Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 13, Early 2014 - problem z HDMI


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał Wiśniowski

Michał Wiśniowski
  • 2 postów

Napisano 23 maja 2017 - 07:26

Witam,

 

mam dziwny problem z moim Macbookiem. Mianowicie podczas podlaczenia przejściówki do portu Thunderbolt i podpiecie HDMI z telewizora, otrzyjmuje komunikat brak sygnalu (na ekranie telewizora oczywiscie). W momencie podpiecia przelaczki, ekran w laptopie gasnie na chwilke, czyli standardowo jak podczas podpinania dodatkowego ekranu.

 

Testowalem rozne kable HDMI, rozne porty w telewizorze, a nawet dwie rozne przejsciowki thunderbolt. 

Kabel, porty oraz TV są sprawne, gdyz testowalem je rowniez na nieApplowym sprzecie i wszystko dziala bez zarzutu.

 

Bede wdzieczny za wskazowki.

 

Dzieki!



#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 23 maja 2017 - 10:11

Wygląda na to, że całkiem sporo rzeczy samodzielnie wyeliminowałeś. Wychodzi na to, że coś z komputerem. Spróbuj wykonać reset SMC i reset NVRAM w komputerze (instrukcje bez problemu znajdziesz w google).



#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 maja 2017 - 10:17

Oczywiście te przejściówki to masz oryginalne czy takie za 20 złotych z allegro?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#4 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 23 maja 2017 - 10:30

Widziałeś oryginalną przejściówkę Apple z mDP na HDMI? Bo ja nie... Chyba że miałeś na myśli "markowe", to co innego... ;)



#5 Michał Wiśniowski

Michał Wiśniowski
  • 2 postów

Napisano 30 maja 2017 - 19:42

Witam,

 

co do przejsciowek to mam jedna z aliexpress (:D), ktora bardzo ladnie sie spisywala przez bardzo dlugi okres czasu na wielu telewizorach/urzadzeniach, oraz nowa z lokalnego apple store. na zadnej nie dziala. Sprawdzilem rowniez podlaczanie telewizora za pomoca przejsciowki na nieApplowym sprzecie (bodajze na laptopie Dell), problem ten sam - wyglada na wine TV z uzyciem przejsciowek, gdyz na bezposrednim podlaczeniu do hdmi wszystko dziala bez zarzutu.

 

Jakies pomysly?



#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 31 maja 2017 - 22:10

 

... oraz nowa z lokalnego apple store. ...

Jakiej marki przejściówkę sprzedaje Apple Store w twoim kraju ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 MajMaj Maj

MajMaj Maj
  • 22 postów

Napisano 30 lipca 2021 - 09:33

Czołem.

Nie chciałem śmiecić nowym tematem więc podpinam się. Posiadam Macbook air 2015. Chcę go podpiąć pod TV sony kablem Belkin Adapter Mini DisplayPort/HDMI 3.6m. Czy po kablu śmiga wszystko bez problemów? Początkowo chciałem kupić apple TV gen 4 ale dla korzystania z airplay - niestety czytając o ilości problemów z tym mam wątpliwości. Chyba kabel jest mniej problemowy?

 

Ten tv sony posiada spdif out - mam rozumieć że w przypadku apple bez problemu po tym kablu zostanie przesłany dzwięk? Następnie go chcę przesłać przez spdif out do wzmacniacza. 



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 lipca 2021 - 09:40

To się nie podpinaj. Ten ma 4 lata, obrzydliwy tytuł i jest zupełnie o czymś innym.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych