Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina 13" Early 2015 - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#26 Kaspersky

Kaspersky
  • 7 postów

Napisano 07 kwietnia 2015 - 19:16

Te 9 godzin to chyba tylko na przeglądaniu WWW.

Mi baterii starcza na jakieś 6 godzin przy oglądaniu youtuba i ogólnie 70% wideo i 30% czytania tekstu.

 

Wideo wciąga baterię bardzo szybko. Nie robiłem dokładnych testów, ale zgadza się - głównie www i trochę YouTube + ok 1h robiłem prezentację. Wczoraj rozładowałem macbooka w ok 7h do 20%, ale ekran świecił się cały czas na 75% i odtwarzał muzyke przez spotify przez ok 2h. Resztę czasu przeglądałem www, albo stał bierny. Mam porównanie z lenovo yoga 2 pro i tam bateria przy moim użytkowaniu dawała radę przez ok 6h (www, youtube, word).   



#27 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2015 - 06:23

Kupilem - jeszcze nie sprzedalem jest ok. :)

Bateria pokazuje u mnie 10.30 ale ja to spokojny użytkownik jestem tylko www, poczta i ekran ponizej 50%.
Gładzik całkiem ciekawy, nie da sie ogarnąć że on "klika" inaczej.

#28 Kaspersky

Kaspersky
  • 7 postów

Napisano 12 kwietnia 2015 - 23:28

Dziś wykonałem mały "test" baterii. Odłączyłem macbooka od ładowarki ok 10:20 i do ok 13:00 przeglądałem www z naciskiem na youtube. Następnie postanowiłem trochę popracować. Keynote i dwa okna pages. W międzyczasie www i youtube dla rozrywki :) Ekran przez cały czas był podświetlony na 5 kresek, czyli jakieś 40%, a w tle miałem uruchomione Clean My Mac i Bitdefender.  Przez cały dzień robiłem prezentację, wykonałem dwa telefony, przerzuciłem album na iphone, drukowałem dokument  i obejrzałem masę filmików na YT. By bardziej go obciążyć, musiałbym chyba zacząć montować film lub grać. Dla mnie to był normalny dzień pracy i jestem więcej niż zadowolony.  



#29 Kaspersky

Kaspersky
  • 7 postów

Napisano 13 kwietnia 2015 - 10:11

Dziś wykonałem mały "test" baterii. Odłączyłem macbooka od ładowarki ok 10:20 i do ok 13:00 przeglądałem www z naciskiem na youtube. Następnie postanowiłem trochę popracować. Keynote i dwa okna pages. W międzyczasie www i youtube dla rozrywki :) Ekran przez cały czas był podświetlony na 5 kresek, czyli jakieś 40%, a w tle miałem uruchomione Clean My Mac i Bitdefender.  Przez cały dzień robiłem prezentację, wykonałem dwa telefony, przerzuciłem album na iphone, drukowałem dokument  i obejrzałem masę filmików na YT. By bardziej go obciążyć, musiałbym chyba zacząć montować film lub grać. Dla mnie to był normalny dzień pracy i jestem więcej niż zadowolony.  

 

Nie wiem jak tu się edytuje posty, a zapomnialem powiedzieć o najważniejszym, że komputer do ładowarki podłączyłem po prawie 11 godzinach. 



#30 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 maja 2015 - 19:27

Jesteście zadowoleni z najnowszego macbook pro? Ktoś tu robił przesiadkę z Aira? 



#31 orient247

orient247
  • 17 postów

Napisano 06 maja 2015 - 03:00

To mój pierwszy MacBook, troszkę ciężko przestawić się z Windowsa, ale powoli nabieram wprawy w używaniu osx.

Ze sprzętu jestem bardzo zadowolony, leciutki, matryca niesamowita, przy testach obiążeniowych 20+ otwartych streamów z gier + youtube i odpalone sporo programów jest możliwość nadal pracy na nim niemalże z niezauważalną zamułką.

 

Ze sprzętu jestem bardzo zadowolony i nie szkoda mi wydanych 6k, mimo że jeszcze nie potrafię swobodnie korzystać z osx, ale podoba mi się bardzo, w porównaniu z obrzydliwym windowsem i jego kafelkami to jest rewelacja, nie chce już nic innego niż produkty apple,Polecam tego Maca :)

 

ps; troche przykro że w przeliczeniu na PLN w usa kosztuje 4,7k a u nas 6,3..



#32 appleBiggestFun

appleBiggestFun
  • 14 postów

Napisano 08 maja 2015 - 09:25

Po 5 dniach testów, uważam, że sprzęt jest dobry, ale stosunek cena/jakość ma przeciętny. Wcześniej korzystałem tylko z linuchów i windowsów.

 

Wykonanie, walory estetyczne 10/10. Naprawdę piękna bryła. 

 

Ekran - bardzo dobry. Bardzo wygodne proporcje ekranu. Matryca glare mocno ogranicza korzystanie na świeżym powietrzu. 8/10.

 

System OS X - nie miałem jeszcze czasu zajrzeć głęboko do środka, ale to tak naprawdę czysty Unix (man-y z bashowej konsoli doprowadzają mnie do Free BSD) z ładną grafą. Stabilny jak to unix, nie ma się czym podniecać, jeżeli ktoś pracował z unixami. Środowisko graficzne bardzo dopracowane, wygodniejsze niż Xfce, czy Gnome itp. Fajnie jakby GNU/Linux również miał podobnie dopracowane środowisko X-ów.  9/10

 

Nie wiem jak się Apple dogadało z producentami sprzętów wszelkiej maści jak i z developerką softu, że 90% programów jest o wiele lepiej współgrających z os-x em niźli z GNU/Linux. Np soft do muzy świetnie działa. Inni producenci powinni brać przykład z Apple w tej kwestii. 9/10

 

Bateria - bardzo dobra. 8h-10h użytkowania. 9/10 Niewielu producentów może pochwalić się lepszymi wynikami w tej kwestii. 

 

Głośność - bardzo cichy nawet pod obciążeniem. 9/10

 

Współpraca z zewnętrznymi urządzeniami. Zewnętrzny monitor ok, po podłączeniu do gniazda HDMI od razu wykrył obraz. Niestety windows 8.1 ma wygodniejszą i bardziej intuicyjną obsługę podziału ekranów roboczych. Drukarki os x mi nie wykrył, połączenie z bluetooth applowską klawiaturą udała się jedynie przez ustawienia. W windowsie szybciej załapał - słynne plug and play. Pendrivy i inne bajery chodzą ok. 6/10

 

Mocno się grzeje - na razie największa wada komputera. Nie da się obejrzeć filmu FullHD kiedy laptop leży na gołym ciele. 5/10.

 

Cena - to jakieś nieporozumienie. Bebechy mocno przeciętne, w środku FreeBSD z niezłymi X-ami i rewelacyjnym wsparciem producentów sprzętu i oprogramowania. 1/10

 

Generalnie jestem umiarkowanie zadowolony. Gdyby tylko zakup mocno nie nadszarpnął domowego budżetu to polecałbym każdemu. Jeżeli dla kogoś 6300 na komputer to nie problem to warto rozważyć zakup.



#33 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 08 maja 2015 - 21:15

Rozumiem, że jesteś mocno średnio zadowolony, ale to w takim razie Twój ranking nie ma najmniejszego sensu, gdyż waga ceny jest jak 9:1. Średnia ocen powinna wyjść tak, że to jest Twój najlepszy komputer jaki w życiu kupiłeś bo prawie wszędzie jest kozacko a tylko cena jest słaba.

 

Ja to widzę tak... komputer jest drogi w porównaniu, ale szczerze to jest warty dużo więcej. Płacisz za całą platformę, która jest po prostu rewelacyjna. Nie znalazłem jeszcze nawet pseudo-alternatywy na Windows przygotowanej przez "normalnego" producenta.



#34 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 15 maja 2015 - 18:20

Zakupiłem sprzęt dniem wczorajszym. Zabawka piękna i uważam, że warta swojej ceny chociaż ta grafika… żeby nawet Diablo 3 nie odpalić na maksymalnych ustawieniach? Ech. Ale to nieważne, bo do gier mam PS4.

 

Otóż wydając 6 tysięcy na tak bajeczny sprzęt spodziewam się bajeczne działającego systemu, a tutaj rozczarowanie. Yosemite działa niby szybko, ale zamula. Jakby był lekko opóźniony. Nie wiem czy to wina wysokiej rozdzielczości, ale mój staruteńki Macbook Unibody z 2009 działa znacznie "żywiej". Chciałbym się przesiąść na Mavericks i tutaj pytanie: ktoś doświadczył jakiegokolwiek kopa w działaniu? 


 MacBook Pro 13' Retina Early 2015  Magic Mouse  iPhone 6S 16GB Gwiezdna Szarość


#35 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 16 maja 2015 - 11:16

Ja ostatnio w Londynie bawiłem się nowym Macbookiem przez dłuższą chwilę i to jest sprzęt, który jest dla mnie idealny. Dodatkowo konstrukcja zasługuje na nagrodę inżynierii użytkowej roku. Komputer jest tak wyważony, że klapę można otworzyć jedną ręką bez przesuwania spodu. W moim pro retinie 13, też da się otworzyć komputer jedną ręką, ale nie da się tego uczynić bez przesuwania komputera na blacie. Tam, cała konstrukcja sprawia wrażenie idealnej.

 

Jedyny minus to jedno gniazdo, ale do tego idzie się przyzwyczaić - sam jak zrobiłem rachunek sumienia to się okazuje, że praktycznie w ogóle nie korzystam z USB - jedynie HDMI i tu byłby drobny problem, ale do ogrania jedną przejściówką.



#36 MLuk

MLuk
  • 266 postów
  • SkądLivingston

Napisano 18 maja 2015 - 11:16

Ja również stoję przed wyborem nowego Mac'a i nie do końca jestem pewny co wybrać. Generalnie MB Air byłby idealny, ale było by miło posiadać coś z ekranem retina. Zastanawiam się wiec pomiędzy MB 12" a MB Pro 13". Ogólnie MB 12" wzbudza zainteresowanie tylko jego środek powoduje dylemat.
MacBook Pro 15" Retina / iPad Pro 9.7"
iPhone 7 Black

#37 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 18 maja 2015 - 17:24

MLuk na serio nie wiem nad czym się zastanawiasz? Porównywanie rMBP i MB12 to jakieś nieporozumienie. Mój tablet na win8.1 ma mocniejszy procesor niż MB12. Kup rMBP - będziesz zadowolony. Ja mam Late2013 i to był bardzo dobry wybór.


Macbook Air M1 16GB/256SSD


#38 Gontar3d

Gontar3d
  • 283 postów
  • Płeć:
  • SkądWołomin

Napisano 18 maja 2015 - 18:09

Panowie znalazłem fajna giere ( Pillars of Eternity) niby nic szczególnego jeśli chodzi o wymagania , ale podczas gry ( nawet na najniższej rozdzielczości wiatraki są mega mega głośne) Gra nie jest wymagajaca a wiatraki szaleja. 

Jeśli pracuje mam otworzone multum programów wiatraki są niesłyszalne, dlaczego podczas grania jest inaczej?

Gra mi sie mega podoba, jest raczej na sporo godzin jednak boje sie grać  przez te wiatraki, niby nic nie powinno sie uszkodzić, ale takię ciągłe wysokie obroty?

 

Dobre chłodzenie + wieksza ilosc gier = laptop idealny :D


iPhone  X

MacBook Pro Retina 13"  2016 I7 16GB RAM


#39 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 18 maja 2015 - 19:29

MLuk na serio nie wiem nad czym się zastanawiasz? Porównywanie rMBP i MB12 to jakieś nieporozumienie. Mój tablet na win8.1 ma mocniejszy procesor niż MB12. Kup rMBP - będziesz zadowolony. Ja mam Late2013 i to był bardzo dobry wybór.

 

Wybór jest bardzo ważny... nie każdemu zależy tylko na max wydajności - liczy się jeszcze mobilność a na tę chwilę są dwa komputery godne rozważenia. Mamy 2015 rok, liczy się tylko retina. Sam używam pro late 2013 i next comp będzie MacBook 12 retina. Często obrabiam zdjęcia, ale nie robię tego zawodowo, więc poczekam te kilka sekund więcej. Film z wakacji? Nie ma problemu - zmontuję i poczekam 10 minut dłużej. Są rzeczy, które robię i do których wydajność będzie słaba, ale znowu - będę w stanie poczekać chwilę dłużej. W dodatku liczę, że w nowej generacji Core M dogoni sprzęt przynajmniej z 2013 roku i wtedy będzie cacy.


Użytkownik l.gajewski edytował ten post 18 maja 2015 - 19:32


#40 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 18 maja 2015 - 19:56

tylko pytanie czy MB12 jest aż tak dużo bardziej mobilny od rMBP13? Ja jednak mimo wszystko stawiam na Pro.


Macbook Air M1 16GB/256SSD


#41 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 18 maja 2015 - 20:22

tylko pytanie czy MB12 jest aż tak dużo bardziej mobilny od rMBP13? Ja jednak mimo wszystko stawiam na Pro.

 

Jest baardzo mobilny. Na żywo robi przeogromne wrażenie. Jest prawie wielkości MBA 11', w wadze to ponad 600g dodatkowego dźwigania, więc to jest sporo. MacBooka można trzymać dwoma palcami. W dodatku jego konstrukcja jest przegenialna, gdyż można otworzyć klapę jedną ręką a wyważenie całości jest tak doskonałe, że laptop się nie przesuwa po podłożu. Oczywiście przy większej gimnastyce rMBP też można otworzyć jedną dłonią, ale przesunięcie podstawy jest niemal pewne. Klawisze motylkowe, jak dla mnie biją na głowę klawiaturę rMBP 13' za, którą osobiście jakoś specjalnie nie przepadam.



#42 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 18 maja 2015 - 20:26

Akurat otwieranie jedna reka to nie jest dla mnie istotny argument. Tak samo poruszanie sie po podlozu.
Rowniez mam dylemat miedzy mb a rmbp13.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#43 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 18 maja 2015 - 20:33

Jasne, to nie jest główny argument, natomiast świetna konstrukcja tylko ułatwia - poprawiając ogólną mobilność. Lekki, cienki, ultra mobilny i dodatkowo świetnie zaprojektowany.

 

Sam mam pro i następnym kompem na pewno będzie just MacBook. Każdy wybiera co chce. Jak ktoś potrzebuje ultra wydajności bo pracuje na komputerze, to zapewne i tak wybierze kompa stacjonarnego. Ja osobiście mam pro a i tak 60-65% to zadania niewymagające super mocy. Te 35%, gdzie będę potrzebował więcej mocy to będę w stanie poczekać chwilę dłużej.

 

Jak na razie jedynym minusem jest dla mnie brak third party przejściówek z USB-C do HDMI+ładowanie+jedno USB just in case. Tak naprawdę to zależy mi jedynie na HDMI bo niestety, ale Apple TV w obecnej generacji nie zastąpi mi jeszcze tego portu.



#44 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 19 maja 2015 - 07:04

Otwieranie macbooka czy świetna klawiatura to nie jest mobilność. Owszem jestem w stanie przyjąć argumenty, że jest cieńszy, lżejszy itp. Ja wyboru nie miałem bo potrzebuję mocniejszego procesora ale gdyby w grę wchodził tylko mail, safari itp to raczej kierowałbym się w stronę Aira. Notebooka nie noszę jedną ręką i nie otwieram bo mam do tego dwie;) Co nie zmienia faktu że MB12 ładnie wygląda ale w tej cenie z tym procesorem...


Macbook Air M1 16GB/256SSD


#45 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 19 maja 2015 - 09:05

MB12" to taki ipad z klawiatura na stale,ale nie w cenie ipada tylko profesjonalnego sprzetu.Niewiem w czym mu niby ustepuje Air,a zjada go na sniadanie.


Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB


#46 ManUfan

ManUfan
  • 149 postów
  • SkądChojnice, PL

Napisano 19 maja 2015 - 11:23

Tylko ładnie wygląda wg mnie no i ma retinę, MB Air 13" zdecydowanie praktyczniejszy.


iP7+ 64GB // AW 42mm Sport // ATV 4 // rMBP 2013 // MBwhite

instagram: thelifeofhubi //  ortodontachojnice.pl


#47 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 19 maja 2015 - 19:28

przeglądnąłem z ciekawości dane techniczne (wg Apple Store):

MB12 waga 0.92 kg wymiary 28x19,65x1,31 mm
rMBP13 waga 1.57kg wymiary 31.4x21.9x1.8 mm
 
Sorry ale ja tutaj tylko widzę różnicę ponad 0.5 kg w wadze. Reszta to drapanie się o 2-3 mm? To w czym to jest dużo bardziej mobilne od rMBP?

Macbook Air M1 16GB/256SSD


#48 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 19 maja 2015 - 20:00

Tylko, albo aż 650 gram. Równie dobrze można powiedzieć, że jest o prawie połowę lżejszy od rMBP.
Między iPadem 2, a Air 2 jest zaledwie 164 gram różnicy, a ten pierwszy wydaje się nieporównywalnie cięższy lub jak kto woli ten drugi jest niesamowicie lekki.
Nowego MacBooka trzeba zobaczyć na żywo, przy nim nawet MBA to "grubas". :)
 MacBook 12",  iPad Pro 11”,  iPhone Xs Max

#49 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 19 maja 2015 - 20:14

Dawid jak 650g to prawie polowa z 1,57kg to niech Ci bedzie ze jest i mobilny...

Waga moze i owszem ale wymiary praktycznie te same czyli w torbie zajmie podobnie co do ilosci miejsca.


Użytkownik toki edytował ten post 19 maja 2015 - 20:16

  • dj.cicho lubi to

Macbook Air M1 16GB/256SSD


#50 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 19 maja 2015 - 20:35

Ty zaniżyłeś o 150 gram, ja o tyle zawyżyłem. Jeżeli mamy być dokładni to niech ci bedzie, jest lżejszy o 41,4% Prawie połowa ;)
 MacBook 12",  iPad Pro 11”,  iPhone Xs Max




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych