Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2G][3.1.3] Aktywacja MMS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#26 aLabsko

aLabsko
  • 32 postów

Napisano 18 maja 2010 - 23:00

Otwierasz MobileTerminal wpisujesz login root a nastepnie haslo alpine a po tym juz po kolei komendy z tutoriala. A pliki wszytskie sa OK wgrane

#27 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 18 maja 2010 - 23:40

ok, dzieki. Ale mi teraz wywala: No such file or directory. Mimo, że już przegrałem te pliki do katalogu głownego (tzn do / ). Ten katalog _MACOSX tez przegrałem.

A dokładnie : cd /chmod : no such file or directory

Jestem niemal pewien, że wszystko wpisuję jak trzeba, ale dla pewności...
"cd /
chmod +x bpatch pltext chkapn
./bpatch /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support/CommCenter CommCenter_3.1.3_tether_mms.bpatch"
Czy po każdej linijce dawać ENTER, czy wpisać całość i dopiero? (robiłem i tak i tak z takim samym efektem).
Jeśli w całości to czy po 1 i po 2 linijce są spacje czy nie?

Może jest jakaś inna metoda na te sztuczki MMSowe? :)

#28 igor791

igor791
  • 108 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 19 maja 2010 - 08:46

mamproblem, jak wpisac ./bpatch /System/Library/PrivateFrameworks/CoreTelephony.framework/Support/CommCenter CommCenter_3.1.3_0×30pdp_b0.bpatch chodxzi mi o znak razy, jak go wpisac w mobile terminal?

#29 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 19 maja 2010 - 09:20

dobre pytanie...:) a próbowałeś X (iks) albo gwiazdkę ? Przy pierwszej komendzie nie miałeś błędu: cd /chmod : no such file or directory ? EDIT: Wszystkie komendy wpisałem poprawnie i odpowiedzi na nie też były tak jak w instrukcji. Dodałem też ścieżkę w wymienionym pliku (dodałem ją na końcu) No i zresetowałem iphone...i lipa :( Nie włącza się tylko ciągle swieci się jabłko a na nim kręci się kółeczko "myślenia" i tyle. Kilka razy już się sam wył/wł i ciągle taki sam efekt. Teraz wgrałem cały soft od nowa i spróbuję jeszcze raz. EDIT: znowu to samo:/ Gdzie dopisać tę ścieżkę? EDIT: kolejny raz to samo :(

#30 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 19 maja 2010 - 13:57

Wielkie dzięki za tutorial. MMSy śmigają aż miło :)


czy komuś oprócz Ciebie udało się aktywować te MMSy?

#31 aLabsko

aLabsko
  • 32 postów

Napisano 19 maja 2010 - 15:23

Mi aktywacja tym tutorialem nic nie dala. Moze trzeba na swiezo wgranego softa o czym autor nie wspomnial??

#32 igor791

igor791
  • 108 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 19 maja 2010 - 17:02

powie mi ktos jak wpisac znak razy w mobile terminal

#33 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 19 maja 2010 - 18:27

ja próbowałem na świeżutkim sofcie 3.1.3 i nic. a komendy wszystkie poprawnie odpowiadały. Igor, jaki znak? Mimo wszystko do wpisywania tych komend polecam PUTTY.

#34 igor791

igor791
  • 108 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 19 maja 2010 - 20:09

a putty dziala przez USB? chodzi mi o znak "razy"

---------- Wpis dodano o 21:09 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:08 ----------

moze nie dziala bo to kwestia tego ze macie inny model. w toturialu wyraznie jest napisane 2g

#35 aLabsko

aLabsko
  • 32 postów

Napisano 19 maja 2010 - 21:24

No i chyba nie myslisz ze bysmy probowali na 3g -.- Mam iP 2G. A co do twojego znaku razy to jest to "x" zwkly "iks". Zobacz sobie nazwe tego pliku w paczce nie rozumiem czemu od razu tego nie zrobiles :D

#36 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 19 maja 2010 - 23:18

Jeśli chodzi o znak 2 3 komendzie 2 wers to jest to GWIAZDKA. aLabasko, udalo Ci się uaktywnic te MMSy? bo ja dzisiaj już 5 razy próbowałem i za każdym razem po rebot miałem jabłko+kółko myślenia bez końca.

#37 aLabsko

aLabsko
  • 32 postów

Napisano 20 maja 2010 - 00:10

Mi sie wszystko odpala normalnie po wykonaniu calego poradnika tyle ze mmsow jak nie bylo tak nie ma. Nie chce wgrywac na czysto softa :/ wszystko poszlo i zrobilem zgodnie z poradnikiem. Komus sie udalo nim odblokowac mmsy?

#38 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 20 maja 2010 - 09:09

Kurcze, ja już nie próbuje. Mam dosyć po wczoraj. 5 razy instalowalem soft i jb robilem. A mi nie działa przycisk power, więc wierzcie mi, że sporo się przy tym namęczyłem:)
Znalazłem natomiast takie coś ..:| applei.ph |:.. - How to Activate MMS on 1st Gen iPhone/2G/Classic - applei.ph Tego tez próbowałem i efekt jest identyczny jak przy próbie z tutejszego poradnika czyli jabłko+"wait".


A przy dopisywaniu 2 wersów do pliku (ostatni krok) gdzie je dopisałeś? na końcu?

#39 aLabsko

aLabsko
  • 32 postów

Napisano 20 maja 2010 - 11:57

Probowalem juz z dopisywaniem i bez. I tak konwertowalem binarke plist do xml i dodalem na koncu dwie te linijki ktore sa w tutku, spowrotem konwersja do plist i nadpisywalem stary plik. Probowalem tez bez robienie tego - efekt ten sam. A co linka ktory dales problem w tym ze jak probuje jakie kolwiek Avtivate MMS 2G czy ENABLEMMS2G instalowac z cydii to po kliknieciu na install pisze mi ze wymagany FW to 3.1.2, a ja mam 3.1.3 czyli taki jaki potrzebny w tym poradniku. Orientuje sie ktos czy SwirlyMMS dziala na 3.1.3?

#40 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 20 maja 2010 - 12:10

Sorki, jednak próbowałem tego sposobu Enable MMS on iPhone 2g EVEN WITH iSpazio DOWN!!! i efekt był jak wcześniej. ten sposób co wcześniej wymieniłem nie próbowałem, bo nie mogę tego w cydii znaleźć :) Ale sposoby wydają się być bardzo podobne:)
Kurcze, pozostaje nam czekać.
Ale w sumie to jest jakaś paranoja, żeby taka firma jak Apple nie wpadła na pomysł, żeby mmsy dodać :/

SwirlyMMS jest płatna?

#41 aLabsko

aLabsko
  • 32 postów

Napisano 20 maja 2010 - 12:19

MMSy sa tylko Apple juz nie wpiera iPka 2G :D Ta SwirlyMMS jest platne. Link ktory podales jest dla 3.0 i 3.0.1

#42 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 20 maja 2010 - 14:10

Pobrałem triala SwirlyMMS i od razu odinstalowalem. Taka aplikacja mija się z celem. Chyba wrócę do softu 3.0 Albo jeszcze trochę poczekam i zobaczę, czy ktoś nie znajdzie skutecznego sposobu.

#43 aLabsko

aLabsko
  • 32 postów

Napisano 21 maja 2010 - 12:25

Udalo mi sie wreszcie aktywpowac MMSy :D Sciagnalem ze strony glownej sinfuliphone.com paczke w newsach byla i wgralem wszystkie 10 plikow na glowny katalog telefonu a nastepnie odpalilem zamiast pokolei to przez plik run_me nastepnie dalem komende restart. Po tym wylaczylem telefon, wlaczylem i byly. PS. Przed tym wgralem kopie zapasowe CommCentera i BTServera ;) Przy okazji pojawila mi sie opcja bluetooth w grach :D

#44 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 22 maja 2010 - 17:27

Czy możesz tę paczę gdzieś uploadowa? Ponieważ ich serwer nie działa :(

#45 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 24 maja 2010 - 01:25

Już jednak działa. Faktycznie MMSy działają:) Tylko ja nie tworzyłem żadnych kopii zapasowych. To źle?

#46 aLabsko

aLabsko
  • 32 postów

Napisano 24 maja 2010 - 11:23

Jak dziala to nie :P Gorzej jakbys cos zwalil a potem nie mial skad przywrocic :P

#47 Remek.B

Remek.B
  • 463 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 maja 2010 - 20:36

Śmiga jak ta lala w sieci play :D

#48 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 26 maja 2010 - 20:11

U mnie w Erze też wysylaja sie i przychodzą. Wydaje mi się tylko,ze dłużej sie wysylaja niż jak mialem soft 3.0 (tylko nie pamietam jaką metodą tam dodałem MMSy). I jeszcze jedno. Zauważyłem, że jak wysyłam MMS z tekstem to wysyła się zdjęcie (tak jakby zaokrąglone-wiadomo) a pod spodem osobny "dymek" konwersacji z tekstem który wpisałem. Chciałem zapytać, czy też tak macie i czy nie jest to czasami wysyłane jako MMS+sms? (bo nie jestem pewien, ale chyba jak miałem 3.0 to to zaokrąglone zdjęcie było w tej chmurce z tekstem. PS, może warto tę metodę dokleić gdzieś na początek tematu :)

#49 karton

karton
  • 29 postów

Napisano 03 czerwca 2010 - 19:01

Witam, a czy nie ma jakiegos prostszego sposobu? Tzn zeby wystarczylo wgrac jakas paczke przez winscp lub cydia-e ? Bez wpisywania komend... Z gory dzieki :) oczywiscie chodzi mi o soft 3.1.3 na 2G

#50 andesh

andesh
  • 90 postów

Napisano 10 czerwca 2010 - 21:46

Ja widziałem jakiś sposób z paczkami z cydii ale do softu 3.1.1 i 3.1.2 a jak zainstalowalem na 3.1.3 to stalo się to co pisalem troche wczesniej czyli tel się wyłączył i włączał z jabłkiem i tak w kółko. Jak chcesz to odezwij się na prv albo gg to pomogę Ci dosłownie krok po kroku :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych