Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kopia Iphona 4s na Iphona 12mini


Najlepsza odpowiedź kielbasa , 03 lutego 2022 - 19:13

Koledzy, huba nie mam, i opisywałem całą sytuację wcześniej, więc do tego już się nie odnoszę.
Natomiast przekopiowałem folder backupu iphona ze starego Maca przez Wifi Sharing, i wrzuciłem go do odpowiedniego folderu w Finderze na nowym Macu. Podlaczylem nowego Iphona....i przez Finder odnalazem kopie zapasowa. Zadziałało....Iphone sie odtworzył 1:1!
Dziękuję za pomoc, a dla potomnych zostanie, jak się da to obejść. Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kielbasa

kielbasa
  • 42 postów

Napisano 02 lutego 2022 - 11:53

Cześć,

 

Ma ktoś pomysł jak możemy przenieść całą zawartość starego telefonu 4s na nowy 12mini jeżeli - nowy iphone ma wejście usb-c, którego nasz stary macbook nie ma; stary iphone ma kabel z wejściem usb i można zrobić kopię na itunes, ale co z tego, jeżeli nie można podłączyć nowego telefonu; zbliżeniowo telefony się nie widzą (prawdopodobnie ze względu na stary system w 4s); icloud ma za mało miejsca, żeby dokonać kopii całego telefonu.

Ponadto - mamy też nowego Macbooka, tylko sytuacja jest odwrotna - tam nie ma portu usb, wiec nie podłącze starego iphona, żeby dokonać kopii na itunes.

I jeszcze - na nowym macbooku juz iTunesa nawet nie zainstaluje, nawet jak starego iphona podłącze przez huba do portu usb.

Jakieś sugestie....?

 

dziękuje


Użytkownik kielbasa edytował ten post 02 lutego 2022 - 13:04


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 891 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 lutego 2022 - 13:33

Kable usb-A <-> usb-C to nie jest jakaś egzotyka...


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 537 postów
  • Płeć:

Napisano 02 lutego 2022 - 13:53

1. Nie jestem pewien, czy autor ogarnia, jakie złącza są w których urządzeniach. 4s ma 30-pinowe złącze, 12 ma lightning, stary MacBook ma USB-A, a nowy USB-C. Tak w skrócie. 

2. Oczywiście najlepszym wyjściem byłoby odżałowanie 3,99 PLN na to ekstra miejsce w iCloudzie, ale da się to też zrobić z użyciem komputera. Podłączamy starego iPhone'a do nowego komputera (kablem 30-pin <-> USB-A, do tego huba). Wchodzimy w Findera, znajdujemy go na pasku bocznym i robimy backup. Szyfrowany oczywiście, ważnym jest, żeby zaznaczyć tę opcję. Jak się skończy robić, to podłączamy nowy telefon (kablem lightning <-> USB-C) i odtwarzamy urządzenie z backupu. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 891 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 lutego 2022 - 14:37

> podłączamy nowy telefon (kablem lightning <-> USB-C)

 

Albo do starego kablem lightning <-> usb-a. (Tak, pomyliłem się sam w poprzednim poście).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 kielbasa

kielbasa
  • 42 postów

Napisano 02 lutego 2022 - 23:48

Pisząc o wejściach miałem na myśli końcówki kabli od strony komputera - nowy 12 ma usb - c na końcu ...stąd niemożność połączenia go z MAcbookiem starym.

To samo się tyczyło 4s - usb A od strony wejścia do komputera, co za tym idzie bez możliwości wpięcia w nowego Maca m1 Pro.

 

Znam świat przejściówek i wiem, że istnieją, ale...jestem na promie, rejs kilkudniowy, zatem nikt mi tu takiego sprzętu helikopterem nie przywiezie.

A jestem po rozmowie z konsultatką, która powiedziała, że nie jest pewna, czy Finder na nowym Macu bćdzie w stanie odczytać starego 4s i vice versa - czy itunes w starym systemie będzie kompatybilny z nową 12stką......

Icloud można wykupić, ale łączenie tego na obecnej sieci to porażka. Stąd te moje pytania.

 

Słabo to zatem wygląda.

Myślałem jeszcze, czy przypadkiem przerzucenie folderu (gdzie jest backup 4s) ze starego itunes do Findera nie daloby możliwosci późniejszego wykopiowania zawartości na nowego iphona, ale to wydaje się raczej mało prawdopodobne ze względu na różne programy.


Użytkownik kielbasa edytował ten post 03 lutego 2022 - 00:11


#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 537 postów
  • Płeć:

Napisano 03 lutego 2022 - 01:01

1. Nie ma (moim zdaniem) żadnych technicznych przeszkód, żeby iPhone 4s komunikował się z Finderem. Mechanizm jest ten sam, to jest zasadniczo kopiuj-wklej z dawnego iTunes. Jakbyś miał jakieś antyczne iTunes i próbował podpiąć nowego iPhone'a to o innego – tutaj miałoby prawo nie działać. 

2. Z tego samego powodu nie widzę problemu w tym, żeby machnąć backup na jednym komputerze (w iTunes), skopiować go do drugiego i spróbować wgrać przez Findera. To naprawdę ma szansę się udać. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#7 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 03 lutego 2022 - 07:08

Najprościej to dokupić przewód USB-Lightning aby podłączyć nowego iPhone do starego komputera.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#8 kielbasa

kielbasa
  • 42 postów

Napisano 03 lutego 2022 - 11:12

Chłopaki, a teraz probuję wykopiować ten folder z backupem ze starego Maca (6,5GB) i znowu jest problem :D

Pendrive-a nie podepnę pod nowego kompa, a Airdropem się nie widzą......możliwe, że to znowu ze względu na zbyt stary macbook (2009r). Mimo, że Airdropa ma, kompy się nie znajdują. Macie pomysł jak mogę bezprzewodowo przesłać między tymi komputerami ten plik ? Jest jakas funkcja wifi, która by to umożliwiła ?



#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 891 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 lutego 2022 - 12:21

Czemu cały czas piszesz, że nic nie podłączysz do nowego Maka, skoro masz huba? On nie ma portów usb-a?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 537 postów
  • Płeć:

Napisano 03 lutego 2022 - 13:02

Może mógłby, ale tak jest weselej.

AirDropa między dwoma Macami o takiej różnicy wieku nie użyjesz, bo pierwotnie to była zupełnie inna funkcja. Tzn. nazywała się identycznie, ale działała na zupełnie innej zasadzie. Jak chcesz, to możesz poczytać na angielskiej Wikipedii, jest to tam ładnie opisane. 

Powinno się dać utworzyć taką mini lokalną sieć, której mógłbyś użyć do przesłania tego pliku. Popatrz w Preferencjach systemowych w panelu Udostępnianie (na tym starszym Macu), powinny tam być opcje, które pozwoliłyby zrobić coś takiego. Później to już tak naprawdę byłaby kwestia odpalenia drugiego komputera i wybrania pliku. Komputery (jeśli to ogarniesz w miarę OK) powinny znaleźć się same (dzięki Bonjour). 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#11 kielbasa

kielbasa
  • 42 postów

Napisano 03 lutego 2022 - 19:13   Najlepsza odpowiedź

Koledzy, huba nie mam, i opisywałem całą sytuację wcześniej, więc do tego już się nie odnoszę.
Natomiast przekopiowałem folder backupu iphona ze starego Maca przez Wifi Sharing, i wrzuciłem go do odpowiedniego folderu w Finderze na nowym Macu. Podlaczylem nowego Iphona....i przez Finder odnalazem kopie zapasowa. Zadziałało....Iphone sie odtworzył 1:1!
Dziękuję za pomoc, a dla potomnych zostanie, jak się da to obejść.

#12 winmaciek

winmaciek
  • 6 537 postów
  • Płeć:

Napisano 03 lutego 2022 - 22:09

Czyli jednak wyszło na moje. Dobrze wiedzieć. Skoro backup został szczęśliwie przywrócony, to pozwolę sobie zamknąć temat. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych