Komentarze jager Usuń wszystkie komentarze

„Podróżowanie” po miastach w mapach Apple w iOS 13

@semek To samo jest w OpenStreetMaps, jak już masz odpowiedni staż i dużo zatwierdzonych modyfikacji, to dodajesz w edytorze i z automatu Ci zatwierdza, następnie robisz po 1h odśwież w np. takim OSMand Maps (ma do wyboru mapy offline/online) i po 1h na mapie pojawia się osiedlowy sklepik. Pamiętam jak Mapy Apple startowały w 2012 roku, teraz mamy 2019 i nie sądze by w 2026 było lepiej.

„Podróżowanie” po miastach w mapach Apple w iOS 13

TO ja może pokaże jak prezentuje się Wrocław w 6 różnych aplikacjach ukazujących mapy. Jest to 3-4km od rynku. Starałem się dobrać w kadr dokładnie te same obiekty. maps.me: https://jager.com.pl/e8iTnN Osmand Maps: https://jager.com.pl/qA8eW9 mapy Applowskie: https://jager.com.pl/YGUtHf Guru Maps: https://jager.com.pl/SSBHK7 mapy Google: https://jager.com.pl/tnNsHE Sygic Travel: https://jager.com.pl/sNGo5d

Oczywiście jest jeszcze wiele innych, ale z każdą, dosłownie z każdą mapy Apple w Polsce przegrywają.

Dropbox wprowadza ograniczenia dla darmowych kont

@semek No teraz dużo programów pozwala na synchronizację z iCloudem, tyle, że iCloud jest wolniejszy. Np w 2Do jak wpiszę coś na jednem urządzeniu to momentalnie jest na innych (zresztą 2Do nawet nie wspiera iClouda). Inny przykład to mój ulubiony czytnik RSS Inoreader. Nie ma chmury, która by miała tak szybkie synchro jak Dropbox. A do trzymania danych mam 5TB na OneDrive. ; )

Dropbox wprowadza ograniczenia dla darmowych kont

Dropbox nie służył do przechowywania setek giga informacji, tylko do sync programów. Właśćiwie każdy program jeżeli już się synchronizował z innymi urządzeniami za pomocą chmury to był to dropbox. Mega? Ile programów oferuje sync. przez Mega? 3?

Przyjęcie iOS 12 na poziomie 80%

"Z kolei te z jeszcze starszymi systemami stanowią jedyne 8% wszystkich aktywnych iPhone'ów, iPadów i iPodów touch" Jedynie 8%? To daje liczbę kilkudziesięciu milionów.

W iOS 12.1.4 Apple uprościło dostęp do subskrypcji

Było na bank wcześniej, dużo wcześniej.

Lista zmian w najnowszych betach systemu iOS 12.2 oraz macOS 10.14.4

W MacOS 10.14.4 też jest info o braku https. Wtedy pojawia się komunikat, cytuje: "Nie bezpieczna".

Bliski koniec Cydii mało kogo obchodzi z wyjątkiem garstki pasjonatów

Ostatni Jailbreak? na iPhonie 4S iOS 6.1.1. Potem zainstalowałem jeszcze na iOS7 ale na dzień lub dwa i stwierdziłem, że używam tylko dwie lub trzy aplikację i wróciłem do oficjalnego wydania. Teraz ten temat mnie nawet nie interesuje.

APFS dla dysków Fusion Drive w czerwcu?

@kalchas Tak nieszczęsny. Po pierwsze jak chcę żeby zrobił mi kopię systemowej partycji to dokładną, a nie tylko wybrane foldery. Po drugie na 20 przywróceń, 17 zakończyło się błędem. : D Wystarczyło mieć 1password kupione w MAS i potem przejść na 1Password6, ale zostawić 1Password stary, żeby miał dostęp do licencji z MAS. Wtedy Time Machine się wywalał na 80%. I cały proces przywracania ch...uj strzelił. Osobiście wolę programy typu CCC. Jeszcze nigdy się nie zawiodłem. No i te local snapshoty robione przez Time Machine to jakiś kosmos. Potrafią zabrać nawet 100GB systemowej partycji.

APFS dla dysków Fusion Drive w czerwcu?

A ja ciągle na SSD i HFS+. APFS jest jeszcze za młody i niektóre programy gubią się, przez co dwa razy zdarzyła mi się utrata danych. Na szczęście backup to u mnie podstawa. Niestety na początku programy do backupu nie radziły sobie z APFS i tylko ten nieszczęsny Time Machine działał.

Twitter zapowiada koniec oficjalnej aplikacji dla macOS

Zależy, mi wygodniej ze względu na listy lepiej przegląda się Twittera albo przez Tweetbota na MacOS/iPada albo przez Twitteriffica na MacOS/iPada. Natomiast klient Twittera na Maka był faktycznie fatalny. Natomiast aplikacji Tweetdeck bym nie polecał, ponieważ nie jest aktualizowana od 2015 roku.

Czy Apple celowo spowalnia starsze urządzenia?

Dziękuję za informację.

Czy Apple celowo spowalnia starsze urządzenia?

No ja się nie znam na tych kombinacjach. Normalnie nie było możliwości wgrania iOS8, a szkoda, bo na ósemce - iPhone 4S działał całkiem dobrze, na iOS9 - to była tragedia.

Czy Apple celowo spowalnia starsze urządzenia?

iPhone 4S i aktualizacja do iOS9. Na starcie system zajmuje prawie 450MB pamięci. Dla aplikacji zostaje 70MB. Włączam jedną. Ok, włączam drugą. Ok. włączam trzecią, pierwsza jest ubita. Cofam się do pierwszej. Wgrywana jest od nowa, bateria dostaje po dupie. iP4S na iOS9, wytrzymywał na baterii 3-4h, przy zakupie 10-14h. Fakt, że używany był intensywnie, jednak 4h na jednym ładowaniu powoduje, że nie nadaje się do niczego. I nie zmienią tego żadne wyniki benchmarków.4S nie chodziła wolno, ale miała tak mało wolnego RAMu, że iOS9 nie powinien być na niej dopuszczony do instalacji. Najgorszy jest ten brak powrotu. Ja zainstalowałem "9" jak już "8" nie była podpisywana. Gdy zainstaluje sobie "Windows 10" na kompie z 2GB RAM i powiem: "o kur...." jak to źle działa, robie format i wgrywam "siódemkę". Tutaj, albo nowy iPhone, albo 4h na baterii.

Ventusky - rozbudowana aplikacja pogodowa dla iOS

Zgadzam się. Posiadam wersję na iPhona, na iPada(HD) i OSX (ta niestety strasznie zaniedbana). Każdą trzeba niestety zakupić osobno, ale już rozszerzenie premium na 12 miesięcy kupujemy jeden raz i działa na wszystkich urządzeniach.

iOS 11 oficjalnie dostępny

Od piątej bety. Czwarta beta była ostatnią, która miała synchronizacje iMessage.

Apple Pay jeszcze w tym roku w Danii, Finlandii, Szwecji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W sumie racja. Chodzi mi tylko oto, że mając w Apple ID ustawiony kraj: Polska, nie możemy korzystać z Apple Pay. ; )

Apple Pay jeszcze w tym roku w Danii, Finlandii, Szwecji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Nie, Polacy nie mogą korzystać z Apple Pay, dzięki usłudze Boon. "“boon.” was not found in the Poland store."

iOS 10.3.3 dla wszystkich użytkowników

Jak wyjdą jeszcze wersje z gałęzi 10.3.x to tylko łatające dziury...

iTunes 12.6.2 i moje rozważania o tym, co Apple mogłoby zrobić z tym programem

Nie dość, że zmian jest mało, to niektóre są conajmniej dziwne. Np, zmiana wyglądu mini-odtwarzacza. Teraz 50% jego powierzchni to puste miejsce bez mini-okładki...

Boon oraz Apple Pay ponownie dostępne

I właśnie przez takie akcje rodzi się stereotyp "pierdolniętych fanbojów Apple". Tyle cyrku + prowizja od opłat, byleby zapłacić w Starbucksie ajfonem. : D

Apple udostępnia macOS 10.12.5 wszystkim użytkownikom

Wygaszacz Ekranu - labirynt - działa.

Malware dla Maca jako makro dokumentu Microsoft Word

Bitdefender Adware Removal Tool