Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook nie widzi otoczenia sieciowego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 efrem

efrem
  • 9 postów

Napisano 15 lutego 2010 - 13:13

Witam, Przeszukałem całe forum i wiem że było już sporo tego typu pytań ale niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć rozwiązania mojego problemu. Posiadam MacBooka Pro i jest on podłączony do mojej domowej sieci i niestety nie widzi on innych komputerów w sieci. Ale inne komputery mogą bez problemu korzystać z zasobów mac. Próbowałem się również połączyć poprzez bezpośrednie wpisanie adresu IP i nic to nie pomogło. Mac pinguje komputer z którym się chcę połączyć (ale jedynie po adresie IP po nazwie nie znajduje komputera). IP w sieci mam ustalone po kolei 1-4. Wczoraj zmieniłem system na OSX 10.6 i nadal mam ten sam problem. Aha wypadało by powiedzieć że inne komputery posiadają Win 7 i Viste. Z góry dziękuję za pomoc.

#2 Haseo

Haseo
  • 245 postów
  • Skądinąd

Napisano 15 lutego 2010 - 13:42

1) Instalowałeś bonjour? 2) Czy komputery znajdują się w tej samej grupie roboczej?

#3 hrddd

hrddd
  • 70 postów

Napisano 24 lutego 2010 - 12:53

Ja mam ten sam problem. Snow Leopard, Windows XP, Windows 7. i niestety mac niejest wstani zobaczyc reszty. Tak samo w pracy. Zainstalowanie Bonjure powinno pomoc, ale idac do firmy niebede kazdemu w pracy kazal instalowac na swoim kompie bonjure bo go niewidze ... Obczailem jednak sposob na obejscie tego problemy :) Wystarczy zainstalowac VMware i nastepnie dowolnego windowsa. Odpalamy winde i uwaga .... 3-4 minuty i na otoczeniu siecowym maca nagle pojawia sie widoczna cala siec windowsow :) Zeby taki stan utrzymac wystarczy pozostawic w tle pracujacego wirtualnego windowsa. To wedlug mnie taki Windowsowy-"AppleTalk" dla maca ... szkoda tylko ze zajmuje tyle ramu i procka. Zgadzam sie ze na forum bylo juz wiele postow o konfiguracji sieci windows-mac ale jakos nieudalo mi sie nic zrobic zeby moja domowa siec dzialala prawidlowo. Jako ciekawostke powiem ze moja kumpela w domu ma same Windowsy XP oraz jednego maca i odziwo Mac widzi cala siec windowsowa bez instalowania dodatkowo apple talk dla kazdego windowsa ... przejrzalem jej wszystkie ustawienia jednak nieznalazlem nic nowego co mogloby wplywac na taka sytuacje.

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 lutego 2010 - 15:00

"Obczaj" jeszcze, jak się pisze 'nie' z czasownikami.

#5 jacula

jacula
  • 46 postów
  • SkądKrk/NH

Napisano 24 lutego 2010 - 21:06

a mój macbook nie widzi żadnych maków w sieci. zastanawiam się co może blakować*połączenie w sieci.

#6 hrddd

hrddd
  • 70 postów

Napisano 24 lutego 2010 - 21:14

Podobno problem potrafi rozwiazac postawienie serwera WINS. OSX ma mozliwosc wspolpracy z nim, tlumaczy on nazwy komputerow na adresy IP. Sprobuje w ten weekend postawic na wirtualnej maszynie taki serwerek i zobaczymy czy moj MacBook zacznie widziec siec. ftpd - skoro tak Cie to dotknelo to bardzo "pszeplazam za muj mega fielki blat" ;]

#7 bartula

bartula
  • 81 postów
  • SkądBędzin, Poland, Poland

Napisano 12 lutego 2024 - 11:46

Pozwoliłem sobie odkopać temat. Mam problem polegający na tym iż Mabook Air z Sonoma na pokładzie nie widzi w otoczeniu sieciowym żadnego z udostępnionych komputerów Windows, natomiast w tej samej sieci Mac z Mojave, widzi je bezprobemu. Ta sama sytuacja dotyczy poudostępnianych drukarek z poziomu Windowsa. 
Oba Mac'i są w tej samej grupie roboczej.
Air który jest narowisty bez problemu działa z Nas'ami w tej sieci lokalnej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych