Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Błędne położenie lokalizacji Iphone XR.


Najlepsza odpowiedź Crazy Joe , 31 stycznia 2021 - 13:56

Brakuje trochę informacji w tym, co napisałeś, np.

 

1. problem z lokalizacją jest np. tylko w środku pomieszczeń czy też na zewnątrz,

2. czy i ile czasu czekasz na złapanie fix'a przez GPS,

3. czy telefon widzi w ogóle satelity GPS (ile?) czy też może wylicza przybliżoną lokalizację w oparciu o dostępne sieci WiFi i komórkowe?

 

Nie słyszałem o tym, żeby iOS w ostatnich wersjach generował problemy związane z ustaleniem precyzyjnej lokalizacji.

 

Usługi WiFi i LTE nie służą do precyzyjnego ustalania lokalizacji, tylko co najwyżej przybliżonej. Precyzyjne położenie ustala się za pomocą układu GPS w telefonie i widzianych przez niego (satelitów.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ostry88

ostry88
  • 2 postów

Napisano 31 stycznia 2021 - 12:15

Cześć od pewnego czasu zauważyłem, że podczas używania lokalizacji czy to przez Google maps, mapy applowe lub inne aplikacje korzystające z tego to położenie moje jest jakiś kilometr od prawidłowego w którym aktualnie się znajduje. Robiłem próby na LTE mobilnym i na wifi domowym i problem jest taki sam. Wszystko zaktualizowane do najnowszej wersji. W ustawieniach ustawione jest dokładne położenie. Zastanawiam się czy macie podobny problem, czy to wina softu, który naprawią w ramach którejś przyszłej aktualizacji czy coś grubszego z samym telefonem. Telefon: iphone Xr



#2 Crazy Joe

Crazy Joe
  • 32 postów

Napisano 31 stycznia 2021 - 13:56   Najlepsza odpowiedź

Brakuje trochę informacji w tym, co napisałeś, np.

 

1. problem z lokalizacją jest np. tylko w środku pomieszczeń czy też na zewnątrz,

2. czy i ile czasu czekasz na złapanie fix'a przez GPS,

3. czy telefon widzi w ogóle satelity GPS (ile?) czy też może wylicza przybliżoną lokalizację w oparciu o dostępne sieci WiFi i komórkowe?

 

Nie słyszałem o tym, żeby iOS w ostatnich wersjach generował problemy związane z ustaleniem precyzyjnej lokalizacji.

 

Usługi WiFi i LTE nie służą do precyzyjnego ustalania lokalizacji, tylko co najwyżej przybliżonej. Precyzyjne położenie ustala się za pomocą układu GPS w telefonie i widzianych przez niego (satelitów.



#3 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 31 stycznia 2021 - 14:12

Nie wiem, czy to ma związek z problemem kolegi, ale u mnie na XS jest tak, że jak wejdę w aplikację Lokalizator to na WiFi pokazuje mi bardzo dokładne położenie mojego iPhone, a jak po chwili wyłącze WiFi to na danych pakietowych pokazuje mi, że jestem jakieś 2km od miejsca w którym faktycznie jestem, wiec coś z tą lokalizacją iOS jest nie tak. Mam tak teraz w Orange, miałem tak w Plusie i sprawdzałem to na 4 iPhoneach które mam w domu.

#4 ostry88

ostry88
  • 2 postów

Napisano 31 stycznia 2021 - 14:13

Brakuje trochę informacji w tym, co napisałeś, np.

 

1. problem z lokalizacją jest np. tylko w środku pomieszczeń czy też na zewnątrz,

2. czy i ile czasu czekasz na złapanie fix'a przez GPS,

3. czy telefon widzi w ogóle satelity GPS (ile?) czy też może wylicza przybliżoną lokalizację w oparciu o dostępne sieci WiFi i komórkowe?

 

Nie słyszałem o tym, żeby iOS w ostatnich wersjach generował problemy związane z ustaleniem precyzyjnej lokalizacji.

 

Usługi WiFi i LTE nie służą do precyzyjnego ustalania lokalizacji, tylko co najwyżej przybliżonej. Precyzyjne położenie ustala się za pomocą układu GPS w telefonie i widzianych przez niego (satelitów.

 

Dziękuję za wiadomość, właśnie wyszedłem na zewnątrz i problemu nie ma wszystko działa w porządku. Dopiero sobie uświadomiłem, że niedawno podwyższyli budynek u mnie w domu i pewnie to było powodem tej niedokładnej lokalizacji. Zamykam



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 899 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2021 - 14:37

Chyba ja.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych