Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Google maps w 3GS z opcją kompasu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 lutego 2010 - 10:58

Czy ktoś wypróbował już to w praktyce? Ja wczoraj włączyłem to w jadącym samochodzie. GPS spisywał się świetnie, nie gubił sygnału i dość dokładnie, na bieżąco pokazywał położenie. Ale funkcja pokazywania "w którą stronę patrzę" - kompletna porażka:/ ja cały czas siedziałem przodem w kierunku jazdy, trzymają iP przed sobą. A google maps kręcił tą mapą tak, że patrząc na nią mało choroby lokomocyjnej nie dostałem. Raz pokazuje w bok, raz do tyłu, obkręca na około, znowu do tyłu.. Tragedia:/ Trzymałem go i płasko i pionowo, nic to nie zmieniało.. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym?

#2 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 13:57

Zjawisko zupełnie naturalne. Kompas w samochodzie jest mocno zakłócany przez instalację elektryczną. Prąd płynący w przewodach wytwarza takie samo pole magnetyczne jak to ziemskie. Efekt "samoistnego" kręcenia się mapy może być spowodowany zmianami natężenia prądu w pobliskich przewodach, wywołanymi normalną pracą instalacji elektrycznej.

#3 porter_1983

porter_1983
  • 362 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 05 stycznia 2011 - 01:07

A jak to wlaczyc w iphonie 4 bo mi cos nie dziala :-/

#4 radek96

radek96
  • 758 postów

Napisano 05 stycznia 2011 - 01:15

Patrzyłem, przy macbook'u też są zakłócenia. @porter_1983 Jak wejdziesz w mapy to nie działa Tobie kompas?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych