Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iSight x2 TEST


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2005 - 17:00

Na trzy piękne dni w nasze ręce trafiły dwie piekne kamerki apple iSight więc pojawił sie pretekst do szybkiego testu.

Dołączona grafika

Steve Jobs po raz pierwszy pokazał iSight na WWDC 2003 ( kawałek czasu temu ). Apple bardzo zależało na popularyzacji video konferencji więc pojawienie sie tej solidnej kamerki było bardzo uzasadnione. Oczywiście isight idealnie współpracuje z ichat ( niestety polskie łącza nie :( ) .

Standardem stało się to, że każdy produkt apple zachwyca jakością i estetyka. Tym razem nie było inaczej. Poczynając na pudełku, kończąc na małęj diodzie na wierzchołku kamerki wszystko tak piękne by użytkownik poczuł się kimś wyjątkowym.

Smak gorzki czyli co nie jest idealne w isight :

- montowanie kamerki w plastikowej podstawce ( może to moje przekonanie, ale nie wygląda solidnie )


Smak słodki czyli co powoduje że ta kamerka wyprzedza konkurencję :

- jakość optyki ( możliwe, że nie ma konkurencji w tej dziedzinie )
- autofocus ( niespotykany w tej klasie sprzęcie )
- możliwość ręcznego ustawienia ostrości !
- bardzo dobre sterowniki ( praktycznie nie trzeba nic ustawiać )
- kilka wersji podstawek ( dla : laptop, stacjonarny )
- współpraca z aplikacjami ( naprawde click and play )

Prywatność


Ile razy zdaża się, że osoba siedząca przy komuterze zastanawia się, czy ktoś jej nie podgląda ( dla części użtykowników, może tych bardziej świadomych, to śmieszne, ale spotkalem się z osobami, które nie kupiły z tego powodu webcama). Apple projektując iSight postanowiło dać fizycznie do zrozumienia użytkownikowi, że podglądanie nie jest możliwe. Równocześnie z wyłączeniem kamery jej obiektyw zasłania się białymi listkami, tak aby wszyscy byli pewni swoje intymności wobec zimnego oka kamery.

Dołączona grafika

Instalacja

Bardzo przyjemna, mimo że nie ogranicza się tylko do wyjęcia z pudełka i niestety znam takich którzy byliby zdolni na tym etapie zakończyć żywot sprzętu metodą zniszczeniową.

Prawda o jakości


Trudno siwą polską zimą dokonać wiarygodnego testu jakości. Postanowiliśmy przedstawić kilka screenshot-ów, oceńcie sami. Pierwsze dwa są wykonane w "naturalnym" domowym świetle, czyli przy braku światła, do trzeciego wykorzystano dodatkowa lampkę, ostatnie to wersja idealistyczna .

Dołączona grafika


Dane techniczne :

- sensor CCD 1/4 cala
- rozdzielczość 640x480
- FireWire 6-6 pin
- kabelek 1,8 m
- kąt widzenia 54,3 stopnia
- 30 ramek na sekunde (FPS)*
- ostrość od 50mm.

Akcesoria :

Griffin SightLight - FireWire Light for iSight 40$
iSight - akcesoria ( czyli to wszystko co może sie zepsuć) 30$
etui Airport Express/iSight 30$

Cena w USA - 149$

Nasza opinia :

Niestety to był tylko test i tylko trzy dni.

#2 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 13 marca 2005 - 18:33

"- średniej jakości mikrofon ( pozostalismy przy naszych własnych ) " mhhh...niestety nie mialem jeszcze przyjemnosci pobawic sie isightem ale ma ona lepszy mikrofon od tego wbudowanego w emacu, i powiedzialbym ze to naprawde dobry, wiec pytanie brzmi co to za "wlasny mikrofon" ? Wedlug thinksecret prace nad ulepszeniem isighta trwaja w tym takze mikrofonu. Wszystkie te screeny poza pierwszym po prawej sa niedoswietlone, a to po prawej choc doswietlone to nieostre( i nie chodzi mi tu tylko o reke )...w porownaniu do jakosci obrazu na filmiku na apple.com przedstawiajacego nowego ichata sa odrazajace...

#3 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 marca 2005 - 19:01

Nie wiem o co wam chodzi z tym mikrofonem, moim zdaniem jest dobry... Rozmawialem z jednym macuserem przez iChata na (One-Way-VideoChat) Bo niestety ja nie mam iSighta...Hm, na poczatku mial mikrofon BT...ale ten z iSighta dzialal tak samo dobrze... a obraz rewelacja :D Tzn pierwszy raz uzywalem Video rozmowy :) Ale nie sadze zeby bylo az tak dobrze na gorszym sprzecie :)Jak mieliscie 2 kamerki to mogliscie nagrac zapis konferencji Video.. wtedy wszyscy by widzieli dokladnie jak to wyglada w praktyce :) Hmm, lacze takie jak neo, (Ja mam 620kbps) wystarczaja do plynnej rozmowy. Naprawde fajna rzecz, ale za droga :( Wszystkim, ktorzy nie maja co robic z pieniedzmi, maja maka i chca porozmawiac ze znajomymi... polecam ten produkt Apple. :twisted:

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2005 - 20:33

No niestety test nie moze byc obiektywny jednak wedle mojego wrazenia mikrofon zabieral za duzo szumu. Chyba nie jestem w tej kwesti az tak oryginalny. Co do lacza to faktycznie moze dwie neostrady 620 pomiedzy soba dadza rade natomiast jezeli jeden osobnik ma polpaka lub piec polpakow a drugi lacze w sieci "nie tepsowej " to niestety osiagi sa niezadawalajace .

#5 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 13 marca 2005 - 20:44

A czulosc mikrofonu jak byla ustawiona ? czy po prostu panowie nie manipulowali czuloscia ? :wink: bo przy maksymalnej czulosci te mikrofony bez problemu wylapuja rozmowe w sasiednim pokoju i wtedy szumy sa rzecza naturalna, jeszcze raz ponawiam pytanie jaki to byl mikrofon ten "wlasny" ?

#6 Abyssal

Abyssal
  • 102 postów

Napisano 13 marca 2005 - 21:27

coś się stało ze zdjęciami, bo ich nie ma :cry: jak tu wejdę jutro mają być :P

#7 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2005 - 21:29

one tam sa tylko dns cos sie nie odswiezaja

#8 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 13 marca 2005 - 22:22

Mamy zimę. Jakość obrazu niej est wtedy najlepsza (światło). Jak robię cyfówką zdjęcia w lato, to też 2x lepiej wychodzą... BTW, co to za panienka? MakJuzerka?? :wink:

#9 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 13 marca 2005 - 22:27

po raz trzeci zapytam : JAKI TO BYL MIKROFON ? :x

#10 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 marca 2005 - 17:09

reeye pisząc "średniej jakości mikrofon" miał na myśli raczej to że ten mikrofon jest zbyt czuły i faktycznie za dużo zbierał z otoczenia przez co rozmówca z drugiej strony nie słyszał wszystkiego wyraźnie ;) Nasze własne to mikrofony wbudowane (u reeye ibook a u mnie powerbook) i ja również podczas konferencji używałem wbudowanego. Test był przeprowadzany w warunkach "na szybko" niestety mieliśmy bardzo ograniczony czas i z pewnością zmiana ustawień by pomogła :D

#11 Abyssal

Abyssal
  • 102 postów

Napisano 15 marca 2005 - 21:17

ja nadal nie jestem w stanie zobaczyć zdjęc z testu próbowalem przez Firefoxa i IE, nawet program do ściagania plików wymięka u mnie nie działa :evil:

#12 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 15 marca 2005 - 22:46

Może to przez peceta?? :twisted: Nie wiem czemu, ale u mnie działa... Chcesz, to Ci podeślę fotki na mejla.

#13 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 13 października 2005 - 20:45

Cos polepszajacego funkcje iSighta iGlasses

http://www.ecamm.com/mac/iglasses/
POLECAM, zajefajny soft, pozwala zrobic z kamerki .. noktowizor, prawie ;-)

#14 larp

larp
  • 51 postów

Napisano 28 października 2007 - 12:11

..tylko znowu za kasę!Rzygam takimi rozwiązaniami.Coins instead of eyes!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych