Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kiedy wyjdzie nowy MacBook Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
412 odpowiedzi w tym temacie

#1 krystianszewczyk

krystianszewczyk
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2014 - 01:33

Dzień dobry Na kiedy mniej-więcej zapowiada się premiera nowej odsłony MacBook'a Pro? Wiem, że w lipcu go odświeżono (brak wersji RAM 8 GB, tylko 16, lepszy opcjonalny procesor oraz niższe ceny), ale mi chodzi o zupełnie nową generację. W Internecie jest bardzo niewiele informacji na ten temat. Znalazłem o tym tylko dwie wzmianki na anglojęzycznych portalach: jedna wspominała o środku, a druga o końcu przyszłego roku. Serdecznie proszę o wypowiedzi osób obracających się w tej branży. Z poważaniem, Krystian Szewczyk

#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 września 2014 - 05:50

Macbuyersguide - to są jedynie przewidywania. Równie dobrze możesz dzwonić do wróżbity Macieja. Chcesz pewne informacje pisz maila do timcook@apple.com
  • Sulinari lubi to

#3 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 26 września 2014 - 17:02

Jeśli idzie o refresh, czyli nowe procesory w tej samej obudowie to należy się tego spodziewać w czasie gdy będą dostępne 4 rdzeniowe procesory Broadwell od Intela. Połowa przyszłego roku to jest ten target. Jeśli idzie o redesign obudowy Pro, to ten design raczej przetrwa kilka lat. Apple dotychczas dokonywało zmian designe'u średnio raz na 3 lata. Teraz na to się raczej nie zanosi. Natomiast MBA to inna bajka. Październikowa konferencja bardzo dużo powie o przyszłości Apple.

#4 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 26 września 2014 - 17:14

Jeśli idzie o refresh, czyli nowe procesory w tej samej obudowie to należy się tego spodziewać w czasie gdy będą dostępne 4 rdzeniowe procesory Broadwell od Intela. Połowa przyszłego roku to jest ten target.

Jeśli idzie o redesign obudowy Pro, to ten design raczej przetrwa kilka lat. Apple dotychczas dokonywało zmian designe'u średnio raz na 3 lata. Teraz na to się raczej nie zanosi.

Natomiast MBA to inna bajka. Październikowa konferencja bardzo dużo powie o przyszłości Apple.


Złoty ma być na 100%. Brakuje jeszcze tylko q... różowego :(

#5 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 26 września 2014 - 17:58

Dzień dobry

Na kiedy mniej-więcej zapowiada się premiera nowej odsłony MacBook'a Pro? Wiem, że w lipcu go odświeżono (brak wersji RAM 8 GB, tylko 16, lepszy opcjonalny procesor oraz niższe ceny), ale mi chodzi o zupełnie nową generację. W Internecie jest bardzo niewiele informacji na ten temat. Znalazłem o tym tylko dwie wzmianki na anglojęzycznych portalach: jedna wspominała o środku, a druga o końcu przyszłego roku. Serdecznie proszę o wypowiedzi osób obracających się w tej branży.


Z poważaniem,
Krystian Szewczyk


Kula zgadula - Zapytaj, niech się męczy bidula

#6 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 26 września 2014 - 19:40

ale mi chodzi o zupełnie nową generację


Krystian, Late 2013 to w sumie nowa generacja bo zrobili ją cieńszą niż 2012 więc całkiem nowej bym się w najbliższym czasie nie spodziewał. Jak nie masz ciśnienia to możesz czekać ale czy to ma sens?

#7 Tygrysio

Tygrysio

  • 91 postów

Napisano 27 września 2014 - 23:47

12 grudnia o 13:23 czasu WE. Dzizus co za pytanie.....

#8 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 września 2014 - 09:12

Myślę, że koledze chodziło z tym pytaniem o nowe procesory intela. Sam zastanawiałem się długo nad zakupem wersji Pro Retina 13" 2014 ale mój laptop HP jeszcze daje radę. A na intel Broadwell mam nadzieję będzie trzymał tyle co teraz Air. Oby tylko wydajność też trochę wzrosła. No i może Apple zastąpi w najtańszej konfiguracji dysk 128 na 256. :( Obudowa raczej się nie zmieni albo jakoś nieznacznie będzie cieńsza. Ale przecież aktualna jest przepiękna. :)

#9 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2014 - 10:47

Zobacz iPhone, iPad, Mac Buyer's Guide: Know When to Buy
Nowa generacja MBP dopiero co wyszła bo w 2012 roku więc nie liczył bym na gruntowne odświeżenie wcześniej niż za 2-4 lata. Wcześniej Apple odświeży MBA.

#10 krystianszewczyk

krystianszewczyk
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2014 - 12:48

"While the Retina MacBook Pro received a minor update on July 29, delivering 200 MHz faster Haswell processors and increased RAM on low-end stock models, a more substantial update is expected in 2015, when Intel's long-delayed Broadwell processors become available.", ale to znowu mowa o nowych podzespołach, a nie o redizajnie całego komputera, czy mam rację?

#11 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 28 września 2014 - 14:24

Up. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Koledzy wyraźnie napisali Ci jak wyglada sytuacja z Rmbp. Jak potrzebujesz to kupuj bo aktualizacja nie prędko sie pojawi.

#12 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 28 września 2014 - 14:43

W ogóle nie wyjdzie nowy MBP, przecież Apple się kończy, nie czytaliście w innych wątkach. ;)
  • Deleted-63c21db09a lubi to

#13 differ

differ
  • 1 postów

Napisano 28 września 2014 - 23:47

Na kiedy mniej-więcej zapowiada się premiera nowej odsłony MacBook'a Pro?

Early-mid 2015, ale nie będzie to redesign, tylko prawdopodobnie refresh procesora na intel Broadwell.

#14 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 29 września 2014 - 11:59

Także podsumowując śmiało można kupować obecne rMBP ponieważ nowe modele pojawią się za jakieś pół roku.

#15 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 30 września 2014 - 22:06

Nie mówiąc o tym, że aktualne są bardzo fajne ;)

#16 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 października 2014 - 07:10

Ja uważam, że jak nie ma pośpiechu to warto poczekać na intel broadwell. Te procesory powinny znacząco wydłużyć pracę komputera. Więc będzie to poważna zmiania. (Wewnętrzna) A ktoś ma pojęcie o kartach graficznych. Jakich się można spodziewać?

#17 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 01 października 2014 - 08:12

Jeżeli komuś nie jest potrzebny komputer, tylko zabawka Apple to może czekać nawet na Broadwell III gen.

#18 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 01 października 2014 - 11:01

Ja uważam, że jak nie ma pośpiechu to warto poczekać na intel broadwell.


Można wcale nie kupować, bo i po co skoro za dwa lata rMBP będą lepsze niż za rok...lol...

Głupie gadanie, rMBP 13'' 10h trzyma na jednym ładowaniu.

#19 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 01 października 2014 - 11:27

Intel HD5300 z 6W procesora Core M jest o około 15% wolniejszy niż Intel HD5000 z procesora 17W z MBA, oraz o około raptem 25% wolniejszy od Intel HD5100 z Retina 13. A to procesor o TDP 28W. Patrząc na to, jednak moje estymacje miały podstawy. Intel HD6100 z Retina 13 będzie szybszy niż Iris Pro z obecnych generacji. Nawet o 40%.

#20 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 01 października 2014 - 12:04

Patrząc na to, jednak moje estymacje miały podstawy. Intel HD6100 z Retina 13 będzie szybszy niż Iris Pro z obecnych generacji. Nawet o 40%.


Byłbym bardziej ostrożny z tymi prognozami. MacBook Retina z Broadwell to całkiem odległa wizja.

#21 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 01 października 2014 - 12:23

Byłbym bardziej ostrożny z tymi prognozami. MacBook Retina z Broadwell to całkiem odległa wizja.


Patrzę na samą ilość rdzeni, architekturę kart, taktowania oraz TDP tych układów. O połowę wyższe zegary, dwukrotnie większa ilość rdzeni oraz dużo wyższe środowisko energetyczne niż w przypadku HD5300. Trudno nie być optymistą w tym wypadku, jeśli HD5300 w procesorze 6W przebija wydajnością HD4000, HD4600 z procesorów o wyższym TDP. A mówimy tylko o zmianach zewnętrznych. Broadwelle to nowa architektura, dużo wydajniejsza z 1W prądu.

#22 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 01 października 2014 - 12:32

Patrzę na samą ilość rdzeni, architekturę kart, taktowania oraz TDP tych układów. O połowę wyższe zegary, dwukrotnie większa ilość rdzeni oraz dużo wyższe środowisko energetyczne niż w przypadku HD5300. Trudno nie być optymistą w tym wypadku, jeśli HD5300 w procesorze 6W przebija wydajnością HD4000, HD4600 z procesorów o wyższym TDP. A mówimy tylko o zmianach zewnętrznych. Broadwelle to nowa architektura, dużo wydajniejsza z 1W prądu.


Za dwa lata będzie jeszcze szybciej, nie wiem jaki sens ma takie gdybanie. Zawsze nowsze = lepsze tylko w tym przypadku obecny rMBP to świeży sprzęt który niedawno miał aktualizacje. Nowe wersje to pół roku czekania.

Używam obecnej wersji rMBP i komputer jest doskonały. Niczego mu nie brakuje. Wychodzę z założenia że jeżeli potrzebuje to kupuje.

Dlatego nie czytam "plotek" i przepowiedni na forach i innym również radzę podchodzić do tematu w taki sposób.

#23 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 01 października 2014 - 13:09

Dlatego ja spokojnie czekam na MBA z Broadwell, Retiną i dedykowaną kartą graficzną. ;)

#24 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 01 października 2014 - 13:10

Iron, cieszy mnie, że znalazłeś sposób, który się dla Ciebie sprawdza. Problem polega na tym, że nie bierzesz pod uwagę punktu widzenia ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup komputera co rok, dwa lata za 10k złotych i jeśli mogą to zrobić, to chcą mieć go jak najbardziej przyszłościowego. Dlatego pisanie o tym, co będzie za pół roku ma jak najbardziej sens. Dla Ciebie nie. Ale dla wielu innych ludzi już tak. P.S. W przyszłym roku, oprócz Broadwella pojawi się też Skylake. To dopiero będzie torpeda wydajności graficznej. ;)

#25 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 01 października 2014 - 13:24

koyoot tylko że tym sposobem to nigdy komputera nie kupisz. Zawsze będziesz czekał na nowsze. Jak kupiłem tydzień temu rMBP Late 2013 bo akurat taki konfig i cena mi odpowiadał i nie żałuję że nie mam mid 2014. Jeszcze przez bardzo długo będzie to i tak bardzo wydajne więc czy jest sens patrzeć tak, że wyjdzie coś co jest o 100-200MHz szybsze? I w czym go wykorzysta?

To nie jest punkt widzenia że mnie nie stać na nowy za 2 lata tylko raczej obawiam się, że: muszę mieć najnowsze co jest na rynku nawet jeżeli tego nie wykorzystam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych