Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

IPhone 4S - Brak WIFI po najnowszej aktualizacji (7.0.6 )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fred4S

Fred4S
  • 1 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 11:43

Witam Mam problem, zrobiłem wczoraj aktualizje mojego 4S z poziomu telefonu, do 7.0.6 którą udostępniono 2 dni temu. Wszystko działało przez jakieś 30 minut, potem nagle wifi się rozłączyło i... kaplica. Ikonka wifi jest SZARA. Próbowałem zrobić resetowanie ustawień, tak jak ppokazują w pomocy apple ale nie działa.... Czy można wrócić do softu sprzed tej aktualizacji? Iphone 4S iOS : 7.0.6 (11B651) Firmware modemu: 5.0.02 AKTUALIZACJA: Sprawdziłem pliki SSH, mam zapisane na telefonie te do iOS 5.1.1

#2 tommyusa2000

tommyusa2000
  • 17 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 16:23

z tym Wi-Fi to jest temat rzeka. Ja ostatnio kupiłem używany iphone 4s z ios 7.0.4 i Wifi było wyszarzone. Po aktualizacji do 7.0.6 nic się nie zmieniło. W necie piszą o sposobach z suszarką albo z zamrażalnikiem. Ja tylko raz wychłodziłem telefon i pomogło na parę minut a potem znowu Wifi zniknęło tutaj gościu opisuje sposób z przegrzaniem telefonu. Nie wiem czy to jest stałe rozwiązanie tego problemu. Na razie nie podejmuję takich radykalnych kroków. Na moje oko to może być wadliwy soft, który uszkadza albo moduł wifi albo może wysyła informacje o wysokiej temperaturze i moduł automatycznie się wyłącza. PS. u mnie adres wifi jest n/d

#3 boleczek72

boleczek72
  • 3 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 19:04

Witam, Ja posiadam identyczny problem, dzisiaj zrobiłem aktualizację W 4S do 7.0.6 i również po jakimś czasie przestało działać mi wifi ;/ Mam nadzieje, że to tylko wina softu. Poczekam na nowy soft 7.1 mam nadzieje, że wszystko będzie OK!! PS. na sofcie 7.0.4 wifi czasami zrywało połączenie. Powoli zaczyna mnie wkurzać IOS 7

#4 tommyusa2000

tommyusa2000
  • 17 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 19:34

w internecie jest bardzo dużo wątków związanych z "szarym wifi" na sofcie ios 6 i ios 7. Tylko nikt tak naprawdę nie wie czy to wina softu czy hardware-u. na oficjalnym forum apple bardzo dużo ludzi porusz temat "wifi grayed out" i nie wiadomo z czego to wynika. Niektórzy piszą że czip wifi w iphonie 4s jest bardzo kiepskiej jakości. Parę dni temu obdzwoniłem kilka serwisów w Polsce i jedni mówią że to wina czipu i nie da się tego naprawić, a inne serwisy oferują wymianę czipu za ok 250-300 zł. Wiem że w Szczecinie jest serwis który robi to za 290zł, w Bydgoszczy za 250zł a we Wrocławiu dowiedziałem się że można naprawić to za 150-180zł.

#5 boleczek72

boleczek72
  • 3 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 19:49

Nie wydaje mi się żeby to była wina czipu na softach od 6.0.1 do 7.0.3 wszystko działało dopiero po aktualizacji do 7.0.6 wi fi przestało działać ;/

#6 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 20:02

Milion razy już i tym było. Ale przecież trzeba założyć kolejny temat. WiFi w 4s bardzo często pada podczas aktualizacji i to nie jest wina software tylko hardware. Możecie czekać do iOS 11.11.21 i nic to nie zmieni.

#7 tommyusa2000

tommyusa2000
  • 17 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 20:09

Pytanie.... czy naprawa telefonu w serwisie rozwiąże ten problem raz na zawsze? Może po kolejnych aktualizacjach znowu się wysypie. I jak aktualizacja softu może fizycznie uszkadzać hardware??

#8 boleczek72

boleczek72
  • 3 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 20:28

Wiecie może dokładnie w którym miejscu znajduje się ten czip odpowiedzialny za wi fi?

#9 tommyusa2000

tommyusa2000
  • 17 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 20:31

w internecie opisywali metody z suszarką gdzie nagrzewali telefon w miejscu gdzie jest gniazdo słuchawkowe. Więc podejrzewam gdzie to gdzieś prawym górnym rogu.

#10 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 23 lutego 2014 - 20:31

ifixit.com

#11 tommyusa2000

tommyusa2000
  • 17 postów

Napisano 24 lutego 2014 - 20:56

Milion razy już i tym było. Ale przecież trzeba założyć kolejny temat. WiFi w 4s bardzo często pada podczas aktualizacji i to nie jest wina software tylko hardware. Możecie czekać do iOS 11.11.21 i nic to nie zmieni.


Jeśli twierdzisz że to uszkodzenie hardware-u to z jakiej paki po nagrzaniu telefonu ("metoda z suszarką") wifi zaczęło u mnie działać?? Dla mnie jeżeli moduł jest uszkodzony to nie działa.

#12 MastahBlastah

MastahBlastah
  • 17 postów

Napisano 24 lutego 2014 - 21:35

Witajcie, mam pytanie w imieniu dziewczyny mianowicie telefon nie łączy się z siecią komórkową (wi-fi zaczęło działać po jakimś czasie). Instrukcja: iPhone: rozwiązywanie problemów w razie komunikatu „Brak sieci” również nie pomogła. Macie jakieś rady bo luba załamana ;) Iphone 5 z orange legalnie zdjęty sim-lock. Problem pojawił się od razu po najnowszym updacie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

#13 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 25 lutego 2014 - 08:36

Jeśli twierdzisz że to uszkodzenie hardware-u to z jakiej paki po nagrzaniu telefonu ("metoda z suszarką") wifi zaczęło u mnie działać?? Dla mnie jeżeli moduł jest uszkodzony to nie działa.

Czyli wg. ciebie suszarka naprawiła software?
Nie mam więcej pytań, pozdrawiam i gratuluję toku myślenia.

#14 tommyusa2000

tommyusa2000
  • 17 postów

Napisano 25 lutego 2014 - 09:11

Czyli wg. ciebie suszarka naprawiła software?
Nie mam więcej pytań, pozdrawiam i gratuluję toku myślenia.


i po co ta złośliwość.... nie naprawiła, ale wysoka temperatura może zrestartowała jakiś czujnik. nie znam się na tym ale myślę że jeżeli to jest uszkodzenie hardware-owe modułu wifi to nie powinno działać wogóle.

#15 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 25 lutego 2014 - 09:15

Teraz pewnie za każdym razem padnie ci moduł Wi-Fi potraktujesz go suszarką ? Można i tak. Wg. mnie problem z WiFi w 4s działa na podobnej zasadzie co "zimne luty", dlatego naprawia się go temperaturą. Szkoda tylko że i tak po pewny czasie znów moduł pada.

#16 tommyusa2000

tommyusa2000
  • 17 postów

Napisano 25 lutego 2014 - 12:03

Dokładnie pomyślałem o tym samym, że może moduł delikatnie odkleja się od płyty, albo wszystkie styki nie przylegają w 100% do płyty. To by miało sens.... zastanawiam się tylko jaki może mieć to związek z aktualizacją softu. I pytanie do forumowiczów... czy znacie jakiś serwis który naprawia problem z wifi?? Zorientowałem się, że ISP Bydgoszcz oraz lat-tel.pl Wrocław mogą naprawić ten problem. Pan z Wrocławia powiedział mi że 150-180zł, natomiast Bydgoszcz 250zł.

#17 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lutego 2014 - 15:03

Paf dobrze mówi. W iPhone 4S WiFi to usterka hardware - typowo sprzętowa. Żadna aktualizacja oprogramowania nic tutaj nie pomoże. Uszkodzeniu ulega połączenie układu scalonego WiFi z płytą główną telefonu, a czasem sam układ WiFi. Nasz serwis z powodzeniem naprawia tą usterkę, naprawiliśmy już kilkadziesiąt takich iPhonów i generalnie w większości bez żadnych reklamacji i problemów. Naprawa zazwyczaj polega na wymianie wadliwego układu na nowy. Odradzam naprawy w mało profesjonalnych serwisach, bo wymiana układu wbrew pozorom jest skomplikowana i wymaga odpowiedniej stacji lutowniczej i umiejętności. Po drugiej stronie stronie płyty, pod układem WiFi znajduje się układ dotyku, który pod wpływem grzania można uszkodzić. Niedaleko znajduje się również procesor, którego nie można przegrzać, bo zwyczajnie wyskakują z pod niego kule i ulega zniszczeniu, a razem z nim cały iPhone. Dlatego nie można lutować na byle jakim podgrzewaczu tylko na stacji, która pozwala grzać płytę bardziej punktowo. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.

#18 tommyusa2000

tommyusa2000
  • 17 postów

Napisano 25 lutego 2014 - 15:27

Jak na razie u mnie metoda z suszarką zadziałała i telefon chodzi idealnie, ale na pewno nie będę powtarzał tego zabiegu. Czy jest ryzyko że po kolejnych update-ach wifi się znowu wysypie?? Jaki jest całkowity koszt naprawy??

#19 chispet

chispet
  • 110 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 26 lutego 2014 - 22:27

Mnie ciekawi, czemu ten problem nie pojawił się przy przechodzeniu na 7.0.x. Dlaczego tak wiele osób uwala sobie WIFI dopiero przy 7.0.6.

#20 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 26 lutego 2014 - 23:36

Ten problem może wystąpić przy każdy upgrade, nie ma różnicy czy do iOS 7 czy 6.

#21 Haker5

Haker5
  • 9 postów

Napisano 28 lutego 2014 - 00:22

Witam Jak już ktoś wyżej napisał jest to problem hardware, a już tłumaczę dlaczego. Moduł wi-fi jest przylutowany do płyty a miedzy nim a płytą jest podlany klej epoksydowy po nagrzaniu powstaje po prostu znana usterka zimnych lutów. To wszytko w tym temacie bardzo dużo takich uszkodzonych modeli głownie 4 i 4S trafia do naprawy najczęściej spotykana usterka to oczywiście w modelu 4S. Dzieje się to wszystko dlatego, że na nowszych softach które są bardziej wymagające i potrzebują więcej mocy co za tym idzie telefon się bardziej nagrzewa dlatego dzieje się to właśnie przy coraz to nowszych softach.

#22 ycbo

ycbo
  • 96 postów
  • SkądWstyd się przyznać

Napisano 01 marca 2014 - 12:27

Tu na forum jest trochę tak jak w poczekalni do lekarza, siedzą tylko ludzie chorzy którzy mają problemy. Ile osób zainstalowało na iPhone 4S aktualizację 7.0.6 i dalej Wi-Fi działa poprawnie tego nie wiadomo bo nikt taki się tu nie wpisuje, ja zainstalowałem tę aktualizację na trzech sztukach 4S i nic się nie zmieniło, wszystko działa jak działało (o starszych, wolniejszych modelach serii 4 nie wspominam bo tam też nie zauważyłem kłopotów. Nikt z problemami opisanymi wyżej nie pisze czy miał zrobionego wcześniej JailBreak, on też powoduje problemy uboczne. Gdyby problem występował na wszystkich 4S po zainstalowaniu aktualizacji 7.0.6 to serwisy były by zawalone zgłoszeniami będących jeszcze na gwarancji egzemplarzy a tak się nie dzieje.

#23 tommyusa2000

tommyusa2000
  • 17 postów

Napisano 01 marca 2014 - 20:27

a ja jeszcze dodam od siebie że rozwiązanie z suszarką pomogło na 3,5 dnia. WiFi znowu nie działa i będę musiał oddać telefon do serwisu. Na szczęście da się to naprawić i na szczęście przez kombinację z suszarką nic w telefonie nie rozwaliłem.

#24 pHarel

pHarel
  • 93 postów
  • SkądNoordwijkerhout, Zuid-Holland, Netherlands

Napisano 11 maja 2014 - 16:39

Czy to dotyczy tylko ios 7.0.6? Przymierzam sie właśnie do aktualizacji 4S do 7.1.1 a nie chce uwalić telefonu.

#25 przedmarancza

przedmarancza
  • 65 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 maja 2014 - 20:05

Ja swojego 4s naprawiłem przed podgrzanie od góry do czasu wyświetlenia się komunikatu o przegrzaniu, a potem do lodówki na 10 minut. Od miesiąca działa bez zarzutów ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych