News

Dość niespodziewanie Apple obniżyło cenę swojego smart głośnika. Zmienione ceny dostępne są między innymi w USA, Wielkiej Brytanii czy w Niemczech.

Dziś wieczorem Apple udostępniło najnowszą wersję systemu iOS 12.2. Pojawiła się również aktualizacja oprogramowania przeznaczonego dla HomePoda oraz dla Apple TV.

Firma Strategy Analytics opublikowała raport dotyczący globalnego rynku smart głośników. Nie ulega wątpliwości, że Amazon oraz Google zdominowały ten segment. Łączny udział tych dwóch gigantów w tym rynku to niemal 66%. Udało się tego dokonać dzięki małym, tanim urządzeniom - w okresie świątecznym kosztowały one około 25 dolarów.

Apple złożyło wniosek o przyznanie patentu dotyczącego biurkowego głośnika wyposażonego w czujniki i kamery, który może być sterowany gestami. Opis sugerować może, że kolejne generacje głośnika HomePod będą mogły być sterowane za pomocą nie tylko głosu, ale i gestów.

W ostatnim odcinku programu The Talk Show wystąpił John Gruber, autor bloga Daring Fireball. Podczas rozmowy podjęto temat cen produktów Apple oraz zysku z ich sprzedaży.

Apple udostępniło najnowszą wersję oprogramowania przeznaczonego dla smart głośnika HomePod.

Apple Music nie pozwala już kontom bez subskrybcji rodzinnej na odtwarzanie muzyki z iPhone’a i HomePoda jednocześnie. Naprawiony błąd zauważyli użytkownicy Reddita.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, 18 stycznia smart głośnik Apple trafi do sprzedaży w Chińskiej Republice Ludowej oraz w należącym do tego państwa specjalnym rejonie administracuyjnym Hongkongu. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - białej oraz gwiezdnej szarości.

Dość niespodziewanie Apple wprowadziło ciekawą promocję dla użytkowników Apple Music w Wielkiej Brytanii. Zainteresowane osoby powinny szybko rozważyć ewentualny zakup, ponieważ oferta dostępna jest do 16 grudnia.

W tym roku głośnik HomePod trafił do sprzedaży w Niemczech, Francji, Hiszpani, Meksyku oraz w Kanadzie. Natomiast w przyszłym roku urządzenie to będzie dostępne w Państwie Środka.

W najnowszej publikacji na blogu Machine Learning Journal, Apple opowiada o tym, jak wykorzystanie sztucznej inteligencji pomaga w rozpoznawaniu komend głosowych w przepełnionym różnymi dźwiękami i zakłóceniami otoczeniu.

Ostatnio informowaliśmy Was, że w Stanach Zjednoczonych w ofercie Apple pojawiły się odnowione głośniki HomePod. Okazuje się, że są one dostępne również w Europie - w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii.

W amerykańskim internetowym sklepie Apple, pojawiły się odnowione głośniki HomePod. Na razie zamówienia można składać poprzez specjalną stronę internetową - z poziomu sklepu nie można jeszcze odnaleźć tej oferty.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, HomePod trafił do kolejnych krajów. Od kilku dni smart głośnik mogą kupić klienci w Hiszpanii oraz w Meksyku.

HomePod nie jest zbyt popularny, chociażby z powodu stosunkowo wysokiej ceny, patrząc na ogólny udział poszczególnych smart głośników w rynku. Zdominowany jest on przez tanie, małe urządzenia Amazona oraz Google.

Wczoraj udostępnione zostały oficjalne wersje systemów iOS 12, tvOS 12 oraz watchOS 5. Pojawiła się również aktualizacja iOS 12 przeznaczona dla głośnika HomePod.

Obecnie HomePod dostępny jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji oraz w Niemczech. Już niedługo smart głośnik będą mogli kupić również mieszkańcy dwóch kolejnych krajów.

Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej daty premiery tegorocznych smartfonów Apple, a w mediach pojawiają się już informacje, jak mogą wyglądać modele z 2019 roku. Co jeszcze ujrzymy w przyszłym roku?

Z ostatnich analiz wynika, że Apple sprzedało około trzech milionów smart głośników HomePod w Stanach Zjednoczonych.

Inteligentna asystentka Apple potrafi już rozpoznać swojego użytkownika. Funkcja „Hey, Siri” pozwala inicjować interakcję z zarejestrowanym wcześniej głosem. Wprowadzenie HomePoda wydaje się jednak pchnąć tę funkcję do przodu.

Nie da się ukryć, że najgorętszą wojnę wśród producentów konsumenckiej elektroniki toczą w dzisiejszych czasach Apple i Samsung. Koreańska firma jest wyraźnie zakompleksiona na punkcie przeciwnika, co widać choćby po serii mało zabawnych reklam „Ingenius”. Jednocześnie trzeba docenić, że w przeciwieństwie do chińskiej konkurencji, Samsung stara się od pewnego czasu iść własną drogą. W swoich produktach nie kopiuje designu iPhona X czy Apple Watcha. Przy okazji premiery Note 9, Samsung zaprezentował dwa produkty, jeden odświeżony, drugi całkowicie nowy, które w nieunikniony sposób zmierzą się z applowskimi odpowiednikami.

CIRP podał swoje wyliczenia dotyczące sprzedaży inteligentnego głośnika Apple. Według tej organizacji, Apple udało się dotychczas sprzedać ponad 3 milionów sztuk i osiągnąć 6-procentowy udział w rynku.

Piąta wersja beta systemu iOS 12 staje się kopalnią wiedzy o możliwościach, które oferować będą urządzenia Apple w przyszłości. W systemie iOS odnaleziono odniesienia do funkcji dual SIM, która ma podobno zostać zaimplementowana w kolejnych wersjach iPhone'ów. W przypadku głośnika HomePod, linijki kodu nowego iOS'a sugerują, że urządzenie to będzie inicjować i odbierać połączenia telefoniczne.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło najnowsze wersje testowe systemów iOS 12, tvOS 12, macOS 10.14 oraz watchOS 5. Poniżej znajduje się lista zmian:

Prawnicy Apple mają z Siri sporo roboty, nie ma praktycznie miesiąca, w którym nie zostałoby zgłoszone naruszenie czyjegoś patentu.

Nowe urządzenie od Lenovo dołącza do podkategorii smart-głośników, jaką utworzył Amazon swoim Echo Show. Czy Google Assistant potrzebuje kolejnego ekranu?

Apple właśnie udostępniło wersję beta systemu HomePod OS 12.0. Nowości jest sporo, ale czy czynią one ze smart-głośnika zakup wart rozważenia?

HomePod z oczywistych względów jest nam w Polsce trochę niepotrzebny. Póki Siri nie przemówi w naszej ojczystej mowie, o zakupie HomePoda nie ma sensu marzyć. Jak się jednak okazuje nawet w krajach, gdzie smart-głośniki coraz częściej zaglądają pod strzechy, produkt Apple sprzedaje się po prostu słabo.

Przed chwilą Apple udostępniło oficjalne wersje systemów tvOS 11.4.1, watchOS 4.3.2 oraz iOS 11.4.1 przeznaczony dla głośnika HomePod.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, głośnik HomePod jest już oficjalnie dostępny w Niemczech, Francji oraz w Kanadzie.