Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kiedy wyjdzie nowy MacBook Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
412 odpowiedzi w tym temacie

#26 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 01 października 2014 - 13:33

Tak, warto czekać na Broadwella, bo to co napisałem wyżej oznacza, że zwykły Iris z Retina 13 będzie szybszy niż GT750M z Retina 15. O Iris Pro 2 nie wspominając. Ja wiem doskonale, że u Ciebie się to sprawdza, i mam nadzieję, że komputer będzie Ci służył jak najdłużej i jak najlepiej, ale... spójrzcie na nazwę tematu i samą jego naturę w tym kontekscie. Nie definiuję obecnej generacji MBP w jakikolwiek sposób. Chodzi jednak o przyszłość tych komputerów. I o tym pisaliśmy od początku. Ad. P.S. Takie podejście stosuje Iron :D. Nie wiem, czy ktoś jeszcze na tym forum co rok kupuje nowy komputer Apple :D.

#27 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 01 października 2014 - 17:35

No ja przed retiną miałem MB white z 2006 ;)

#28 Szaman35

Szaman35
  • 194 postów

Napisano 01 października 2014 - 18:00

Podepnę się pod wątek z trochę innym pytaniem. Przymierzam się do zakupu rMBP tej jesieni. Czy jak wyjdzie OSX Yosemite to on od razu znajdzie się w nowych makach z AOS, czy będzie trzeba trochę poczekać? Nie wiem, wstrzymają na jakiś czas sprzedaż czy coś. Jak to zazwyczaj jest gdy wychodzi nowy system?

#29 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 01 października 2014 - 18:16

Dlatego pisanie o tym, co będzie za pół roku ma jak najbardziej sens. Dla Ciebie nie. Ale dla wielu innych ludzi już tak.
)


Zaraz po premierze rMBP Early/Mid 2015 straci sens na rzecz Late 2015 i tak w kółko.

Ponadto uważam że wydajność nie wzrośnie 2x tylko jakieś 10-20% jak zawsze zresztą.

#30 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 01 października 2014 - 18:29

@Szaman, mogę wiedzieć, po co Ci czekać na nowy system, jeśli dostaniesz update do niego za darmo, do pobrania z AppStore? @Iron, wszystko traci sens. To normalne w przypadku technologii.

#31 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 01 października 2014 - 18:56

Iron, wszystko traci sens. To normalne w przypadku technologii.


Stąd nie warto czekać, rozumiem jakby to był tydzień lub miesiąc...

Nawet macrumors mówi "buy now" dla obecnych rMBP :)

#32 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 01 października 2014 - 19:27

To co Ty uważasz za logiczne nie oznacza, że to jest logiczne dla wszystkich. Są ludzie, którzy chcą poczekać na nową technologię. I dla nich są te informacje o których piszę. Zwłaszcza, że obecna technologia w MBP już jest trochę stara :). P.S. Sugeruj się Macrumorsami to w zimie pójdziesz klapki kupować w Media Markt ;).

#33 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 01 października 2014 - 19:41

P.S. Sugeruj się Macrumorsami to w zimie pójdziesz klapki kupować w Media Markt ;).


Sugeruj się "plotkami", pójdziesz Maca na bazarze kupować :)

Zakończmy ten temat, czekać można w nieskończoność. Jest to dla mnie idiotyczne podejście, potrzebuje = kupuje.

#34 Szaman35

Szaman35
  • 194 postów

Napisano 01 października 2014 - 22:09

@Szaman, mogę wiedzieć, po co Ci czekać na nowy system, jeśli dostaniesz update do niego za darmo, do pobrania z AppStore?


Nie chodzi o to, że chcę czekać na nowy system. Pytałem czy w związku z wprowadzeniem nowego systemu są jakieś lagi w dostarczaniu maców z AOS.

#35 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 02 października 2014 - 00:25

Nie chodzi o to, że chcę czekać na nowy system. Pytałem czy w związku z wprowadzeniem nowego systemu są jakieś lagi w dostarczaniu maców z AOS.


Nie. Jeżeli planujesz zakup rMBP możesz to zrobić teraz. Nowy OS X jest za darmo do pobrania w MAS.

PS. Aktualizacji rMBP również nie będzie także nic nie stracisz :)

#36 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2014 - 06:55

Patrzę na samą ilość rdzeni, architekturę kart, taktowania oraz TDP tych układów. O połowę wyższe zegary, dwukrotnie większa ilość rdzeni oraz dużo wyższe środowisko energetyczne niż w przypadku HD5300. Trudno nie być optymistą w tym wypadku, jeśli HD5300 w procesorze 6W przebija wydajnością HD4000, HD4600 z procesorów o wyższym TDP. A mówimy tylko o zmianach zewnętrznych. Broadwelle to nowa architektura, dużo wydajniejsza z 1W prądu.

Koyoot do zwykłej pracy i wirtualizacji windowsów itp. C2D to aż nadto a bateria potrafi wytrzymać ponad 8h bez ładowania w 4 letnim komputerze.

#37 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 02 października 2014 - 06:59

chciałem dokładnie to co rybak napisać, u mnie przy normalnej pracy w osX nie widzę zajętego więcej niż 3-4 GB RAM, po uruchomieniu parallels jest mnie bo przydzieliłem 8GB. Ale ten 10-20% skok odczujesz tylko przy dużych projektach w Finalu, PS albo Logicu i to też nie zawsze. Zasada prosta - chcę to kupuję, a to że za rok będą inne? A za dwa lata jeszcze lepsze.

#38 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 23 października 2014 - 22:18

Tak, warto czekać na Broadwella, bo to co napisałem wyżej oznacza, że zwykły Iris z Retina 13 będzie szybszy niż GT750M z Retina 15.

O Iris Pro 2 nie wspominając.

Ja wiem doskonale, że u Ciebie się to sprawdza, i mam nadzieję, że komputer będzie Ci służył jak najdłużej i jak najlepiej, ale... spójrzcie na nazwę tematu i samą jego naturę w tym kontekscie. Nie definiuję obecnej generacji MBP w jakikolwiek sposób. Chodzi jednak o przyszłość tych komputerów. I o tym pisaliśmy od początku.

Ad. P.S. Takie podejście stosuje Iron :D. Nie wiem, czy ktoś jeszcze na tym forum co rok kupuje nowy komputer Apple :D.


Dlatego ja od 5 lat chcę MACa. Czekam na MBA który będzie wydajny graficznie na poziomie GT750M lub więcej. Obecnie mój laput zbyt blisko ma do obecnego MBA i choć cały czas mnie korci żeby lecieć do sklepu i kupować, to jednak powstrzymuje mnie chęć posiadania lepszej grafiki do gier a nie tylko do Photoshopa, albo mocy obliczeniowej do produkcji muzyki. Mam nadzieję że kiedyś wreszcie zostanę usatysfakcjonowanym pod względem rozrywki w grach użytkownikiem produktu Apple.



Poza tym tu któryś kolega ma racje. Wątpię aby w Polsce większość użytkowników pozwalało sobie na zakup nowego MB co 2-3 lata. 10 tys to nie w kij dmuchał myślę że również dla dla tych co parają się jakąś pracą grafika. Owszem są i tańsze modele, ale dla mnie 128Gb to ciut za mało na dzisiejsze czasy, a bywało że już 10 lat temu było mi mało.
Dziwi mnie również twierdzenie że skoro ktoś chciałby mieć dobrą wydajność w grach to dla niego Apple to zabawka. Dla mnie każdy nowy laptop czy PC to trochę zabawka, bo zwykłe prace biurowe i fakturowanie można było robić swobodnie 15 lat temu, a cała ta wydajność to raczej pęd w stronę gier video i filmów UHD. Niby po co iMacowi 5K albo MBA 11 Retina? Przecież to wszystko tylko chwyt marketingowy. Śmieszy mnie takie bufonowate przekonanie że "Apple to tylko dla profesjonalistów, i jak na tym zarabiasz to kup". Chyba tylko w Polsce takie mniemanie panuje. Nie mówie oczywiście o takich abstrakcyjnych sytuacjach jak na kanałach YouTube gdzie kolesie mają każdą nową zabawkę od Apple bo to jest po prostu czysta reklama. Co ja poradzę że chciałbym sobie pograć na dobrze zbudowanym laptopie? Chodzę po sklepach i oglądam różne sprzęty i widzę że jedynie laptopy Apple są na tyle ładnie i solidnie zbudowane że chcę je od razu wziąść w swoje brudne łapska. Co z tego że są laptopy z najnowszymi GT980 skoro to jedynie do krowy na polu podobne jest. Sam mam laptopa 17 i cholera mnie bierze że muszę to taszczyć codziennie do pracy. Swoją drogą to i tak korzystam zo osobnego monitora. Chciałbym mieć wydajność w pigułce. Nie chcę stawiać stacjonary tylko po to żeby pograć bo nie chcę mieć 3 różnych komputerów do 3 różnych zastosowań. Laptop ma być mobilny i do grania. Do tańca i do różańca.

#39 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 23 października 2014 - 22:29

Dlatego ja od 5 lat chcę MACa.


Uważaj bo nie doczekasz takiej chwili…

Jak też od 5 lat czekam aż iPhone będzie trzymał rok na baterii i doczekać się nie mogę.

#40 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 23 października 2014 - 22:44

Chcę Apple najlepiej MBA. Ale trochę szkoda mi bo ma wydajność taką jak mój obecny laptop. Nie wiadomo co to będzie i kiedy będzie, śledzę temat Apple od 5 lat i pupy nie urywa nigdy pod względem grafiki zwłaszcza w laptopach. Tyle że mnie też budowa sprzętu interesuje - jakość. Chciałbym móc sobie spokojnie w FHD pograć np w Tomb Raidera albo Skyrima czy jakąś obecną nowość na ten czas. Chyba najbardziej interesuje mnie żeby mi Wiedźmin 2 i 3 odpalił najlepiej w FHD. Pewnie się nie doczekam tak jak ty z Iphonem. Ja mam Nokie jakąś tam i mi tydzień na baterii trzyma. Moja królowa ma Iphone'a i ledwo jej 3 dni wytrzymuje... więc gdzie tu postęp?

#41 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 23 października 2014 - 23:16

Chcę Apple najlepiej MBA. Ale trochę szkoda mi bo ma wydajność taką jak mój obecny laptop.
Nie wiadomo co to będzie i kiedy będzie, śledzę temat Apple od 5 lat i pupy nie urywa nigdy pod względem grafiki zwłaszcza w laptopach.
Tyle że mnie też budowa sprzętu interesuje - jakość. Chciałbym móc sobie spokojnie w FHD pograć np w Tomb Raidera albo Skyrima czy jakąś obecną nowość na ten czas. Chyba najbardziej interesuje mnie żeby mi Wiedźmin 2 i 3 odpalił najlepiej w FHD.

Pewnie się nie doczekam tak jak ty z Iphonem. Ja mam Nokie jakąś tam i mi tydzień na baterii trzyma. Moja królowa ma Iphone'a i ledwo jej 3 dni wytrzymuje... więc gdzie tu postęp?


Prowokacja.

Wiedźmin 2 może i odpali w FHD, kwestia jest "jak".

Na Dziki Gon nie licz. Assassin's Creed Unity wymaga obecnie przynajmniej GTX680 lub Radeona HD7970 żeby się w ogóle uruchomić. A Dziki Gon znając naszych z CDPR będzie jeszcze bardziej obciążający komputer. Chcesz pograć w W3: DG? Playstation 4.
Komputery teraz, żeby móc w cokolwiek pograć nowego będziesz zmieniać szybciej niż rękawiczki.

#42 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 23 października 2014 - 23:29

Prowokacja.

Wiedźmin 2 może i odpali w FHD, kwestia jest "jak".

Na Dziki Gon nie licz. Assassin's Creed Unity wymaga obecnie przynajmniej GTX680 lub Radeona HD7970 żeby się w ogóle uruchomić. A Dziki Gon znając naszych z CDPR będzie jeszcze bardziej obciążający komputer. Chcesz pograć w W3: DG? Playstation 4.
Komputery teraz, żeby móc w cokolwiek pograć nowego będziesz zmieniać szybciej niż rękawiczki.

Playstation 4 i granie...fajnie by było:-)To złom mający już dziś problemy by dogonić PC stąd próbny ograniczania przez Sony i MS gier na nie....i jak wspomniałeś Assasins Creed wcale nie wymaga aż tak dobrych kart bo zwyczajnie będzie zablokowany na poziomie Xbox One...

#43 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 24 października 2014 - 01:26

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor: Core i5-2500K 3.3 GHz lub FX-8350 4.0 GHz Karta grafiki: 2 GB pamięci, GeForce GTX 680 lub AMD Radeon HD 7970 RAM: 6 GB Dysk twardy: 50 GB System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64-bitowy) Podziękował.

#44 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 24 października 2014 - 01:56

Dziękował nie dziękował. koyoot wiem o co chodzi. Sam siedze na GT550, wg testow to takie HD 5000 obecnie. Wiem co to za ból jeśli chodzi o gry na Macu, wiem że same komputery można wymieniać jak rękawiczki. Zresztą coraz większą rzesze rzeczy będzie się wymieniało jak rękawiczki. Sporo osób widuje na necie które chwalą się że przesiadły się niedawno z MB 2006 na 2013 albo 14. Tylko że ja podejrzewam że po tej przesiadce przesiądą się jeszcze szybciej. Ja sam swój sprzęt zakupiłem w 2010 i pewnie wszystkich dziwi lub nie ale chciałbym już zmienić na nowy właśnie ze względu na kartę graficzną. Gdybym nie grał to pewnie zostałbym przeszczęśliwym posiadaczem MBA na następne 10 lat (o ile Apple nie stwierdziłoby że jednak muszę zmienić). Konsole też będę coraz gorsze. Osobiście posiadam PS3 i przyznam że no.... cóż. Fajne te gry od Naughty Doga ale niczym innym mnie Sony raczej nie zaskoczyło. PS4 i XO nie dość że cholernie wolne mają wejście na rynek to jeszcze .... no nie wiem...... ja ostatnio chcę MBA albo MBP. Cholernie się zawiodłem tylko tym że Apple nie wymienił grafiki w MBP15 z 750 na coś nowszego i mocniejszego. Dla mnie to nie porozumienie sprzedawać komputer za takie pieniądze z przeterminowaną grafiką......

#45 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 24 października 2014 - 10:44

Mogę jedynie dodać że w przyszłym roku zobaczę jak się sprawy potoczą i czy nowa konfiguracja MB będzie dostępna (z mocniejszą grafiką) to się zastanowię nad zakupem. Oczywiście cały czas za NIEkupieniem przemawia fakt, ale ostatnio jestem bardziej napalony na Apple niż za czasów Steve'a Jobsa.

#46 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 24 października 2014 - 11:04

@up Zapomnij o Apple. Nie są to komputery do grania, jedyna konfiguracja która się w miarę do tego nada to iMac z GTX780. PS. GF750 w 15'' rMBP wcale nie jest zły, sam od czasu do czasu w coś zagram i nie widzę aby komputer "nie dawał rady".

#47 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 24 października 2014 - 13:13

@up

Zapomnij o Apple. Nie są to komputery do grania, jedyna konfiguracja która się w miarę do tego nada to iMac z GTX780.

PS. GF750 w 15'' rMBP wcale nie jest zły, sam od czasu do czasu w coś zagram i nie widzę aby komputer "nie dawał rady".


Ja sam nie jestem jakimś napaleńcem. Owszem lubie np. Diablo 2 albo WoWa. Ale chciałem polikwidować konsole i skupić się na jedenj platformie.
No myślę że kiedyś może to Apple zagości u mnie. Być może w przyszłym roku - pod koniec może.


P.S. Owszem mam konsole, ale okazuje się że już nie jara mnie granie tak jak kiedyś. NIE MAM CZASU już tyle co kiedyś. Wole coś roduktywnego porobić albo poczytać książkę.

#48 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 24 października 2014 - 13:36

Dziękował nie dziękował.
koyoot wiem o co chodzi. Sam siedze na GT550, wg testow to takie HD 5000 obecnie.
Wiem co to za ból jeśli chodzi o gry na Macu, wiem że same komputery można wymieniać jak rękawiczki.
Zresztą coraz większą rzesze rzeczy będzie się wymieniało jak rękawiczki.
Sporo osób widuje na necie które chwalą się że przesiadły się niedawno z MB 2006 na 2013 albo 14. Tylko że ja podejrzewam że po tej przesiadce przesiądą się jeszcze szybciej. Ja sam swój sprzęt zakupiłem w 2010 i pewnie wszystkich dziwi lub nie ale chciałbym już zmienić na nowy właśnie ze względu na kartę graficzną. Gdybym nie grał to pewnie zostałbym przeszczęśliwym posiadaczem MBA na następne 10 lat (o ile Apple nie stwierdziłoby że jednak muszę zmienić).
Konsole też będę coraz gorsze. Osobiście posiadam PS3 i przyznam że no.... cóż. Fajne te gry od Naughty Doga ale niczym innym mnie Sony raczej nie zaskoczyło. PS4 i XO nie dość że cholernie wolne mają wejście na rynek to jeszcze .... no nie wiem...... ja ostatnio chcę MBA albo MBP. Cholernie się zawiodłem tylko tym że Apple nie wymienił grafiki w MBP15 z 750 na coś nowszego i mocniejszego. Dla mnie to nie porozumienie sprzedawać komputer za takie pieniądze z przeterminowaną grafiką......

Ostatnio przeglądałem gry dostępne na Windowsa i stwierdziłem, że Bootcamp mógłbym zainstalować dla dwóch gier. Dla Mass Effect 3 i Assassin's Creed 3. Czyli gier już starych. Wszystko co najbardziej interesujące jest albo na Maca, albo na konsole. Oczywiście to tylko mój punkt widzenia. Bierz jakąkolwiek konsolę jeśli naprawdę chcesz grać. Bo to w co chciałeś grać jest na tę platformę. A jeśli Cię stać to jeszcze możesz poczekać do najnowszej iteracji laptopów Apple i wziąć MBPr lub MBA ;). Problem wówczas z głowy ;).

#49 Bomberek

Bomberek
  • 179 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2014 - 13:47

@up

Zapomnij o Apple. Nie są to komputery do grania, jedyna konfiguracja która się w miarę do tego nada to iMac z GTX780.

PS. GF750 w 15'' rMBP wcale nie jest zły, sam od czasu do czasu w coś zagram i nie widzę aby komputer "nie dawał rady".


Batek czyli BF4 na iMac z GTX780 4GB chodzi płynnie na pełnej rozdziałce :-) na lapkach raczej z nie pograsz w takie gry.

#50 yez84

yez84
  • 28 postów

Napisano 24 października 2014 - 13:52

Żeby było wiadome. Maca nie mam ale chce mieć i nie siedzę tu po to żeby szerzyć spam. Na PC siedzę od 18 lat, więc znam bolączkę starego sprzętu. Ale przyznam się że do komputerów zawsze byłem bardziej przywiązany, bo dawało się na tym oprócz grania coś jeszcze zrobić. Mac'a chcę kupić bo nie miałem nawet okazji nigdy zostać z tym sam na sam. Oszczędzam kasę, ale wiem że nawet jak kupie kolejnego PC/laptop to będę sobie znowu pluł w brode że to nie Mac.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych