Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

imac 21,5" i konnekt live - czy to może działać?


Najlepsza odpowiedź zygmunt119 , 17 marca 2010 - 16:22

Dziękuję wam za wszystkie podpowiedzi. Bez tego pliku TCnear.plugin karta działa "dobrze" w systemie polskim - ale bez midi. Ale spróbuję zmienić na angielski. Dam znać gdy to zrobię. Pozdrawiam wszystkich.

---- Dodano 18-03-2010 o godzinie 08:31 ----
Zmieniłem system na angielski i ... karta zaczęła poprawnie działać. Działa złącze midi. Wszystko jest ok. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

---- Dodano 18-03-2010 o godzinie 08:38 ----
Zmieniłem system na język angielski i karta... zaczęła poprawnie działać. Działa złącze midi.:) Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i serdecznie pozdrawiam. Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 zygmunt119

zygmunt119
  • 5 postów

Napisano 14 marca 2010 - 14:50

Mam pytanie: co trzeba zrobić aby zadziałało połączenie imaca 21,5 " z kartą konnekt live. Konfigurator midi adio zawiesza się gdy włączę konnekta. Czy ten zestaw może działać? z góry dziękuję za podpowiedzi.

#2 ciekawa1

ciekawa1
  • 4 postów
  • Skądwrocek

Napisano 14 marca 2010 - 15:39

witaj o midi mozesz zapomniec :)musisz wywalic juz nie pamietam ktory pliczek i bedzie dzialalo

#3 zygmunt119

zygmunt119
  • 5 postów

Napisano 14 marca 2010 - 16:16

kiedy mi na midi zależy. To co mam zrobić z tą kartą...

#4 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 marca 2010 - 16:45

A tak profilaktycznie, instalowales odpowiednie oprogramowanie?
Software

#5 zygmunt119

zygmunt119
  • 5 postów

Napisano 14 marca 2010 - 17:32

tak, instalowałem odpowiednie oprogramowani. Raczej jest w porządku.Czytałem trochę w internecie na temat tej karty ale po fakcie. Teraz bym jej nie kupił. Jak się usunie ten plik TCnear.plugin z katalogu mididrives to faktycznie Garage Band się uruchamia i działa - a gdy jest ten plik to wczoraj całą noc się uruchamiał dając komunikat ze sprawdza jakieś biblioteki i do rana nie zdążył tego zrobić.

#6 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 16 marca 2010 - 18:54

masz system po polsku? zmien w ustawieniach na angielski.

#7 zygmunt119

zygmunt119
  • 5 postów

Napisano 16 marca 2010 - 19:29

No tak, ale ja nie znam dobrze angielskiego i wolałbym się poruszać w "polskim" ale jeśli by to coś dało to bym to zrobił. Jest szansa że to coś da?

#8 localhero-dcc71d2008

localhero-dcc71d2008
  • 130 postów

Napisano 16 marca 2010 - 19:43

nie wiem. ale w ostatnim tygodniu dwóm znajomym właśnie to pomogło. ja na swoim imaku nie miałem ani jednego problemu natury software'owej, ale system od początku stoi po angielsku.

#9 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 marca 2010 - 23:45

Systemowy serwer midi - niestety jest mozliwe ze NIGDY nie zadziala z karta TC Konekta... Ale dobra wiadomosc jest taka: mimo ze systemowe midi sie wiesza dopoki karta jest podlaczona (pilka plazowa na ekranie) to midi po karcie wciaz dziala. Podlacz sobie cokolwiek do gniazda midi karty i zobacz, ze np sekwencje czy CC po midi dzialaja bez prolemu. Musisz sie tylko pogodzic z tym ze nigdy nie bedziesz mial dostepu do ustawien midi z poziomu Mac OSa, czyli np Konnekt zawsze musi dzialac na deafultowych ustawieniach (np kanal midi zawsze nr 1 itd itd). Nie jest to problem bo i tak wszystko mozna sobie ustawic w sofcie muzycznym. Tutaj taka rada, zrezygnuj z softu typu Logic czy Garage Band, poniewaz te programy swoje midi opieraja na systemowym serwerze midi Mac Osa - czyli kaplica. Albo najlepiej opchnij tego Konekta gdzies na aukcji i kup sobie normalna karte audio (Edirol, MOTU, Apogee, Focusrite etc etc etc ) ;) I zapisz sobie gdzies: NIGDY WIECEJ SPRZETU FIRMY TC ELECTRONIC ;) Zarowno karty tej firmy jak i Powercore slyna z niestabilnosci i z tego ze ich soft potrafi przez dwa-cztery lata pozostawac w fazie beta. U mnie Konnekt zaczal chodzic w miare poprawnie dopiero z najnowszymi sterami, bodajze 2.4 - smieszne, ze zrobili sprawne sterowniki juz po tym, jak te karty wyszly z produkcji. Firma TC byla juz tak udreczona wkurwami klientow, ze dodali za darmoche do nowej paczki sterów kilka pluginow z Powercore, ktore pojda na ukladach DSP Konnektow (Fabrik C, Fabrik R, Assimilator, M40 Reverb, Integrator,ResFilter ) - warto sprobowac ten nowy soft, polecam. Co do pliku tc w midi - ja napisalem sobie skrypt wyrzucajacy ten plik do kosza, mam go na desktopie i co jakis czas klikam, bo karta odtworzy plik zaraz po tym jak go wyrzucisz.

#10 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 17 marca 2010 - 00:45

Zmień system na angielski to jest postawa dobrego działania nie tylko tej karty

#11 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 17 marca 2010 - 15:09

Zalezy, ja mam system tylko po angielsku (Tiger) i w niczym to nie pomoglo karcie. Zaznaczam ze problemy wsrod moich kart (TC, Echo, Edirol i inne) powoduje tylko i wylacznie Konnekt.

#12 zygmunt119

zygmunt119
  • 5 postów

Napisano 17 marca 2010 - 16:22   Najlepsza odpowiedź

Dziękuję wam za wszystkie podpowiedzi. Bez tego pliku TCnear.plugin karta działa "dobrze" w systemie polskim - ale bez midi. Ale spróbuję zmienić na angielski. Dam znać gdy to zrobię. Pozdrawiam wszystkich.

---- Dodano 18-03-2010 o godzinie 08:31 ----
Zmieniłem system na angielski i ... karta zaczęła poprawnie działać. Działa złącze midi. Wszystko jest ok. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

---- Dodano 18-03-2010 o godzinie 08:38 ----
Zmieniłem system na język angielski i karta... zaczęła poprawnie działać. Działa złącze midi.:) Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych