Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zdjęcia w iPhone 13 pro


Najlepsza odpowiedź winmaciek , 26 kwietnia 2022 - 09:39

Ogólnie to się pstryka na domyślnych. Jak chcesz zmienić ekspozycję, to można to zrobić dotykając w miejscu, w którym aparat ma zachować ostrość i przeciągając w górę lub w dół słoneczko. 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vspr

Vspr
  • 26 postów

Napisano 26 kwietnia 2022 - 08:01

Czołem wszystkim,
Właśnie nabyłem mojego pierwszego iPhone. Wcześniej używałem tylko androida więc zapoznaje się schematem użytkowania iOS. Od lat używam maca więc z grubsza środowisko znam.
Abstrahując od moich odczuć po kilku dniach użytkowania, a są one mieszane, chciałbym zapytać Was o jakość zdjęć w iPhone 13 pro. Czy jakoś ustawiacie aparat? Czy po prostu pstrykacie wszystko na ustawieniach domyślnych?
Pytam bo jakość zdjęć moim zdaniem jest, jak na urządzenie za 5k, trochę słaba. Przede wszystkim foty są moim zdaniem dość ciemne. Pstrykając dwa te same ujęcia moim 13 pro i wcześniejszym xiaomi 9t wychodzi bardzo podobnie, nawet w 9t zdjęcia są jaśniejsze, a narzekałem zawsze że są ciemne..
Może jest tutaj jakiś poradnik dla nowicjuszy traktujący o robieniu zdjęć 13tką?
Dzięki za odpowiedzi!

#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 800 postów

Napisano 26 kwietnia 2022 - 09:32

Ciemne w jakich warunkach? iPhone wybiera między 3 trybami - zwykłym - jak jest jasno, nocnym jak jest ciemno i "deep fusion" jak jest średnio. Ten ostatni jest super, nie można go jednak wymusić, tylko można przypadkiem zablokować jak ma się w ustawieniach aparatu włączone "pokazuj obszar poza kadrem zdjęcia". Dalej już nic nie kombinuję. Czasem obrobię zdjęcie po zrobieniu. Jak przy robieniu zdjęcia dotkniesz ekranu to pojawi się kwadrat i słoneczko - jak posmyrasz palcem góra dół to zmienisz naświetlenie ale nigdy to nie jest mi potrzebne. Pokaż przykład takiego ciemnego zdjęcia.



#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 26 kwietnia 2022 - 09:39   Najlepsza odpowiedź

Ogólnie to się pstryka na domyślnych. Jak chcesz zmienić ekspozycję, to można to zrobić dotykając w miejscu, w którym aparat ma zachować ostrość i przeciągając w górę lub w dół słoneczko. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 26 kwietnia 2022 - 09:54

Tak informacyjnie, gdyby ktoś był zainteresowany obiektywnym rankingiem aparatów w smartfonach. 

 

Smartphone Ranking - DXOMARK

 

Niezależne laboratorium DXOMARK Image Labs od 2012 roku prowadzi profesjonalne testy aparatów w telefonach.

Można sobie poczytać.


Użytkownik lelekCk edytował ten post 26 kwietnia 2022 - 09:56

iPhone 3GS


#5 Jash

Jash
  • 247 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 26 kwietnia 2022 - 10:05

Obiektywnym, dobre dobre

iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 800 postów

Napisano 26 kwietnia 2022 - 12:05

Z tą obiektywnością to fakt - można dyskutować, ale skoro obecnie Xiaomi w tym teście bije Apple a model 10T jest stosunkowo daleko, to można przyjąć, że 9T jest nieporównywalnie gorszy od IP 13 pro. Mamy jednak czynnik subiektywny - co to jest lepsze zdjęcie? 



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 26 kwietnia 2022 - 12:43

Mamy jednak czynnik subiektywny - co to jest lepsze zdjęcie? 

 

 

Póki co, to poruszamy się jedynie w obszarze jasne/ciemne. To się akurat da w miarę obiektywnie ocenić, ale nie patrząc na zdjęcie wyświetlone na ekranie, tylko na histogram. W przypadku typowych zdjęć robionych w trybie automatycznym, większość histogramu powinna znajdować się w jego środkowej części. Jeśli górka jest przesunięta w lewo, to można uznać, że zdjęcie jest za ciemne. 


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 26 kwietnia 2022 - 14:10


#8 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 26 kwietnia 2022 - 13:32

Obiektywnym, dobre dobre

No tak, iPhona nie ma na 1 miejscu więc nie jest.

Zapomniałem. Sorry


iPhone 3GS


#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 066 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwietnia 2022 - 13:41

Cóż za zdziwienie, że na forum myApple ludzie lubią i faworyzują sprzęt Apple. Niewiarygodne, rzeczywiście.


  • wopo lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 26 kwietnia 2022 - 13:45

Cóż za zdziwienie, że na forum myApple ludzie lubią i faworyzują sprzęt Apple. Niewiarygodne, rzeczywiście.

Ja tam niczego ne faworyzuję, dawno nie zaglądałem, więc nie wiem, co jest aktualnie na szczycie rankingu, ale wiem jedno. Dobry fotograf zrobi dobre zdjęcie aparatem z trzeciej dziesiątki, podczas gdy niedzielnemu pstrykaczowi nie pomoże żaden sprzęt.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 26 kwietnia 2022 - 13:48


#11 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 26 kwietnia 2022 - 13:48

Cóż za zdziwienie, że na forum myApple ludzie lubią i faworyzują sprzęt Apple. Niewiarygodne, rzeczywiście.

Towarzyszu, gdzie bym śmiał mieć inny pogląd na świat niż Wy.

No jakże, kłaniam się w pas.

Nasza wizja jest jasno określona regulaminem forum.

Niezwykłem jej naginać.

 

Towarzyszu, nie zbaczajmy zaś z drogi którą nakreślił autor wątku.


Użytkownik lelekCk edytował ten post 26 kwietnia 2022 - 13:50

iPhone 3GS


#12 seba101

seba101
  • 40 postów
  • SkądTychy

Napisano 26 kwietnia 2022 - 16:53

Czołem wszystkim,
Właśnie nabyłem mojego pierwszego iPhone. Wcześniej używałem tylko androida więc zapoznaje się schematem użytkowania iOS. Od lat używam maca więc z grubsza środowisko znam.
Abstrahując od moich odczuć po kilku dniach użytkowania, a są one mieszane, chciałbym zapytać Was o jakość zdjęć w iPhone 13 pro. Czy jakoś ustawiacie aparat? Czy po prostu pstrykacie wszystko na ustawieniach domyślnych?
Pytam bo jakość zdjęć moim zdaniem jest, jak na urządzenie za 5k, trochę słaba. Przede wszystkim foty są moim zdaniem dość ciemne. Pstrykając dwa te same ujęcia moim 13 pro i wcześniejszym xiaomi 9t wychodzi bardzo podobnie, nawet w 9t zdjęcia są jaśniejsze, a narzekałem zawsze że są ciemne..
Może jest tutaj jakiś poradnik dla nowicjuszy traktujący o robieniu zdjęć 13tką?
Dzięki za odpowiedzi!

A zapytam, porównywałeś zdjęcia na wyświetlaczach telefonów czy na monitorze? Bo może masz wyświetlacz w IP ustawiony na niską jasność.



#13 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 287 postów

Napisano 26 kwietnia 2022 - 18:56

Tak informacyjnie, gdyby ktoś był zainteresowany obiektywnym rankingiem aparatów w smartfonach.

Smartphone Ranking - DXOMARK

Niezależne laboratorium DXOMARK Image Labs od 2012 roku prowadzi profesjonalne testy aparatów w telefonach.
Można sobie poczytać.

No, akurat obiektywność tego rankingu jest dość dyskusyjna (od kilku lat pojawiają się informacje o ich stronniczosci i podejrzenia o płatne recenzje).

Co do ciemnych zdjęć - może to kwestia obiektywu, którego używasz? Ultraszerokokątny, tele czy przedni będą robić ciemniejsze zdjęcia, niż ten tzw. główny. Poza tym sama jasność zdjęć nie jest, moim zdaniem, wyznacznikiem ich jakości. Ujęcia mogą być po prostu „przepalone” czy ze słabym balansem bieli…

Użytkownik sheepysheep edytował ten post 26 kwietnia 2022 - 18:56

  • benkas lubi to

#14 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 26 kwietnia 2022 - 19:23

Ultraszerokokątny, tele czy przedni będą robić ciemniejsze zdjęcia, niż ten tzw. główny.

Ciemniejszy obiektyw nie oznacza z automatu ciemniejszego zdjęcia, tylko dłuższy czas naświetlania lub wyższe ISO i związany z tym szum. Tak czy owak, my tu gadu gadu, a przykładowego zdjęcia jak nie było, tak nie ma.



#15 Jash

Jash
  • 247 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 26 kwietnia 2022 - 19:28

No tak, iPhona nie ma na 1 miejscu więc nie jest.
Zapomniałem. Sorry


Mnie zupełnie nie o to chodziło, tylko o to, że od lat wiadomo, że w rankingach tej firmy wynik jest zależny od wysokości przelewu na konto. A co do zdjęć to akurat dla mojego oka od lat najlepsze zdjęcia robią Pixele od Googla. Sam miałem kilka modeli i dla mnie są najładniejsze.
W praktyce jest jednak tak, że ostatecznie zdjęcie robi fotograf a nie sprzęt i mam kilku kolegów którzy potrafią przysłowiowym kalkulatorem zrobić fotki które wyrywają z kapci.
  • benkas lubi to

iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#16 Vspr

Vspr
  • 26 postów

Napisano 26 kwietnia 2022 - 23:48

Ciemne w jakich warunkach? iPhone wybiera między 3 trybami - zwykłym - jak jest jasno, nocnym jak jest ciemno i "deep fusion" jak jest średnio. Ten ostatni jest super, nie można go jednak wymusić, tylko można przypadkiem zablokować jak ma się w ustawieniach aparatu włączone "pokazuj obszar poza kadrem zdjęcia". Dalej już nic nie kombinuję. Czasem obrobię zdjęcie po zrobieniu. Jak przy robieniu zdjęcia dotkniesz ekranu to pojawi się kwadrat i słoneczko - jak posmyrasz palcem góra dół to zmienisz naświetlenie ale nigdy to nie jest mi potrzebne. Pokaż przykład takiego ciemnego zdjęcia.

W tych samych, robiłem zdjęcia tego samego ujęcia w biurze.

Ogólnie to się pstryka na domyślnych. Jak chcesz zmienić ekspozycję, to można to zrobić dotykając w miejscu, w którym aparat ma zachować ostrość i przeciągając w górę lub w dół słoneczko.

Ok, tak podejrzewałem, że powinien robić ładne zdjęcia na ustawieniach domyślnych.
Opcje ręcznego rozjaśniania znam, natomiast fajnie byłoby robić zadowalające zdjęcia bez gmerania za każdym razem.
Dzięki za rzeczową odpowiedź!

A zapytam, porównywałeś zdjęcia na wyświetlaczach telefonów czy na monitorze? Bo może masz wyświetlacz w IP ustawiony na niską jasność.

Też o tym pomyślałem, wrzuciłem obie foty na macbooka, zatem na monitorze.

Ciemniejszy obiektyw nie oznacza z automatu ciemniejszego zdjęcia, tylko dłuższy czas naświetlania lub wyższe ISO i związany z tym szum. Tak czy owak, my tu gadu gadu, a przykładowego zdjęcia jak nie było, tak nie ma.

Usunąłem wcześniej te foty z biura, ale jutro po pracy postaram się cyknąć te same ujęcia iPhonem, Xiaomi i Huaweiem.
Zdjęcia zrobię na domyślnych ustawieniach w różnych warunkach oświetleniowych i wrzucę tutaj.


A Wy generalnie jesteście zadowoleni z jakości zdjęć w swoich 13?

Ciemne w jakich warunkach? iPhone wybiera między 3 trybami - zwykłym - jak jest jasno, nocnym jak jest ciemno i "deep fusion" jak jest średnio. Ten ostatni jest super, nie można go jednak wymusić, tylko można przypadkiem zablokować jak ma się w ustawieniach aparatu włączone "pokazuj obszar poza kadrem zdjęcia". Dalej już nic nie kombinuję. Czasem obrobię zdjęcie po zrobieniu. Jak przy robieniu zdjęcia dotkniesz ekranu to pojawi się kwadrat i słoneczko - jak posmyrasz palcem góra dół to zmienisz naświetlenie ale nigdy to nie jest mi potrzebne. Pokaż przykład takiego ciemnego zdjęcia.

Pierwsza fota to chyba ten tryb deep fusion o którym piszesz, a dwie kolejne to właśnie przykład takich zdjęć które uważam są słabe. Takie jakieś ciemno-szare, mało żywe, mimo, że w realu ładnie to wyglądało. Nie mam niestety porównania z innych telefonów ale jutro postaram się zrobić.

Załączony plik  BCB91DA6-583F-4051-83E5-DEF7992D4A74.jpeg   215,27 KB   5 Ilość pobrań
Załączony plik  79CDAD53-D129-49FB-9461-F033BD119E3D.jpeg   89,25 KB   5 Ilość pobrań
Załączony plik  4FDD172D-6E5B-41F4-BB7F-3E61B46DBDA8.jpeg   103,74 KB   3 Ilość pobrań
Coś minusie tu chrzani z edytowaniem posta, a propos 4 zdjęcia chciałem Was jeszcze zapytać o te zielone refleksy na budce wózka, czy to jest ok, że światło się tak odbija/załamuje?

Załączone pliki


Użytkownik Vspr edytował ten post 26 kwietnia 2022 - 23:37


#17 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 27 kwietnia 2022 - 06:53

Ja nie widzę żadnych problemów ze zdjęciami.

Matryca (każda) ma określoną rozpiętość tonalną i najwyraźniej algorytmy Apple ustawiają parametry tak, aby było stosunkowo najmniej przepaleń.

 

Na ostatnim zdjęciu jest to efekt specyficznego oświetlenia karuzeli, które "wyszło" w postaci refleksów w okolicy wózka.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#18 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2022 - 07:19

Moim zdaniem jest jak najbardziej w porządku. iPhone czy Android, żadnego z tych zdjęć nie uznałbym za niedoświetlone. Co do kolorów, to iPhone generalnie preferuje barwy bardziej stonowane i naturalne niż (przynajmniej część) konkurencji. Jeśli Ci się to nie podoba, to możesz spróbować pokombinować ze stylami fotograficznymi (w aparacie). Uwaga, te zmiany są permanentne – jak zrobimy zdjęcie ze stylem, to nie możemy tego odwrócić!
Te zielone refleksy na wózku (flary) to coś normalnego, kiedy fotografuje się pod ostre światło. Tutaj je zwielokrotniło, bo i światełek na karuzeli jest pełno. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy, jeśli się ma kilka elementów optycznych, przez które przechodzi światło. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#19 Vspr

Vspr
  • 26 postów

Napisano 27 kwietnia 2022 - 11:33

Dziękuję kolegom za odpowiedzi.

 

Dzisiaj rano w domu na szybciocha kliknąłem po dwa ujęcia trzema telefonami. Wrzuciłem je na maca, porównałem i jednak iPhonowe wychodzą najlepiej i również najjaśniej...

Hmmm,no zdziwiłem się tym porównaniem. Oczywiście jestem happy, że jednak iphone wypadł najlepiej ale w głowę zachodzę skąd moje wcześniejsze powątpiewania.

Być może jet to kwestia ustawień ekranu w telefonach, bo najczęściej jednak ogląda się zdjęcia na telefonie. Chociaż wczorajsze foty zrobione w biurze starym mi9t i 13tką wydawały mi się bardzo podobne, a oglądałem je na ekranie maca. Zaraz jeszcze popstrykam w biurze. 

 

Zwracam honor Apple! ;)

 

Poniżej zdjęcia, opisałem w nazwach plików czym były pstrykane.

 

W sumie to jeszcze tak myślę, że może takie wrażenie miałem dlatego, ze zdjęcia zrobione huaweiem są zimniejsze przez co może wydawały się "jaśniejsze".

 

Załączony plik  1aaxiaomi1.jpg   87,01 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  1ahuawei1.jpg   89,46 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  1iphone11.jpg   118,89 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  2aaxiaomi2.jpg   195,64 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  2ahuawei2.jpg   306,14 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  2iphone22.jpg   376,64 KB   3 Ilość pobrań

 



#20 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2022 - 15:56

Cieszę się, że ostatecznie jesteś zadowolony z jakości zdjęć robionych iPhone. Jeśli chodzi o przykładowe zdjęcia, które pokazałeś na początku, to sprawa wygląda następująco:

 

Zdjęcie piaszczystej plaży jest naświetlone poprawnie. Histogram tego zdjęcia wygląda jak niżej. Ponieważ jednak zarówno piasek, jak i niebo są dość jasnymi plamami, to automatyka aparatu może je nieco przyciemnić. Gdyby robić to zdjęcie zwykłą lustrzanką, manualne zwiększenie ekspozycji byłoby prawie obowiązkowe (choć zawsze można wyciągać w post-produkcji). Współczesne telefony mają tyle AI, że wykrywają tego typu scenerie i koryguj parametry naświetlania w sposób przezroczysty dla użytkownika, ale czasem mogą nie zrobić tego perfekcyjnie.

 

Fa9nwaY.png

 

Jeśli chodzi o zdjęcie z karuzelą i widoczne na nim flary, faktycznie wydaje się, że ostatnie modele iPhone'ów relatywnie słabo radzą sobie z kontrolowaniem tego zjawiska w porównaniu z konkurencją. Nie ma co tutaj chować głowy w piasek. Choć niektórzy się z tym nie zgodzą, flary nie są "cechą" lecz wadą ew. niedoskonałością optyki, w tym sensie, że obiektyw idealny (taki matematyczny, nie istniejący w rzeczywistości konstrukt) ich nie ma. Powstają w wyniku odbić światła na wewnętrznych elementach konstrukcji obiektywu. Niektóre obiektywy mają pod tym względem lepszą konstrukcję, ale nawet w najdroższych obiektywach da się takie zjawisko sprowokować. Bez wątpienia, Apple ma tutaj "space for improvement" w kolejnych modelach. Do pewnego stopnia daje się to korygować software'owo, ale jak to mawiają "z gówna bata nie ukręcisz".


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 27 kwietnia 2022 - 15:57


#21 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2022 - 16:43

Bardzo ładnie ujęte, to miałem na myśli pisząc o flarach jako o jednej z „cech” obiektywu. Bo generalnie jest to zjawisko jak najbardziej niepożądane. 

A co do ekspozycji, to przy robieniu zdjęcia „dużym” aparatem osobiście wolę lekkie niedoświetlenie zdjęcia, a nie zwiększanie ekspozycji. Raz, że im niższa ekspozycja, tym krótszy czas naświetlania (=ostrzejsze zdjęcie), a dwa, że poprawienie lekkiego niedoświetlenia jest trywialne, w przeciwieństwie do naprawy prześwietlonych fragmentów. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#22 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2022 - 16:47

A co do ekspozycji, to przy robieniu zdjęcia „dużym” aparatem osobiście wolę lekkie niedoświetlenie zdjęcia, a nie zwiększanie ekspozycji. 

To zależy. Można by na ten temat napisać całkiem długi artykuł, ale to już zdecydowanie wykracza poza zakres nie tylko tego wątku ale i całego forum.



#23 Vspr

Vspr
  • 26 postów

Napisano 27 kwietnia 2022 - 19:32

Widzę Mikołaj, że poważnie podszedłeś do tematu.

- Dzięki!

No ulżyło mi trochę, że jednak mogę usprawiedliwić sam przed sobą ten zakup;)

Spoko, zaprzyjaźniam się powoli z iphonem. Są pewne rzeczy które mnie lekko dziwią, np przy nawigacji, ale myśle, że finalnie się polubimy. Używamy z żoną Maców już od kilku lat, ja już mam iphona, teraz pewnie i ona się upomni;) Heh, zobaczę czy zasłuży na wersje pro;)

Jeszcze raz dziękuje kolegom za zaangażowanie w temacie i zakładam, że będziemy się „widzieć” jeszcze w innych zakątkach forum.

Pozdrawiam!

#24 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2022 - 19:37



Heh, zobaczę czy zasłuży na wersje pro;)

Skoro tyle czasu z Tobą wytrzymała, to już zasłużyła! ;-)

 

PS. Swoją drogą zachęcam do tego, żeby spróbować swoich sił w post-produkcji. Trzeba sobie uświadomić, że praktycznie 100% wszystkich zdjęć, które widzimy w jakichkolwiek wydawnictwach, to nie jest surówka prosto z aparatu.

 

JeZevkwl.jpg


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 27 kwietnia 2022 - 21:06


#25 Vspr

Vspr
  • 26 postów

Napisano 27 kwietnia 2022 - 22:00

Skoro tyle czasu z Tobą wytrzymała, to już zasłużyła! ;-)
 
PS. Swoją drogą zachęcam do tego, żeby spróbować swoich sił w post-produkcji. Trzeba sobie uświadomić, że praktycznie 100% wszystkich zdjęć, które widzimy w jakichkolwiek wydawnictwach, to nie jest surówka prosto z aparatu.
 
JeZevkwl.jpg


;) no może zasłużyła

Kurczaki, fajnie to przerobiłeś, muszę sie zainteresować takimi trikami, chociaż fotograf to ze mnie niedzielny wiec nie wiem czy sie to ziści, ale respekt za to zdjęcie. Szkoda ze iPhone takich nie wypluwa;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych