Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ebook - jaki CZYTNIK (urządzenie)?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#26 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 stycznia 2010 - 16:44

@arsaghar jak napisała Olivia - 3G działa przez jakiegoś operatora z którym umowę podpisał Amazon bez kupowania w Polsce karty SIM. Który to jest operator to (jeżeli ktoś jest cierpliwy) można dojść porównując pokazaną w Amazonie mapę z zasięgiem ze stronami naszych operatorów. Dla mnie jest ważne że w Poznaniu jest zasięg 3G. Jak kupisz z legalnego kanału dystrybucyjnego to masz pobieranie książek itp bez dodatkowych kosztów (poza samymi książkami oczywiście). To samo dotyczy przeglądania wikipedii (z tego co wyczytałem). Jednak pozostałe usługi sieciowe w Polsce nie działają (ładowanie dokumentów przez 3G, blogi etc).

#27 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 stycznia 2010 - 17:20

A i do książek zawsze trzeba doliczyć VAT. Czyli koło 1-2$ w większości przypadków.

#28 haro

haro
  • 428 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 11 stycznia 2010 - 19:37

też się nad tym zastanawiałem ostatnio i na dniach chyba zamawiam kindle'a. Mimo, że będe musiał konwertować doc itp. Sony ma zbyt błyszczące ekrany, nie ma gwarancji i pewnie miałbym problemy z kupowaniem książek z ich sklepu. Iriver story za wolno przewraca strony i ogólnie jego jakość do mnie nie przemawia. Kindle za to ma bogatą bibliotekę, szybko przewraca strony, jest ładny i dobrze wykonany i dostaje wikipedie gratis.

#29 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 11 stycznia 2010 - 20:00

tylko pamietaj jezeli kupujesz dx to kup "polską" wersje dostępną od 19 stycznia 09

#30 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 stycznia 2010 - 10:45

Ja się też już ostatecznie zdecydowałam na Kindle DX. Na stronie amazona wyczytałam:

Your international shipment is subject to VAT. This is the same VAT rate you pay when you buy products in your country. There are NO customs duties or any other fees. We will show you the estimated VAT upon checkout.


I w końcu nie wiem czy jest cło czy nie ma. Na zdjęciach z allegro mniejszych kinle na opakowaniach widnie naklejka CŁO...

Czy jest ktoś kto zna nowe przepisy? Bo pewnie się zmieniły od 1 stycznia.

#31 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 stycznia 2010 - 16:06

Sprawdzałem w Taric'u wg danych na 11 stycznie według mnie nie ma cła (traktując Kindle jako komputer przenośny, albo przenośny czytnik danych z ekranem lcd - do wyboru)

#32 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 12 stycznia 2010 - 16:33

mimo że także jestem zauroczony kindle dx na miejscu kupującego poczekałbym do "premiery" tabletu apple. byc moze będzie sluzyl do innych rzeczy niz czytanie ksiązek.

#33 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 12 stycznia 2010 - 16:53

Wątpie aby pojawił się jakikolwiek tablet. Zresztą, na co mi on? Co będzie miał czego nie ma MacBook lub iPhone? Jeśli nawet coś takiego powstało, to będzie czymś pomiędzy. Z wadami obu powyższych urządzeń, przez co praktycznie nie przyda mi się do niczego. Ok - fajnie by było mieć urządzenie jak rozmiarów Kindle DX - cienkie, płaskie, lekkie, które ma moc i możliwości MacBooka i baterię trzymająca x dni/tygodni - ale jest to FIZYCZNIE póki co niemożliwe. eBook reader ma dla mnie konkretne zastosowanie. Ma wyświetlać w niemęczacy wzrok sposób książki, gazety i dokumenty tekstowe, przy maksymalnie żywotnej baterii i maksymalnie możliwej mobilności. (nie chcę na nim oglądać filmów, surfować po necie czy co tam jeszcze - od tego mam iPhone, MacBooka czy ostatecznie iMaca)

#34 Magic_

Magic_
  • 21 postów
  • SkądLimercik

Napisano 12 stycznia 2010 - 18:50

[QUOTE=wojtkow;1139638]Cła nie ma więc go nie ma co unikać, VAT pewnie unikniesz ale kupisz urządzenie działające w USA - nie będzie Ci działała sieć 3G która jest jednym z atutów Kindle.

Czesc!

Uzywam kindle 2 international juz od jakiegos czasu i nie jest tak jak mowisz.

Swoj region mozesz zmienic w dowolnym momencie (tu chodzi o kupowanie ksiazek i glownie sklep). Dostep do sieci bedzie niezalezny od kraju do ktorego wysylales sprzet. Czesto podrozujac sciagam ksiazki w roznych krajach w Europie i nie ma problemu.

Mozna sprawdzic tez do jakis sieci GSM urzadzenie ma prawo sie podlaczyc (wpisanie kodu, nie pamietam juz teraz bo nie uzywam).

Gdzie ktos pisal jeszcze o gazetach / magazynach w tym watku - nie ma problemu z subskrypcja i doreczniu ich w Europie. Roznica w stosunku do US jest taka ze... nie mamy zdjec i ilustracji.

O ile ktos ma jakies pytania - piszcie smialo.

Pozdr,
-Magic.

#35 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 stycznia 2010 - 19:28

Gdzie kupiłeś swojego Kindla? u Amazona czy np. z allegro od kogoś kto przywiózł?

#36 Magic_

Magic_
  • 21 postów
  • SkądLimercik

Napisano 12 stycznia 2010 - 20:42

Kupilem bezposrednio z amazona. Moge jeszcze dodac kilka rzeczy ktore moze przydadza sie innym. 1. Testowalem poprzedni model sony + sony touch. Ten drugi odpadl ze wzgledu na wieksze odblaski od ekranu. Pierwszy ciut mniejszy od kindla + zdecydowanie wolniejszy (menu/odswiezanie) + brak 'plecow' amazon'a (ichniejsza ksiegarnia jest ubozsza) + brak slownikow + brak gazet + inne drobiazgi (eg. wikipedia, gorsze skalowanie pdf'ow) wykluczyly oba. 2. Rzadko wlaczam siec (chociaz raz na dzien to norma). Trzymal mi 3 tygodnie na bateri (czytalem po maksymalnie 3h dziennie) i jeszcze mialem baterie (doladowalem jako ze wyjezdzalem). To byl najdluzszy okres czasu kiedy go nie doladowywalem. 3. Rozne slowniki i tlumaczenia na dole lub pelne po wcisnieciu entera sa na prawde super rozwiazaniem 4. Sprzet musimy wylaczac na czas startu i ladowania - prawdziwe ksiazki wygrywaja! :-) (uhhh... czasem tez tesknie za zapachem ksiazki i jej faktura) 5. W przypadku gdy chcemy uzywac duzej ilosci 'obszernych' pdf'ow - kindel moze rozczaroac iloscia pamieci (nie da rady dolozyc kart pamieci i rozszerzyc tego) 6. Mamy 2 gry :-) Sapera + 5'ke. 7. Numer telefonu jest z US (+1 5.....). Nie, nie mozna do siebie zadzwonic :-) 8. Bylem zaskoczony dosc dobrym 'czytaniem' ksiazek. Nie uzywalbym tego, ale pojawiaja sie elementy dykcji i nie jest to calkowicie beznadziejne (chociaz na prawde nie wyobrazam sobie 'sluchania' ksiazki bez uczucia dodawanego w slowach). Moze techniczne rzeczy? :-) To tak 'na kolanie'. O ile macie jeszcze jakies pytania - piszcie smialo! Pozdr, -Magic.

#37 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 stycznia 2010 - 20:45

Skoro nie ma cła, to ja zamawiam ;).

#38 Magic_

Magic_
  • 21 postów
  • SkądLimercik

Napisano 12 stycznia 2010 - 21:05

Nie wiem jak jest z doreczeniem do PL. Wyslalem kindla do ROI. Clo doliczyl mi amazon (a raczej zaliczke na poczet cla ktore bedzie mialo byc zaplacone w ROI). Byla gwarancja ze o ile clo bedzie mniejsze - zwroca mi kase na karte (szczrze - nie sprawdzilem czy cos wrocilo czy nie, wiec nie wiem). Zaznaczam ze nie wiem jak to bedzie wygladalo dla PL, ale na pewno bedziesz widziala przed zakupem (przed koncowa akceptacja zamowienia bedziesz widziala total koszt). Pozdr, -Magic.

#39 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 stycznia 2010 - 22:19

Magic_ dziękuje za cenne informacje. Przeszedłem przez cały proces zamawiania i Kindle + etui których koszt łączny wynosi 288USD po doliczeniu kosztów przesyłki, VAT i rezerwy na cło wyniósł 387 USD - czyli prawie 1100 zł. De facto cena z Allegro - w tej sytuacji ja nadal wolę kupić bezpośrednio od Amazon, zwłaszcza że w razie braku pobrania cła obiecują zwrot ponad 70 USD, a według mnie cła nie ma. Twoje uwagi na temat użytkowania też są bardzo cenne - dziś spędziłem sporo czasu przeglądają różnego rodzaju testy i porównania na youtube, ale przeczytać opinię rodaka jest najlepiej (bo generalnie jednak jesteśmy do siebie bardziej podobni niż hamburgerożercy). Czekam na przelew od Apple i będę myślał nad zakupem :)

#40 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 stycznia 2010 - 22:21

Czyli bierzesz mniejszego?

#41 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 stycznia 2010 - 22:33

Ja tak, dla mnie DX jest zbyt duży, zbyt mało mobilny. Od początku nastawiam się na malucha :)

#42 Magic_

Magic_
  • 21 postów
  • SkądLimercik

Napisano 12 stycznia 2010 - 23:08

wojtkow,

Nie ma problemu. Ciesze sie ze moglem pomoc.
Jeszcze tak dla informacji - osobiscie kupilem futeral belkin'a. Podobno te orginalne maja dwa problemy (podkreslam, podobno - jako ze sam tego nie zweryfikowalem organoleptycznie):

1. klipsy rysuja Ci kindle
2. brudzi sie i kurzy jak wrzucisz do plecaka etc... (to rozumiem jako ze nie jest zamkniete)

Plus jest taki ze orginalne amazonowe rozwiazanie moze sluzyc jako 'okladka' - chociaz osobiscie trzymanie urzadzenia w reku jest chyba nawet wygodniejsze (moja prywatna opinia).

olivia,

DX jest zdecydowanie lepszy gdy bedziesz przegladala pdf'y czy dokumentacje ze schematami i rysunkami. W przypadku gdy kindle bedzie glownie sluzyl do czytania ksiazek nie ma to znaczenia, a... wielkosc ma :-) Szczegolnie gdy wkladasz go do 'pekatego' pleczk / malej walizki. Duza powierzchnia zwieksza prawdopodobienstwo 'powyginania'. Nawet do duzej kieszeni tez go nie da rady zmiescic. Wszystko wiec zalezy od potrzeb. Tez myslalem nad DX'em i zaczekaniem na niego (international), ale chlodna kalukacja wykazala ze na moje potrzeby lepsza bedzie mniejsza opcja.

Zycze Wam udanych zakupow (czy kindla czy innych) i wiele radosci z czytania!

Pozdr,
-Magic.

PS. moze jeszcze jedna uwaga. przy slabym oswietleniu gorzej sie czy czyta niz ksiazke (tak moze o 5% gorzej - osobiste odczucie). Natomiast skrzydla tego rozwiazania rozwiaja sie na sloncu - na pelnym sloncu jest super i nie mamy efektu 'odbicia od kartki' wiec mozna czytac nawet bez okularow slonecznych - co w moim przypadku jest klopotliwe jako ze nosze korekcyjne :-)
Normalne oswietlenie - bez znaczenia. Dziala 'jak ksiazka' :-)

---- Dodano 12/01/2010 o godzinie 22:15 ----
Jeszcze jeden komentarz.

W porownaniu do konkurencji amazon ma jedna duza zalete. Kupujac ksiazke dostajemy od razu kilka licencji na nia. Oznacza to ze mozna zarejstrowac kilka urzadzen na ktorych mozna ta ksiazke czytac.

Otwiera to mozliwosci typu:

1. Czytanie roznymi czytnikami (iphone / notebook - takie sobie rozwiazania, ale dziala. pelna synchronizacja bookmarkow i gdzie przestalismy czytac).
2. Dokupienie drugiego kindla dla innych domownikow, rodziny, przyjaciol :-)
3. 'Pozyczenia' ksiazek. Jako ze Ty decydujesz jakie urzadzenia moga byc 'podlaczone' do Twojego konta - mozesz je dodawac i usuwac istnieje mozliwosc dodania 'sasiada' i umozliwienie mu czytania Twoich ksiazek. 'Sasiad' moze odwzajemnic sie tym samym :-) Tak tez robie ze znajomym - o ile chcecie o tym porozmawiac (pozyczanie) to tez zapraszam.

---- Dodano 12/01/2010 o godzinie 22:31 ----
Ostatni (?) komentarz :-)

Widzialem pytanie 'z kim amazon ma umowe w PL' - zapomnialem na nie odpowiedziec.

Z tego co sie orientuje, amazon ma umowe z firma 3cia ktora to ma umowy z operatorami GSM. Ogolnie patrzac na sieci dostepne w UK, Hiszpani, ROI, Belgi - sa to wszyscy dostepni operatorzy.

Mysle ze bedzie tak samo w PL, chociaz... nie wiem dlaczego podobno (informacja ze strony amazona sprzed okolo 1 miesiaca) w PL jest tylko EDGE, a nie ma 3G. Nie zmienia to funkcjonalnosci urzadzenia, ale warto wiedziec (i prosze poprawcie mnie o ile cos sie zmienilo).

Pozdr,
-Magic.

#43 haro

haro
  • 428 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 12 stycznia 2010 - 23:34

[QUOTE=Magic_;1141466][QUOTE=wojtkow;1139638]Cła nie ma więc go nie ma co unikać, VAT pewnie unikniesz ale kupisz urządzenie działające w USA - nie będzie Ci działała sieć 3G która jest jednym z atutów Kindle.

Czesc!

Uzywam kindle 2 international juz od jakiegos czasu i nie jest tak jak mowisz.

Swoj region mozesz zmienic w dowolnym momencie (tu chodzi o kupowanie ksiazek i glownie sklep). Dostep do sieci bedzie niezalezny od kraju do ktorego wysylales sprzet. Czesto podrozujac sciagam ksiazki w roznych krajach w Europie i nie ma problemu.

Mozna sprawdzic tez do jakis sieci GSM urzadzenie ma prawo sie podlaczyc (wpisanie kodu, nie pamietam juz teraz bo nie uzywam).

Gdzie ktos pisal jeszcze o gazetach / magazynach w tym watku - nie ma problemu z subskrypcja i doreczniu ich w Europie. Roznica w stosunku do US jest taka ze... nie mamy zdjec i ilustracji.

O ile ktos ma jakies pytania - piszcie smialo.

Pozdr,
-Magic.[/QUOTE]


w komentarzach na amazonie, użytkownicy w usa także wymieniają brak zdjęć, więc to raczej nie kwestia lokalizacji.
Jutro zamawiam. Nie wydaje mi się, żeby zwrócili całe import fees. Policzą 2,9 za dolara?
Co do obszernych pdf'ów. Udało Ci się w jakiś rozsądny sposób wrzucić np. moje jabłuszko? Szkoda, że Kindle nie ma zoomu przy pdf'ach. Jak wygląda pdf po konwersji do mobi np. calibri?

#44 Magic_

Magic_
  • 21 postów
  • SkądLimercik

Napisano 12 stycznia 2010 - 23:40

Polecam jeszcze:

Amazon Kindle, Kindle 2 And Kindle DX Blog

Nie jest to tylko o kindle - omowione sa tez inne nowosci na rynku e-book reader'ow.

Moze jeszcze jeden link - dotyczy pierwszej wersji, ale wiele rzeczy jest aktualnych:
Reversing Everything: Hacking the Kindle part 3: root shell and runtime system

PS. pamietajcie aby zrobic upgrade do najnowszego firmware gdy juz dostaniecie swoje czytniki (!!!)

-Magic.

---- Dodano 12/01/2010 o godzinie 22:50 ----
[QUOTE=haro;1141769][QUOTE=Magic_;1141466]


w komentarzach na amazonie, użytkownicy w usa także wymieniają brak zdjęć, więc to raczej nie kwestia lokalizacji.
Jutro zamawiam. Nie wydaje mi się, żeby zwrócili całe import fees. Policzą 2,9 za dolara?
Co do obszernych pdf'ów. Udało Ci się w jakiś rozsądny sposób wrzucić np. moje jabłuszko? Szkoda, że Kindle nie ma zoomu przy pdf'ach. Jak wygląda pdf po konwersji do mobi np. calibri?[/QUOTE]

Wiec tak - cytuje za amazonem:

'Newspapers and magazines delivered outside the U.S. will not include photos and other images.'
Zrodlo (dowolna gazeta - przyklad): Amazon.com: Daily Mail: Kindle Store

Co do zoom'a - tylko i wylacznie manipulacja pion / poziom w wyswietlaniu.
Nigdy nie konwertowalem pdf'a do mobi wiec moze ktos inny bedzie w stanie odpowiedziec. Chociaz przyznam szczerze ze mnie zaciekawiales (jednak od czasu do czasu dobrze by bylo moc robic notatki w pdf'ach :-)

Pozdr,
-Magic.

---- Dodano 12/01/2010 o godzinie 22:52 ----
I jeszcze... nie - nie problwalem mojego jabuszka.

Uzywalem za to do dokumentacji do XEN'a i innych technicznych opisow - w poziomie czyta sie dobrze (chociaz dzieli strony). W pionie jest za male (tylko do szybkiego przerzucania sie nadaje)

-Magic.

#45 haro

haro
  • 428 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 12 stycznia 2010 - 23:57

znaleźliście gdzieś w polskich sklepach pokrowce na kindle? na ten standardowy szkoda mi 130, bo zamierzam kupić niedługo ze strony m-edge lub amazonu zestaw okładka+światełko+pokrowiec od piasku i wilgoci.

#46 haro

haro
  • 428 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 stycznia 2010 - 18:38

Zamówiłem w środę, dzisiaj o 11 pojawił się w dhl. Nie mogłem pozwolić, żeby czekał na mnie, aż do poniedziałku, więc wyruszyłem przez zaspy i nieznane szlaki do terminalu cargo. Jestem cały mokry, ale było warto. Ekran jest po prostu zadziwiający. Jest tak wyraźny, że czytanie z niego to po prostu przyjemność. Przewracanie stron jest błyskawiczne i nie odczuwam jakiegoś wybicia z rytmu przy czytaniu. Zamówiłem ze standardowym etui i jestem zaskoczony jego wykonaniem. Jest bardzo porządne. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, wrzuciłem już kilka książek i jedyną rzeczą, która powstrzymuje mnie przed masowym ich wchłanianiem jest ****** sesja.

#47 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 stycznia 2010 - 18:58

Lol. Ja też mam właśnie sesje. Od 1 lutego. I ledwo daje radę nie kupować już ;).

#48 rees

rees
  • 167 postów

Napisano 17 stycznia 2010 - 20:21

a ja sprzedalem tydzien temu Kindle 2 international i zamowilem od razu Kindle DX - jak tylko pojawila sie informacja ze od 19 stycznia jest GLobal Wireless :) 21 stycznia ma juz byc dostarczony wiec nieomieszkam podzielic sie wrazeniami. Ale troche zabolalo: 660 USD czyli jakies 1880 zl... No to stay tuned i do uslyszenia!

#49 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 stycznia 2010 - 20:23

Ja mam między: 21-25 stycznia. Mi wyszło prawie 700, zamówiłam jeszcze pokrowiec.

#50 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 17 stycznia 2010 - 20:34

kurde czemu to jest az takie drogie ? nie znam się na ebookowej technologi czy to jest ekran ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych