawdzenie maila (zaladowanie GMaila i tak trwalo sto lat) trwalo WIEKI... :( inna rzecz, ze wtedy nie mialem technicznej mozliwosci podpiecia innego lacza (pomijajac gprs z plusa - wybralem jednak modem).

#155 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 05 sierpnia 2008 - 04:50

To się da nieco poprawić, choć cudów się nie spodziewaj.

Jak poprawić komfort pracy na modemie ? Bardzo prosto.
Opera to potrafi. Wyłącz w niej wtyczki, wyłącz animacje GIFów, włącz emulację trybu tekstowego. Obrazki wówczas można ładować na żądanie oznaczane są jako Osiągniesz w ten sposób wydajność zbliżoną do opisanego niżej eLinksa, choć jego szybkości na słabych łączach nic nie pobije.
Można też w Operze manipulować ustawieniami szybkości (ilości połączeń).

Można poprawić jeszcze parę rzeczy ale to już znam tylko z Windows.
1. Traffic Compressor (Windows) - serwis oferujący programową kompresję danych. Jest płatny ale pozwala na korzystanie za darmo bez ograniczeń czasowych (mam tam darmowe konto od 2004 roku i nadal działa). Trzeba się jedynie liczyć z tym, że w przypadku obciążenia serwera użytkownicy "darmowi" mogą być od niego odłączani na krócej lub dłużej. Czas ten waha się od kilku minut nawet do godziny. Wszystko się dzieje automatycznie a odłączenie od serwera powoduje natychmiastowe przejście na połączenie klasyczne, tj. bez kompresji i nie przerywa połączenia. Wznowienie kompresji także odbywa się automatycznie. Użytkownik jest informowany w postaci "dymka" o stanie połączenia. Niestety nie ma wersji dla Maka ale nie wierzę, że np. w USA nie ma takich "zabawek" w postaci, np. serwera proxy. Przecież tam modemy telefoniczne są jeszcze bardzo popularne.
TC powstał specjalnie z myślą o użytkownikach łączy modemowych i GPRS/EDGE. Działa oczywiście także na innych, tylko po co ?? Tutaj jedyne zastosowanie to np. ukrycie swojego miejsca pobytu, gdyż zmienia się adres IP. Zawsze wskazuje na Traffic Compressor.
2. Można manipulować korekcją błędów (ilością powtórzeń ramek), timeoutem, wielkością ramek.

Obie metody dają spory przyrost szybkości ale nie mam pojęcia, jak to się robi na Maku. Może nie tyle szybkości, ponieważ fizycznych ograniczeń się nie obejdzie ale kompresja + zmiana ustawień ramek powoduje o niebo lepsze gospodarowanie tym, co jest znacznie poprawiając komfort pracy na modemie. Wysyła się mniej zbędnych paczek, zamiast wysyłać kilka ramek po 16k można wysłać jedną dużą 64k, co eliminuje 3 przerwy oczekiwania na potwierdzenie.


Ostatnio z tego korzystałem, gdy byłem na gościnnych występach i przekroczyłem limit 600 MB w Sferii. Miniaka miałem ze sobą a internet skonfigurowałem w Windows zainstalowanym na Parallels Desktop i udostępnionym przez wirtualną sieć natywnemu Leopardowi. Działało to wyśmienicie a różnica w komforcie była ogromna. Traffic Compressor jest bardzo popularny w Polsce, wśród użytkowników łączy GPRS/EDGE/SAT. Wersja bezpłatna jest wystarczająca a w nocy praktycznie nie zdarza się, aby serwer wyrzucił użytkownika.

Na Maku działa też eLinks. Tekstowa przeglądarka internetowa. Dzięki temu, że pracuje wyłącznie w tekście (w Terminalu) jest bardzo szybka "na byle czym". Wymaga trochę wprawy, gdyż wszystko się w niej robi klawiszami.

Dołączona grafika
Gmail w Elinks


Linki:
Traffic Compressor (Windows) TrafficCompressor - Save money on GPRS/EDGE Internet access by compressing your Internet traffic
Mac Elinks Download ELinks 0.11.4 for Mac - ELinks - Advanced and well-established feature-rich text mode web (HTTP/FTP/..) browser - Softpedia
Wpisy do rejestru Windows zmieniające wielkość ramek www.yansat.pl - EOL e-DSL

Wiem, że to bardziej o Windows, niż Maku ale przyda się użytkownikom, mającym oba systemy na MacBookach a Makowcom może pomoże znaleźć podobne serwisy, jak Traffic Compressor i programy zmieniające ustawienia ramek dla Mac OS X. To się przyda nie tylko "modemowcom" ale także użytkownikom wszelkich Bluekonnektów, Orange Free itp. Znacznie też ogranicza koszty w przypadku nieryczałtowanego intenetu, czy też internetu "na kartę" (Orange Free, Simdata). "Abonamentowym" użytkownikom z limitem danych redukuje ilość przesłanych danych i limit starczy na więcej.

#156 Patrix

Patrix
  • 94 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2008 - 14:16

źle je sformułowałem ;)


Oczywiscie :) nic nie place jest to internet w firmie a nie prywatny :)

#157 Emill

Emill
  • 3 postów
  • SkądWroclaw/LUBECK GERMANY

Napisano 25 września 2008 - 16:02

Witaj !!! Mieszkam w Niemczech korzystam z modemu -option- web'n'walk Express Card II.HSDPA do 3,6MBit/s,UMTS do 384KBit/s,.Obecnie moim operatorem jest E-plus BASE,mam modem nastawiony na transver UMTS,mogę również na GPRS,albo preferowaną opcję z tych dwóch..Po zainstalowaniu polecanego przez Ciebie Traffic Compressor diametralnie zmieniła się prędkość otwierania stron z czego się ucieszyłem.Ale tu mam pytanie po sprawdzeniu mojej aktualnej prędkości internetowej tzn,łącza Downland do 319 a Upload do 1100 czy jest to normalne zjawisko.Wydaje mi się że pierwszy odczyt powinien być wyższy.Pracuję praktycznie tylko na naszym Allegro i o2.pl oraz ebay.de na przenośnym Laptopie.Proszę o ocenę i możliwe doractwo z ewentualną wskazówką w dostosowaniu TC do mojego Modemu.Pozdrawiam Emill

#158 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 25 września 2008 - 18:15

Wytłumaczę Ci jak działa TC. Traffic Compressor to nic innego jak program do kompresji danych w locie, dzięki temu fizycznie mniej danych przesyłasz swoim łączem lub więcej "wlejesz skompresowanych danych do rury tej samej średnicy". Oczywiście po drugiej stronie musi być program dekompresujący.Dane wysyłasz z przeglądarki do tzw, portu lokalnego o adresie 127.0.0.1 - żeby wszystkie programy widziały ten program. Dalej dane idą do specjalnego serwera Twoim gorszym łączem a oni to dekompresują i przesyłają dalej już swoimi szybkimi łączami szerokopasmowymi. Rzeczywiście możesz uzyskać taki wynik ale jest to przekłamanie. W rzeczywistości wykonałeś pomiar transferu danych do portu lokalnego, czyli do bufora na dysk a nie do prawdziwej sieci - stąd tak niebotyczne osiągi. Program testujący także widzi localhost jako sieć, choć w rzeczywistości to tylko bufor na dysku. Inne zalety korzystania z TC: - anonimowość. Wszelkie Twoje wizyty na stronach www są logowane jako adres IP proxy Traffic Compresora. Nikt nie wie, skąd tak na prawdę "nadajesz" - większe bezpieczeństwo i poufność. Normalnie, najcześciej wszystkie dane, jakie wysyłasz ze swojego łącza są widoczne przez wszystkie gatewaye po drodze i każdy admin może sobie je czytać. Dotyczy to GG, maili - słowem wszystkiego, co nieszyfrowane. Traffic Compressor dzięki temu, że wykorzystuje swój własny algorytm kompresji powoduje, że po drodze do serwera TC dane te są nieczytelne, więc nikt sobie (potencjalnie) nie poczyta Twojej korespondencji z logów. - znacznie obniża koszty GPRS/EDGE/3G tam, gdzie rozliczasz się z każdego przesłanego kb. Z doświadczeń użytkowników internetu satelitarnego oraz GSM w Polsce - aż o 1/3 - Zwiększa bezpieczeństwo GG, ponieważ jest przystosowany do kompresji danych tego komunikatora. Dane są czytelne tylko dla Ciebie i serwera TC - dalej już klasycznie. - Poprawia znacznie komfort korzystania z GPRS/EDGE po obcięciu szybkości z powodu przekroczenia limitu.

#159 Emill

Emill
  • 3 postów
  • SkądWroclaw/LUBECK GERMANY

Napisano 26 września 2008 - 10:44

Witaj!!! Serdecznie dziękuję za optymalną i konkretną informację.Wszystko jak widać jest wytłumaczalne może nie na pierwszy rzut.TC działa i oby działał jak do tej pory.Raz jeszcze dziękuję Serdecznie za wszystko,myślę że na przyszłość z rad Twoich z pewnością jeszcze skorzystam,pozdrawiam serdecznie EMIL.

#160 rafki

rafki
  • 240 postów
  • Skądz Brzóha

Napisano 30 września 2008 - 19:01

Dołączona grafika

15mbps download
512kbps upload
co wy na to? :D

#161 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 października 2008 - 22:29

Dołączona grafika

15mbps download
512kbps upload
co wy na to? :D


ze masz niski upload :-P

#162 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 02 października 2008 - 16:33

Ja bym chciał mieć taki download :E

#163 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 listopada 2008 - 13:03

nowy net + nowy router (802.11n)
Dołączona grafika

#164 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 listopada 2008 - 20:35

Dołączona grafika

#165 himynameispeter

himynameispeter
  • 9 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 listopada 2008 - 18:00

[URL=http://www.speedtest.net]Dołączona grafika[/URL]

#166 nimphe

nimphe
  • 31 postów
  • Skąd3city

Napisano 01 grudnia 2008 - 18:51

Dołączona grafika

dzis wyszlo mało, normalnie jest przewaznie tak:

Dołączona grafika

#167 Lombo

Lombo
  • 22 postów

Napisano 20 grudnia 2008 - 15:53

Dołączona grafika

#168 jabco

jabco
  • 490 postów
  • Skądnie z tąd...

Napisano 20 grudnia 2008 - 15:59

Dołączona grafika
Czasami jest wiecej... to zalezy...

#169 kmita

kmita
  • 131 postów

Napisano 20 grudnia 2008 - 18:03

Dołączona grafika[
UPC 10mbit za 89zł miesięcznie. Nie ma dramatu, zwłaszcza, że z tego co się orientuje to WiFi ma na razie ograniczenie do 10mbit.

#170 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 grudnia 2008 - 00:23

UPC 10mbit za 89zł miesięcznie. Nie ma dramatu, zwłaszcza, że z tego co się orientuje to WiFi ma na razie ograniczenie do 10mbit.

i pomyśleć, że za 10x wolniejsze łącze z TP neostrada płacę jakieś niecałe 30 zł mniej.
jak dla mnie żenada.

#171 jabco

jabco
  • 490 postów
  • Skądnie z tąd...

Napisano 21 grudnia 2008 - 11:16

UPC 10mbit za 89zł miesięcznie. Nie ma dramatu, zwłaszcza, że z tego co się orientuje to WiFi ma na razie ograniczenie do 10mbit.


Dobre sobie :) 802.11n myka maksymalnie po 300MB/s. Normalnie myka po okolo 125mb/s.

#172 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 grudnia 2008 - 11:58

coś się Tobie chyba pomieszało

standardy WIFI i ich przepustowości:

802.11a – 54 Mb/s częstotliwość 5 GHz
802.11b – 11 Mb/s częstotliwość 2,4 GHz posiada zasięg ok. 30 m w pomieszczeniu i 120 m w otwartej przestrzeni; w praktyce można osiągnąć transfery rzędu 5,5 Mb/s. Materiały takie jak woda, metal, czy beton obniżają znacznie jakość sygnału; standard 802.11b podzielony jest na 14 kanałów o szerokości 22 MHz które częściowo się pokrywają, Polska wykorzystuje tylko pasma od 2400 do 2483,5 MHz – kanał od 1 do 13
802.11g – 54 Mb/s częstotliwość 2,4 GHz, obecnie najpopularniejszy standard WiFi, który powstał w czerwcu 2003 roku, wykorzystanie starszych urządzeń w tym standardzie powoduje zmniejszenie prędkości do 11 Mb/s;
802.11n – 108 Mb/s częstotliwość 2,4 GHz, standard który niedawno został wprowadzony na rynek. Następca standardu 802.11g

---- Dodano 21-12-2008 o godzinie 11:58 ----
no ale zależy czy chodziło Tobie o Megabity czy Megabajty :P

#173 jabco

jabco
  • 490 postów
  • Skądnie z tąd...

Napisano 21 grudnia 2008 - 12:00

owz: 108 = 2x54 . Dlaczego? Bo to nic innego jak 2 nadajniki G ktore pracuja rownolegle z 2 odbiornikami G, N to standard wielonadajnikowy, ktory moze obsluzyc do (na razie) 6 nadajnikow i odbiornikow na jednym polaczeniu.

---- Dodano 21-12-2008 o godzinie 11:02 ----
oczywiscie wszystko megabity, sorry za brak wyszczegolnienia tego wielkoscia liter.

#174 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 grudnia 2008 - 13:49

[color=green][size=1] sorry za brak wyszczegolnienia tego wielkoscia liter.


no taki mały szczegół ;)

#175 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 grudnia 2008 - 13:53

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych