Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook a wyklady na studiach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#26 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 grudnia 2006 - 22:27

Niewierze w testy niestety...nie wyobrażam sobie testu z matmy, jak prowadzęcy miałby ocenić sposób rozwiązania zadania, założenia do niego, jego elegancję lub jej brak!!!

Poza tym popieram europejskie podejście do edukacji (z japońskimi mundurkami dla dziewczyn ;-))

Co do twojego zwyczaju otwierania macbooka na lekcji, to gdybym był jak ty jedynym który korzysta z niego na lekcji to chyba bym udławił się gumką do mazania!

Cholera chyba tęsknię za liceum...


Na laptopie znacznie łatwiej mi się pracuje. na szczęście dla mnie, nie mam tam AP, bo bym cały czas po necie śmigał, a nie się skupiał :D
Jest to szkoła prywatna, uczą się Ci, co chcą. Wtedy taki system się sprawdza :]

#27 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 15 grudnia 2006 - 22:34

A na matematycznych przedmiotach to za chiny ludowe nie nadazysz pisac wzorow, rownan, [np; pierwiastkow lancuchowych /macierzy ]:->]


Ja z papierem pozegnalem sie juz dobre pare lat temu i widuje go tylko w toalecie, wiec w ogole nie widze problemu z pisaniem i notowaniem wykladow na lapie. Bardziej mnie stresuje odbieranie poczty na lotnisku. Pare lat temu korzystalem na wykladach z laptopa, a ze studiowalem matme to sie nie zgodze z przedmowca. Tyle ze bylem biegly w TeXu. Zreszta jednemu z wykladowcow podarowalem potem te zapiski i zrobil z tego fachowy skrypt, bodajze wyszedl nawet drukiem. :)

#28 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2006 - 22:40

MyApple, tos ty Akademii Wojskowej jak i Ja studiujesz :D
Nie wierze...
Skoro masz HTW to jestes 1 rok chyba, nie? Bo dopiero nam to wprowadzili =]
potok Y?


no tak :) Y1 dokladnie... odezwij sie na priv to sie ustawimy na bro ;)

#29 jac.zuz

jac.zuz
  • 231 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 grudnia 2006 - 23:42

Ja mam wiekszosc przedmiotow, typu chemia, fizyka i matka jesli chodzi o wyklady. Jesli chodzi o matme to nie ma sensu notowac na kompie, bo wszystko opiera sie na liczeniu na kartce, nawet o dziwo na wykladach. Ale jesli chodzi o chemie, to jesst to prawie tylko teoria, a nieliczne wzory itp mozna na kartce narysowac ;] Na fizie tez sporo pisania, ale nie wiem jak mialbym na przyklad w open office albo w textedit szybko wpisywac wzory :P

#30 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 grudnia 2006 - 00:16

Poszukaj pod hasłem TeX (a najlepiej od razu dodaj OS X w google). A w temacie - notowałem bez problemu na wszystkim poza statystyką (sam TeXa nie znam). Wyciągasz i notujesz, nie ma problemu z prowadzącymi. Akademia Ekonomiczna, Kraków.

#31 jaco

jaco
  • 73 postów

Napisano 16 grudnia 2006 - 03:41

OO tez pozwala na pisanie wzorow z palca - wystraczy troche wprawy i lecisz wzorki, ulamki symbole jak maszyna - szybciej i ladniej niz na papierze ;) Potem tylko zaznaczasz tekst, jeden button lub skrot i pojawia sie sliczny wzorek :) Studiuje informatyke, bynajmniej nic na mb nie notuje - mam ciekawsze zajecia (skype na mac os... cos pieknego :P)

#32 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudnia 2006 - 09:51

jeden z skladnikow NO (Formula) tez pozwala robic calkiem spore potworki matematyczne, jeszcze go nie okielznalem dostatecznie, ale wydaje sie watpliwym mozliwosc notowaniaw ten sposob

#33 jac.zuz

jac.zuz
  • 231 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 grudnia 2006 - 10:50

No w sumie jest tal Formula ale troche trzeba sie do niej przyzwyczaic, jest pelno tych znacznikow, te nawiasy caly czas, raz sie czlowiek walnie i juz po wzorze :P a ze Formula jest fajna to wiem bo w raportach z laboratoriow z fizyki musialem pisac takie krzaki ze nie wiadomo bylo o co chodzi :P

#34 db

db
  • 771 postów

Napisano 17 grudnia 2006 - 12:08

ee co to za przyjemność notować na lapku? Nawet sobie porysować nie można, u mnie to wygląda tak ,że na pół strony notatek mam 2 zarysowane :)

#35 jac.zuz

jac.zuz
  • 231 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 grudnia 2006 - 12:13

hehe ja nie mam tego problemu, nie jestem asem w rysowaniu :P jakies wykresy czy cos to zawsze kumpela mi rysuje :P

#36 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 17 grudnia 2006 - 14:16

ee co to za przyjemność notować na lapku? Nawet sobie porysować nie można, u mnie to wygląda tak ,że na pół strony notatek mam 2 zarysowane :)


ale to tylko jak są nudne wykłady, wtedy można sobie jakis film puścić albo pograć w jakąś idiotyczną gierkę :P

#37 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 grudnia 2006 - 14:21

Ja smojego ibooka tez zabieram na wyklady... kilka innych osob tez nosi zarowno PC jak i japka. CZy komus przeszkadza - nie sadze. A jak sie wyklad znudzi to do do neta zajerzec mozna.

#38 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 17 grudnia 2006 - 14:49

Co do rysowania na wykładach - mnie na ten przykład nie robi to różnicy bo nie umiem rysować :P A chciałbym czasem :(

#39 iYoghurt

iYoghurt
  • 25 postów
  • SkądWaWa

Napisano 17 grudnia 2006 - 21:03

Ja też zabieram swojego macbooka na wykłady, poza mną zwykle jest od kilku do klikunastu laptopów na jakieś 40-parę osób. Częśto robi na nim notatki... ale z drugiej strony net przez wifi... :D

#40 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 17 grudnia 2006 - 21:12

Fajnie macie, może ja powinienem zmienić uczelnie, u nas nawet jak się w salach seminaryjnych wepnie do internetu to trzeba ręcznie wpisywać kody bo dhcp jest im obce totalnie...

#41 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 grudnia 2006 - 21:47

Wojskowa Akademia Techniczna czeka :P

#42 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 grudnia 2006 - 22:04

dokladnie :D ful luz jesli chodzi o lapki ;)

#43 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 grudnia 2006 - 09:09

zdecydowanie za mało humanistyczna uczelnia :evil: może kiedyś UW dojrzeje do wifi :)

#44 jac.zuz

jac.zuz
  • 231 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 grudnia 2006 - 11:25

Ja podobno mam wifi na politechnice i az korci mnie zbey to sprawdzic :P

#45 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 18 grudnia 2006 - 12:26

ee co to za przyjemność notować na lapku? Nawet sobie porysować nie można, u mnie to wygląda tak ,że na pół strony notatek mam 2 zarysowane :)


To tablecik A6 i jakis wektor ze smoothingiem, chociazby flash. Bardzo przyjemnie sie rysuje i rysunki od razu masz w pliku. No chyba ze jestes na jakiejs artystycznej uczelni, to wtedy jest to bzdura.

#46 db

db
  • 771 postów

Napisano 18 grudnia 2006 - 12:59

Jeśli chodzi o rysunek, to jestem konserwatystą :) kartka, długopis, ołówek... te sprawy.
Dołączona grafika

#47 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 grudnia 2006 - 14:07

Db analizując twór rysunek po kiedyśtamsiejszej lekturze całkiem poważnego artykułu w medycznym piśmie (u dentysty w kolejce) dotyczącego mazania po kartkach od strony psychologicznej- ty masz chol.. potwornie nudne wykłady :twisted:

#48 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 18 grudnia 2006 - 14:26

a ja wlasnie chcialem stwierdzic ze bardzo ciekawy system kodowania wykladow kolega sobie znalazl... juz wiele razy slyszalem ze jeden symbol moze reprezentowac wiele slow ale coby w tej formie notatki robic to juz mistrzostwo ;)

#49 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 18 grudnia 2006 - 14:41

db szacuneczek dla ciebie za rysunek, ale wykłady chyba seryjnie masz kijowe ;)

#50 db

db
  • 771 postów

Napisano 18 grudnia 2006 - 22:53

Na razie do Liceum uczęszczam :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych