Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod - pierwsze kroki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1077 odpowiedzi w tym temacie

#26 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 27 grudnia 2006 - 11:39

czemu po zainstalowaniu tego programu w menedzerze zadan w procesach pojawiaja sie jakies nowe procesy np dllhost?? i wogole co chwila przy instlacji wlanczal mi sie anty wirus ze jakies pliki sa dodawane w rejestrze:/czy ten program do video nie sciaga zadnego syfu?? jesli chodzi o takie sprawy to jeste ciemny;) a i jeszcze jedno pytanie:czemu po skonwertowaniu filmiku ktory byl w formacie windows media player ten nowy filmik nie pokazuje mi sie w formacie quicktime??tylko pokazuje jako nieznany plik i program do otworzenia musze wybrac z listy a qt niechce go otworzyc??pokazuje ten skonwertowany filmik w formacie avs czy konieczna byla instalacja w menu instalacyjnym (tam byly 3 rzeczy : program jakies cos;) i uruchamianie przy starcie windows tego drugiego??pisalo ze potrzebne to jest do niektorych plikow ale nie instalowalem tego

#27 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 27 grudnia 2006 - 12:17

grzesiolegolas powiem ci tak jak instaluje rzeczy to czytam co on chce doinstalować i nie pamiętam naprawde

#28 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 grudnia 2006 - 14:39

videora doinstalowuje ".net redistributable" wersje 2.0 chyba ale glowy nie dam (co najmniej 1.1), pobiera to chyba ze strony m$ wiec wszystko jest pod wzgledem bezpieczenstwa ok windows media player to program, chodzilo ci o windows media video? (wmv) film wynikowy nie bedzie w formacie quicktime bo nie ma byc, ma byc kodowany albo h264 albo mpeg4 i zapakowany do mp4, nie bedzie problemu z odtworzeniem na ipodzie nie ma obaw avs to tylko skrypt avisynth, ma tylko pare bajtow i jest ci calkiem nieprzydatny nie pomne co sie instaluje z videora oprocz samego programu i avisynth, ale bede strzelal ze cos do dekodowania dvd na format ktory jest akceptowany przez videore, jak chcesz robic dvd>mp4 dla ipoda to musisz zainstalowac wszystko

#29 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2006 - 18:35

dobry artykul

#30 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 27 grudnia 2006 - 19:08

mam jeszcze pytanie, a nie chce tworzyc nowego watku: czy jak na ipodzie jest napisane "nie odłączaj", a odłączę, to czy grozi to zepsuciem iPoda??

akurat jak bylem u kolegi ktory nie ma itunesa,ale pisalo nie odlanczaj i nie wiedzielismy co zrobic zeby juz tego nie bylo wiec normalni odlonczylismy.

a do jakiego formatu najlepiej jest konwertowac filmy???najlepsza to ta ustawiona na poczatku w Videorze??

#31 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 27 grudnia 2006 - 19:20

tak grzesiu RTFM :)

#32 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 grudnia 2006 - 00:26

tak mozna tak uszkodzic dysk, chociaz bardziej prawdopodobne ze uszkodza sie tylko pliki (i bedzie potrzebne restore) a jeszcze bardziej prawdopodobne ze nic sie nie stanie ale lepiej dmuchac na zimne - w moim komputerze jak klikniesz prawym na ikonie ipoda to bedzie opcja "wysun" robiaca to samo co w itunes ps ja wciaz jestem za moimi ustawieniami i nie uzywaniem videory :P

#33 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 28 grudnia 2006 - 15:52

a jak to jest z orginalnymi filmami??kupilem sobioe orginalny film ale boje sie go skonwertowac bo mysle ze moge spalic plytec czy cos takiego??czy mozna orginaly bezpiecznie konwertowac??

#34 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 15:54

mozna a nawet lepiej niz nieoryginalne bo legalnie :)

#35 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 16:12

Płyta na pewno się nie spali :)

#36 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 28 grudnia 2006 - 17:17

zapłonie ogniem piekielnym :twisted: sry nie mogłem sie powstrzymać nie spali sie płyta :D

#37 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 grudnia 2006 - 21:27

Cicho, kiedyś (za czasów jak Fifa 2005 była nowością) widziałem, jak w kafejce przy próbie instalacji płyta.. eksplodowała! :o Nigdy nie mów nigdy, ale sądze, że filmy tak samo jak muzykę się zgrywa, tylko dłużej :]

#38 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 28 grudnia 2006 - 22:36

Nie no, wiadomo - wypadki chodzą po ludziach :) ale szansa żeby komukolwiek się płytka zjarała przy konwersji jest naprawdę nikła.

#39 PaTrYk_Yo

PaTrYk_Yo
  • 32 postów
  • Skądze Stogów

Napisano 29 grudnia 2006 - 17:06

Cicho, kiedyś (za czasów jak Fifa 2005 była nowością) widziałem, jak w kafejce przy próbie instalacji płyta.. eksplodowała! :o Nigdy nie mów nigdy, ale sądze, że filmy tak samo jak muzykę się zgrywa, tylko dłużej :]


ja nigdy nie widzialem ale fajnie by bylo zobaczyc jak plyty eksploduja w cd-romku :)

#40 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 29 grudnia 2006 - 18:08

tylko ze ja na plycie orginalnej mam z 14 plikow video bo plyta jest zabezpieczona przed kopiowaniem i mam te wszystkie naraz skonwertowac?? bardzo prosze o szybka odpowiedz dokladnie jest 36 plikow w tym pliki ifo pliki bup i vob file

#41 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 29 grudnia 2006 - 18:09

ja mysle ze nie wiecej niz 2-3 dziennie, wiecej moze jednak cos tam w napedzie zepsuc

#42 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 29 grudnia 2006 - 18:31

mozna a nawet lepiej niz nieoryginalne bo legalnie :)


to w jaki sposob moge jezeli mam na plycie orginalnej za szybcy za wsciekli tokio drift 36 plikow w tym jak mowilem pliki ifo pliki bup itp ??

#43 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 29 grudnia 2006 - 18:36

np imToo DVD Ripper

#44 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 29 grudnia 2006 - 18:41

np imToo DVD Ripper



a Videora iPod Converter nie mozna??

#45 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 29 grudnia 2006 - 18:42

>>grzesiu to sprawdz :) to akurat duzo nie kosztuje a potem nam wszystkim opowiesz co z tego wyszlo :)

#46 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 29 grudnia 2006 - 19:34

probowalem juz wczesniej kazdy z tych plikow osobno i pierwszy mi sie skonwertowal i jak go wlanczalem to bylo tylko menu glowne filmu a przy innych plikach pojawialo sie odrazu 2 przejscie i nic sie nie dzialo:/

#47 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 29 grudnia 2006 - 19:36

videore najlepiej zna Migrena do niego sie zwroc

to tez jest dobry i niedrogi soft http://www.slysoft.c...dvd-mobile.html

#48 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 29 grudnia 2006 - 22:11

hhmm trudno narazie nie wgram orginalnej plyty:/a mam jeszcze pytanie mowiliscie ze ipod moze sie zepsuc przy wyjmowaniu gdy pisze nie odlanczaj a czy moze sie zepsuc gdy sie laduje a ja wyloncze i wloncze kompa?? zauwazylem ze jak mialem podlonczonego naladowanego ipoda to system uruchamial sie znacznie dluzej.Z 2 min zatrzymalo sie na czarnym ekranie ze statami kompa

#49 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 29 grudnia 2006 - 22:15

raczej wtedy nie powinien bo system odmontowuje przed rebotem urzadzenia przenosne, ale lepiej zaczekac az sie naladuje i zrobic to zgodnie ze sztuka

#50 inzKulozik

inzKulozik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 grudnia 2006 - 10:34

-aby iPod nie usuwał wam muzyki filmów itp i jednocześnie mozna było go używać jako dysk przenośny należy zaznaczyć te dwie opcje
Dołączona grafika
a potem wcisnąć guziczek "apply"


Wydaje mi się, że można te kwestię nieco bardziej rozjaśnić...
trzeba wyraźnie zaznaczyć, że z wyłączoną opcją "Manually manage..."
IT usuwa coś z iPoda dopiero jak usuniemy to z "Library - Music" (bądź "Movies").

Generalnie mamy dwa warianty, wady (-) i zalety (+):
1) wyłączone "Manually manage..."
+ przydatna opcja gdy nie podłączamy iPoda za często do kompa, bo nie musimy później zastanawiać się czy od ostatniego razu mamy jakieś nowe empetrójki do przeciągnięcia do iPoda czy nie... możemy dodawać muzykę do IT bez podpiętego iPoda, a później po prostu go podpinamy i wszystko robi się samo ;)
- odtwarzać i edytować większość rzeczy z "Get info" można tylko dla tych kawałków, które są jeszcze na dysku kompa (remedium: programy typu PodPlayer, iDump)

2) włączone "Manually manage..."
+ podłączony iPod ma swój folder "Music" i przy włączeniu tej opcji wszystkie pozycje
są tam aktywne, można więc łatwo przez IT odtwarzać z kompa wszystko co jest na iPodzie (oraz dowolnie edytować "Get info"), w zasadzie "Library - Music" jest zbędne.
- dodajemy muzykę tylko gdy iPod jest podłączony do kompa
- dla muzyki na iPodzie nie wykorzystamy opcji "Show duplicates"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych