Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wine, Winebottler, otwieranie plików exe i uruchamianie płyt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aleksandraa

Aleksandraa
  • 4 postów

Napisano 26 września 2013 - 22:02

Cześć, bardzo proszę o pomoc. Popytałam wujka google,ale nie znalazłam odpowiedzi; jeśli ten wątek był poruszany to proszę o linki, a oddam się lekturze. A moje pytanie jest proste: jak uruchomić plik exe na Macu? A dokładniej, mam płytę ze słownikiem i testami, której będę potrzebować do nauki. Nie działa mi autorun, ani oczywiście start.exe, co uniemożliwia korzystanie z płyty. Mam pobrany program WineBottler i Wine, ale nie potrafię się nimi obsługiwać. Do rozwiązania problemu potrzebuję instrukcji, konkretnie, na chłopski rozum, bo nie jestem żadnym programistą i zupełnie nie orientuję się w temacie. Jeśli znacie inne programy, które mi pomogą to proszę o info+instrukcja co i jak zrobić. Z góry dziękuję za pomoc, Ola P.S System 10.6.8

#2 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 września 2013 - 22:22

czy jak otwierasz start.exe to otwiera ci go w Wine (uruchamia się Wine)?

#3 Aleksandraa

Aleksandraa
  • 4 postów

Napisano 26 września 2013 - 23:07

[ATTACH=CONFIG]17261[/ATTACH] tak to wygląda po dwukliku na start.exe

#4 slotwik

slotwik
  • 39 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 27 września 2013 - 05:48

Ja używam do tego Crossover ale kupiłem w jakimś humble za śmieszne pieniądze, teraz na ich stronie jest za 49$ więc nie wiem na ile to jest ci potrzebne. Program działa prawie idealnie :-).

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 września 2013 - 08:46

A dalej co się dzieje?

#6 Aleksandraa

Aleksandraa
  • 4 postów

Napisano 27 września 2013 - 10:56

jeśli wybiorę "convert to simple OS app" i kliknę GO to pojawia się takie okno [ATTACH=CONFIG]17273[/ATTACH]

#7 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 września 2013 - 16:54

a jak dajesz po prostu uruchom?

#8 Aleksandraa

Aleksandraa
  • 4 postów

Napisano 27 września 2013 - 18:06

czyli tą 1szą opcję? to mam do wyboru jakieś katalogi (do programów: Sims 3, zenses, rosetta)

#9 producent

producent
  • 263 postów

Napisano 27 września 2013 - 18:18

Daruj Sobie jakieś emulatory, które ledwo działają a jak już to na jakiś wąską grupę programów. Postaw wirtualną maszynę na darmowym Virtualbox, na wirtualnej zainstaluj Windows i po kłopocie. Może to być nawet wersja 30-dniowa. Więc koszt całej operacji to tylko skromne 0zł + czas.

#10 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 września 2013 - 20:58

Wine bardzo dobrze działa z różnymi programami. I nie jest żadnym emulatorem...

#11 ollade

ollade
  • 4 postów

Napisano 23 maja 2015 - 18:31

A czy ktos ma pomysl jak drukowac spod Wine? Mam zaibstalowany propram dzieki Wine, jednak nie mozna z niego drukowac. Drukowanie do pliku, czy przez wirtualna drukarke-odpada

#12 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 23 maja 2015 - 22:32

Daruj Sobie jakieś emulatory, które ledwo działają a jak już to na jakiś wąską grupę programów. Postaw wirtualną maszynę na darmowym Virtualbox, na wirtualnej zainstaluj Windows i po kłopocie. Może to być nawet wersja 30-dniowa. Więc koszt całej operacji to tylko skromne 0zł + czas.

Żeby zainstalować na wirtualu Windowsa to trzeba mieć licencję. CrossOver wychodzi taniej. Jeśli mówimy o stałym rozwiązaniu. 

 

A czy ktos ma pomysl jak drukowac spod Wine? Mam zaibstalowany propram dzieki Wine, jednak nie mozna z niego drukowac. Drukowanie do pliku, czy przez wirtualna drukarke-odpada

 

A dlaczego nie działa? Jaki komunikat się pojawia?



#13 ollade

ollade
  • 4 postów

Napisano 24 maja 2015 - 09:44

Nie ma zadnego komunikatu, dioda drukarki zaczyna migac na czerwono i tyle:/

#14 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 25 maja 2015 - 10:54

To sugeruje problem z drukarką, a nie z programem. Jaka to drukarka? Sprawdź jeszcze ustawienia papieru w drukarce (np. Letter zamiast A4).



#15 ollade

ollade
  • 4 postów

Napisano 25 maja 2015 - 18:43

Nie, to nie jest kwestia drukarki. Wpisz sobie w google "drukowanie spod wine".

#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 maja 2015 - 12:08

Co to ma wspólnego z tym tematem?

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych