Apple planuje stworzenie programu do edycji grafiki? Edytuj wpis Usuń wpis

Big 357a4720 143f 44bd a36b 777cdd458301

Apple ma w swojej ofercie szeroki wybór oprogramowania. Należą do niego między nimi iPhoto oraz Aperture, czyli programy przeznaczone do obróbki i katalogowania fotografii. Możliwe, że wkrótce firma zrobi kolejny krok i wyda pełnoprawny edytor grafiki.

O planach dotyczących stworzenia aplikacji do edycji grafiki świadczy patent, który dziś został opublikowany przez Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych. We wniosku złożonym przez Apple ujęto sposób, w jaki użytkownik wybiera narzędzia oraz reguluje ich parametry. Zmiany dotyczące działania narzędzi będzie można wprowadzać za pomocą gestów, przy czym działać mają one zarówno na trackpadzie, myszce jak i na ekranie dotykowym. Jednocześnie regulacja parametrów narzędzi sygnalizowana będzie za pomocą interfejsu graficznego, którego działanie określono we wniosku patentowym. Więcej szczegółów na temat patentu dostępnych jest na stronie Patently Apple.

Źródło: Cult of Mac


Komentarze 21

Small user avatar dbeb63d7ce9479c5a404696e61e735620a48d889625d217e98ed9c42ea0dc05b


czacha -

Ta.. zwłaszcza to "shapes" z serduszkiem i gwizdką oraz "draw" z ikonką puszki spray'u świadczą o tym że będzie to konkurent Photoshopa ... nie mowiac juz nic o "background" z drzewkiem i słoneczkiem ;)

iAdasiek -

@czacha

A może Apple planuje wydać aplikację dla dzieci, do "malowania" :D.

iKrysteq -

W kolejnej wersji systemu chyba szykuje się odpowiednik Painta :p

madmax332 -

Nie odpowiednik, tylko następca MacPaint.

Matt Damnati -

Jak można patentować gesty i ułożenie ikon(narzędzi)? Chore.

koh -

@czacha

Dla mnie to i tak za skomplikowane...Apple spada na psy, zamiast upraszczać, komplikuje hihi
Powinien być jeden przycisk, no może dwa, "Maluj ładny obrazek" i "Udostępnij w Instagramie" :) Nic więcej do szczęścia profesjonalnemu grafikowi tak naprawdę nie potrzeba :)

michaelsign -

Zapomniałeś o jednym! Jeszcze by się przydało dodanie powiadomienia, że udostępniono w Instagramie :D.
+ edycja grafiki to nie tylko Photoshop. Sądzę, że Apple nie pchałoby się na tą wodę, zresztą kto wie. Zrobili Final Cut, pomimo bardzo silnego konkurenta od Adobe - Premiere, i wcale nie jest gorszy, ale to oczywiście kwestia gustu.

Wg mnie, to taki Macowski Paint, nic ponadto.

iron.gery -

Mało prawdopodobne aby był to odpowiednik photoshopa ale nic nie wiadomo. Ja byłbym za, fajnie kupować wszystko w MAS do tego wielu ludzi cena pakietu Adobe przeraża.

Filip Rychlik -

@madmax332

MacPaint był już blisko 30 lat temu z pierwszym Macintoshem :)

Placebo1 -

To ma być taki program do wklejania kwiatków, domków, chmurek a potem kolorowania ich ??
Bo tak mi to wygląda na tych rysunkach patentowych. Coś jak Windows Paint !!!

Mirko791 -

@koh

No co Ty, w ogóle nie będzie opcji 'Udostępnij w Instagramie', Apple już go nie lubi :)

slaj -

fajnie, że nawet frontend programu graficznego sobie patentują. fajnie, że tego nie da się zrobić w Polsce. fajnie, że będziemy musieli respektować te patenty, nie mając możliwości opatentowania samemu.

koh -

@slaj

Wiesz, tak naprawdę widzimy tylko fragment obrazka z urzędu patentowego, nie widzimy opisu i może wielu innych obrazków dotyczących tego patentu. Może wcale nie chodzi o wygląd i lokalizacje przycisków, a np o system sterowania itp. Coś jak w iPad-zie dotykowe gesty w programie graficznym zmieniające nasycenia itp.

Iro -

@Placebo1

Faktycznie brakuje czegoś takiego pod OSX.

cyberneticus -

Możliwe, że wkrótce firma zrobi kolejny krok i wyda pełnoprawny edytor grafiki.
Ludzie czy te artykuły piszą ośmiolatki?!:confused:

vilson16 -

ludzie to tylko patent, to nie wydany program, z artykułu jasno wynika ,że jest to patent uwzględniający tylko to w jaki sposób urzytkownik użytkownik będzie wybierał/zmieniał parametry

dziobolek -

[author=Apple planuje stworzenie programu]

Heh... mocno powiedziane ;)

rEvis -

Z jednej strony Apple powinno się skupić na tworzeniu dobrego sprzętu, na którym takie aplikacje będą wspaniale chodziły, a z drugiej robi innym konkurencję, co gwarantuje coraz lepsze programy. Sam nie wiem, co bardziej wolę.

reader -

@rEvis

Mi osobiście (chociaż jak widzę nie jestem w tym odosobniony) brakuje prostego "painta" dostarczanego z systemem (i z nim zintegrowanego).

eyedropper -

w preview można dużo napsuć. Jest coraz więcej opcji.