Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6s Plus, przegrzewanie się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 02 maja 2016 - 22:24

Mam pytanie do użytkowników 6s Plus, czy trzymając telefon w dłoni czujecie co jakiś czas jego wysoką temperaturę? Mam swój 6s Plus od 3 dni i często mi się zdarza, że telefon robi się bardzo ciepły. Nie powiem, że aż parzy, ale dużo mu nie brakuje. Najwyższa temperatura jest odczuwalna z tyłu, w lewym rogu, czyli w miejscu, w którym znajduje się kamera. Czekam obecnie na kilka case'ów, które to zamówiłem i ciekaw jestem, jak będzie wyglądała sprawa z grzaniem się telefonu kiedy będę je zakładał.



#2 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 02 maja 2016 - 22:26

czasem nie podczas oglądania filmów w aplikacji YouTube :)?


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#3 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 02 maja 2016 - 22:55

czasem nie podczas oglądania filmów w aplikacji YouTube :)?

 

LOL, głównie wtedy ;) Rozumiem, że to norma? ;)


Użytkownik awakeman edytował ten post 02 maja 2016 - 22:56


#4 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 03 maja 2016 - 08:43

było już parenaście razy na forum :) poczytaj opinie aplikacji YouTube w appstore


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#5 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 03 maja 2016 - 10:45

Jakoś nie znalazłem wzmianek o przegrzewaniu się w komentarzach w App Store. Mój 6s nie miał takiego problemu, a oglądałem na nim bardzo dużo filmików. Nie wiem dlaczego ów problem występuje w 6s Plus.

#6 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 03 maja 2016 - 13:44

Jakoś nie znalazłem wzmianek o przegrzewaniu się w komentarzach w App Store. Mój 6s nie miał takiego problemu, a oglądałem na nim bardzo dużo filmików. Nie wiem dlaczego ów problem występuje w 6s Plus.

Też tak mam przy 6s (przegrzewanie i bateria leci w oczach) - jest to wina aplikacji. Pobierz sobie Tubex krotnie lepszy od YT i działa w tle.



#7 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 03 maja 2016 - 16:49

Tubex ma 2,5* na 5 możliwych w App Store... Zassam go i potestuję, dzięki za info.

#8 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 04 maja 2016 - 13:01

To jest coś niesamowitego, jak youtube zżera baterię. Obejrzałem dwa ośmiominutowe filmy w jakości 720p i każdy z nich pochłonął 6% baterii. Wychodzi na to, że w nieco ponad 2 godziny można rozładować baterię w 6s Plus oglądając filmy na yt. Przecież to jest jakiś żart. Czy orientujecie się, czy czasem taki model iPhone'a można reklamować? Miałem przez 4 miesiące 6s i oglądałem mnóstwo filmów na yt i nic takiego się nie działo. Do tego telefon praktycznie w ogóle nie zmieniał swojej temperatury.

Użytkownik awakeman edytował ten post 04 maja 2016 - 13:02


#9 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 maja 2016 - 13:32

To jest coś niesamowitego, jak youtube zżera baterię. Obejrzałem dwa ośmiominutowe filmy w jakości 720p i każdy z nich pochłonął 6% baterii. Wychodzi na to, że w nieco ponad 2 godziny można rozładować baterię w 6s Plus oglądając filmy na yt. Przecież to jest jakiś żart. Czy orientujecie się, czy czasem taki model iPhone'a można reklamować? Miałem przez 4 miesiące 6s i oglądałem mnóstwo filmów na yt i nic takiego się nie działo. Do tego telefon praktycznie w ogóle nie zmieniał swojej temperatury.

 

wymienią ci baterię :)



#10 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 04 maja 2016 - 15:22

Wieczorem wyzeruję telefon i go odtworzę. Pamiętam, że kiedyś miałem podobny problem z 5. Jeśli to nie pomoże to wysyłam telefon do Apple.

#11 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 04 maja 2016 - 22:06

Niestety, ale wyzerowałem telefon, przywróciłem swoje dane i bateria cały czas leci na łeb, na szyję. Lada dzień wysyłam telefon do Apple.

#12 moo

moo
  • 44 postów
  • SkądOpole/Częstochowa

Napisano 04 maja 2016 - 22:40

Niestety, ale wyzerowałem telefon, przywróciłem swoje dane i bateria cały czas leci na łeb, na szyję. Lada dzień wysyłam telefon do Apple.

spróbuj bez przywracania kopii. :)


iPhone 11> iPhone X > iPhone 8 > iPhone 7 > iPhone 6s > iPhone 6 > iPhone 5s > iPhone 4s


#13 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 04 maja 2016 - 22:53

spróbuj bez przywracania kopii. :)

 

Próbowałem i efekt był taki sam. Poza tym jakbym miał jakieś 30GB danych swoich aplikacji posłać w cholerę, to chyba nie o to chodzi, nieprawdaż?



#14 moo

moo
  • 44 postów
  • SkądOpole/Częstochowa

Napisano 05 maja 2016 - 01:46

Próbowałem i efekt był taki sam. Poza tym jakbym miał jakieś 30GB danych swoich aplikacji posłać w cholerę, to chyba nie o to chodzi, nieprawdaż?

oczywiście. Ja miałem taki sam problem, jak wyszedł ios 9.0 i okazało się, że mój cudowny operator Plus, ma problem. Jeśli ktokolwiek wysyłał mi mms, automatycznie czas gotowości i ogólny czas pracy iPhone robił się taki sam i bateria leciała w oczach. Na szczęście operatora można zmienić a umowę podpisać z kimś innym :)


iPhone 11> iPhone X > iPhone 8 > iPhone 7 > iPhone 6s > iPhone 6 > iPhone 5s > iPhone 4s


#15 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 05 maja 2016 - 11:55

Rozmawiałem przed chwilą ze wsparciem Apple, zarzucili zdalne testy i według nich wszystko jest ok. Jest godzina 12:50, o tej porze mój 6s pokazywal jakieś 90-95% w momencie kiedy odbierałem tylko połączenia i nie korzystałem z żadnych aplikacji. Mój nowy nabytek, 6s Plus pokazuje 68%, a za 20 minut może być i 50% jak tylko odpalę yt. Zauważyłem, że ogólnie bateria w tym modelu jest bardzo słaba, a ów yt to gwóźdź do trumny. Masakra jakaś, telefon za 3,5 tys. i nic nie można zrobić. 6s Plus powinien mieć o wiele lepszą baterię od 6s, a ma o wiele słabszą. Nie ukrywam, że ta dłuższa braca baterii była jednym z powodów, dlaczego zdecydowałem się na zakup 5,5 calowego iPhona.

Użytkownik awakeman edytował ten post 05 maja 2016 - 12:00


#16 moo

moo
  • 44 postów
  • SkądOpole/Częstochowa

Napisano 05 maja 2016 - 14:47

Rozmawiałem przed chwilą ze wsparciem Apple, zarzucili zdalne testy i według nich wszystko jest ok. Jest godzina 12:50, o tej porze mój 6s pokazywal jakieś 90-95% w momencie kiedy odbierałem tylko połączenia i nie korzystałem z żadnych aplikacji. Mój nowy nabytek, 6s Plus pokazuje 68%, a za 20 minut może być i 50% jak tylko odpalę yt. Zauważyłem, że ogólnie bateria w tym modelu jest bardzo słaba, a ów yt to gwóźdź do trumny. Masakra jakaś, telefon za 3,5 tys. i nic nie można zrobić. 6s Plus powinien mieć o wiele lepszą baterię od 6s, a ma o wiele słabszą. Nie ukrywam, że ta dłuższa braca baterii była jednym z powodów, dlaczego zdecydowałem się na zakup 5,5 calowego iPhona.

Korzystam z 6s plus od tygodnia i na baterie nie mogę powiedzieć nic złego, naprawdę. Sam zrób test. Wyzeruj iPhone bez przywracania kopii i zobacz jak się zachowuje, bo być może masz problem z kopią zapasową. To jest kwestia kilku godzin i sam zobaczysz, czy bez kopii wszystko jest ok.


iPhone 11> iPhone X > iPhone 8 > iPhone 7 > iPhone 6s > iPhone 6 > iPhone 5s > iPhone 4s


#17 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 05 maja 2016 - 15:03

Zrobiłem tak wczoraj i bawiłem się telefonem przez jakieś 2-3 godziny. W tym czasie bateria spadła o ponad połowę, tak więc w moim przypadku ten patent nie zadziałał.

#18 moo

moo
  • 44 postów
  • SkądOpole/Częstochowa

Napisano 05 maja 2016 - 15:57

Zrobiłem tak wczoraj i bawiłem się telefonem przez jakieś 2-3 godziny. W tym czasie bateria spadła o ponad połowę, tak więc w moim przypadku ten patent nie zadziałał.

kurczę, to nie mam pomysłu, jedynie serwis. U mnie w 6s plus, na ekranie mam 8/9 godzin, bateria trzyma bardzo dobrze...


iPhone 11> iPhone X > iPhone 8 > iPhone 7 > iPhone 6s > iPhone 6 > iPhone 5s > iPhone 4s


#19 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 05 maja 2016 - 16:04

Ja swój telefon odłączyłem od ładowarki o 8 rano, mam teraz 33% naładowania i użycie 4,5h i 8h w stanie gotowości. Wynik na miarę iPhona 4.
Najgorsze, że zdalny test Apple nic im nie wykazał.

Użytkownik awakeman edytował ten post 05 maja 2016 - 16:04


#20 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 05 maja 2016 - 16:33

Bo nie zawsze takie testy są wiarygodne.

#21 moo

moo
  • 44 postów
  • SkądOpole/Częstochowa

Napisano 06 maja 2016 - 00:39

oddaj go najlepiej do serwisu. Nikt ci inaczej nie pomoże.


iPhone 11> iPhone X > iPhone 8 > iPhone 7 > iPhone 6s > iPhone 6 > iPhone 5s > iPhone 4s


#22 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 06 maja 2016 - 09:43

Wyzerowałem wczoraj telefon i dlugo meczylem yt oraz inne aplikacje. Zeszlo mi tylko 3% baterii w godzine czasu, wiec patent z zerowaniem telefonu zadzialal. Po tym, przywrocilem swoje dane i znow sie zaczelo. Bateria spada w szybkim tempie. Wychodzi na to, ze musze wyzerowac telefon raz jeszcze i 30GB danych, ktore mam w backupie jakos przywrocic na telefon w inny sposob. Wszystkie moje ustawienia trafi szlak i bede musial bawic sie od poczatku. Nie wiem tylko, jak zgrac postepy w kilku grach, ktore mam na telefonie i na pewno dojda kolejne pytania w trakcie tej zabawy, jaka zafundowalo mi Apple.

#23 moo

moo
  • 44 postów
  • SkądOpole/Częstochowa

Napisano 06 maja 2016 - 22:10

czyli jednak masz coś z kopią danych niedobrze..


iPhone 11> iPhone X > iPhone 8 > iPhone 7 > iPhone 6s > iPhone 6 > iPhone 5s > iPhone 4s


#24 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 06 maja 2016 - 23:18

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie ma się na to absolutnie żadnego wpływu.



#25 moo

moo
  • 44 postów
  • SkądOpole/Częstochowa

Napisano 07 maja 2016 - 00:16

To prawda.. Swoją kopie iCloud miałem od iPhone 4s, potem był 5s, kopia była ok. ale gdy zmieniłem na 6, też coś było nie tak jak trzeba i miałem dokładnie to samo co ty, kopia z 2012 roku w 2015 miała jakiś problem, więc nie przywracałem jej i było ok. Ale nie miałem aż 30 GB danych, także współczuję..


iPhone 11> iPhone X > iPhone 8 > iPhone 7 > iPhone 6s > iPhone 6 > iPhone 5s > iPhone 4s





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych