Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac 27" with Retina Display - Late 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
324 odpowiedzi w tym temacie

#26 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 17 października 2014 - 07:48

Dlaczego taka cena ???

#27 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 17 października 2014 - 08:12

Dlaczego taka cena ???


netto

#28 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 17 października 2014 - 08:15

netto


Aha.

#29 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 17 października 2014 - 08:36

Jak nowy iMac jest dopracowany tak samo jak Yosemite to ja na razie dziekuje ;)

#30 Tygrysio

Tygrysio

  • 91 postów

Napisano 17 października 2014 - 11:16

Tonga właśnie. Czekam na EFI ;)


Patrząc na parametry i informacje z netkas to :

M295X is some tonga chip, probably full tonga chip ( equal to 7970). Will be like one D700 of newMacPro.
4 gig vram here.

Szkoda bo netkas wspomina ( ja nie sprawdzałem) że w 10.10 jest obsługa GTX980 ( po cichu liczyłem na nowe Maxwelle w pozostałych iMacach )

GTX980 works with nvidia webdriver in latest osx 10.10 DP/BETA

#31 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2014 - 11:25

I właśnie na EFI z 295X czekam. Co do 980, to obsługa 980 jest nie tyle w samym OS X, co w web driverach Nvidii. Bez nich w ogóle nie działa, driver dostarczany z OS X nie wie co to 980. Zresztą póki co obsługa jest dość niepełna. Czas pokaże czy się rozwinie.

#32 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 października 2014 - 14:56

Ja jestem ciekaw, jak na tym będzie działać np. Winda pod Parallels. W MacBookach Pro miałem taki problem, że niektóre programy wyglądały po prostu fatalnie na tak dużych rozdzielczościach. Nie dało się na nich kompletnie nic zrobić.

#33 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 18 października 2014 - 11:41

https://www.ifixit.c... Teardown/30260

#34 gpociej

gpociej
  • 193 postów

Napisano 18 października 2014 - 13:31

Nadzieją matką głupich ale może będzie szybki refresh (early 2015, mid 2015) z GTX 970/980... Karty te zostawiają Radeony daleko z tyłu, są według mnie "jedynym słusznym" wyborem do komputera z taką rozdzielczością. Ale wydaję mi się że Apple podpisało jakąś umowę z AMD na dostarczanie układów do desktopów (iMac, Mac Pro), bo póki co w MacBookach mamy nVidia.

#35 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 18 października 2014 - 14:06

Nadzieją matką głupich ale może będzie szybki refresh (early 2015, mid 2015) z GTX 970/980...
Karty te zostawiają Radeony daleko z tyłu, są według mnie "jedynym słusznym" wyborem do komputera z taką rozdzielczością.
Ale wydaję mi się że Apple podpisało jakąś umowę z AMD na dostarczanie układów do desktopów (iMac, Mac Pro), bo póki co w MacBookach mamy nVidia.

Jasne, ze lepiej by bylo gdyby wsadzili GTXy ale co to da? Jezeli chodzi o gry, to raz ze nikt o zdrowych zmyslach nie kupuje Apple do gier, a dwa ze zadna karta mobilna nie jest w stanie obsluzyc takiej rozdzielczosci w akceptowalnym framerate, zadna karta desktopowa nie jest w stanie tego zrobic. Dopiero 3/4-way SLI jest w stanie cos takiego pociagnac. Moj PC z GTX 680 ma problemy z pociagnieciem BF4 w natywnej 2560x1440, a ekrany o takiej rozdzielczosic zostaly u Apple zaprezentowane 5 lat temu!

#36 gpociej

gpociej
  • 193 postów

Napisano 18 października 2014 - 14:22

Jasne, wiadomo że nie kupuje się do najnowszych gier takiego Maca ale też nie jest to tylko maszyna do pisania czy ramka do zdjęć. Ale skoro taki ekran wymaga mocy jakiej wymaga to sensowne byłyby włożyć kartę możliwie jak najmocniejszą. No chyba że nigdy nie zechcemy zrobić nic więcej niż sprawdzić poczty oraz obejrzeć parę zdjęć...

#37 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 18 października 2014 - 15:30

Z narzekaniami wstrzymałbym się do momentu aż komputer trafi do odbiorców którzy będą mieli możliwość przetestowania go. Dla mnie prezentuje się świetnie i zakupie go w tym miesiącu. Interesuje mnie najbardziej kwestia wydajności w grach, w rMBP rozdzielczość mogę ustawić na np. 1680x1050 i nie widać spadków jakości obrazu. Tutaj zapewne również będzie można komfortowo grać w 2560x1440. Sporo nie gram ale nie lubię tego uczucia gdy sprzęt mnie ogranicza :)

#38 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 18 października 2014 - 16:36

iron.gery - skąd takie wrogie nastawienie do Moridina z Makowe ABC? Jeszcze niedawno widziałem Twoje posty, że jego forum świetne etc., a gdzieś tutaj przeczytałem Twoją krytykę na jego temat. Zdziwiłem się ;). Żeby nie było OT - komputer gdyby nie był tak drogi zagościłby w wielu polskich domach... osobiście jednak nie widzę potrzeby posiadania iMaca. Starcza mi MBP, do którego mogę podłączyć obojętnie jaki chcę monitor/telewizor. Taniej, a mam jeszcze zagwarantowaną mobilność urządzenia.

#39 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 października 2014 - 17:04

Ja dziś zamówiłem, full opcja z 8GB RAM, który sam sobie wymienię, no i dysk SSD 512GB. Ja już nie umiem pracować na innym dysku niż SSD. W obecnym iMaku wymienię w serwisie ekran i wystawię na sprzedaż. Najrozsądniejsze rozwiązanie w tym momencie.

#40 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 18 października 2014 - 18:58

iron.gery - skąd takie wrogie nastawienie do Moridina z Makowe ABC? Jeszcze niedawno widziałem Twoje posty, że jego forum świetne etc., a gdzieś tutaj przeczytałem Twoją krytykę na jego temat. Zdziwiłem się ;).


Szanuje jego twórczość ale w wielu sprawach zachowuje się nieciekawie.

Przykładowo. Mam link aby złożyć preorder na iPhone 6, właśnie go złożyłem. Wy wypchajcie się, ja go mam i jest super.

MyApple to numer 1 odnośnie tematyki Apple w Polsce przydałoby się jedynie zmienić nieco oprawę :)

PS. Hubson, czekam na pierwsze wrażenia. Poniekąd właśnie od nich zależy czy zamówię iMac'a Retina :)

#41 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2014 - 20:15

Ja dziś zamówiłem, full opcja z 8GB RAM, który sam sobie wymienię, no i dysk SSD 512GB. Ja już nie umiem pracować na innym dysku niż SSD. W obecnym iMaku wymienię w serwisie ekran i wystawię na sprzedaż. Najrozsądniejsze rozwiązanie w tym momencie.


Jesteś iMakowym hardkorem na tym forum :) To jakieś testy poprosimy jak już dostaniesz. Mnie osobiście interesuje głównie GPU.

#42 rbej

rbej
  • 596 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 18 października 2014 - 20:32

Przy takiej rozdziałce nowy iMac będzie nadawał się jedynie do przesuwania ikonek po ekranie, przeglądaniu stron internetowych i oglądaniu filmów.

#43 desera_lambada

desera_lambada
  • 53 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 października 2014 - 21:15

Pewnie będę jedyną osobą która będzie komentować negatywnie obecną konfigurację :-) Posiadam late 2013 i ekran to zdecydowanie za mało żeby przesiadać się na nową wersję iMac'a. Pracuję profesjonalnie jako grafik, mamy bardzo dużo sprzętu, ale nikogo nie podkusiło na zakup 4k czy 5k, nie rozumiem tej technologi w obecnej formie i cenie. Rozumiem montaż wideo oraz pracę nad aplikacjami na ekrany z retiną, natomiast zwykła praca składu DTP, prac architektonicznych... nie widzę zastosowania. Przecież nikt nie siedzi 5cm od ekranu, więc ta gęstość pikseli nie przyniesie skoku w jakości pracy.

#44 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 października 2014 - 22:09

Jesteś iMakowym hardkorem na tym forum :) To jakieś testy poprosimy jak już dostaniesz. Mnie osobiście interesuje głównie GPU.

Może nie tyle hardkorem co po prostu fanem tego komputera. Do moich zastosowań (Logic Pro, Izotope Ozone 5 itp.) jest perfekcyjny. Pomimo wielu wad i narzekań ja ten komputer po prostu uwielbiam. Testowałem MacBooka Pro, Miniacza oraz Maka Pro, ale na żadnym nie odczuwałem takiego komfortu pracy jak na iMaku. Widocznie jest to sprzęt stworzony dla mnie. Ktoś może zapytać. Po co Ci Retina jak nie obrabiasz zdjęć i filmów? A no dlatego że jest to inwestycja w przyszłość, na takim komputerze można oprócz pracy doskonale oglądać filmy czy czasem pograć w coś niezbyt wymagającego. Po doświadczeniach z rMBP 15" (którego sprzedałem ze względu na gabaryty) po prostu ekran Retina jest czymś w co warto zainwestować (dla mnie jak SSD, nigdy już nie wrócę do HDD). Jedyna rzecz która mnie martwi to czy niektóre programy na systemach korporacyjnych VPN będą działały poprawnie. Np. na rMBP 15" niektóre wyglądały fatalnie i nie szło na nich pracować, ale... zawsze można na Windzie ustawić niższą rozdzielczość :) Zobaczę, mam 14 dni na przetestowanie. Jak będzie źle to najwyżej im oddam, żadne ryzyko.

#45 desera_lambada

desera_lambada
  • 53 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 października 2014 - 23:45

Po co Ci Retina jak nie obrabiasz zdjęć i filmów? A no dlatego że jest to inwestycja w przyszłość...


No właśnie, czuję, że to nie jest inwestycja w przyszłość :-) Zostaniesz z ekranem 5K i sprzętem z 2013 roku :-)
Jeżeli ekrany się przyjmą i będą "wymogiem" to każdy taki będzie miał (tak jak kiedyś rozdzielczość HD) i ekran z retiną nie będzie niczym wyjątkowym. Natomiast do zwykłego użytku..., wiem co to Retina i chętnie dopłaciłem do retiny kupując iPada 3 i iPada Mini, ale komputer to zupełnie co innego. Oczywiście nie komentuję Twojego zakupu, bardziej sam się zastanawiam...

A jeżeli "inwestować" w nowinki to tylko "zewnętrznie" czyli MacPro + monitor 5K jeżeli ktoś potrzebuje.

#46 GRZECHO

GRZECHO
  • 229 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 października 2014 - 00:32

Chyba też się skuszę przetestować iMac z retiną, na razie używam 15" rMBP z podłączonej do 28" samsunga z 4K - wprawdzie ten monitor nie jest najwyższych lotów jeśli chodzi o parametry ale obraz i tak niezły (tylko macbook gotuje się nie miłosiernie przy odtwarzaniu filmów z you tube w 4k).

#47 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2014 - 19:13

A no dlatego że jest to inwestycja w przyszłość, na takim komputerze można oprócz pracy doskonale oglądać filmy czy czasem pograć w coś niezbyt wymagającego.


Jako inwestycja w przyszłość to nie bardzo widzę jakiegokolwiek iMaka. Ale Ciebie podziwiam za niezłomność w dążeniu do wejścia w posiadanie "iMaka idealnego" :) Bez ironii, słowo. Życzę aby to był właśnie ten.

#48 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 20 października 2014 - 02:04

Niby nic szczególnego...

Generic VGA video card benchmark result - Intel Core i7-4710HQ,Alienware 0146R1

Alienware z Radeonem R9 ale... spójrzcie na zegar, na fakt, że w komputerze jest jedna karta graficzna. Dużo póki co wskazuje na to, że to jest Radeon R9 M295X. Wynik jest o 20% lepszy niż najlepszy wynik z Nvidia GeForce GTX980M. 15600 pkt vs 12500.
To nie jest desktop, ponieważ procesor jest mobilny i jak widać, zegary są obniżane pod obciążeniem.

Czy to jest nowa architektura, czy co się dzieje z tymi kartami?! Żaden Radeon nie osiągał takich wyników(GPU score). Czyżby AMD miało zaoferować nowe karty jeszcze w tym roku?

#49 xavierpl

xavierpl
  • 37 postów

Napisano 20 października 2014 - 11:44

Witajcie, Zamierzam zamówić nowego imaca w tym tygodniu tylko zastanawiam się czy karta graficzna 2gb będzie wystarczająca w podstawowej konfiguracji czy myślicie aby zamówić z 4gb?

#50 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 20 października 2014 - 11:52

Witajcie,

Zamierzam zamówić nowego imaca w tym tygodniu tylko zastanawiam się czy karta graficzna 2gb będzie wystarczająca w podstawowej konfiguracji czy myślicie aby zamówić z 4gb?


oczywiscie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych