Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

i-buy.pl opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 16 lutego 2017 - 19:30

Witam, kupował z Was ktoś w tym sklepie? https://i-buy.pl/

 

Chciałbym się zapoznać z Waszym zdaniem na temat tego sklepu o ile ktokolwiek miał z nim styczność.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#2 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 17 lutego 2017 - 11:37

Nie znam tego sklepu, ale jak dla mnie "dziwnie" niskie ceny, np taki 7 Plus onyx 3430...



#3 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 17 lutego 2017 - 11:56

Dodatkowo zniechęcanie do zamówień za pobraniem (koszt 50 zł vs 0 zł, dostawa 10 dni vs 7 dni). Pewnie jak się mimo to zamówi za pobraniem to się okaże, że towar się skończył i czekają na nową dostawę itp. Raczej wszystko wskazuje na jakiś przekręt... ale poczekajmy, może ktoś miał styczność.



#4 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 17 lutego 2017 - 12:52

No właśnie, ceny są masakrycznie niskie.


Np Apple Watch o 500zł tańsze niż na rynku. I tak ze wszystkim praktycznie


Dodam jeszcze, że kilka dni temu ceny były podobne jak w innych e-sklepach, a od wczoraj spadły na łeb na szyję.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#5 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 17 lutego 2017 - 15:37

Zajrzyj sobie do regulaminu:

§4 ust. 3: "...Klient jest informowany o łącznej cenie za wybrany Towar i Dostawę, jak też o wszystkich dodatkowych kosztach jakie jest zobowiązany ponieść w związku z Umową sprzedaży."

§5 ust. 1: "Ceny na Stronie Internetowej Sklepu zamieszczone przy danym Towarze stanowią ceny brutto i nie zawierają informacji odnośnie kosztów Dostawy i wszelkich innych kosztów, które Klient będzie zobowiązany ponieść w związku z Umową sprzedaży, o których Klient będzie poinformowany przy wyborze sposobu Dostawy i składaniu zamówienia."

 

O jakich dodatkowych kosztach oni piszą? Może zdjęli po te kilka stówek z normalnych cen żeby wyglądały atrakcyjnie a przy składaniu zamówienia z powrotem je dodają za jakąś usługę, z której nie można zrezygnować? Niestety żeby to zobaczyć trzeba założyć tam konto a tego nie zamierzam robić...



#6 Rogaś

Rogaś
  • 37 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 17 lutego 2017 - 19:12

Złożyłem zamówienie i doliczyło tylko 50 zł za dostawę z pobraniem. Zobaczymy jak z realizacją



#7 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 17 lutego 2017 - 19:14

A co zamówiłeś jak można wiedzieć?


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#8 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 18 lutego 2017 - 11:16

Złożyłem zamówienie i doliczyło tylko 50 zł za dostawę z pobraniem. Zobaczymy jak z realizacją

 

Daj znać jak się sprawa potoczyła :)



#9 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 19 lutego 2017 - 19:10

Witam, kupował z Was ktoś w tym sklepie? https://i-buy.pl/

 

Chciałbym się zapoznać z Waszym zdaniem na temat tego sklepu o ile ktokolwiek miał z nim styczność.

 

Dodatkowo zniechęcanie do zamówień za pobraniem (koszt 50 zł vs 0 zł, dostawa 10 dni vs 7 dni). Pewnie jak się mimo to zamówi za pobraniem to się okaże, że towar się skończył i czekają na nową dostawę itp. Raczej wszystko wskazuje na jakiś przekręt... ale poczekajmy, może ktoś miał styczność.

 

Złożyłem zamówienie i doliczyło tylko 50 zł za dostawę z pobraniem. Zobaczymy jak z realizacją

Wy tak poważnie ?
 

Przecież oszustwo widać już na głównej stronie (w lewym górnym rogu).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#10 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 19 lutego 2017 - 20:44

Nie wierzę, że ktoś może być tak naiwny i na serio bierze te ceny które są w tym sklepie i choćby rozważa zakup czegokolwiek. ip7 32GB za 2566? Nawet na allegro za tyle nie znajdziecie. Dodatkowo to co pisał bee3. Authorised reseller ? Nigdzie ich nie ma wśród oficjalnych sprzedawców Apple.


Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#11 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 19 lutego 2017 - 22:57

Logo Apple z "i" robi wrażenie ;)

iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#12 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 20 lutego 2017 - 22:10

Nie wierzę, że ktoś może być tak naiwny i na serio bierze te ceny które są w tym sklepie i choćby rozważa zakup czegokolwiek. ip7 32GB za 2566? Nawet na allegro za tyle nie znajdziecie. Dodatkowo to co pisał bee3. Authorised reseller ? Nigdzie ich nie ma wśród oficjalnych sprzedawców Apple.

Nie wiadomo nawet czy ktoś, kto stoi za tym portalem, nie użył np. danych firmy nie mającej nic wspólnego z przekrętem - a ew. przelewy idą na obce konto.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#13 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 20 lutego 2017 - 22:22

Co wiadomo, to:

– firma jest zarejestrowana http://www.krs-onlin...rs-6914147.html;
– nie jest autoryzowana przez Apple, choć znaczka bezprawnie używa na stronie;

 

Reszta ryzyka pozostaje w gestii potencjalnych pierwszych forumowych nabywców. Niech oceniają. Mogą sobie plakietkę „beta” ewentualnie dodać w awatarze. Na opinie poczekają ci bardziej konserwatywni.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#14 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 22:03

Nie ma pewności, czy za tym przekrętem stoi wskazana firma (jednoosobowa działalność gospodarcza) czy jest jedynie nieświadomym figurantem podanym dla uwiarygodnienia sklepu.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#15 aleksa 81

aleksa 81
  • 1 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 17:45

Nie kupować,ja popełniłam błąd ,zamówiłam w styczniu i przesyłka do dnia dzisiejszego nie dotarła. Brak kontaktu. 


Użytkownik tumpio edytował ten post 23 lutego 2017 - 18:50
Wymoderowano nidozwolone określenie


#16 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 23 lutego 2017 - 18:37

Zgłoś to na Policję.

iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#17 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 18:47

Coz za zaskoczenie.
  • Giallorosso lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#18 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 21:09

Nie kupować,ja popełniłam błąd ,zamówiłam w styczniu i przesyłka do dnia dzisiejszego nie dotarła. Brak kontaktu. 

 

Zgłoś to na Policję.

Jeżeli zamówienie było złożone z dostawą "za pobraniem" to trudno będzie skutecznie zająć tym Policję, a nie wyobrażam sobie żeby kogoś szukającego aż takich "okazji" stać było na wyrzucanie pieniędzy "z góry" .


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#19 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lutego 2017 - 21:22

Jeżeli zamówienie było złożone z dostawą "za pobraniem" to trudno będzie skutecznie zająć tym Policję, a nie wyobrażam sobie żeby kogoś szukającego aż takich "okazji" stać było na wyrzucanie pieniędzy "z góry" .

Tylko, że kilka dni wcześniej zanim założyłem ten temat to ceny były podobne, a często takie same jak w innych e-sklepach, a więc kupowanie za pobraniem nie bardzo się opłacało.


Dopiero około 15 lutego ceny spadły na łeb na szyję.


Ja akurat rozglądałem się za paskami do AW. Najpierw pasek kosztował 256, po tygodniu 238, a po kolejnych paru dniach 190. Z ciekawości patrzyłem na cenę Maca mini, najpierw kosztował około 4300 (wtedy co pasek 256), a potem nagle 3600.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#20 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 23 lutego 2017 - 21:44

Jeżeli zamówienie było złożone z dostawą "za pobraniem" to trudno będzie skutecznie zająć tym Policję, a nie wyobrażam sobie żeby kogoś szukającego aż takich "okazji" stać było na wyrzucanie pieniędzy "z góry" .

Pobranie czy płatność z góry, przekręt jest przekręt.
Kiedyś, z 15 lat temu kupiłem telefon na znanym portalu aukcyjnym. Na początku nawet był jakiś kontakt ze sprzedającym ale minął tydzień dwa przesyłki brak. Potem już nie odbierał telefonu nie odpowiadał na maile.
Olałem sprawę. Trudno, wyrzucone pieniądze.
Za rok dostałem wezwanie na Policję. O co chodzi?
Okazalo się, że grubsza sprawa. Nie tylko ja zostałem oszukany i podstawowe pytanie: dlaczego tego nie zgłosiłem na policję od razu.
Po miesiącu dostałem przelew z konta sprzedającego na kwotę dokładnie jaką zapłaciłem za telefon.
Dlatego nie ważne jaka jest kwota przekrętu należy zgłaszać takie rzeczy na Policję.

iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#21 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 22:08

Pobranie czy płatność z góry, przekręt jest przekręt.
...
Dlatego nie ważne jaka jest kwota przekrętu należy zgłaszać takie rzeczy na Policję.

Zgadza się, ale w przypadku gdy wybierzesz płatność za pobraniem, a sprzedawca nie wyśle Ci potwierdzenia przyjęcia zamówienia to w ogóle nie ma tematu.

I policja nic z tym nie zrobi.

 

Tylko, że kilka dni wcześniej zanim założyłem ten temat to ceny były podobne, a często takie same jak w innych e-sklepach, a więc kupowanie za pobraniem nie bardzo się opłacało.


Dopiero około 15 lutego ceny spadły na łeb na szyję.


Ja akurat rozglądałem się za paskami do AW. Najpierw pasek kosztował 256, po tygodniu 238, a po kolejnych paru dniach 190. Z ciekawości patrzyłem na cenę Maca mini, najpierw kosztował około 4300 (wtedy co pasek 256), a potem nagle 3600.

Nie ma większego znaczenia jakie są ceny jeżeli mamy do czynienia z przekazem fałszywych informacji.
Mijanie się z prawdą to kłamstwo, ale robienie tego w celu osiągnięcia korzyści finansowych - to już oszustwo.
A od oszusta nie warto kupować niezależnie od tego czy iPhone oferuje za 3000 czy 300 złotych.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#22 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lutego 2017 - 22:20

Zgadza się, ale w przypadku gdy wybierzesz płatność za pobraniem, a sprzedawca nie wyśle Ci potwierdzenia przyjęcia zamówienia to w ogóle nie ma tematu.

I policja nic z tym nie zrobi.

 

Nie ma większego znaczenia jakie są ceny jeżeli mamy do czynienia z przekazem fałszywych informacji.
Mijanie się z prawdą to kłamstwo, ale robienie tego w celu osiągnięcia korzyści finansowych - to już oszustwo.
A od oszusta nie warto kupować niezależnie od tego czy iPhone oferuje za 3000 czy 300 złotych.

Ja Ci odpisałem na: 'a nie wyobrażam sobie żeby kogoś szukającego aż takich "okazji" stać było na wyrzucanie pieniędzy "z góry" .'


Wcześniej nie było takich 'okazji'. Można więc przyjąć, że aleksa_81 zapłaciła przelewem.


Mówisz, że jak zamówienie było za pobraniem to nic nie można zrobić. A za niewywiązanie się z zawartej umowy nie ma żadnej kary, cokolwiek?


Użytkownik maciek5s edytował ten post 23 lutego 2017 - 22:18

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#23 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 23 lutego 2017 - 22:49

Ja Ci odpisałem na: 'a nie wyobrażam sobie żeby kogoś szukającego aż takich "okazji" stać było na wyrzucanie pieniędzy "z góry" .'


Wcześniej nie było takich 'okazji'. Można więc przyjąć, że aleksa_81 zapłaciła przelewem.


...

O ile powszechnie wiadomo, że "okazja" oślepia rozsądek, to jeżeli nie było "takich okazji" to tym trudniej zrozumieć logikę kupujących płacących przedpłatę sklepowi o wątpliwej wiarygodności, za iPhone w niezbyt atrakcyjnej cenie.

 


Mówisz, że jak zamówienie było za pobraniem to nic nie można zrobić. A za niewywiązanie się z zawartej umowy nie ma żadnej kary, cokolwiek?

Samo złożenie przez Kupującego oferty zakupu za pobraniem nie stanowi zawarcia umowy. Nie ma umowy - nie ma zobowiązań .


Użytkownik bee3 edytował ten post 23 lutego 2017 - 22:53

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#24 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 23 lutego 2017 - 23:26

Dokładnie tak są skonstruowane regulaminy sklepów wysylkowych. Dopóki nie dostaniesz maila gdzie jest jasno napisane że Twoje zamówienie zostało zrealizowane i jest szykowne bądź gotowe do wysyłki to sprzedawca może anulować je kiedy chce. Większość sklepów tak ma.
Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#25 brathubi

brathubi
  • 1 postów

Napisano 02 marca 2017 - 10:44

Sprawa z tym sklepem jest bardzo prosta, to nie sklep, tylko wyłudzacze pieniędzy. 
 
1) Telefonu nikt nie odbiera, 
2) Na maile ktoś odpowiada w środku nocy (sklep Apple to nie tesco 24h).
Złożyłem zamówienie, ale dla ostrożności poprosiłem o wysyłkę za pobraniem (+50zł).
Na moje pytania, kiedy zostanie zrealizowane zamówienie, nikt nie odpowiedział przez 10 dni. 
Napisałem zapytanie z innego maila i odpowiedź dostałem od razu, więc to nie problem z pocztą. 
Po 14 dniach otrzymałem odpowiedź: 
 
Szanowny Kliencie
Witamy, Przepraszamy ale jesteśmy zmuszeni wstrzymać wszystkie wysyłki pobraniowe. Jest to spowodowanie złą konkurencją. Aktualnie wróciło do nas ponad 160 produktów wysłanych za pobraniem. Aktualnie istnieje możliwość zakupu tylko po dokonaniu przelewu. 
Pozdrawiamy
Zespół i-buy.pl

 
Na informację, że reprezentuję firmę graficzną, a forma płatności przy odbiorze jest dla obu stron jest najbezpieczniejsza, nie dostałem odpowiedzi.

Dziwne też, że nie ma możliwości odbioru osobistego.
 
Mam uzasadnione podejrzenia, że jest to firma krzak, wpłacisz pieniądze, a towaru nie zobaczysz.
 
Ponadto zewnętrznie obiekt nie wygląda jak sklep Apple.
 
Pozdrawiam. Brathubi.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych